Nikkey Nikkey komentáře u knih

Podlý král Podlý král Holly Black

(SPOILER) Krutý princ posunul laťku hodně vysoko a Podlému královi se mu ji povedlo posunout ještě víc. Tato série má v sobě něco komfortního a hrozně ráda se k ní vracím. Z Jude se stala mocná senešalka, které nedělá problém zavraždit kohokoliv, kdo se jí nelíbí. Zato Cardan prochází jako postava skvělým vývojem a je snad ještě ikoničtější než předtím. Z prince alkoholika na krále alkoholika. Progres. V neposlední řadě musím zmínit i srozumitelný popis politických vztahů.

20.06.2022 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

(SPOILER) Spojení knih, magie, humoru, démonů a smrtících bytostí je ta nejlepší kombinace, kterou kdo mohl vymyslet. Postavy byly skvěle napsané a líbilo se mi, jakým způsobem fungoval svět. Nathaniel se rovněž připisuje na už tak dlouhý seznam černovlasých labilních kluků s rodinnými problémy a ikonickým smyslem pro humor, které jsem si zamilovala. Taky jsem si oblíbila postavu Silase, aneb týpka co ti udělá čaj, a pak pobije celou armádu ve stylu morbidního baletu.
Skvělý zážitek ze čtení.

05.06.2022 5 z 5

Maková válka Maková válka R. F. Kuang (p)

Mám dost smíšené pocity. První část byla fakt skvělá. Miluju tu atmosféru akademie a ještě víc vedlejší postavy. Kitáj mi až moc nezdravě přirostl k srdíčku. V druhé části jsem pochopila, proč je kniha označována za temnou fantasy a před čtením třetí části by mě v životě nenapadlo, že číst o masivní genocidě bude celkem nuda. Jinak se mi kniha hodně líbila a doufám, že budou stejně dobré i další díly.

26.04.2022 5 z 5

Bílá past Bílá past Maureen Johnson

Masakr. Totální. Tohle je, a už navždy zůstane mou comfort sérií s comfort postavami. Kdyby se mi po pěti hodinách čtení nemlžily písmenka před očima, asi bych knihu zhltla v jednom dni. Hrozně mě bavilo postupné rozuzlení zápletky a nikdy bych nečekala, že kniha o vraždách bude mít tak cute konec. Nevím co teď budu dělat se svým životem.

13.03.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Zezačátku se příběh trochu táhl, ale to už je zvykem u každé fantasy knihy. Nové prostředí, fungování světa a celkově se umět zorientovat je dost obtížné a obzvláště obtížné to bylo u téhle knížky. Pak už jsem se ale od ní nedokázala odtrhnout. Hrozně mi vyhovoval styl psaní autorky a líbily se mi postavy (Viktore, nechť je ti země lehká). Sice jsem už od začátku tušila, že je Hawke Temný, protože byl až moc skvělý na to, aby s ním něco nebylo v nepořádku xd Celkově je to hodně napínavý příběh s pěkně propracovým dějem a romantickou linkou, který rozhodně stojí za přečtení.

23.02.2022 5 z 5

Penny Vostrá - Nic není nemožné Penny Vostrá - Nic není nemožné Ulrike Rylance

Touhle knihou jsem se jako malá nemohla nabažit, četla jsem ji pořád dokola. Ilustrace jsou krásné a příběh vtipný. Bomba.

06.01.2022 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 4 Zaslíbená Země Nezemě 4 Kaiu Širai

Tento díl byl skvělý jak po příběhové stránce tak po grafické. Kresba je každým dílem čím dál tím lepší. Psychologický souboj mezi mamá a dětmi byl napínavý. Miluju to postupné rozuzlování zápletek. Obálka tohoto dílu je nádherná, nejradši bych si ji někam zarámovala :D

27.12.2021 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Hlavní hrdinka jakožto chudá zlodějka nepřekvapila a dost se podobala ostatním protagonistkám z jiných fantasy knih. K mému překvapení však nebyla vražedný maniak. Taky jsem si nemohla pomoct a představovala si pod ní Kaminariho Denkiho z MHA, protože oba vytváří elektřinu. Asi bych měla omezit anime lol. Závěrečný plot twist byl skvělý ALE užila bych si ho o hodně víc kdybych neudělala tu chybu, že jsem lezla do fandomu plného spoilerů dřív, než jsem knihu stihla dočíst. Úspěšně jsem si vyzradila další zápletku další knihy. Nádhera. Příběh a prostředí do kterého byl zasazený se mi líbil.

30.11.2021 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Knihu jsem přečetla za čtyři dny, což je můj rekord vzhledem k počtu stránek. Nejenže měla úžasnou romantickou linku, ale nabídla i pohled do zákulisí americké politiky a fungování prezidentské kampaně. Líbilo se mi, jak si autorka vyhrála s e-maily, co si psali Alex a Henry a přirovnávala jejich situaci k známým dopisům různých milenců z minulosti. Kniha měla i napříč vážným tématům odlehčenou atmosféru a byla hodně vtipná. Humorem zapadala do naší generace Z. Nejlepší byla scéna s krocany.

01.10.2021 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Autorka udělala z milých pohádkových víl stvoření, co se vyžívají ve vraždách a boji. Charakter postav byl pěkně propracovaný. Líbil se mi pohled na svět a nebojácnost protagonistky. Jen mě mrzelo, že tam nebylo tolik scének s Cardanem, protože i když je to blbeček, tak naprosto žeru jeho humor a schopnost nonšalantně obejít pravidla :D
Kniha si ten hype určitě zasloužila.

