nikiss76 nikiss76 komentáře u knih

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

(SPOILER) Zajímavý fantasy příběh, který se mi dobře četl.
Je to snad i poprvé, kdy jsem se setkala s hlavní hrdinkou, která není oslnivě krásná s ostře řezánými rysy/uhrančivýma očima/oplývající hezkou postavu, klobouk dolů za to. Ohodnotila bych to jako oddechové čtení. Jsem zvědavá jestli v další knize vznikne i větší prostor pro dějovou linii mezi královnou Tearlingu a Kostějem.

10.06.2021 4 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

(SPOILER) Přestože kniha byla místy spíše pro náctileté, tak to bylo milé a oddechové čtení se zajímavým námětem. Trochu jsem měla problém s Elloren, protože byla na můj vkus až příliš ufňukaná, neustále vyděšená a rozklepaná. Čekala jsem, že postupem času získá trochu více kuráže, což se malinkými krůčky podařilo, ale změna nebyla příliš znát. Uvidíme, jak se bude příběh vyvíjet dál. Postavy mě baví a i přesto, že je děj vcelku předvídatelný, tak jako oddechové čtení mohu doporučit. Kdybych knihu četla o 10 let dříve, tak bych z ní byla maximálně nadšená.

04.06.2021 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

(SPOILER) Po přečtení několika stránek jsem byla naprosto zmatená, nebyla jsem schopná si zvyknout na zvláštní styl psaní a přemýšlela jsem, že se čtením asi raději pokračovat nebudu. Nakonec jsem překonala kostrbatý začátek a byla jsem ráda, že jsem čtení nevzdala. Kniha je velmi zvláštní svou syrovostí, místy i surovostí. Autor zkrátka píše bez obalu, na což si čtenář musí zvyknout. Mia mi nejdříve do oka příliš nepadla, připadala mi spíše dosti klučičí a šílená. Jakoby v sídle vrahů vyspěla a začala bojovat za to, čemu věří a co jí přijde správné i když tím velmi riskovala vše, o co celý život usilovala.
Zrada nejbližší přítelkyně mě šokovala a "vražda" Trica také, i když mám takové tušení, že ve skutečnosti mrtvý není. Konec byl vydařený a plný napětí a jsem zvědavá, jak to autor vymyslel dál. Kniha je velmi originální, především neotřelým stylem autora a množstvím vulgarismů, ale určitě to není čtení pro každého.

28.05.2021 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) Na třetí díl jsem se hrozně těšila a pro oživení jsem si znovu přečetla Naslouchače i Faju. Ovšem pocit zadostiučinění se nedostavil, naopak bylo to pro mne značným zklamáním. Hodnotím bohužel 3,5 hvězdičky.

První polovina knihy mě opravdu moc nebavila, děj se hodně táhnul a začínal být příliš zamotaný a místy velmi velmi popisný až nudný. Po x té jsem četla opakující se verše, na každé stránce jsem zakopávala o prasečí řitě a jen sem nad tím kroutila hlavou a říkala si, že ještě pár stránek a bude to mít opět šmrnc.

Druhá polovina knihy byla už mnohem lepší a našly se tam už i opravdu zajímavé a dojemné momenty. Nejtěžším momentem pro mne byla asi smrt Erna.
Pořád jsem doufala, že Ilan se pětadvacítce odhalí sama, tak jak to vymyslela nakonec autorka mě moc nepotěšilo i když chápu, proč tomu tak bylo. Alespoň to vynahradila odhalením před nejmladším bojovníkem. Zajímalo by mě, co se nakonec vyklube z rudovlasé společnice, protože si myslím, že byla také nástrčenou figurkou ve hře.

Jsem vcelku ráda, že autorka nevytvořila milostnou linku mezi kapitánem a Ilan, protože by to bylo ještě brzy, doufám, že to přijde s nadcházejícím dílem.

Závěr knihy byl dobrý, ale asi mi tam něco chybělo. Těch nezodpovězených otázek a nevysvětlených klíčových momentů bylo prostě moc. Nejde mi na rozum, jak mohla náctileté dítě rozluštit víc stěžejních hádanek než všichni členové pětadvacítky dohromady. Každopádně si počkám na další díl, aby zjistila, jakým směrem se bude cesta Ilan ubírat.

25.05.2021 3 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

(SPOILER) Knihu jsem si naprosto zamilovala. Autorčin styl psaní mi připomínal Leigh Bardugo, která je jednou z mých nejoblíbenějších fantasy autorek. Moc mě mrzí, že se více nepřekládají kvalitní fantasy knihy i do češtiny a my jsme tak ochuzeni o tolik skvělých knih.

Jiskra v popelu byl velmi originální, čtivý, zajímavý, napínavý příběh se skvělou romantickou linií. Eliase jsem si zamilovala po prvních stránkách a celkově byla jeho životní cesta trnitá, ale i přesto z něj zformovala člověka, jakým je. K Laie jsem si sympatie vytvořila až časem.
Jediné co se mi nelíbilo, byla obálka knihy. Rovnou se vrhnu na čtení dalšího dílu, mohu pouze doporučit.

