Nira_DeRaven Nira_DeRaven komentáře u knih

Debordelizace hlavy Debordelizace hlavy Ivo Toman

Knihu nemohu hodnotit pozitivně. Je zaměřená extrémně egoisticky. Vyhrát za každou cenu bez ohledu na morálku či slušnost.
Od takovýchto knih čekám pozvnášející ideály nebo zajímavé postřehy. Kniha nenabízí ani jedno.

23.11.2017 odpad!

Tajemství pražského šotka Tajemství pražského šotka Eva Hudečková

Kniha byla hrozně zvláštní, asi jsem od ní čekala něco jiného. V závěru se mi ale příběh líbil.

23.11.2017 2 z 5

Potřeby pro sebevrahy Potřeby pro sebevrahy Jean Teulé

Mě připadala kniha velice zajímavá. A Asi se na ní dívám z jiné perspektivy, protože mám sama zkušenosti s depresí.
Nejdříve mi převrácený svět, kde si oprátku koupíte stejně jako rohlíky , připadal zábavný. Alan, jako optimistické dítě, mě bavil a jeho příhody byly vyloženě úsměvné.
Konec ale můj pohled změnil. Asi bych knihu nezařadila do humoristické literatury (jako u nás v knihovně). Podle mě nabízí kniha úplně jiný pohled na depresi jako nemoc, která není vidět.Zpětně mi vlastně kniha připadá velice vážná.

05.09.2017 5 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Pokud máte všech 5 pohromadě je kniha zbytečná. Je to rozkošný příběh, který přečtete za večer, ale že bych se cítila chytřejší?
Můj názor zní, dejte to číst dětem. Pro ně to je adekvátní. Ale o financích bylo napsáno mnoho lepších knih.

22.08.2017 2 z 5

Sběratel ztracených věcí Sběratel ztracených věcí Ruth Hogan

Nádherná laskavá knížka pro věčné snílky nebo pro chvíle, kdy si chcete přečíst bohatý příběh, ale nemáte chuť na dramata :)

12.08.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Pohlazení pro duši

19.07.2017 5 z 5

Snězte tu žábu! Snězte tu žábu! Brian Tracy

Knihu jsem četla na doporučení kolegy z práce. Byla jsem ale absolutně zklamaná. Kniha mi neporadila nic, co bych nevěděla, nestále opakovala tytéž myšlenky a ani vtípek s žábou už po 20. přečtení není vtipný.
Jedinou myšlenkou knih je pracujte systematicky. Knihu by bylo možné vydat jako článek a šetřit tak trochu amazonské pralesy (nebo odkud se dneska bere papír).
Kniha velmi špatně cituje ("v jedné nedávné studii"... apod). Neobsahuje jedinou praktickou radu - například na software, který by vám s organizací pomohl.

27.06.2017 odpad!

Já sama jsem introvert. Tahle kniha mi umožnila nahlédnout do vlastního mozku a pochopit, že nejsem divná :)
Kniha je soubor různých výzkumů na téma introverze a extraverze, přesto mi ale připadá velmi čtivá.

27.06.2017 5 z 5

Meluzína, dívka jménem Ema Meluzína, dívka jménem Ema Ondřej Netík

Oproti prvnímu dílu mě Meluzína moc nebavila. Asi pro mě nebyl příběh tak chytlavý. Některé konce zůstaly otevřené nebo mi v ději úplně uniklo jejich řešení. Celkově jsme byla spíš zklamaná.

27.06.2017 3 z 5

Zelený skřítek a děvčátko jménem Diana Zelený skřítek a děvčátko jménem Diana Ondřej Netík

Je to rozhodně hodně nezvyklé fantasy, zavede vás do trochu strašidelného snu dětského blázince. Zelený skřítek je trochu pohádková kniha, ale není dětinská a i dospělí si v ní najdou své. Přečetla jsem ji jedním dechem.

27.06.2017 4 z 5