Ninie Ninie komentáře u knih

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Já jsem teda z té knihy nadšená. Myšlenky, které mi nejsou cizí, pocity, nálady... Je fakt, že to není úplně klasická poezie, připomíná to ale Apollinaire (což se do klasické literatury počítá přece)
Jako za mě úžasná, plná dojmů. Určitě se k ní vrátím neskutečně krát :-)

09.10.2018 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Za mě tedy napsáno velmi čtivě, ani jsem se nenadechla a už jsem měla půlku přečtenou ???? fakt doporučuji, dobře napsáno, dej má rychlý spád a snad do poslední chvíle nevíte, kdo je ten špatný ????

08.10.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha je tedy plně jiná, než jsem podle recenzí čekala, ale... Už strašně dlouho mě něco tak neohromilo, musela jsem doslova číst v kuse, abych věděla, jak to skončí :) Měla jsem své teorie, které se vždycky v následující kapitole doslova obrátily v prach. Prostě kniha plná překvapivých zvratů!
Doporučím určitě dále :)

18.04.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

No tak za mě velmi ctive napsané, neodtrhla jsme se dokud jsem nedocetla :-) samozřejmě bych to neoznacila za bestseller, ale každopádně skvěle napsána kniha, kterou bych určitě doporučila milovníkům krimi

02.01.2018 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Dva příběhy, dvě různé doby a přesto je něco spojuje...
Při přechodu na druhý příběh jsem byla docela zmatená. Chtěla jsem vědět, jak to dopadlo ve Francii, nějaká Američanka mě nezajímala. Ale když se ukázala spojitost, hned jsem se nemohla dočkat, jak to skončí. Za mě skvělá kniha!

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tak tohle byl superní konec série. Vzhledem k tomu, že je konec neuzavřený, doufám, že už nám píšou pokračování :)

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

No já byla příjemně překvapená...
Do knihy se mi nechtělo, ale dostala jsem se k ní díky čtenářské výzvy. Byla jsem velmi překvapená, už v první kapitole nebyla kniha taková, jakou jsem ji očekávala.
Velmi silný příběh, jak děti vidí věci kolem sebe a nechápou, proč se k tomu dospělí staví tak, jak se staví, proč je tam rasová nenávist. Je to kniha o hloupých předsudcích a nesmyslném soudu vůči černému muži, který byl velmi hodný...
Zanechalo to ve mě teda silný zážitek.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Úžasný příběh, krátký, ale výstižný... O lidech, o jejich snech, myšlenkách ale i chamtivosti...

Osm Osm Radka Třeštíková

No co k tomu? ještě jsem to sice nedočetla, ale i tak si troufnu k ní napsat pár slov... Příběh je zajímavý, prostě klasická oddychovka od české autorky. Snaha o napětí a nečekané situace, vrací se v minulosti, kvůli určitým událostem. To je super.
Bohužel mě zklamal styl psaní. To jako vážně? Věty jsou neumělé, nemastné neslané. Jsou chvíle, kdy si přeju, ať ta zatracená věta konečně skončí :D Snaha pochytit Hrabalův styl nebo nepozornost při hodinách českého jazyka? Nás učili, že když chceme vygradovat napětí a mít kvalitně a dobře napsanou knihu, mají se psát krátké ale srozumitelné věty.
No, ale prozatím je to moje první kniha od ní, snad se u další nenechám opět takhle zklamat :)

03.11.2017 2 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

No asi jsem čekala více... Velká písmenka a tuna fotek a než jsem se nadála měla jsem více jak půlku přečtenou a stále se nic nedělo. Když už to začalo být zajímavé, tak to mělo tak rychlý spád, že člověk nemá šanci se ani začít bát :D Taky mi vadí jak je konec odbytý a useknutý, uvidíme, co nám přinese pokračování...

22.09.2017 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Pozor na spoilery!

Abych byla upřímná, celou dobu jsem si myslela, že Jurek musí mít sourozence, protože komu jinému by mohl někdo tak odměřený a nepřístupný důvěřovat?
Jeho chladné a vypočítané chování až zaráží dech.
Další věc, která mě zariží a nutí čist další díl ihned je zmizení Joony. To jako fakt? Jakože by to ten Jurek přežil a unesl ho? Vždyť to je nesmysl :D Nikdo nemůže přežít milion střel a do toho mrznoucí potok :D
No já jdu dále přátelé, jsem napjatá jako struna. Za mě po dlouhé době nejlepší série!!

