nikiss76 nikiss76 komentáře u knih

Bronzový klíč Bronzový klíč Holly Black

Tento díl byl nejlepší. Byl
plný napětí a šokujících momentů, přestože většina z nich byla dosti předvídatelná a už jsem si i říkala, jakože hlavním hrdinům jednotlivé souvislosti nedocházejí dřív. Stále víc mne baví postava Jaspera. Závěrečné stránky mě překvapily, protože jsem čekala, že vše dopadne trochu jinak.

22.11.2020 3 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

(SPOILER) Prvních několik desítek stran mě příliš nebavilo, ale příběh začal nabírat na obrátkách, jakmile se do děje zapojil Akiva. Poté bylo velmi těžké knihu odložit, protože musíte vědět, co bylo dál. Knize bych vytkla dvě věci a to pomalý rozjezd a nepříliš dobrou návaznost jednotlivých kapitol, která tak činila děj místy až zbytečně chaotický. Jinak knihu hodnotím jako příjemné a originální fantasy.

22.11.2020 4 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Po dočtení bych knihu zařadila pro mladší čtenáře nebo jako oddechovku. Určitě jsem v příběhu viděla malinkou podobnost s Harry Potterem už jen složením tria hlavních hrdinů. O Callumovi jsem si ještě neutvořila úplně názor, protože spoustou rozhodnutí mi připadal unáhlený a hodně naivní. Bylo to milé čtení, ale nic závratného.

23.10.2020 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

(SPOILER) Za mne asi jedna z nejoriginálnějších knih co jsem doposud četla. Líbilo se mi, že jednotlivé kapitoly byly proloženy úryvky z deníku různých smrtek. Oba hlavní hrdinové mi přišli zajímavý a byla jsem celkem zvědavá, jestli se smrtce Goddardovi povede přeměnit charakter Rowana nebo ne.
Také se mi líbilo, že když už si člověk myslel, že ví, kam se bude děj ubírat, tak byl vyveden z omylu něčím nečekaným. Určitě jsem zvědavá na pokračování. Celkově bych dala 4,5 hvězdy.

23.10.2020 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

(SPOILER) Zajímavý příběh, podle mne jen špatně uchopený. Všechny ty pojmy a zvláštní nadání postav způsobily spoustu chaosu a člověk než se celkem rozientuje je za půlkou knihy a říká si proč. Proč ty navrátí do minulosti, kde bylo vysvětleno víc byly až tak pozdě, proč toho autorka nevysvětlila více na začátku. Trochu mne mrzela i ta romantická část, která se odehrála vlastně až s posledními stránkami a nic velkolepého. Dám šanci i dalšímu dílů a uvidím, snad překvapí.

12.10.2020 3 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

(SPOILER) Aelin a její přátelé urazili dlouho cestu a je mi až líto, že vlastně doputovali až na konec. Tento díl byl plný bitev, těžkých rozhodnutí, lásky, přátelství a loučení. Posledních 300 stran jsem už snad pořád jen utírala slzy. Nejemotivnějším momentem byl pro me bezesporu poslední neuvěřitelně statečné tažení třináctky, která mi hrozně přirostla k srdci. Je až neuvěřitelné, jak se vám tento fiktivní svět, jeho postavy a jejich osudy mohou dostat pod kůži a já za to autorce moc děkuji. Strašně jsem si tuhle sérii užila a vždy pro mne bude mít zvláštní význam.

09.10.2020 5 z 5

Devátá stezka Devátá stezka Meg Cabot

Kniha je čtivá, ale stále se nemohu zbavit dojmu, že hlavní hrdinka si hraje až příliš na něco extra. Věřím tomu, že kdyby mi bylo 15, tak jsem z autorčiných knih nadšená.

06.10.2020 3 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Byla to taková milá oddechovka určená spíše pro mladší čtenáře. Hlavní hrdinka mi přišla někdy až moc sebevědomá a toho jejího teenager slangu bylo až zbytečně moc. Na druhou stranu několikrát jsem se během čtení musela pousmát, takže vlastně proč ne.

