NikiVai NikiVai komentáře u knih

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Dávám tři hvězdy, protože části s Dívkou mě bavily moc a části s Rose zase absolutně vůbec.

24.03.2024 3 z 5

Zlato posledních Ronovců Zlato posledních Ronovců Jan Činčura

Na druhý díl ze série Mordýřova dcera jsem se moc těšila. Byla jsem zvědavá, jak se osudy hlavních hrdinů budou dál vyvíjet.

Román začíná akčně, po prvních pár stránkách se ocitám v bitvě o Truttnow. To mě vážně nebaví a nebýt poučena z prvního dílu, měla bych tendence čtení vzdát. Ale doufala jsem, že když i tentokrát vydržím, opustím bitevní vřavu a začnu sledovat život lidí v zemi okupované švédskými vojsky. A taky že jo. Celkem rychle jsem se posunula do Dietenicz a už se to hezky rozjelo. Setkala jsem se tu mimo jiné se starou známou, lady Kordulownou a jejími dcerami. Přibylo pár dalších postav a začalo se rozvíjet pořádné drama o moci, zvrhlosti, podlosti, pomstě, ale i hrdinství a lásce. Od této chvíle jsem četla jedním dechem a knihu přelouskala během pár dní.

Ve Zlatu posledních Ronovců pan Činčura dokazuje, že se spisovatelsky posunul o kousek dál. Připadá mi, že tato kniha je ještě čtivější, údernější, napínavější. Autor opět skvěle vykresluje dobovou atmosféru a výtečně se mu daří i popisy reálií a to aniž by s nimi zdržoval dynamiku čtení.

Jediné, co mě mrzelo bylo to, že Anysa a Amos zde dostávají jen velmi málo prostoru. I když na druhou stranu, alespoň se můžu těšit na další díl. A že je na co se těšit, protože těch dějových linií se nám tu rozehrálo až až.

22.03.2024 5 z 5

Tři hodiny v ZOO Tři hodiny v ZOO Gin Phillips

Já si knížku moc neužila a možná za to může anotace. Očekávala jsem napětí, drama, thriller. Dostala jsem spíš psychologický román o milující matce v ohrožení života. Náhled do mysli Joan byl určitě zajímavý a kdybych měla chuť podobný žánr číst, asi bych byla uspokojená. Ale v očekávání thrilleru jsem zklamaná.

08.04.2023 2 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

(SPOILER) Ano, kniha mne velmi bavila, byla čtivá, měla spád, napětí, momenty překvapení. Theo je sympatický týpek a baví mě jeho myšlenkové pochody. Ale nato, že se děj odehrává během několika dnů se náš učitelský trouba změní v moc velkého a neohroženého ninju. Ta přeměna mi už přišla až moc.

06.03.2023 4 z 5

Mordýřova dcera Mordýřova dcera Jan Činčura

Anastasya a Amos, dva lidé z naprosto rozdílných společenských vrstev jsou svedeni na společnou cestu, aby je po čase osud rozdělil.
Mordýřova dcera, český historický román si mne podmanil pro svoji důvěryhodnost a skvělý příběh. Velmi oceňuji správná historická fakta i to, že si pan autor dává tu práci a leckteré dobové události, předměty či zvyky doplňuje do textu vysvětlivkami. Ty jsou tam sice občas vtěsnány trochu kostrbatě, ale pro mne jako laika jsou nedocenitelnou pomůckou pro pohodlné vcítění se do atmosféry i jako berlička k mé vlastní fantazii.
Začátek knihy byl pro mne trochu oříšek. Ocitáme se na bitevním poli a pro mne jsou bitvy těžko uchopitelné v jakékoliv podobě. Jakmile se ale Amos se svým druhem dostal z bitevní vřavy, přechází už román do osobní roviny našich hrdinů a já čtu a čtu a čtu a nemohu přestat. Přibývají další postavy, jejich osudy se vzájemně proplétají a najednou tu máme hezky rozjetých několik dějových linek. A jedna napínavější než druhá.
Pan Činčura má příjemný vypravěčský styl, dynamičnost textu podtrhují krátké kapitoly, ale i doprovodné ilustrace (další výjimečný aspekt, který mne v knize velmi zaujal). Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na používaní dobových jmen a názvů měst a obcí. Ale jsem ráda, že jména nebyla zmodernizovaná, hezky totiž podpořila mé vnímání tehdejší doby.
Výtečně si pan autor poradil i se závěrem knihy. Osudy našich hrdinů se na jednu stranu uzavřely a na druhou zůstaly otevřené pro další kapitoly jejich životů. A já už teď vím, že chci číst dál, chci vědět co se bude s těmi všemi lidmi dít za týden, za měsíc, za rok... A z toho vyplývá jediné. Modrýřova dcera mne polapila, možná proto, že Anysa to s loveckými pastmi opravdu umí anebo proto, že tahle kniha byla vážně skvělá.

