Nikolka001 - KomentářeHvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJ. Green

Na světě je mnoho příběhů, které popisují lásku dvou mladých lidí. Přeci jen je ale na knize Hvězdy nám nepřály něco výjimečného. Nejedná se pouze o mladou lásku, ale i o zjištění, že zdraví je opravdu nejdůležitější. Bez něj je život komplikovaný a lidé zjišťují opravdové hodnoty života.

06. července


Galgad - příběh strážce ZeměGalgad - příběh strážce Země. Ergall (pseudonym)

Velmi silný příběh, který přinutí člověka k tomu, aby přemýšlel nad tím, jak lidé zacházejí se zvířaty, ničí přírodu a vše si přizpůsobují ke svým potřebám.

03. července


Dešťová hůlDešťová hůlJ. Hájíček

Velmi příjemná oddechová kniha.

22. března


BabičkaBabičkaB. Němcová

V srdci mém vyvolala Babička mnoho emocí. Představa života na venkově, kterou Božena Němcová zobrazila prostřednictvím díla Babičky, je velmi pozoruhodná.

20. února


Zelená jako smaragdZelená jako smaragdK. Gier

Velmi krásné zakončení série. Příběh mě pohladil po duši a Xemerius byl snad nejvtipnější postava, kterou jsem kdy v knize potkala. Velmi doporučuji.

12. ledna


Modrá jako safírModrá jako safírK. Gier

Vtipnost chrliče Xemeriuse mě těšila po celou dobu čtení. Gideon střídal nálady z minuty na minutu a Gwen mě nejednou rozesmála (opravdu nahlas). Ačkoliv byl první díl průměrný, tak o Modré jako safír mohu s radostí říci, že takovou dávku humoru jsem opravdu potřebovala. Velmi doporučuji.

05. ledna


Rudá jako rubínRudá jako rubínK. Gier

Velmi čtivá, odpočinková kniha. Všem milovníkům, kteří mají rádi cestování časem doporučuji. Příjemně jsem si u knihy odpočinula.

26.10.2016


Krásné zloKrásné zloR. James

Velmi překvapivé rozuzlení. Charakterově zajímavé postavy. Jsem velmi překvapena.

18.10.2016


Josef JungmannJosef JungmannR. Sak

Velmi zajímavá kniha.

29.09.2016


Boj o trůnBoj o trůnA. Hocking

Jedna z nejlepších sérií, kterou jsem kdy četla. Doporučuji všem čtenářům. Jak mladším, tak starším.

26.09.2016


RozpolceníRozpolceníA. Hocking

Opět skvělý zážitek ze čtení. Mohu pouze doporučit! :-)

22.09.2016


DedičkaDedičkaA. Hocking

Na knihu jsem se těšila již od jejího vydání. Příběh mě velice zaujal a pobavil. Ačkoliv není Dědička náročné čtení, nabízí čtenáři mnoho zážitků.

15.09.2016


Rozmarné létoRozmarné létoV. Vančura

Velice špatně čitelné dílo.

03.05.2016


Volání netvoraVolání netvoraP. Ness

Příliš me kniha nezaujala. Spíše pro mladší čtenáře.

08.04.2016


Osud člověkaOsud člověkaM. A. Šolochov

Čtivá, hezky napsaná novela o 2. sv. válce.

07.04.2016


Smrt je mým řemeslemSmrt je mým řemeslemR. Merle

Velice čtivá, ale obsahově smutná kniha. :-)

03.04.2016


RevizorRevizorN. V. Gogol

Velmi vtipný a čtivý příběh.

30.03.2016


Nikola Šuhaj loupežníkNikola Šuhaj loupežníkI. Olbracht

Velmi pěkný příběh.

28.03.2016


Petr a LuciePetr a LucieR. Rolland

Jednoduché čtení. Nic úžasného.

27.03.2016


Noc na KarlštejněNoc na KarlštejněJ. Vrchlický

Velice pěkně zpracovaná divadelní hra.

22.03.2016


Smrt krásných srncůSmrt krásných srncůO. Pavel

Velice pěkná kniha. :-)

02.03.2016


KyticeKyticeK. J. Erben

Doporučuji.

23.02.2016


Malý princMalý princA. d. Saint-Exupéry

Nádherný příběh. Doporučuji. :-)

15.02.2016


O myších a lidechO myších a lidechJ. Steinbeck

Velice pěkná kniha.

11.02.2016


LakomecLakomec. Molière (pseudonym)

Velmi vtipné a krátké dílo. :)

29.01.2016


Zkrocení zlé ženyZkrocení zlé ženyW. Shakespeare

Velice povedené a vtipné dílo. :-)

26.01.2016


Farma zvířat / Animal FarmFarma zvířat / Animal FarmG. Orwell

Velmi příjemná povinná četba.

