nikiss76 nikiss76 komentáře u knih

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Další skvělý díl se sympatickou vyšetřovatelskou dvojicí detektivů, kteří vyšetřují další brutální vraždy a hledají sériového vraha. Když už si člověk po přečtení několika dílů myslí, že nic surovějšího už přijít nemůže, tak zjistí, jak šeredně se může splést.
Já jsem vraha neuhádla dopředu i když jsem nějaké tipy měla. Trošku mi zde chybělo dovysvětlení některých spojitostí a detailů. Malinko mi to přišlo nedotažené a mrzelo mě, že Garcia se na můj vkus málo zapojoval do celého dění.

Každopádně autorova tvorba mě velmi baví a určitě si přečtu i další knihy.

29.05.2020

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

Knihu bych ohodnotila 3.5 hvězdičky. Nebyla to špatná kniha, ale bylo to opravdu zbytečně zdlouhavé a chvílemi i přitažené za vlasy. Občas jsem měla pocit, že autorka chce z Emmy udělat mučednici a ten dramatický závěr, to už bylo příliš. Vadilo mi, jak hlavní hrdinka i její nejblížší přátelé (ne)řešili její situaci. Evan byl zlatíčko, každý by chtěl takového Evana.
Kniha se dobře četla a zkusím i druhý díl a doufám, že se kniha posune o level výše.

08.05.2020 3 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Závěrečný díl byl naprosto skvělým zakončením celé série. Nakonec vše dopadlo vcelku dobře a nemohu si stěžovat. Jako čtenář jsem dostala vše, co v dobré knize očekávám. Knize nechybělo napětí, zvraty, bitvy, romantické momenty, ale především zde byly zajímavé postavy, které jsou srdcem celého příběhu.
Takže sérii hodnotím pozitivně, i když
Šest vran je u mě stále o level výše.

05.05.2020 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Druhý díl byl slabší než díl předchozí (3,5 hvězdy), protože mi přišlo, že se děj točil v kruhu - útěk, lov dalšího umocňovače, zajetí, boj, útěk, boj, zajetí, útěk. Mezi tím neustále neshody mezi Alinou a Malem. Mohlo to být více zajímavé a více dramatické. Bavila mě postava Nikolaje, ten si mne opravdu získal a myslím, že fandím především jemu. Bohužel postava Aliny mě nijak zvlášť neoslnila a moc nerozumím tomu, proč za ní všichni tak pálí. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.

02.05.2020 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Knížku jsem přečetla po sérii knih Šest vran, kterou naprosto zbožňuju a musím říct, že to nebyl úplně špatný start. Libí se mi svět, který autorka vytvořila, také postava Temnyje a potěšilo mne opětovné setkání s Žeňou. Zatím si hledám cestu k hlavní hrdince, protože i ona zatím hledá samu sebe. Doufám, že se to změní v další knize a dočkáme se nějakých nečekaných zvratů.

30.04.2020 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Obsahuje spoilery.
Hodnotila bych 3, 5 hvězdy. Třetí díl byl už trochu překombonovaný. Stále se zde setkáváme s postavami z předešlých dílů a navíc se do celého příběhu zapojí Cress.
Líbilo se mi, že se postavy rozvíjely a vážně jsem si je oblibila.
Co mi tady asi vadilo, tak byl fakt, že už zde bylo až příliš náhodných společných shledání. Jako například když postavy, které spadly s družicí na Zemi na úplně stejné místo, jako ostatní členové posádky Zvonečníka. Další zvláštní shoda náhod, že jediná dívka, která napomáhá princezně Cinder je vlastně i dávno mrtvou dcerou doktora.
Podle mě se autorka z příběhu snažila vytřískat co nejvíc, ale už toho bylo prostě zbytečně moc.
Každopádně bych si ráda přečetla i další díl, protože chci vědět, jak to celé dopadne.

