nikiss76

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Zprvu jsem byla docela skeptická, ale autorka mě velmi mile překvapila. Promyšlenost světa, který vytvořila, pětadvacítka a spolu s nimi Ilan ukrývající svá tajemství, humor, napětí, putování napříč světem, to vše je Naslouchač. Úžasné, jediné co mi trochu vadilo byla neustále plačící a vzlykající hlavní hrdinka, to už bylo až trochu moc. Jinak jsem byla velmi spokojená a vrhám se na další díl.

14.11.2019

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Tak to byl nářez! Moje první kniha od autorka a hned taková bomba. Robert Hunter je velký sympaťák a jeho znalosti psychologie a umění číst v lidech mě baví. Měla jsem svou vlastní teorii ohledně obětí, především co se týká stylu vražd. Ovšem celkové rozuzlení a zjištění, kdo je vrah, mi obrátilo všechny moje teorie vzhůru nohama. Závěrečné stránky byly zdrcující. Rozhodně si přečtu další autorova díla.

22.02.2020

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

U jojo Moyes není žádná její kniha krok vedle. Kniha než jsem tě poznala je naprosto úžasná. Louise Clark si mě naprosto získala svou střeštěností a dobrosrdečností. Krásný a smutný příběh. Miluju i filmové zpracování se skvělým hereckým obsazením a filmovou hudbou.

SmrtkaSmrtkaNeal Shusterman

(+ SPOILER) Za mne asi jedna z nejoriginálnějších knih co jsem doposud četla. Líbilo se mi, že jednotlivé kapitoly byly proloženy úryvky z deníku různých smrtek. Oba hlavní hrdinové mi přišli zajímavý a byla jsem celkem zvědavá, jestli se smrtce Goddardovi povede přeměnit charakter Rowana nebo ne.
Také se mi líbilo, že když už si člověk myslel, že ví, kam se bude děj ubírat, tak byl vyveden z omylu něčím nečekaným. Určitě jsem zvědavá na pokračování. Celkově bych dala 4,5 hvězdy.

23.10.2020

Sama sebouSama sebouJojo Moyes

Naprosto skvělé pokračování příběhu Louise Clarkové. Konečně byla zpátky ta dobrosrdečná a úžasným způsobem střeštěná Lou, která mi v předešlé knize tolik (Život po tobě) chyběla. Za mě parádní zakončení.

14.08.2019

Skryté kartySkryté kartyAngela Marsons

Naprosto zbožňuju Kim a její tým. Líbí se mi, že každá kniha nás nutí se hlouběji zamyslet. Potřeba každého člověka někam patřit, to je věc, která se dotýká každého z nás. Tlak vyvíjen především na děti, aby mezi sebou soupeřily a dosahovaly nejlepších výsledků může mít devastující účinky a hranice mezi tím, co je ještě stále zdravá soutěživost je velmi tenká. Pocity méněcennosti, chybějící pocit uznání, touha mít přátelé a nebýt sám mohou donutit člověka jednat nesprávně. Opět brilantně napsáno a vymyšleno, ovšem musím říct, že několik závěrečných stran mi zlomilo srdce.

15.02.2020

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Já se bohužel řadím mezi čtenáře, kteří nejsou fanoušky této knihy. Nechci knihu hanit ani kritizovat, zkrátka jsem nebyla cílovou skupinou. Autorův styl psaní mi vůbec nesedl a nedokázala jsem se s ním sladit. Tématika války taky neni žánr, který bych vyhledávala.

FajaFajaPetra Stehlíková

Další úžasné pokračování skvělé našlápnuté série Naslouchač. První díl mě bavil asi o trochu víc, ale i přesto tento nebyl zklamáním. O identitě Ilan již vědí dva členové pětadvacítky a já jen napjatě čekám, kde a jak proběhne odhalení před těmi zbývajícími (především před kapitánem). Ilan v tomto díle odhalila spoustu klíčových tajemství a já nevím, jak vydržím čekat na další díl!!!!

15.11.2019

Jeden za druhýmJeden za druhýmChris Carter

Tak tohle nevymyslíš! Autor mne nepřestává udivovat, tento díl byl vážně povedený. Lidská zvrácenost nemá hranice a nabízí se otázka, kam tato společnost spěje.
Kdo z našeho okolí by se účastnil podobného hlasování... otázka na kterou zřejmě ani nechceme znát odpovědět, protože by mohla být až příliš děsivá.

