Nikolaoss Nikolaoss komentáře u knih

Spisovatel Spisovatel Lucie Salová

I když erotické romány nejsou můj nejoblíbenější žánr, občas si je ráda přečtu. Na tento jsem se těšila jednak proto, že je od českého autora a také proto, že mě baví spisovatelské prostředí. Románek mezi začínajícím autorem a zkušeným spisovatelem měl šanci být jiskřivý z mnoha důvodů.

Hana a Adam hlavní hrdinové knihy, se oba nacházejí v nelehkém životním období. Oba dva, i když z různých důvodů, potřebují blízkost druhého člověka a nejlíp žhavý románek, který by jim pomohl divnou životní dobu překonat. Když na sebe náhodou narazí v kavárně, přeskočí jiskra a ani jeden nemají důvod se jí bránit. Hana navíc díky Adamovi dostane možnost nahlédnout do velkého spisovatelského světa a zažít s ním věci, o kterých se holce z malého města nesnilo.
Kniha je příběhem, který v některých věcech vzdáleně připomíná Pretty Woman, jen bez té prostituce a s výrazně detailnějšími erotickými scénami. Milovníci sexu v literatuře si přijdou na své, erotické scény nechybí. Kniha se také nebojí ukázat sex poněkud méně dokonale, než je to v erotických románech běžné.

Kniha je psaná dost čtivě a čte se dobře, to nelze popřít. Příběh je zajímavý od začátku, kdy představí problémy a osudy postav, dokonce slibný - a jako čtenář jsem se dočkala překvapivých zvratů, zejména v poslední třetině. Bohužel mi zrovna nesedly postavy a vztah mezi nimi mi nepřipadal opravdový. Chyběla mi chemie a jiskření, takže erotická část knihy pro mě vyzněla hluše. Bez té erotiky by to byla taková průměrná vztahovka, která by se mi i líbila. Autorka si vybrala zajímavá témata a osudy postav a kdyby se zaměřila na toto, nejspíš by mi příběh sedl lépe.
Detailněji se o knize rozepisuji v článku v záložce "Recenze". Nebo přímo na mém bloGu tady: https://trojtecka.blogspot.com/2023/09/spisovatel.html

Hodnocení: 3/5
Za spolupráci moc děkuji nakladatelství Epocha #spoluprace #epocha #epochalnibeletrie

27.09.2023 3 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

Velmi doporučuji! Tak zábavnou a svěží knihu už jsem dlouho nečetla. Skvělé postavy, skvělé dialogy, parádní humor a originální prostředí. Hergot, doufám, že bude další díl!

18.07.2021 5 z 5

Tegmine Tegmine Soňa Sirotková

Téma rozhodně zajímavé a originální. Za to rozhodně plus a díky tomu stojí kniha za přečtení.
Ale ty chyby mi teda pily krev. Obzvlášť rozdíl mezi zájmeny ji/jí a ni/ní autorce (korektorce?) nic neříká. V naprosté většině případů je to špatně a já zrovna na tohle mám extrémní alergii.

29.04.2021 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Nebudu hodnotit knihu po stránce příběhu. Všichni fanoušci původní ságy si tohle chtěli přečíst a těšili se na to. Zklamaní rozhodně nebudou.
Mně však požitek při čtení pokazilo větší množství překlepů, chybějících slov, dokonce i nějaká ta záměna ji a jí, což obzvlášť nesnáším. Obvykle na to neupozorňuji a přežiju to, ale ji a jí mě dneska fakt dorazilo.
Rychle vydaná kniha vždycky nebude to nejlepší - raději bych si počkala o měsíc déle a měla zážitek nepokažený uspěchanou prací. Dříve se to nestávalo a překlep nebo chyba v knize byla spíš šok a zázrak. Poslední dobou se to stává pravidlem. Zvlášť u "žhavých" titulů, s nimiž se na trh spěchá. Škoda. U téhle mě to obzvlášť mrzí.

09.03.2021 3 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Skvělá kniha. Příjemně mrazivá a záhadná od začátku až do konce. Za tu atmosféru fakt autorce tleskám.

07.11.2020 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Za mě tentokrát trochu zklamání.
Knihu jsem přečetla za jeden večer (noc), takže malou čtivost rozhodně vyčíst nemůžu. Je to taková lahůdka, kterou slupnete klidně najednou. Humor opravdu nechybí a dost jsem se zasmála. Jenže romantika mi tentokrát nesedla tak dobře, jako třeba u Kultiho. Mezi těma dvěma to prostě nejiskřilo tak, jak bych asi čekala. V reálu by to určitě fungovalo jako hezký vztah, ale na knihu to bylo trochu málo. A konec byl opravdu extrémní klišé.

02.05.2020 3 z 5

Smrtící řeka Smrtící řeka Dervla McTiernan

Zajímavý příběh s dobrou atmosférou. Možná ne úplně strhující, ale ne každý touží po zběsilých akčňárnách a nechutných mordech. :)
Více informací v mém článku zde: https://trojtecka.blogspot.com/2019/07/smrtici-reka.html

27.07.2019

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Zajímavý příběh. Jiný než ostatní, které jsem četla. Jinak bych ho vnímala v patnácti, jinak v pětadvaceti a jinak ho vidím teď. Už jen to mi přijde dobré, že se na něj můžu podívat optikou různých životních etap a říct si, že je vlastně lepší a pravdivější než hodně jiných.

04.05.2019 4 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Stále lehce váhám, co si myslet. Kniha byla čtivá, to nemůžu popřít, ale čekala jsem víc. Nápad mi připadal dokonalý. Jen se v příběhu trochu změnil v něco, co jsem úplně nečekala. Určitě bych knihu nenazvala temnou fantasy, ale na žánr YA to nebylo špatné. Myslím, že v dalším dílu autorka trochu přitvrdí. Alespoň podle konce se mi tak zdálo. Takže další díl si určitě přečtu.