17.04.2021 5 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

(SPOILER) Po dočtení druhého dílu musím říct, že první slovo co mě napadá je DLOUHÉ. Paradoxně většinou mám opačný problém u knih co mě baví a říkám si proč nejsou delší, ovšem tady bych to zkrátila tak minimálně o 200 stran.
Děj se přesunul mimo Prahu, což mi vyhovovalo a i když se děj odehrával na bojišti, tak jsem si tak nepřipadala a celkem se nudila. Karou mi k srdci nepřirostla a přišla mi až příliš pošetilá a na Akivu tvrdá. Chápu, že si autorka sblížení dvojice Karou a Akiva šetří na třetí díl, ale myslim, že tou Karouninou chladností vůči němu, zklamala spoustu čtenářů.
Naopak jsem si oblíbila Ziriho, dvojici Zuzanu a Mika a Akivu. Celkově námět není špatný, zvraty na konci mě opravdu bavily, ale musím strhnout hvězdu a půl za chybějící dynamiku a nesympatie k hlavní hrdince.

08.04.2021 3 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

(SPOILER) Angela Marsons si drží laťku, ovšem tento díl byl pro mě zřejmě nejslabší. Přestože životní příběh Kim mi utkvěl v paměti, tak to samé bohužel nemohu říci o vyřešených případech z předchozích dílů. Knihy jsem četla před několika lety, a proto pro mě tyto flashbacky byly matoucí a narušovaly celý děj. Pokud bych knihy četla v návaznosti za sebou tak věřím, že by to bylo mnohem lepší. Každopádně nová posila v týmu se mi líbí a tým po ztrátě Dawsona se opět navzájem doplňuje. Doufám, že se od autorky dočkáme i případně úplně nové série s takto skvělými hlavními hrdiny.

28.03.2021 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

(SPOILER) Zřejmě to není typ knihy pro mne. Období, kdy muži mohou vše a ženy se jim musí podřizovat a mohou leda tak vyšívat nebo hrát na hudební nástroj, mě zkrátka nebaví. Kniha byla dlouhá a místy až nudná. Postava Marie se mi celkem líbila, jediná snad stála nohama na zemi. Paul byl sympaťák, ochotný bojovat za to co chce. Další postavy mne nijak nezaujaly. Kitty si žila na svém bláznivém růžovém obláčku. Její intrikánská sestra, která ani nedostala přes prsty, zamíchala kartami, ale celkově se celý děj točil kolem Marie, která pátrala po svém původu. Ohledně ní jsem měla dvě teorie. Chvíli jsem si myslela, že se nakonec ukáže, že je dcerou Melzera a nebo, že je dcerou jeho bývalého obchodního partnera, což se nakonec potvrdilo. Asi nijak zvlášť netoužím po tom si přečíst další díl, není to můj žánr.

11.03.2021 2 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Skvělé pokračování našlápnuté série s Kate Marshallovou. První díl byl pro mne o trochu lepší, protože byl více šokující a syrovější avšak dvojice Kate a Tristan byla sehranější v tomto díle. Byla jsem ráda, že autor věnoval prostor i postavě Petera, o které věřím, že uslyšíme i nadále.

02.03.2021 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

(SPOILER) Roberta Bryndzu mám moc ráda a jeho knihy mě opravdu moc baví. Sérii s Erikou Fosterovou jsem si oblíbila a proto jsem si říkala, čím mě Kate Marshallová překvapí a musím říct, že překvapila a to velmi. Byla to velká jízda od samotného začátku a trvala až do úplného konce. Knihu jsem zhltla během dvou dnů. Kate a její asistent mi jako tým ladí a myslím, že se od nich máme na co těšit. Maličko mi v jejich dialogu chyběl občasný humor nebo kousavé poznámky. Jejich vztah je ze strany Kate mateřsky ochranářský a Tristan projevuje nadšení z nové role asistenta vyšetřovatele a respekt ke své mentorce. Kate má mnoho strašáků a vnitřních démonů, se kterými denně svádí boj. Vcelku jsem zvědavá, jakou roli v budoucnu sehraje její syn Jake.
Příběh byl opravdu neotřelý a místy až nechutný. Z Petra a jeho kanibalských návyků a podivnně důvěrného vztahu s matkou mi chvílemi naskakovala husí kůže.
Závěr se taky velmi povedl, těším se na pokračování.

22.02.2021 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Po sérii Nástrojů smrti je tato série nejvyvedenějším výtvorem z autorčina pera. Emmu i Juliena jsem si zamilovala stejně jako ostatní členy rodiny Blackhornů. Opravdu pěkně propracovaný příběh plný zvratů a shledání. Doufám, že i druhý díl bude nabitý emocemi stejně jako tento.