06.10.2020 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Knihu jsem dostala jako dárek a jelikož jsem o autorce již slyšela, ale neměla jsem možnost si od ní nic přečíst, tak jsem dlouho neváhala a pustila se do čtení a po jednou dni bylo hotovo. Po dočtení mám celkem rozporuplné pocity. Nejprve mě zarazilo, že kniha je poměrně krátká (necelých 200 stran), ale především mi přišla trochu odbytá, chyběla tomu propracovanost a větší popisnost. Do teď vlastně ani netuším, jak Tara a Kyle vypadají, nevím zda to bylo autorčiným záměrem nechat čtenáři prostor pro představivost, mě se však tímto do vkusu netrefila. Příběh nebyl špatně vymyšlený, zvědavost mne nutila číst dál a dál, ale než hororová tvorba mi to už přišlo spíše jako fantasy s duchy ve vedlejší roli.
Už podle názvu dalších autorčiných knih mám obavu, že vše bude naprosto podle stejného scénáře - strašidelný dům stojící na podivném místě, hlavní hrdina/hrdinové, nevysvětlitelné události spojené s hrůznou minulostí/tragédií, duchové. Přijde mi to vcelku bez fantazie a nějak neoplývám touhou číst něco dalšího, jedna kniha asi pro představu stačila.

03.10.2020 3 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Tento díl byl naprosto odlišný od celého zbytku série, jelikož jsou zde téměř všechny klíčové postavy přesunuty do pozadí a celá kniha je zaměřena na Chaola a Nasryn a jejich snahu získat nové spojence a s pomocí léčitelů přimět Chaola opět chodit. Nové postavy, se kterými se čtenář v této knize setká si zamiluje a všichni společně budou bojovat za lepší svět. Myslela jsem, že to pouze bude taková doplňková kniha, aby se vyplnila časová prodleva mezi závěrečným dílem série, ale určitě tomu není tak, byla jsem mile překvapena.

26.09.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

(SPOILER) Kniha navazuje na poslední díl a i přesto, že děj byl opět výborný a nový člen týmu se mi zamlouvá, tak to není bez Dawsona ono. Všichni tvořili sehraný tým a tak jako jeho kolegové prožívali jeho ztrátu tak určitě i my čtenáři. Jsem ráda, že zatvrzelá a uzavřená Kim se v závěru zachovala tak, jak se zachovala.

19.08.2020 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

(SPOILER) Tento díl je naprosto fenomenální a já jsem naprosto nadšená. Všechny klíčové postavy se konečně spojí a bojují společně za lepší svět. Říše bouří čtenáři konečně poskytne všechny díly skládačky, které zapadnou do sebe. Závěrečných 50 stran pro mne bylo velmi emocialních a konečně po čtyřech knihách jsem ocenila a porozuměla osobnosti a charakteru Aelin, která prošla neskutečně dlouhou cestou a proměnou a až s tímto dílem si mě dokázala opravdu získat. Aelin nebyla mou nejoblíbenější postavou, ale myslím si, že její síla je v tom, že vyvolává ve čtenářích velkou spoustu emocí. Byly momenty, kdy jí člověk až opovrhuje a v jiných okamžicích jí může jen obdivovat a milovat. Autorka má neskutečných talent.

14.08.2020 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

(SPOILER) Na knižní sérii bylo po přečtení pár desítek stran znát, že je dílem mužského autora.
Co se týká dílu druhého byl ze mne o stupínek lepší a napínavější avšak závěrečná bitva, ke které se schylovalo již od prvních stran celé trilogie mi přišla ošizená, což byla vcelku škoda. Setkání Eragona a jeho bratrance jsem čekala také více dramatické. Poslední výtku jsem měla ke zdlouhavým popisům všeho během Eragonova výcviku (například několika stránkový popis života - to bylo zcela zbytečné) .

Naopak musím vyzdvihnout momenty, které se mi opravdu líbily, jako třeba odhalení Eragonova původu a jeho opětovné shledání s bratrem bylo šokující a skvěle zpracované. Rozmluvy Eragona a Safiry byly opět úžasné, Safira je vtipnou a silnou postavou. Bavily mne části děje, které se odehrávali v Carvahallu, kde vesničané odhodlaně bojovali a bránili svou půdu.

Hlavní postavy mi byly sympatické až na Aryu, ke které jsem si nenašla vztah a už jsem si říkala, kdy po ní Eragon přestane vzdychat.
Celkově hodnotím knihu velmi dobře (vzhledem k tomu, jak mladý byl autor, když knihu psal), za propracovanost a originalitu si zaslouží uznání.

