NikolaJ. NikolaJ. komentáře u knih

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Isaac a Sawyer jsou můj nejoblíbenější pár této série, doporučuji

07.03.2022 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Dawn a Spencer jsem si oblíbila v prvním díle asi nejvíc a pokračování jsem si užila. Je to nenáročné vtipné čtení, u kterého se člověk zároveň zasměje a zároveň se najde v některých hlubších myšlenkách :)

05.03.2022 5 z 5

Takhle to končí Takhle to končí Kathleen MacMahon

Knížku jsem si vybrala náhodně v knihovně kvůli názvu a byl to dle mého prostě takový slabší průměr... Jediné, co mi neleze z hlavy, je to, jak tam tak dvakrát zmiňovali, že házela psa přes zeď? Jsem z toho upřímně zmatená :D

01.02.2022 2 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Po knížce jsem sáhla kvůli četbě k maturitě a vůbec by mě nenapadlo, jak mě zasáhne. Věděla jsem samozřejmě, že je o válce, ale na tohle mě nemohlo nic připravit. Po přečtení mám pocit, že už se asi nikdy nevzpamatuju. Neuvěřitelně silné čtení.

28.01.2022 5 z 5

Jsme všichni sněhové vločky? Jsme všichni sněhové vločky? Holly Bourne

Skvělá knížka, která sice pojednává o vážném tématu, ale u které se chvílemi budete smát na celé kolo :)

30.12.2021 5 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Měla jsem celkem vysoká očekávání a musím říct, že jsem na začátku byla trochu otrávená, protože se mi to zdálo hrozně předvídatelné a nepřišlo mi, že by se má očekávání naplňovala. Ale zhruba od poloviny jsem se začala zamilovávat a asi třikrát jsem propukla v pláč - jednou ale štěstím! Můžu rozhodně doporučit a i když se občas dalo předvídat, co se stane, je tam samozřejmě dost zvratů, které čtenář nečeká.

21.12.2021 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Nádherně napsaná knížka plná skvělých myšlenek, ke které se určitě ráda budu vracet

16.12.2021 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Ke knížce jsem se vrátila po asi třech letech a musím říct, že se mi líbila asi ještě více, než když jsem ji četla poprvé. Kovyho styl psaní je mi moc sympatický a připadá mi neuveritelně čtivý. Smála jsem se a dojímala, dokonce jsem si i něco odnesla. Spousta věcí se změnila, ale Kovy je pořád ten můj nejoblíbenější youtuber, jakým byl jak před třemi, tak i před osmi lety.

12.12.2021 5 z 5

Holky odnikud Holky odnikud Amy Reed

Knížka zpracovává vážné téma, je dobře napsaná a čtivá. Přečetla jsem ji během jednoho dne, protože jsem se od ní prostě nedokázala odtrhnout. Při čtení jsem pociťovala smutek a vztek, ale musím říct, že u některých vtipů hlavních hrdinek jsem se i upřímně zasmála. Bavila mě zvlášť postava Erin, ale ani Rosina a Grace nebyly špatné. Za mě jsou Holky odnikud jednou z knih, nad kterými jsem se opravdu mohla zamyslet a které mi něco daly.

31.10.2021 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Zajímavá a krásně napsaná kniha, která se mi ale nečetla vůbec snadno. Jazyk je poetický, ale když jsem objevila souvětí o jedenácti větách, dělalo mi potíže se soustředit. Můžeme zde najít spoustu krásných myšlenek, ale to je tak všechno. Hlavní hrdina mi nějak "nesedl" a během některých pasáží jsem se vyloženě nudila. Jako četba k maturitě to ale není špatné, je to poměrně krátké a svým tématem určitě přitažlivé dílo.

24.10.2021 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Originální kniha, jedna z nejlepších, jaké jsem zatím četla. Zamilovala jsem si postavy, jazyk, kterým je kniha napsána, atmosféru a vše kolem toho. Tohle je skvělý počin a přesvědčil mě o tom, že si toho od autorky rozhodně přečtu více.