29.08.2021 5 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Páni, tohle byla pecka. Do knihy jsem šla s velkým očekáváním a nevyšla vůbec zklamaná. Ano, je předvídatelná a lehká na pochopení, ale to nic nemění na tom, že je příběh originální a plný skvělých zvratů a odhalení. Zamilovala jsem si jak hlavní hrdiny tak prostředí utopistické společnosti a chudinských sektorů i představu vojenských uniforem a černých plášťů. Do knihovničky si co nejdřív dokoupím i poslední dva díly. Skvělá militaristická dystopie.

28.07.2021 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Je to jedna z mála knih, kde se začátek netáhl. Tady se něco děje už od první strany. Isabelle jsem si okamžitě oblíbila, stejně tak Popelčinu druhou nevlastní sestru Tavi a její smysl pro humor. Posledních 50 stran bylo plných překvapivých zvratů. Autorka skvěle popisovala děj a příběh se pěkně vyvíjel.

26.07.2021 4 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Kasie West nikdy nezklame. Příběh jsem si neskutečně užívala. Byla to taková oddechová romanťárna na pobavení se sympatickými postavami. Přesně knížka na léto. Nemám, co bych vytkla.

26.07.2021 5 z 5

Má první láska Má první láska Tanja Voosen

Knihu jsem si koupila jen kvůli komentářům o sarkasmu hlavní hrdinky. První polovina se děsně táhla a sázka byla uzavřena až v té druhé. Kromě humoru hlavních postav, vtipných dialogů a potížích v rodině by se na knize nic jiného vypíchnout nedalo. Nelíbila se mi jak obálka, jméno, tak i příběh. Cassidy dělala příšerná rozhodnutí. Za to, že se do příběhu nedalo vžít mohly časté překlepy, které bijí do očí. I když mohl být příběh lépe zpracovaný, tak i tak je to dobrá letní oddychovka u které nemusíte tolik přemýšlet.

26.07.2021 3 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Stejně jako u prvního dílu si i tenhle zaslouží pochvalu za originální vzhled a barevný text. Tento díl byl spíše "doplňkový", jelikož se v něm vysvětlilo vše, co se do prvního dílu nevešlo. Bylo dobré si takhle ujasnit pravidla Říše divů a rodinné vztahy, jenže pak už toho začalo být hodně a celkem mi to vadilo. Všechna ta slibovaná akce se odehrála až v posledních třech kapitolách. Konec byl jednoznačně skvělý. Byl nepředvídatelný a hlavní postavy měly dobré dialogy. I přes ty slabší části byla kniha celkem dobrá.

26.07.2021 2 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Kniha mě zaujala už jen svým vzhledem. Každý díl této série je "barevně sladěný", což je dost originální a hodně se mi to líbí (tehle měl např. zelenou obálku a uvnitř zelený text). Příběh navazuje na Carollovu Alenku, ale vyvrací tak nějak vše, co Caroll ve svém původním díle napsal. Zajímavé byly části o psychických poruchách všech žen z rodiny Lidellových a Alyssin koníček ve tvoření morbidních obrazů z brouků. Autorka hezky popsala akční scény i vzhled podsvětníků. Dávám 3.5*

25.07.2021 3 z 5

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

Postavu Hannah jsem si okamžitě oblíbila. Možná to bude znít trochu drasticky, ale zamilovala jsem si její příběh. To, jak v něm každý člověk hraje svou roli a jaké mají jeho činy důsledek na celou tu situaci. Všechno do sebe pěkně zapadalo. Co mě zklamalo, bylo seriálové zpracování tohoto příběhu. Kniha byla za mě stopro lepší. Líbila se mi atmosféra, napětí a to, že jsem nad tím musela přemýšlet. Tyhle věci seriálu prostě scházely.

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Spojení drzá čarodějka a lovec čarodějnic, který je tak trochu zaslepen církví je skvělá kombinace. Kniha byla hodně čtivá a napínavá. Líbila se mi osobnost hlavni hrdinky. Oplývala humorem a hlavně sarkasmem. Její hlášky byly taky jedna z nejlepších věcí na knize. Někdo si stěžoval na hodně vulgarismů, ale podle mě by to bez nich nebylo ono. K protagonistce tak nějak patřily. Lou a Reid tvořili dokonalý kontrast.

25.07.2021 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

(SPOILER) Nevím proč jsem se od českých autorů držela tolik stranou, tohle byla bomba. Skvěle napsaný a promyšlený příběh, nevšední námět, spojení mysteriózních prvků, židovského náboženství a detektivky, atmosféra temného metra, záhadných stínů, černých vran- všechno naprosto dokonalé. Zápletka, která se týkala hlavní hrdinky a jejího duševního zdraví se mi hodně líbila. Bohužel musím srazit bod, jelikož mi autorka zabila mou oblíbenou postavu.
Nepředvídatelné? Ano.
Kruté? Jakbysmet.

Němý viník Němý viník Maureen Johnson

Bála jsem se, že druhý díl zklame. Naštěstí k tomu nedošlo. Kniha měla stejně jako první díl skvělou atmosféru. Zezačátku mi jen trochu vadilo, že se muselo zopakovat vše, co se stalo v prvním díle. Líbily se mi nové postavy. Bylo tu dost vtipných scén a případ Křiváků nabral úplně jiné grády. Vše do sebe pěkně zapadalo. Konec byl opět hrozně napínavý a autorka nás skvěle navnadila na další díl. Musím si ho co nejdřív koupit.