30.12.2022 5 z 5

Ve stínu války Ve stínu války Jarmila Stráníková

Když jsem to dočetla hlavou mi běžela jediná myšlenka ... "statečný to český lid". Jenže jak nebýt statečný, když k tobě domů zavítá válka a cizí nepřítel.

Tohle bylo vynikající čtení. Strhující, dynamické, nedalo se od toho odtrhnout. Ráda jsem si nechala přiblížit kousek české historie o které toho vskutku moc nevím. Moc se mi líbilo, že paní autorka do románu zakomponovala i české báje. Příběh tak působil ještě víc autentičtěji.

V knize je několik hlavních hrdinů a všichni si mne omotali okolo prstu, opravdu jsem jim fandila. Nakonec i tomu Rischerovi nebo Heleně. Na to nejsem moc zvyklá, většinou jsou v knížkách postavy, které mě iritují, ale tady taková nebyla žádná. A o to víc jsem s nimi žila.

Vážně skvělý příběh. Máte-li rádi historické příběhy, tak po tomto sáhněte, věřím, že nebudete litovat.

21.08.2022 5 z 5

Hříchy panství Cavendon Hříchy panství Cavendon Barbara Taylor Bradford

Dostala jsem jako dárek, ale protože jsem nečetla předchozí díly, tak to bylo takové moc překotné čtení. I když je vždy historie jednotlivých postav popsána, stejně jsem se ztrácela, protože jich tam bylo moc.

07.07.2022 2 z 5

Posedlost Posedlost Helen Hardt

Kniha se mi dostala do ruky trochu omylem, dostala jsem ji jako dárek. Dobrovolně bych si tento žánr nevybrala, ale tak šanci dostala. Že jsem nečetla první díl vůbec nevadilo, hned jsem tak nějak pochopila o co jde. Kromě hlavních aktérů jsou ostatní postavy hodně ploché, takže nemám moc šanci si k nim utvořit vztah. No a Talon a Judy? Dobře, flashbacky Talona mají něco do sebe, trochu mi říkají, kdo je on. Ale Judy je pro mě taková nijaká. Je mi úplně jedno co s ní bude nebo nebude, tudíž je mi v podstatě jedno i celý příběh. A ty sexuální scény? Nejsem žádný puritán, v mládí jsem přečetla romancí a erotických románků až až, ovšem to, co jsem četla tady mi připomínalo spíš nějakou porno komedii. Když jsem si přečetla "lízat tvého ptáka je tak skvělé" a výrazy jako kozy, řiť apod., usoudila jsem, že buď autorka (či překladatelka) spadla z višně nebo jsem já už nějaká stará baba. To jako vážně někoho naladí na souznění s hlavními hrdiny? Když se kniha hemží zduřelými ptáky, tak je to erotické? Nechápu a popravdě jsem tímhle dílkem dost zhnusená. Asi jsem v ruce neměla erotický, ale porno román. A to není nic pro mě. Přečetla jsem jen díky přeskakování a děkuji, ale už nikdy více.

09.02.2022 odpad!

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Ale jo, kniha se mi líbila. Mělo to spád, četlo se to rychle a bylo to napínavé od začátku do konce. Fajn byla i ta mrazivá atmosféra. Že je hlavní hrdinka až moc velká hrdinka mne napadlo nesčetněkrát, pochybuji, že reálně by se z obyčejné studentky stala za jednu noc taková Supermanka. V podstatě mi to ovšem nevadí, je to "jen" smyšlený příběh.