15.02.2021 5 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Mám z knihy smíšené pocity. Líbil se mi závěr a celkově mě kniha obsahově baví , ovšem mám několik připomínek ke zpracování. Amélie mi rozhodně svým chováním a vystupování připadá starší než ve skutečnosti je. Hrdinka na mě působí rezervovaně, bez špetky vtipu a trochu nudně. Pokud by se autorka vyvarovala zdlouhavých popisů a zbytečného natahování příběhu, tak by kniha byla svižnější a čtivější. Upřímně 100 stran bylo úplně navíc, stále se vracíme k tomu co bylo v předchozích dílech řečeno několikrát. Moje představa hororové knihy je přece jen trochu jiná.

13.02.2021 3 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

(SPOILER) Kniha Ti druzí byla pro mě první zkušenost s autorkou a zařadila bych ji k takovému lepšímu průměru. Líbil se mi styl psaní, který bych nazvala bez obalu a celkově neotřelá myšlenka. Avšak pak už přišly spíše negativní postřehy.
Někdy se říká, jak je ten svět malý, tady byl zřejmě miniaturní, protože těch náhod bylo až přes příliš. Zvláštní propojení dvou dívek se stejným jménem bylo už za hranou. Chyběla mi uvěřitelnost a reálnost.

11.02.2021 3 z 5

Sonea: Nejvyšší lord Sonea: Nejvyšší lord Trudi Canavan

(SPOILER) Poslednímu dílů trilogie bych přidala půl hvězdičky, pouze za to, že se děj stal o něco zajímavějším, jelikož zde gradovalo více dějových linií. I přesto bych celou sérii hodnotila, jako horší průměr. Autorka z dramatických momentů nedokázala vytěžit maximum. Například závěrečný boj Sonei a Akarina, který skončil jeho smrtí, bych v jiném podání snad i obrečela, tady se mnou nehlo vůbec nic. Občas přišel moment překvapení, ale celkově se vše hrozně táhlo a chyběl tomu šmrnc. Zřejmě hodnotím takto, protože jsem zmlsaná knihami od autorek S. J. Maas a Leigh Bardugo, Cassandra Clare, které jsou za mne mistrině oboru.

26.01.2021 2 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

(SPOILER) Druhému dílů musím přidat o hvězdičku navíc. První díl byl spíš takovým nahlédnutím do dokonalého světa, kde na vše dohlíží nestranný Nimbus a život ukončují smrtky. Dozvěděli jsme se, jak se z člověka může stát učedník a později smrtka a seznámili jsme se s klíčovými postavami. Ovšem druhý díl už nabral na obrátkách a zamíchal rozdánými kartami. Konečně se děj více točí okoli smrtky Anastázie, Rowana, smrtky Marie a dalších. Do hry se opět vrátili smrtka Goddard (což pro mne bylo překvapením) i smrtka Faraday a vytvářejí nové dějové linie. Líbili se mi i úvahy Nimba, kterých zde bylo mnohem víc.
Celkově vzal děj rychlý spád a konec mě dosti překvapil a ponechal velký otazník na konci. Takže pro mě to znamená netrpělivé čekání na další díl.

24.01.2021 5 z 5

Sonea - Novicka Sonea - Novicka Trudi Canavan

Na to, že se jedná už o druhý díl jsem čekala více rozvinutý děj. V tomto pokračování se až příliš řeší politika a chyběly mi zde zakomponované nějaké klíčové momenty a zvraty. Celkově byl děj takový plochý.

03.01.2021 2 z 5

Morová rána Morová rána Margit Sandemo

Zřejmě nic pro mě, čekala jsem něco jiného. Nejsem velkým příznivcem příběhů se silnou náboženskou vazbou. Hlavní hrdinka mi k srdci také nepřirostla. Netvrdím, že pro někoho nemůže být příběh zajímavý, já však preferuji jiný druh fantasy.

15.12.2020 2 z 5

Společenství čarodějů Společenství čarodějů Trudi Canavan

(SPOILER) Bohužel musím říct, že první polovina knihy mne vůbec nebavila. Hledání Sonei bylo nekonečné, těch 200 stran mohlo být využito mnohem lépe. Druhá část knihy už byla lepší a vcelku zajímavá, ale celkově nenadchne, neurazí.

14.12.2020 3 z 5

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

Oddechová četba, navazující na předchozí díl. Baví mne postava Jaspera, který tomu dodává šmrnc. Jsem trochu zklamaná z předvídatelnosti děje, každopádně dám šanci i dalšímu dílů.

22.11.2020 3 z 5

Stříbrná maska Stříbrná maska Holly Black

(SPOILER) Zde se veškerý děj odehrává pouze na jednom místě a příliš mě nebavil. Jedinou pozitivní změnou byl nově vznikající vztak mezi Callem a Tamarou. Kniha se stala zajímavou v momentě návratu třetího člena z tria kouzelníků. Závěr knihy byl velmi povedený, a proto se vrhnu na přečtení i závěrečného dílu.

22.11.2020 3 z 5