14.01.2016


Romeo a JulieRomeo a JulieW. Shakespeare

Velmi příjemná kniha o mladém za milovaném páru. :-)

12.01.2016


CinderCinderM. Meyer

Cinder je velice pěkná a napínavá kniha, která se čtenáři vryje pod kůži. Rozhodně se těším na další díly a knihu doporučuji! :)

14.05.2015


Důvěřuj miDůvěřuj miJ. L. Armentrout

Na knihu Důvěřuj mi jsem se velice těšila a jsem nadšena, že opět autorka splnila má očekávání. Počkám na tebe bylo velice skvělé počtení a stejně tak kniha Důvěřuj mi byla úžasná. Příběh o mladé dvojici, která k sobě navzájem nalézá cestu je úžasný a já ho mohu pouze doporučit. :)

09.05.2015


Povídky z jedné a druhé kapsyPovídky z jedné a druhé kapsyK. Čapek

Několik měsíců mi trvalo, abych přelouskala alespoň 50 stran. Bohužel tento styl četby mi nevyhovuje a u povinné četby se stále setkávám s více knihami, které nejsem schopna přečíst. Knihu odkládám nedočtenou na poličku a snad se k ní jednou vrátím.

21.04.2015


ElusionElusionC. Gabel

Jakmile jsem se dozvěděla, že má kniha vyjít, tak jsem věděla, že bude zdobit mou knihovnu. Kniha nezaujme pouze svou obálkou, která je nádherná, ale také velice lákavou anotací.
Jakmile jsem začala knihu číst, byla jsem zklamaná. Prvních 60 stran překypovalo pouze nudných a nezáživným dějem. Pak ale následoval zvrat, který z děje vytvořil něco nečekaného a velice poutavého. Kniha obsahuje mnoho překvapivých momentů a otevřený konec, který láká čtenáře na pokračování, které bude zajisté skvělé, jelikož konec byl z celé knihy nejvíce překvapivý. Knihu můžu jedině doporučit, jelikož dobrodružství hlavních hrdinů je plné tajemství a krásného prostředí, které je úžasné si představit. Postavy si ihned oblíbíte, ačkoliv na ně v průběhu knihy změníte názor. :)

17.04.2015


Hrej férověHrej férověE. Hart

Dle mého názoru je Hrej férově zatím nejlepším dílem této série. Abbi přináší čtenáři neuvěřitelný příběh plný bolesti, zoufalství, prohry, boje a znovu objevení světla. Velice poutavý příběh zanechá ve čtenáři rozporuplné pocity a je mu velkou inspirací. Za mě rozhodně doporučuji! :)

03.04.2015


ProbouzeníProbouzeníK. Armstrong

Probouzení opět nezklamalo. Již první díl byl pro mě velkým překvapením a bavil mě od začátku do konce. O druhém dílu jsem slýchávala horší hodnocení, takže jsem se četby docela bála. Nakonec mě kniha bavila od začátku do konce, stránky ubíhaly rychle a než jsem se nadála byla jsem na konci. Na závěrečný díl se moc těším a jednou se k této sérii rozhodně vrátím! :)

21.03.2015


PosedlostPosedlostJ. Patterson

Kniha Posedlost vtáhne čtenáře do děje již na prvních stránkách. Autor knihy píše velice čtivě a napínavě. Děj ubíhá rychle, jelikož kniha obsahuje krátké kapitoly. Jedinou připomínku mám k chybám v textu. :)

11.03.2015


StínStínJ. Tichá

Stín je velice čtivá kniha, která mě zaujala již na prvních stránkách svým humorem a smyslem pro humor. Johana Tichá napsala na svůj věk velice povedenou knihu, nad kterou by se měl pozastavit každý milovník fantasy knih, který se rád zasměje a podpoří českého autora. :)

01.02.2015


Královna TearlinguKrálovna TearlinguE. Johansen

Královna Tearlingu je velice čtivá kniha. Hlavní hrdinka knihy Kelsea je velice statečné děvče, dokáže změnit celé království a přivede vše k lepšímu. Tento příběh je o hrdosti, přátelství a oddanosti.

15.01.2015


Vzkaz v láhviVzkaz v láhviN. Sparks

Vzkaz v láhvi je první přečtená kniha od Sparkse. Musím říci, že jsem velice překvapena, jelikož tento nádherný, ale bohužel smutný příběh mě hodně poznamenal, dal mi skvělý čtenářský zážitek a donutil mě, abych uvažovala o dalších autorových knihách. Knihu vřele doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi zamilované příběhy.

25.11.2014


Zbožňuju LondýnZbožňuju LondýnL. Kelk

Čtivá, vtipná a velice příjemná kniha, která své čtenáře jistě nezklame. Hlavní hrdinka je velice milá slečna, která si své čtenáře získá především povahou. Čtení na večery, odreagování se.

05.10.2014


Polibek stínůPolibek stínůL. K. Hamilton

Polibek stínů je skvělá, akční, čtivá, erotická kniha, která mě velice překvapila a bavila po celou dobu čtení. Rozhodně doporučuji všem milovníkům fantasy žánrů, jelikož je to skvělý čtenářský zážitek. :)

30.09.2014


1 2 3 4 >