Nikol1010 Nikol1010 komentáře u knih

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Kniha má opravdu zajímavý potenciál, ale musím říct, že to bylo na mě možná až moc uspěchané...

28.06.2020 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Přečteno ani ne za jeden den a to už o něčem vypovídá :)

12.08.2018 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Ze začátku jsem se nemohla začíst, od půlky mě to bavilo, děj se hezky stupňoval, občas mi hlavní hrdinka lezla na nervy, co se týče toho pití, ale bylo mi ji moc líto...

29.07.2018 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Bála jsem se, že se mi kniha nebude líbit podle jejího hodnocení, ale měla jsem přečteno za jeden den a nešlo se odtrhnout. Moc se mi líbil příběh, celkově určitě super!

18.06.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

No, nadšená z knihy nejsem, že bych se smála, tak to také ne, je to oddechová kniha, nad kterou nemusíte přemýšlet, ale já teď přemýšlím, zda jít na další díl..

17.06.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha mě velmi bavila, četla se rychle, líbí se mi příběh jako takový, jak to hezky do sebe zapadá a propojenost děje a postav :) asi jedna z nejlepších, co jsem četla, hodnocení odpovídá

18.05.2018 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Proměna se mi líbila více než Proces, ale Kafka se neřadí k mým oblíbeným autorům, není to úplně můj styl.

29.12.2017 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Také se přidávám k názoru, že se mi první polovina knihy až tolik nelíbila, ale druhá polovina je správně děsivá a děj má rychlý dějový spád.

29.12.2017 4 z 5

Přežila jsem Hitlera. Mladá žena v Berlíně 1940–1945 Přežila jsem Hitlera. Mladá žena v Berlíně 1940–1945 Marie Jalowicz Simon

Kniha mě docela zklamala, čekala jsem od ní více, ačkoliv hlavní hrdinku obdivuji

27.12.2017 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Asi má nejoblíbenější od Hartla, vtipná a velmi čtivá

27.12.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Líbilo se mi, že zde byly dva pohledy na příběh, více se mi líbila část Jáchyma. U Veroniky jsem si někdo říkala, sakra proč...

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Lehké čtění, konec mě docela šokoval, takový jsem ho nečekala, ale je to život.

27.12.2017 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Moliere mě velmi baví a Lakomce mám nesmírně ráda, vtipné drama, které mě bavilo číst.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nejlepší kniha od Johna Greena, dojemná, příběh podle mě není tolik okoukaný a je bohužel stále aktuální

27.12.2017 4 z 5

Útěk z Berlína - S židovskou hvězdou v kapse Útěk z Berlína - S židovskou hvězdou v kapse Margot Friendlander

Knihy s tématikou 2. svět. války mě velmi baví, byla to děsivá doba, kterou si málokdo představí, kniha byla napínavá a velmi se mi líbila.

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Kniha má oddechový děj, který podle mě nezklame

Jméno hvězdy Jméno hvězdy Maureen Johnson

Knihu jsem našla ve výprodeji a docela mě mrzí, že nejsou k sehnání další díly, co jsem se dívala, tak se překlad nekoná a v angličtině se u nás neprodávají. Miluji Londýn, tak jsem byla ráda, že se tam příběh odehrává, hlavní hrdinka je sympatická a děj se mi líbil.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Celá série knih bylo mé dospívání, bylo to něco jiného než Harry Potter (nelze tyto dva světy porovnávat), ale také mě to bavilo, ráda jsem čekala na další díly. Mnohem lepší jak filmy, ráda se ke knihám vracím.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Bábovky se mi líbily moc, nejdříve jsem si musela zvyknout na to, jak je kniha napsaná a dělená, ale příběhy byly hezky propletené a napsané.

Osm Osm Radka Třeštíková

Detektivka byla docela čtivá, ale nějak jsem od poloviny tušila konec příběhu, a nebyla jsem vedle, ale myslím si, že to měla autorka docela promyšlené, co se týče postav a příběhu.