27.04.2020 3 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Druhý díl byl určitě lepší než díl první, jelikož se zde rozvíjel příběh Cinder, ale zároveň se na scéně objevily další skvělé postavy a to Scarlet a Vlk neboli přepracovaná verze Červené Karkulky. Velmi mě bavila postava kapitána a jeho arogantní a vtipné výstupy, celé tomu dodaly šmrnc. Knize nechyběla akce, napětí, vtipné momenty i romance.

27.04.2020

Cinder Cinder Marissa Meyer

Velmi moderní pojetí tradiční pohádky O Popelce, kdy autorka příběh přepracovala a zavedla čtenáře do světa nových technologií, androidů, kyborgů, přenosných obrazovek a vznášedel. Oceňuji originalitu a i když nejsem cílovou skupinou, tak to bylo milé a oddechové čtení.

20.04.2020 3 z 5

Cesta stínů Cesta stínů Brent Weeks

Chaos, přehršel jmen a pojmů a velmi zvláštní styl psaní, tak bych charakterizovala knihu. Prvotně jsem si knihu vybrala na základě pozitivních ohlasů zde a také z toho důvodu, že na knihu navazují i další díly a musím říct, že jsem velmi zklamaná. Nejsme žádný začátečník co se týká fantasy žánru, ale tohle byla hrůza. Prvních asi 50 stran naprostého chaosu a pojmů, které autor ani nevysvětlil co znamenají, prostě je tam sázel a do toho přidal ještě spoustu postav prazvláštních jmen. Myšlenka nebyla špatná, ale celkové uchopení příběhu a jeho zpracování pro čtenáře nezáživné. Další díly? Děkuji nechci.

19.04.2020 1 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Ke konci předchozího dílů jsem si říkala, že jsem konečně začala mít Celaenu vcelku i ráda, ovšem přišlo mi, že s návratem do Zlomuvalu se opět navrátila ke svému starému já. Vše se v lepší obrátilo s příchodem Jestřába a s jeho příchodem se i děj rozjel na plné obrátky. Toto je díl plný zvratů a konečné nastala i první rozhodující bitva, která zamíchala kartami. Líbilo se mi, že se do děje zapojilo více nových a zajímavých postav, které jsem si oblíbila. Takže super.

18.04.2020 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Pravděpodobně moje nejoblíbenější kniha z celé série. Cealena odjíždí do Wendlynu, kde ji cvičí vílí bojovník Jeřáb. Cealena a Jestřáb se z počátku navzájem nenávidí, proklínají, bojují spolu, ale postupem času si k sobě najdou cestu a jejich vzájemný vztah je plným důvěry, upřímnosti a pochopení. V této knize projde hlavní hrdinka také největší osobnostní proměnou a klíčovou roli v tom sehrál i Jeřáb. Tahle část knihy byla opravdu kouzelná a plná vtipných momentů této dvojice.
Další dějovou linkou jsou klany čarodějnice a jejich wyverni, kteří celé knize dodali obrovskou jiskru. Manon s Abraxosem a Třináctka, to byla prostě jízda.
O trochu méně mě bavila část děje odehrávající se ve Zlomuvalu. Samozřejmě chápu, že byla nutnost rozvíjet příběh i dalších klíčových postav, kteří byli v blízkosti krále Adarlanu (Chaol, Dorian, Aedion) , ale asi bych to trošku zkrátila.
Jinak nemám co vytknout. Paráda, už knihu čtu podruhé.

12.04.2020 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Po přečtení druhého dílu, jsem naprosto nadšená a nemohu uvěřit, že ještě není další díl. S každou ubývající stránkou mi bylo líto, že se s Kazovou bandou budu muset na nějaký čas rozloučit. Za mě fakt super série.

