Nikolarka Nikolarka komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malého prince jsem zkoušela číst asi před rokem - neúspěšně. Po čase jsem se k němu tedy vrátila a byla jsem okouzlena dokonale sedícími metaforami a ukázkou života dětskýma očima. Vždyť ona je to pravda - dospělí nad vším až moc přemýšlí.
Neříkám, že příběh o Malém princi a jeho květině je pro každého, ale kdyby si to každý přečetl, tak aspoň v jedné z 27 kapitol najde nějakou tu pravdu nebo morální ponaučení :D

10.05.2016 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Je to povinná četba. Povinná četba mě děsí. Ale Lakomec je stále aktuální téma (jak by řekla moje učitelka češtiny na gymnáziu), protože šedesátiletých mužů, kterým jde jen o peníze máme dost a dost. Navíc na rozdíl od jiné povinné četby se čte lehce a rychle. Nudou se u čtení neukoušete a tak, pokud hledáte jednoduchou povinnou četbu, nebo chcete najít aspoň jedno drama, které by vás mohlo zaujmout, sáhněte po Moliérovi ;)

10.05.2016 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Jako vždy! Colleen mě vůbec nezklamala!! Plakala jsem posledních třicet stran knihy a potom ještě asi půl hodiny.. jestli si chcete přečíst krásný a jako obvykle u Hooverové promyšlený příběh, jste na správné adrese ;)

10.05.2016 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Knížku jsem četla strašně dlouho.. asi pět měsíců!! Ze začátku mě totiž moc nebavila, ale to se změnilo. Dokonalý příběh (nebudu lhát - chvílemi zdlouhavý) o hrdince Celaene. Druhý díl si určitě koupím, ale až časem ;)

28.02.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Knížka se mi opravdu líbila, během čtení více než, když jsem o ní později přemýšlela, ale to nevadí. Příběh je čtivý a myslím, že milovníka fantasy by mohl zaujmout. O koupi dalšího dílu asi budu uvažovat, ale pravděpodobně v mojí knihovničce skončí :)

17.01.2016

Romeo a Julie / Tartuffe Romeo a Julie / Tartuffe William Shakespeare

Shakespeare se mi prostě asi nelíbí. Romeo je, slušně řečeno, přelétavý typ a Julie je naivní holka, která je zvyklá dostat, co chce. Kdo ví, jak by to celé dopadlo, kdyby jí rodiče nenutili za manžela Parise.

17.01.2016

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Narozdíl od jiných knih jsem ji četla docela dlouho. Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale to vůbec nevadí asi po tříměsíční pauze jsem se znovu dostala do děje a z ruky nepustila.. další díl určitě přečtu - musím přece zjistit jestli se tam dostanou!

30.08.2015 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Tááák moc jsem se na tuhle knížku těšila, že jsem nemohla být více, ne zklamaná, ale otrávená.. Prvních 200 stran jsem četla s nadšením, které jakoby zlomově přešlo. Knížku jsem odložila. Po dvou týdnech jsem se jí dnes donutila dočíst a až na posledních 10 stran jsem se nudila a přeskakovala dlouhé pasáže.. Ale přesto chápu o co v tom šlo - a musím říct, že to jsem nečekala.
Morfeus - není vyloženě nejhorší, ale že by to bylo něco extra...? K Zachovi prostě nemám, co říct.. Oba dva mě střídavě nehorázně vytáčeli a tak se hlásím do týmu "who cares"..
Nebylo to otřesné, ale do dalšího dílu se asi pouštět nebudu..

07.08.2015 3 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

02.07.2015 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Nejdřív jsem dala 5*, protože se mi knížka opravdu líbila, ale s odstupem času jsem si uvědomila, že mi to přišlo mírně přitažené za vlasy (ano, myslím ten "tragicky netragický" konec) a navíc mi to ke konci přišlo neuvěřitelně protahované až mě to téměř nebavilo. Jinak jako oddychovku doporučuju :)

26.06.2015 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Těším se!! Už teď se nemůžu dočkat, takže to nakonec asi přečtu v angličtině :)
Hlavně doufám, že nějak nepokazí obal...

12.06.2015 5 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Dokonalé.Andre. Ach, ten Andrew... Andrew - to je prostě kluk k pomuchlování a Camryn je fajn a celou knížku jsem s ní cítila... Autorka to napsala skvěle, mě ale nehorázně vytáčely překlady názvů písniček - když už tak to aspoň mělo být v závorkách, ale anglické písničky s českými názvy - ne, díky.
Už čtu dvojku!! Jupííí!!! :D

01.06.2015 5 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Dobře, no tak je to už nějaká doba, co jsem tu knížku četla, ale pokud se nepletu, tak mi vadilo, že byla až moc přeslazená... a navíc - proč skoro všechny příběhy (samozřejmě jsou i výjimky) jsou o tom: "Miluju tě už šíleně dlouho, ách, lásko, tak strašně jsem se bál/a, že ty mě nemiluješ a tak jsem to raději tajil/a a spal/a se všema okolo..." kecy, kecy, kecy....

19.04.2015 2 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Jase - jo tak jako dobrý, že jo... přeci jenom je to kluk od J. Lynn, ale na Cama nebo na Daemona prostě nemá, sorry no... :)

19.04.2015 4 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Myslím si, že jde především o to, že Armentrout prostě nemůže zklamat... Její fantasy čtu s nadšením a tyhle "obyč" typické románky pro náctileté taky zbožňuju :)

19.04.2015 5 z 5

Na konci s dychom Na konci s dychom Rebecca Donovan

Já tuhle sérii prostě miluju!!!

01.04.2015 5 z 5

Když sněženka uvadá Když sněženka uvadá Jitka Komendová

Myslela jsem, že si to přečtu - prostě pokračování, ale potom co tady čtu, že se on na ní vykašle - nevím, nevím....

28.12.2014

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Asi menší spoilery:
Ze začátku jsem byla docela zklamaná a skoro si nadávala, co jsem si to k těm Vánocům přála.. no - po sedmdesáti stránkách jsem byla totálně odvařená a neschopná se odervat. S hlavní hrdinkou jsem se sžila. Vím, proč mi na začátku byla tak nesympatická - protože je úplně stejná jako já. A já už asi dva roky říkám, že bych se sama se sebou (bejt někým jiným) nebavila! U konce jsem tak nutně potřebovala vědět, jak to dopadne, že jsem asi přeskákala pár jejích postupů a vůbec nevěděla, kde je a co je sakra s Michaelem. Jo a ten konec mi možná přišel trochu přeslazenej na tuhle knížku, očekávala jsem něco jinýho a možná něco víc. Ale třeba jsem to z toho jenom nevycítila, protože jsem četla čtyři hodiny v kuse :)

26.12.2014 5 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Totálně skvělý!!! Nemůžu se dočkat dalšího dílu!!!

24.11.2014 5 z 5

Danteho holka Danteho holka Courtney Cole

Zajimavý. Chvílema trochu naivní, ale jako oddechovka fajn

24.11.2014 4 z 5