23.10.2021 5 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Knihu jsem přečetla během jednoho dne, prostě jsem ji nedokázala odložit na delší dobu. První díl se mi svým způsobem líbil víc, ale i tady jsou skvělé postavy a je to teda fakt čtivé :D

12.09.2021 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Skvělá oddechovka na léto, líbila se mi možná o kousíček více než Kudy ke hvězdám

12.09.2021 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Když jsem knihu četla poprvé, vůbec mě neuchvátila tak, jak jsem čekala. Možná to bylo tím, že jsem ji četla přeloženou nebo tím, že jsem do ní prostě potřebovala "dorůst." Teď jsem knihu zkusila přečíst znovu v originále a zamilovala jsem se do toho příběhu tak, jako když člověk usíná. Nejdřív pomalu... Jasně, ten citát už všichni známe, jdeme dál. Jen málokdy se mi stane, že se nějakému vtipu v knize zasměju nahlas. Tady jsem se upřímně zasmála hned několikrát. Zároveň mi kniha zlomila srdce. Donutila mě přemýšlet. Ale ten humor je pro mě důvodem, proč dávám pět hvězd a proč si mě kniha naplno získala. Číst knihu nepřeloženou byl pro mě zážitek, musela jsem si spoustu slov překládat, ale na druhou stranu bylo skvělé číst přímo to, co napsal autor. Angličtina nebyla těžká nějak výrazně, většinou jsem nerozuměla jen nějakým neobvyklým slovům. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout, měla jsem ji přečtenou během dvou dnů (a to jsem ji četla v jazyce, který zdaleka neovládám plynule. Tak moc mě to uchvátilo.). Rozhodně se chystám na další autorovy knihy v angličtině, protože tohle bylo opravdu skvělé.

08.09.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Knížku jsem četla podruhé, poprvé jsem ji četla asi před těmi dvěma lety, když vyšla. Podruhé mě zasáhla snad ještě více než poprvé. Jedna z nejlepších knih, které jsem zatím četla. Doporučuju.

14.06.2021 5 z 5

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Často si lidi stěžovali, že v knize nenajdete moc akce, důraz je kladen hlavně na pocity, což mně ale vůbec nevadilo. Ráda se ke knížce vrátím, dá se v ní najít spousta krásných myšlenek a při každém přečtení si z ní odnesete něco jiného.

06.05.2021 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

I přesto, že jsem četla Grišu, mi dělalo prvních asi sto stran problém se zorientovat v prostředí, ději, postavách a celkově se začíst. Potom se to ale nějak rozjelo a nakonec je to super a rozhodně stojí za přečtení. Musím asi jako většina uznat, že je to o něco lepší než Griša. Je to kniha plná napínavých zvratů.... Pokaždé jsem si myslela, že už mají vyhráno, a najednou BUM - komplikace. Potom to vyřešili a potom ještě větší BUM a ještě větší komplikace. Tohle čtení jsem si náramně užila, postavy jsem si nakonec zamilovala a shipuju úplně všechny páry, co tam jsou :) Tohle se povedlo.

03.04.2021 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Alina se sice chovala podivně, ale za mě to bylo o kousek lepší než první díl... Navíc se tady objevuje Nikolaj :D

23.03.2021 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Knihu jsem četla znovu po dvou letech. Tehdy mě vůbec nebavila a když jsem před rokem četla Království popela, tak jsem ji rovnou vynechala. Byla to chyba, protože mi potom spousta věcí nedávala smysl. Teď jsem si dávala rereading celé série a ač se mi do toho nechtělo, přečetla jsem si i Věž úsvitu. Ale tentokrát jsem se dokázala začít a zamilovala jsem si postavy Yrene a Nesryn. Takže nakonec jsem změnila názor a dávám čtyři hvězdičky, protože na pět to zase úplně nemá.

16.03.2021 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Probrečela jsem posledních asi dvě stě stran! Na začátku mi to přišlo celé chaotické a už jsem si říkala, že je to asi první kniha od SJM, která se mi nebude líbit. Ale po nějaké době jsem si zvykla na svět i na postavy a zamilovala jsem se do ní skoro stejně jako do Skleněného trůnu.

18.02.2021 5 z 5