23.04.2019 3 z 5

Poslední dny Jacka Sparkse Poslední dny Jacka Sparkse Jason Arnopp

Duchařsko-ďábelský horor, při kterém se budete bát a zároveň skvěle bavit.
Jack Sparks během psaní své knihy zemřel a v příběhu se dozvíte proč. Chvilkama mu to budete i přát, ale stejně vás jeho arogance, machomanství a kecy budou bavit.

16.12.2018 4 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Tak teda!
To jsem nečekala, že mě to tak moc chytne. A ten konec... Nevím co si myslet, mám vlastní teorie, ale musím vědět pravdu. Takže další díly si nenechám ujít. Skvěle napsané, sympatické postavy, napínavé, a celkem mrazivě realistické - a to vše v žánru YA. Takže jo, já jsem dost nadšená :)

06.10.2018 4 z 5

Tajemství sudby Tajemství sudby Jiří Dittrich

Pokud jste četli první díl, určitě se čtením druhého neváhejte. Byla by škoda si to odepřít. Vy, kteří jste nečetli, sežeňte si nejdřív jedničku, ať víte, jak Alex k dovednostem přišel.
Můžete se těšit na příjemnou akční zábavu pro milovníky oddechovější fantasy ve stylu YA. A jako bonus máte vypravěče kluka, což je samo o sobě dost osvěžující v záplavě ženských hrdinek.

30.09.2018 3 z 5

Pýcha, předsudek a seznamka Pýcha, předsudek a seznamka Curtis Sittenfeld

Tentokrát jsem šlápla trochu vedle, nalákaná tím, že se jedná o moderní verzi původní austenovky. Dílo je spíše průměrným románkem. Nečte se špatně, ale pořád mu něco chybí, i když dokáže zaujmout několika zajímavými nápady a hezky vykreslenými scénami. Je spíš oddechovým čtením pro nenáročné ženy, které láká zápletka, ale potrpí si spíš na současný svět než na dívky v historických oděvech. Zvlášť pro ty, které původní předlohu nečetly a neznají ji téměř nazpaměť. Když nebudete srovnávat, mohly byste být spokojené.

25.04.2018 2 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Dávám deset hvězdiček z pěti :) Tak nádherný příběh! Taková změna, která se s Feyre udála. No a Rhys... může být úžasnější hlavní hrdina? Další důkaz toho, že stokrát napsané téma lze uchopit jinak. Ještě, že je zítra volno, abych dohnala to nevyspání, ale kniha odložit prostě nešla. Čekání na další díl bude hrozné.

15.04.2017 5 z 5

Zrcadlová říše Zrcadlová říše Kameron Hurley

Poměrně složité čtení, ale kdo si dodá odvahu a prokouše se komplikovaností prvních kapitol, dostane zajímavý příběh, originální svět a knihu, na jakou dlouho nezapomene :)

07.03.2017 4 z 5

Lovci duchů Lovci duchů Neil Spring

Knihu doporučuji všemi deseti těm, kteří mají rádi trochu nadpřirozené příběhy a vyprávění dle skutečných událostí. Bát se sice nebudete, možná vás bude jen lehce mrazit, ale čtenářský zážitek, který kniha nabízí, je velice dobrý.

07.02.2017 4 z 5

Šachovnice královny Šachovnice královny Yann Kerlau

Šachovnice královny není kniha, ke které bych se někdy chtěla vracet. Pořád mi v ní chybí nějaký smysluplný děj a příběh, který by mě zaujal. Než jsem se dokázala propracovat k něčemu zajímavému, uvažovala jsem několikrát, že knihu odložím. Náznaky děje tam sice byly, ale opravdu bavit mě kniha začala přibližně v polovině a to se mi zdá slabé. Za sebe tedy knihu doporučit bohužel nemohu.

29.01.2017 2 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Skvělá zpráva pro všechny! Vypadá to, že třetí díl bude letos v srpnu!! :) Mám to potvrzené z Knižního klubu, který knihu vydává. Prý pokud vše půjde dobře, můžeme se těšit :)

19.01.2017 5 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

I já patřím k těm příjemně překvapeným čtenářům. Od knihy jsem nečekala nic a dostala jsem věc, která mě bavila a přečetla jsem ji za jednu noc. Bylo to zajímavé, originální a čtivé.

08.01.2017 4 z 5

Životní příběh Kateřiny je napsán z jejího pohledu, je tedy dobrým nahlédnutím do života ženy v tehdejší době a myslím, že se ho podařilo zpracovat citlivě a přes to i dostatečně podrobně. Paní autorka si nepotrpí na přemoudřelé řeči nebo poučování. V knize nikoho neodsuzuje a nevnucuje žádný správný názor na historii, ten si musí každý čtenář udělat sám. Paní Weirová je historička, takže věřím jejímu podání příběhu a informace jsou pro mě natolik obsažné, že nemám potřebu dohledávat si další na internetu. Sama paní Weirová v doslovu uvádí, že se přísně držela historických pramenů. Dokonce i dopisy, které jsou v knize citované, jsou autentické. Příběh známých osobností podává paní Weirová čtivě a úměrně danému období a tématu. Její styl psaní se, dle mého názoru, k žánru, který si zvolila, skvěle hodí. Je spíš informativní, ale zábavným způsobem a poklidně plynoucí. Popisuje životy osobností pomocí známých faktů, ale tak, aby příběh, který vypráví, zaujal a bavil.

07.01.2017 4 z 5