Ninusatko Ninusatko komentáře u knih

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Príjemná oddychovka, Bridget Jones mi vždy zdvihne náladu a dobre sa zabavím na jej príhodách, ani v tomto pokračovaní tomu nebolo inak :)

18.09.2014 3 z 5

Jeden a pol ženy Jeden a pol ženy Tatiana Brezinská Čuperková

Príjemná dovolenková oddychovka :)

10.09.2014 3 z 5

Moudrost a vtip Oscara Wildea Moudrost a vtip Oscara Wildea Oscar Wilde

Kto ma rad Wilda, urcite si pride na svoje :)

02.05.2014 4 z 5

Sloky lásky Sloky lásky Stěpan Petrovič Ščipačov

Nie som fanusikom poezie, ale tato zbierka ma chytila za srdce..krasne slova, pravdy nielen o laske, ale o zivote celkom..vrelo odporucam aj nepoetikom :)

O velike lasce sni kazdy z nas,
o tom okamziku, kdy telo zeny svita.
A nahle prijde tvrda realita,
za rok, za dva objevi se kaz.

Vlak stastny bude ten,
kdo ma zenu do vsi nepohody.
Svorne starnou kazdy den
a laska se jim nevypari jako kapka vody.

Naivni ten, kto v lasce hledal klid,
klid v lasce nenaleza. Ma jen obavy,
ze se nahle muze cosi prihodit
a ani smrt to uz nespravi.

Vam, kteri jste z lasky postavili most,
nechci davat rady ani otazky-
vam preji duveru a uprimnost,
bez nich je laska jako zivot bez lasky. :)

24.02.2014 5 z 5

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Kazdy, kto sa zaujima o svoje zdravie, by si mal tuto knihu precitat..

20.02.2014 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Krasny, az magicky pribeh..nadherne opisy, ktore vas vtiahnu do deja, krasne suzitie s prirodou..klobuk dolu pred autorkinou prvotinou..idealne citanie do chladnych zimnych vecerov..knihu vrelo odporucam! :)

15.02.2014 5 z 5

Superjídelníček Superjídelníček Petra Lamschová

Fajn inspiracie :)

11.02.2014 3 z 5

Maj ma rád Maj ma rád Eva Urbaníková

Od tejto knihy od Evity som neocakavala vela, ale prijemne ma prekvapila..fajn oddychovka :) az na ten koniec no, dost si tu protireci hlavna hrdinka..

10.02.2014 3 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Fajn oddychovka na popoludnie, knizka ma nesklamala :)

06.02.2014 4 z 5

Pretiahnutý čas Pretiahnutý čas Alica Hýravá

Silou mocou som knizku docitala..pripada mi to tak, ze Evita vyda uz cokolvek..vobec som nechapala hlavnu hrdinku, kolko chlapov prestriedala a uz nehovorim o konci, ako od D.Steelovej...

06.02.2014 1 z 5

Valčík na rozloučenou Valčík na rozloučenou Milan Kundera

Prepletene ludske osudy, napinavy dej a prekvapivy koniec..Kundera opat nesklamal, plno krasnych myslienok, odporucam :) knihu som citala jednym dychom..

29.01.2014 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Spolu s 1Q84 Murakamiho najlepsia knizka :)

27.01.2014 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Oscar Wilde patri k mojim top autorom..zaujimavy namet, skoro na kazdej stranke krasna myslienka..je to jeho moja najoblubenejsia knizka, vrelo odporucam toto kvalitne citanie :)

27.01.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nechapem, ako sa mohla tato knizka stat bestsellerom..knizku som mala nastastie pozicanu od kamaratky, takze mi nebolo luto vyhodenych penazi, pretoze som knihu nezvladala precitat do konca..myslim, ze tato kniha moze nadchnut iba teenegerky, hlavna hrdinka bola typicka Americanka a iba vdaka sexualnym scenam je tato knizka oblubena..rozum sa mi pozastavuje, ked vidim dospele zeny citat tuto knihu v mhd..moja rada: kupujte si kvalitne knihy a nie tuto sagu!

27.01.2014 odpad!

Úplne najviac Úplne najviac Maxim E. Matkin

Matkin uz nie je tym, co byval..ak mam byt uprimna, tak tato kniha sa mi pacila viac ako predchadzajuci titul Nie na usta..niektore namety tam boli fajn, skoda len, ze kazda postava bola spomenuta okrajovo..mozno by bolo lepsie, keby je postav menej a viac sa vykrastalizuje psychika postav..koniec sa mi vobec nepacil, bolo to tam zbytocne vsunute..

27.01.2014 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Putavy pribeh, ktory zaujme a nuti vas zamysliet sa nad zivotom..velmi som si oblubila hlavnu hrdinku, urcite knizku odporucam, mal by si ju precitat kazdy..

25.01.2014 5 z 5