30.08.2017 5 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

No teda přiznám se, dlouho se mi do té knihy nechtělo, ale vida - neskutečně jsem autorku podcenila! Dialogy s ostravským slangem, poutavý příběh a velmi čtivé.
Pro člověka jako já, co to prostředí zná a vyrůstal tu, je velmi snadné si představit prostředí, dokonce i osudy postav jsou typické pro náturu okolních obyvatel - nevidí, neslyší, hledí si svého.
Určitě bych doporučila

21.08.2017 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Za mně mhohem lépe napsaná, než Dívka ve vlaku - skvěle propracované postavy, napínavý děj (člověk si v jednu chvíli myslí, že už zná všechny fakt a najednou se objeví nová věc)
Horší je to s množstvím postav. Pomalejšímu čtenáři trvá dlouho se zorientovat (mě samotné dlouho splývaly postavy Jules s Luise a pak Mark se Seanem)
Myslím si, že tahle kniha nezaslouží takové pozornosti (co si budeme povídat, lidi se o knihu zajímají jen díky její předchůdkyni), ale přesto bych ji zcela nezatratila, dá se přečíst jedním dechem :)

29.07.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tato kniha si rozhodně zaslouží pullitzerovu cenu!
Na začátku dva rozdílné příběhy, na jedné straně Němec, jehož vidíme vyrůstat a pak jít do války, na straně druhé slepá dívka z Paříže.
U knihy jsem si solidně pobrečela, komu jsem ji půjčila, tak nadšeně pochvaloval.
Líčí hrůzy války zase z jiné perspektivy, určitě si přečtěte :)

25.07.2017 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Po knize jsem sáhla, jelikož ji všichni velice opěvovali, dokonce i naše češtinářka na gymnáziu nám to podstrkovala, jako "knihu roku".
Proti příběhu nic nemám, ale forma jakou to je, mě chvílemi vadila, příběh se táhl pomalu a nadhodil spousty otázek, ke kterým jsem ani na konci nedostala odpověď. Ale samozřejmě popsání tradic a historie o tomhle místě, která patří k nám a přesto toho víme o tom velmi málo...

Vzkříšení Vzkříšení Steve Alten

Zajímavý příběh, dá se přečíst a mayská tématika byla pro mě přitažlivá... Ale příběh je hrozně složitý, místy jsem se musela vracet a vzpomínat, co bylo v kapitolách předtím, aby mi to dávalo celkový smysl... člověk zvyklý na jednoduché příběhy tohle nepřečte a nepochopí...

Mona Mona Dan Torsten Sehlberg

Počítačový virus v lidském mozku? Tohle sakra vidí do budoucnosti, co si budeme nalhávat. Na knihu jsem narazila náhodou, ale přesto nelituju přečtení, je to k zamyšlení a docela čtivě napsáno.
Taková oddychovka, dá se přečíst za chvíli :)

25.07.2017 4 z 5

Zákulisí chaosu Zákulisí chaosu Maxime Chattam (p)

Co k této knize dodat?
Zprvu duchové a prky sci-fi a zničeho nic se přehoupne do konspiračních teorií, za které by se nemusel stydět ani Dan Brown (ačkoli tohle je trošku jednodušší). Jako za mě oddychová kniha přečtená jedním dechem. Rozhodně bych ji doporučila dále, mě samotné byla půjčená kamarádkou :)

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Je to velmi zajímavé počtení. Můžu říct, že ta tématika toho terorismu mě hodně zaujala, je to popsáno dopodrobna a zároveň velmi čtivě a chytlavě, že člověk jen počítá minuty, kdy by se k tomu mohl vrátit a dozvědět se, jak pokračuje příběh.
Jediné co můžu říci, že mě trošku zklamal příběh vraždy, z prvních kapitol. Samo to s příběhem nesouvisí, je to jen okrajově popsáno, přitom je to právě tenhle příběh, kvůli kterému jsem četla dále.
Rozdohně bych to ale doporučila, je zajímavé, jak se lidí stávají fanatici a co všechno jsou ochotní podstoupit pro věc, v kterou věří.

Náhody neexistujú Náhody neexistujú Lucia Sasková

Druhý díl... Co k němu dodat? Už není tak chytlavý, zbytečné pokračování. Hrdinka se zase motá do stejného světa, ze kterého se ji podařilo uniknout, nemůže se z toho vymanit, řeší stejné témata... Chvíle, kdy se snaží vzpomenout a hrabe se ve své zapomenuté minulosti, mi upřímně lezly na nervy... Jediné pozitivum, že to narozdíl od prvního dílu, skončilo dobře a konečně si užila svou "lásku"