07.06.2020

Pohřbená pravdaPohřbená pravdaAngela Marsons

Další skvělá kniha s Kim Stoneovou v hlavní roli. Tentokrát se musela Kim a její tým spojit s týmem bývalého kolegy, jejichž vztahy byly napjaté, aby přišla na kloub případu, jehož hlavním motivem k vraždám byl rasismus a nesnášenlivost. Vše se zkomplikuje, když se jeden člen Kimina týmu rozhodne vést vyšetřování na vlastní pěst.
Nechybí napětí, zvraty a samozřejmě zdárné vyřešení zapeklitého případu. Mohu jedině doporučit a těším se na Zlámané kosti.

21.06.2019

Zlámané kostiZlámané kostiAngela Marsons

Další skvělá krimi kniha s Kim Stoneovou a jejím týmem. Tentokrát vyšetřují vraždy prostitutek a obchod s lidmi. Přečetla jsem jí asi během dvou dnů.

Mě kniha opravdu přiměla se zamyslet a bylo mi z ní i trochu úzko, když jsem si uvědomila, že tohle všechno se děje kolem mě. Lidé jsou nuceni žít v otřesných podmínkách a prací zplácet dluhy, které jim vznikly a to všechno jen proto, že chtěli pro sebe a svou rodinu lepší budoucnost. Co se týká prostituce, lidé odsuzují ženy, které se rozhodli pro tuhle cestu aniž by věděli víc.

Pro mě z toho plyne ponaučení, nikdy nesuď druhé lidi, protože nikdy nemůžeš vědět, co je k takovým životním volbám vedlo. Ať už to byl hlad, potřeba přežít nebo cokoliv jiného. Každý člověk má svůj životní příběh a je velmi snadné někoho odsoudit bez toho aniž by jeho příběh znal a věděl co dotyčného vedlo ke klíčovým životním rozhodnutím.

23.06.2019

Odvrácená tvář láskyOdvrácená tvář láskyColleen Hoover

Byla to pro mne první autorčina kniha a nemohla jsem se od ní odtrhnout. V příběhu bylo asi úplně všechno - bolestná minulost, obavy z budoucnosti, láska, beznaděj, humorné momenty, romantické chvíle, happy end. Už jen fakt, že hlavní hrdina Miles byl pilot byl od autorky brilantní tah. S první knihou jsem byla spokojená, teď jen doufám, že všechny další knihy nejsou na stejné brdo. Nemám ráda když jsou všechny knihy vytvořeny podle stejného (pouze lehce upraveného) scénáře. Tak se nechám překvapit.

12.01.2020

Mlha nad Shadow SandsMlha nad Shadow SandsRobert Bryndza

Skvělé pokračování našlápnuté série s Kate Marshallovou. První díl byl pro mne o trochu lepší, protože byl více šokující a syrovější avšak dvojice Kate a Tristan byla sehranější v tomto díle. Byla jsem ráda, že autor věnoval prostor i postavě Petera, o které věřím, že uslyšíme i nadále.

Dívka v leduDívka v leduRobert Bryndza

První knihu, s hlavní hrdinkou Erikou, jsem si zamilovala. Šéfinspektor Erika se musí potýkat nejenom s nelítostnými vrahy, ale taky se svými vlastními démony a samotný fakt, že velí převážně skupině mužů, musí být tvrdá. Moje sympatie si získala už jen tím, že pochází ze Slovenska, ale pracuje v Londýně. :-) Její osobní život byl velmi trnitý avšak její touha po dopadení zločinců ji žene kupředu. V každém dalším díle čelí novým výzvám. Knihy jsou skvěle napsané, doporučuji, zaručeně nezůstanete pouze u prvního dílu.

08.02.2019

KrasojezdkyněKrasojezdkyněJojo Moyes

Autorka mě příjemně překvapila, jelikož jsem od ní zatím četla knihy s romantickou zápletkou, tak toto bylo trošku z jiného soudku. Příběh plný odhodlání, pevné vůle, vytrvalosti a nezlomného ducha hlavní hrdinky Sarah.

PopravčíPopravčíChris Carter

Carterovi knihy jsou prostě skvělé, avšak není to čtení pro každého, protože jsou dosti brutální a syrové. Nechybí sympatické a skvěle se doplňující detektivní duo Roberta Huntera a Carlose Garcii. Bavila mne i část s Mollie, doufám, že jsme se s ní nesetkali naposledy. Bylo mi trošku líto Garcii, protože on to vždycky odskáče nejvíc. Opět nečekaný konec, určitě se pustím do dalšího dílu.