07.04.2020

Přechod Přechod Justin Cronin

Hodnotila bych 3,5 * kdybych mohla. Byla to moje první sci-fi kniha a mám z ní rozporuplné pocity. Na jednu stranu mě příjemně překvapil námět a pojetí knihy ve dvou časových rovinách (před/po). Trvalo mi pár desítek stran než jsem ve stylu psaní našla jakýsi řád. Bavila mne část s Amy a pasáže, kde se vyskytovala. Některé části příběhu bych zrychlila, přišlo mi to zbytečně roztahané. Libilo se mi, že autor zakomponoval i zápisky z deníků jedné z postav. Nechybělo napětí, ale některé dramatické scény byly na můj vkus trochu odbyté, jako by je autor neuměl úplně prodat. Zkrátka tam, kde bylo potřeba, mě úplně nedokázal vtáhnout do děje, což byla škoda. Tato kniha byla jako puzzle, kdy s otáčením stránek si skládate jednotlivé dílky k sobě a vyplňuje prázdná místa.

30.03.2020 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Po sérii knih od S. J. Maas jsem dlouho hledala něco z fantasy žánru, co by mě bavilo stejně jako knihy zmiňované autorky a konečně jsem to našla. Kniha Šest vran byla to vážně jízda a hned jsem si oblíbila všechny členy Kazovi bandy. Doufám, že další díl bude plný triků, intrik a nebezpečí stejně jako tomu bylo v tomto díle.

27.03.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Třetí autorova kniha a opět nezklamala. Předpokládala jsem, že děj bude mít podobný průběh jako v předchozích knihách (zmrzačení detektivové, nějaký ten románek, všechny obětí mrtvé atd.), ovšem nakonec vše dopadlo jinak. Tentokrát jsem svoje podezření na sériového vraha odhadla správně, ale konec mě opět dostal.

09.03.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Carterovi knihy jsou prostě skvělé, avšak není to čtení pro každého, protože jsou dosti brutální a syrové. Nechybí sympatické a skvěle se doplňující detektivní duo Roberta Huntera a Carlose Garcii. Bavila mne i část s Mollie, doufám, že jsme se s ní nesetkali naposledy. Bylo mi trošku líto Garcii, protože on to vždycky odskáče nejvíc. Opět nečekaný konec, určitě se pustím do dalšího dílu.

02.03.2020 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Druhý díl byl více zajímavý než první. Řekla bych, že děj se začal opravdu rozvíjet až v polovině knihy, což je škoda. Trochu mi v knize chybí větší prostor pro další postavy, které čtenář ani nemá možnost si oblíbít, protože se příběhem spíše mihnou. Postava Cardana se postupně vyvíjí a začíná se mi zamlouvat. Opět nechyběly intriky, pletichaření, zrady, boje o moc. Konec byl šokující. Jsem zvědavá na další díl.

26.02.2020 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tak to byl nářez! Moje první kniha od autorka a hned taková bomba. Robert Hunter je velký sympaťák a jeho znalosti psychologie a umění číst v lidech mě baví. Měla jsem svou vlastní teorii ohledně obětí, především co se týká stylu vražd. Ovšem celkové rozuzlení a zjištění, kdo je vrah, mi obrátilo všechny moje teorie vzhůru nohama. Závěrečné stránky byly zdrcující. Rozhodně si přečtu další autorova díla.

22.02.2020 5 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Nebylo to špatné. Takový konec jsem nečekala, takže kladné hodnotím nápad a rozuzlení. Mám ke knize dvě výtky. Chyběl mi trošku spád, přišlo mi, že se dějově nic moc nestalo. Vadil mi otevřený konec, to úplně nesnáším.

18.02.2020 3 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Naprosto zbožňuju Kim a její tým. Líbí se mi, že každá kniha nás nutí se hlouběji zamyslet. Potřeba každého člověka někam patřit, to je věc, která se dotýká každého z nás. Tlak vyvíjen především na děti, aby mezi sebou soupeřily a dosahovaly nejlepších výsledků může mít devastující účinky a hranice mezi tím, co je ještě stále zdravá soutěživost je velmi tenká. Pocity méněcennosti, chybějící pocit uznání, touha mít přátelé a nebýt sám mohou donutit člověka jednat nesprávně. Opět brilantně napsáno a vymyšleno, ovšem musím říct, že několik závěrečných stran mi zlomilo srdce.

15.02.2020 5 z 5