Nikusha Nikusha komentáře u knih

V pekle jsme všichni Hébert V pekle jsme všichni Hébert Madla Pospíšilová Karasová

Děsivé. Dlouho jsem ji měla v "chci si přečíst" , ale nevěděla jsem o čem je. V knihkupectví na mě vybafla nečekaně, tak jsem ji musela vzít. A je to humus. Prostě humus. A že se to kur*va dělo (děje?!?!?). Neohodnotím hvězdami a chci zapomenout.

04.03.2024

Citlivá průvodkyně Citlivá průvodkyně Natalia de Barbaro

Některé myšlenky fajn, ale nic moc forma. Tolik zdrojů knih a filmů jsem po pohromadě v životě neviděla.

01.03.2024 2 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Hezká romantika s historickým nádechem. Četlo se to moc dobře, udržovalo mě to vzhůru při noční. A popis intimního okamžiku mě pobavilo Byl tvrdý! :D

01.03.2024 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Někdo dílo přirovnával k Jak zpívají raci a souhlasím. Ano, určitě krásně napsané. Emotivní. Ale já jsem toho asi přesycená. Nějak mě to nebavilo. Táhlo se mi to.

27.02.2024 3 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Četlo se to dobře. I když tam bylo více postav člověk se v nich neztrácel. Nicméně trochu sentimentální a přehnané.

27.02.2024 4 z 5

Poprava Poprava Alexander Gordon Smith

Byla to super série. Každý díl byl napumpovaný napětím, ale i srandou a všemocným nektarem. Všechny postavy byly fajn, i ty záporné byly skvěle popsané. Mě se to líbilo moc!

11.02.2024 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Budu hodnotit knihu a ta mě moc nebavila. Je to ale k mému údivu sepsáno jako "scénář" k divadelní hře. Abych se přiznala já to jako povinnou četbu nečetla a nějak mi to uniklo. Nicméně vidět to na divadelních prknech, to musí být určitě zase jiný zážitek a určitě lepší než ze stránek knihy. Ale rozhodně na svou dobu přelomové dílo, to je jasné.

09.02.2024 3 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Rozhodně zajímavý nápad. Ještě jsem se nesetkala s takovým rozuzlením. Chudák kluk.

09.02.2024 4 z 5

Pacient Pacient Juan Gómez-Jurado

Strhující. Knihu jsem četla na noční směně a držela mě vzhůru, ani chvíli mě nenudila.

07.02.2024 5 z 5

Cesta ke zdravému sebevědomí Cesta ke zdravému sebevědomí Yong Kang Chan

Každý by si měl rozhodně přečíst část o výchově dítěte a předávání výchovných chyb vlastních rodičů.

04.02.2024 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Silné, autentické, povědomé, emotivní, smutné. Proč čtu? Abych cítila. Tady je to cítit.

23.01.2024 5 z 5

Když Když Morris Gleitzman

Líbilo se mi, že tam byl i poutavý ucelený příběh s různými postavami. Velice, velice smutná kniha.

12.01.2024 5 z 5

Potom Potom Morris Gleitzman

Copak to nechápeš?

09.01.2024 5 z 5

Deník morového roku Deník morového roku Daniel Defoe

Doporučuji hrát zároveň Assassin's creed Syndicate :D Skvěle sepsaný náhled do tehdejšího těžkého života.

08.01.2024 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Těžko říct co si myslely a jak prožívaly tyhle ukrutné chvíle ty děti, které to zažily. I pro dospělého člověka je nepochopitelné co se dělo (v současné době asi taky někde děje, ale ne v takové míře) a co teprve ten nevinný dětský mozeček, který si chce jen hrát, poznávat a objímat se. Možná, že si taky myslely, že to přece nemůže být tak jak to je. Tuhle sérii jsem si půjčila z knihovny z dětského oddělení. Zajímalo by mě, jak to chápe dítě v roce 2024. Pro děti fakt drsné, ale jak to napsat jinak než drsně? Když to jiné než drsné nebylo.

05.01.2024 4 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

.....ale když byla pryč, rozhlížel jsem se po koutku, kde bych si schoval obličej, a zašel jsem až za půli vrat v pivovarské uličce. Tam jsem se opřel předloktím o zeď, položil jsem si čepici na rukáv a rozplakal jsem se. A jak jsem plakal, kopal jsem do zdi a vší silou jsem se škubal za vlasy; tak hořké byly moje pocity a tak palčivá byla ona bolest beze jména, že bylo zapotřebí nějaké protiváhy.

03.01.2024 5 z 5

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

Film jsem viděla, moc se mi líbil a netušila jsem, že předloha je z tak dávné doby. Tohle miluju. Když čtu něco tak starého a překoná to tak svou dobu. Jak autor popisuje okolí, oděv a celkově všechny okolnosti, které jim tehdy přišly normální. Číst to v 21.století a nechat se přenést do té doby je okouzlující. A přidaná hodnota perfektního sci-fi, 5* !

02.01.2024 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Obdoba strašidelných domů akorát pod vodou. Ale příjemná změna a dobrý nápad, ale nic světoborného.

02.01.2024 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Už jsem četla horší. Nebylo to nějak extra nudné ani tak moc trapné. Jasně, při představě, že by takhle třeba probíhal pohovor nebo nějaký rozhovor v práci, se mi chce smát, ale kdyby si člověk chtěl přečíst nějaký erotický román, aby to bylo realistické, tak by musel mít milion stran, aby na to šli pomalu :D Další si nepřečtu.

29.12.2023 3 z 5

Recenze se nepletou. Tohle by si měl přečíst každý a myslím si, že by to i každého bavilo, minimálně do půlky. Člověk se dozví hodně zajímavostí z prostředí záchranky, různých zásahů a poskytování první pomoci.

11.12.2023 5 z 5