02.03.2020

Kanibal z Nine ElmsKanibal z Nine ElmsRobert Bryndza

(+ SPOILER) Roberta Bryndzu mám moc ráda a jeho knihy mě opravdu moc baví. Sérii s Erikou Fosterovou jsem si oblíbila a proto jsem si říkala, čím mě Kate Marshallová překvapí a musím říct, že překvapila a to velmi. Byla to velká jízda od samotného začátku a trvala až do úplného konce. Knihu jsem zhltla během dvou dnů. Kate a její asistent mi jako tým ladí a myslím, že se od nich máme na co těšit. Maličko mi v jejich dialogu chyběl občasný humor nebo kousavé poznámky. Jejich vztah je ze strany Kate mateřsky ochranářský a Tristan projevuje nadšení z nové role asistenta vyšetřovatele a respekt ke své mentorce. Kate má mnoho strašáků a vnitřních démonů, se kterými denně svádí boj. Vcelku jsem zvědavá, jakou roli v budoucnu sehraje její syn Jake.
Příběh byl opravdu neotřelý a místy až nechutný. Z Petra a jeho kanibalských návyků a podivnně důvěrného vztahu s matkou mi chvílemi naskakovala husí kůže.
Závěr se taky velmi povedl, těším se na pokračování.

InfernoInfernoDan Brown

Knihy autora nikdy nezklamou ani u Inferna tomu nebylo jinak. Jeho styl prostě baví a bavit nepřestane a to platí i o hlavním hrdinovi Robertu Langdonovi. Autor čtenáře vtáhne do děje detailním popisem památek a historií měst, kde se příběh odehrává. Pro ty, kteří zrovna nejsou fanoušky historie a dějin, zřejmě Dan Brown nebude úplně to pravé, protože právě v tomhle je jeho silná stránka a krása knih.

08.02.2019

Stříbrná zátokaStříbrná zátokaJojo Moyes

Boží! Zase úplně něco jiného, JoJo Moyes je prostě úžasná autorka, která umí překvapit. Děj se odehrává v australské zátoce Silver Bay, kde lidé žijí skromnějším a poklidnějším způsobem života, než jak je tomu v dnešní uspěchané době velkoměst. Knize nechybělo napětí a nečekané zvraty. Dojemný a láskyplný příběh Lisi a Mickey, ale také přátelských pout, mateřské lásky a lásky k přírodě, především k velrybám a delfínům. Konec jsem tak nějak již tušila, ale i přesto jsem se neubránila slzám.

16.08.2019

Jen 27 dnůJen 27 dnůAlison Gervais

Pro mne byla kniha velmi milým překvapením. Nečekala jsem, že se mi bude tak moc líbit. Naprosto originální zápletka. Zamilovala jsem si Archera a jeho úžasnou rodinu a stejně tak i hlavní hrdinku. Moc mě mrzí, že si nemůžu od autorky přečíst něco dalšího. Byla to jedna z nejlepších knih tohoto žánru, co jsem četla.

03.01.2020

Noční lovecNoční lovecChris Carter

Třetí autorova kniha a opět nezklamala. Předpokládala jsem, že děj bude mít podobný průběh jako v předchozích knihách (zmrzačení detektivové, nějaký ten románek, všechny obětí mrtvé atd.), ovšem nakonec vše dopadlo jinak. Tentokrát jsem svoje podezření na sériového vraha odhadla správně, ale konec mě opět dostal.

09.03.2020

Prohnilé městoProhnilé městoLeigh Bardugo

Po přečtení druhého dílu, jsem naprosto nadšená a nemohu uvěřit, že ještě není další díl. S každou ubývající stránkou mi bylo líto, že se s Kazovou bandou budu muset na nějaký čas rozloučit. Za mě fakt super série.

07.04.2020

Bouře a vzdorBouře a vzdorLeigh Bardugo

Druhý díl byl slabší než díl předchozí (3,5 hvězdy), protože mi přišlo, že se děj točil v kruhu - útěk, lov dalšího umocňovače, zajetí, boj, útěk, boj, zajetí, útěk. Mezi tím neustále neshody mezi Alinou a Malem. Mohlo to být více zajímavé a více dramatické. Bavila mě postava Nikolaje, ten si mne opravdu získal a myslím, že fandím především jemu. Bohužel postava Aliny mě nijak zvlášť neoslnila a moc nerozumím tomu, proč za ní všichni tak pálí. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.