12.08.2020 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Jako malá jsem vyrůstala na filmu Eragon, takže již předem jsem měla představu, kam se bude děj ubírat a jak asi budou vypadat hlavní postavy. Po dočtení prvního dílu bych řekla, že kniha se ve většině hodně liší ať už se to týká vzhledu postav, jejich charakter, roli v příběhu, smrti a podobně. Filmové zpracování bylo více pohádkové a opomíjelo spoustu postav a celkově kniha sloužila pouze jako hrubá šablona.
První díl byl vlastně takovým putováním a dospíváním Eragona a Safiry, kdy se během jejich cest učili a a rozvíjeli svůj vztah. Během cest jim dělal průvodce a učitele nejdříve Brom a později Murtagh.
Moc se mi líbily dialogy mezi Safirou a jejím jezdcem Eragonem a celkově jejich vzájemný vztah a pouto. Další co bych vypíchla byla postava Murtagha, který se se stal Eragonovým přítelem a společníkem. Doufám, že v dalších dílech nebude chybět. Jediné co se mi asi líbilo více ve filmu byly závěrečné scény s Bromem a finální bitva byla více dramatická.
Autor vytvořil neuvěřitelný svět plný draků, dračích jezdců, elfů, trpaslíků a starověkého jazyka, za což má můj velký obdiv a uznání.
Knihu hodnotím velmi kladně, ale očekávala jsem ji malinko dobrodružnější.

16.07.2020 4 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Závěrečný díl série byl i tím nejlepším. Konečně děj začal běžet svižněji a odehrála se očekávaná bitva s Vittrou. Bohužel ani poslední díl mě nepřiměl změnit názor na hlavní hrdinku. Skončilo to tak, jak jsem očekávala. Celou sérii bych doporučila pouze opravdu mladším čtenářům.

29.06.2020 3 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

Druhý díl byl nijaký, protože se tam vlastně v podstatě nic nestalo. Tento díl byl spíše doplněním některých míst v ději. Stále se točíme kolem chvilkových romantických momentů s Finnem a do toho všeho se ještě opět objevil okouzlující Loki, takže klasický milostný trojúhelník. Postava Wendy se ke všemu stala ještě panovačná a stále ze sebe dělá mučednici a mé nesympatie k ní se ještě prohloubily.

28.06.2020 2 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Spoilery
Tohle bylo opravdu čtení pro náctileté. Kniha je zde velmi dobře hodnocená, čemuž úplně nerozumím. Prvním a velkým problémem je hlavní hrdinka, která nemá snad žádnou zajímavou povahovou vlastnost, možná tak čtenáře otrávit.
Dalším úskalím je dějová linie. Wendina rozpolcenost, házela s dějem dvěma směry - chci být doma a chci být ve světě trylle. Takže celou knihu Wendy utíká sem a tam a do toho jí někdo zachraňuje nebo unáší.
Kniha má tři díly, bohužel tuším, že i ty budou ve stejném duchu. Za mne zklamání.

21.06.2020 2 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Neměla jsem velká očekávání, jelikož autorka pro mne byla nová, ale byla jsem příjemně překvapená. Kniha mi trošku připomínala jiné knížky, které jsem už četla, ale i přesto měla v sobě značný kus originality a byla velmi čtivá. Mám malou výtku k tomu, že autorka neponechala otevřenější konec, aby nalákala čtenáře k přečtení pokračování. Určitě si ráda přečtu další díl a doufám, že se postava Kjella více zapojí do děje.

16.06.2020 4 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Kniha založená na motivu klasické pohádky Kráska a zvíře mě příjemně překvapila. Knihu bych zřejmě zařadila pro náctileté čtenáře, ale i tak byla pro mne příjemným zpestřením a bavila mě. Líbily se mi postavy i celá myšlenka propojení dvou naprosto odlišných světů. Doufám, že bude brzy i pokračování.

12.06.2020 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tak tohle nevymyslíš! Autor mne nepřestává udivovat, tento díl byl vážně povedený. Lidská zvrácenost nemá hranice a nabízí se otázka, kam tato společnost spěje.
Kdo z našeho okolí by se účastnil podobného hlasování... otázka na kterou zřejmě ani nechceme znát odpovědět, protože by mohla být až příliš děsivá.

07.06.2020 5 z 5