30.05.2019 4 z 5

Ordinace v divočině Ordinace v divočině Meredith Appleyard

Nuda, nuda, nuda. Nebaví mě prostředí a ani s hlavní hrdinkou nějak nedokážu navázat kontakt. Je mi celkem jedno, jak to s ní dopadne. Ostatně je mi to jasné od chvíle, kdy si asi na třetí stránce pohlédne s někým do očí. Přijde mi, že celý příběh nemá žádnou pointu, že směřuje jen k tomu, aby spolu šťastně žili až do smrti.

24.08.2018 3 z 5

Dračí zuby Dračí zuby Michael Crichton

Tohle vůbec nebylo špatný. Skvěle napsaný a čtivý román. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací nejen z prostředí paleontologie, ale i osidlování Divokého Západu. Nejsem čtenář podobného žánru, ale tenhle příběh jsem si užila jako skvělou a napínavou oddechovku.

24.07.2018 4 z 5

Evangelium pekla Evangelium pekla Jean-Luc Bizien

Mě kniha velmi zaujala. Rychlý spád čtení, dvě dějové linky na závěr propojené, pohled "turisty" na Severní Koreu. To vše dohromady vyústilo v prima čtenářský zážitek. I po dočtení mi kniha utkvěla v hlavě a na některé pasáže stále myslím. Jen teda Seth, ten mě štval neskutečně :)

03.07.2018 4 z 5

Vlčí proces Vlčí proces Neil Mackay

Tak tohle bylo utrpení. Kromě překrásné obálky na knize nenacházím extra nic co by mne nadchlo. Složitý jazyk, na který jsem si sice za chvíli zvykla, ale jinak uf. Hlavní dějová linie, kvůli které jsem to četla byla vedlejšími příběhy úplně upozaděná. A ten konec? Čekala jsem, že aspoň tam mi padne brada. Padla, ale zoufalstvím, proč jsem tohle vůbec četla. Téma zajímavé, ale pro mě zpracované do jednoho velkého zklamání. Věřím ale, že někoho tohle čtení může hodně zaujmout. Já do té skupiny čtenářů bohužel nepatřím.

15.06.2018 1 z 5

Jedu dál Jedu dál Blanka Matragi

Kniha je fantastická, o tom žádná. Jen mne trochu zklamalo, že spoustu informací znám už z předchozího dílu.

08.05.2018 3 z 5

Levandulové ráno Levandulové ráno Jude Deveraux (p)

Nejsem typický čtenář slaďáků, občas si ale nějakou oddechovku střihnu. Jak mne ale Levandulové ráno nalákalo svým názvem, tak jsem byla zklamaná až tak, že někde, ani ne v polovině jsem to vzdala a zbytek knihy jen tak prolistovala, abych očima přeskenovala konec. To bylo tak předvídatelné, tak nudné, tak zdlouhavé. Brrr, ještě teď mě bolí z té sladkosti zuby.

08.05.2018 1 z 5

Čarovné lahodnosti Čarovné lahodnosti Klára Marková

Nejkrásnější česká omalovánka ever. Stačí prolistovat a člověku se tají dech. Svět skřítků, říše Maličkých ... ach ta fantazie. Díky, že mohu tato místa navštívit s každým otevřením knížky...

22.05.2017 5 z 5

Praha | Královská cesta Praha | Královská cesta Blanka Kučerová

Tohle jsou omalovánky podle mého gusta. Obrázky k vybarvení předkreslené zajímavým rukopisem je radost prohlížet i vymalovávat. A doprovodný text? Zase jsem se o Praze dozvěděla něco nového. Díky!

22.05.2017 5 z 5

Horečka Horečka Robin Cook

Hlavní hrdina mi byl vyloženě nesympatický a i když věřím, že je možné ledacos, toto už mi přišlo hodně přitažené za vlasy i na Jůesej.

03.04.2017 2 z 5

Otrokyně lásky Otrokyně lásky Bertrice Small

Tak trochu jiná love story. Hezky napsaný příběh. Jako odlehčené čtení prima.

11.09.2016 4 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Třetí díl mě bavil nejvíc, jinak prima série. První tohoto žánru, co jsem kdy četla.

05.02.2016 4 z 5