02.05.2020

Osudný slibOsudný slibAngela Marsons

(+ SPOILER) Kniha navazuje na poslední díl a i přesto, že děj byl opět výborný a nový člen týmu se mi zamlouvá, tak to není bez Dawsona ono. Všichni tvořili sehraný tým a tak jako jeho kolegové prožívali jeho ztrátu tak určitě i my čtenáři. Jsem ráda, že zatvrzelá a uzavřená Kim se v závěru zachovala tak, jak se zachovala.

19.08.2020

NimbusNimbusNeal Shusterman

(+ SPOILER) Druhému dílů musím přidat o hvězdičku navíc. První díl byl spíš takovým nahlédnutím do dokonalého světa, kde na vše dohlíží nestranný Nimbus a život ukončují smrtky. Dozvěděli jsme se, jak se z člověka může stát učedník a později smrtka a seznámili jsme se s klíčovými postavami. Ovšem druhý díl už nabral na obrátkách a zamíchal rozdánými kartami. Konečně se děj více točí okoli smrtky Anastázie, Rowana, smrtky Marie a dalších. Do hry se opět vrátili smrtka Goddard (což pro mne bylo překvapením) i smrtka Faraday a vytvářejí nové dějové linie. Líbili se mi i úvahy Nimba, kterých zde bylo mnohem víc.
Celkově vzal děj rychlý spád a konec mě dosti překvapil a ponechal velký otazník na konci. Takže pro mě to znamená netrpělivé čekání na další díl.

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Za mě nejpovedenější autorova kniha. Naprosto skvělá kniha se silným příběhem o lásce dvou mladých lidí Hazel a Gaze, se kterými se život opravdu nemazlil a musí se vypořádat s nevyléčitelnou nemocí. Kniha je nabitá emocemi a rozhodně stojí za to si ji přečíst. Musím říct, že se mi líbilo i filmové zpracování. :-)

09.02.2019

Do vodyDo vodyPaula Hawkins

Kniha mě určitě nezklamala, příběh záhadných úmrtí v tůni, za mě super - chytlavé, plné záhad, napětí, zvratů, zkrátka všeho, co by v dobré knize nemělo chybět. Příběh mě bavil od začátku do konce. Líbí se mi, že čtenář může splétat své vlastní teorie, protože autorka tomu ponechává prostor a udržuje napětí a odkrývá jednotlivé střípky skládačky postupně. Takže až po přečtení posledních řádků čtenář zjistí, kdo za tím vším stojí. Kniha se mi líbila asi o trošku víc než Dívka ve vlaku. Těším se na další knihy.

16.03.2019

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Jakmile se člověk prokouše prvními několika nudnějšími stránkami, tak počáteční zklamání okamžitě vyprchává. Opravdu napínavý příběh s trochu netradiční hlavní hrdinkou, která si mě úplně nezískala, ale proč ne. Za mě povedená kniha, která stojí za přečtení. Filmové zpracování také povedené.

16.03.2019

Pouštní KopíPouštní KopíPeter V. Brett

Druhý díl série mě bavil asi stejně jako díl první. Tento díl je věnován klíčovým postavám a objasnění jejich příběhů. Bavila mě především část o Jardirovi a jeho dětství, výcviku a následně popis toho, jak se dostal ke svému postavení. U jeho postavy jsem měla rozporuplné pocity, chvílemi mi byl až sympatický a v zápětí jsem si říkala, že doufám, že ho Arlen brzo zabije.

Dále se dozvídáme více o Tetovaném a jeho vztahu ke zmiňovanému Krasijci. Do příběhu se opět vrací Renna, kterou před smrtí zachrání Arlen a bere ji sebou na cesty. Tato část mi vyloženě vadila, Rennu bych úplně vyškrtla a do příběhu už ji nezahrnovala.

Pouštím se do třetího dílu, tak uvidíme co bude dál.

31.07.2019

Poslední dopis od tvé láskyPoslední dopis od tvé láskyJojo Moyes

Líbilo se. Styl psaní mi připomněl jinou autorčinu knihu a to Dívku, již jsi tu zanechal, která mne asi bavila o trochu víc. U této knihy jsem už dlouho před rozuzlením tušila, kdo je Anthony a jak to celé dopadne, ale i přesto se mi kniha líbila a hodnotím ji kladně. Opět mě Jojo Moyes nezklamala.

27.12.2019