Nikiny Nikiny komentáře u knih

Moc jsem se těšila na druhý díl této série. První díl mě nadchl. Ale jak to tak většinou bývá, první díl je lepší než díl druhý a tady to platí. I tak jsem se moc ráda vrátila do světa OASIS. A kniha určitě stojí za přečtení.

24.02.2024 3 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Pro mě hodně pohádková záležitost, kde jsou bohové popsáni jako hloupé a marnotratné bytosti...

03.01.2024 3 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

(SPOILER) Jako vždy čtivá a skvěle napsaná kniha. Nikdo se nerodí zlý... Zlým se stává díky vlivu prostředí, v němž žije a v němž ho vychovávají.... ale i přesto... tak bezpáteřní člověk... až mi bylo zle, že jsem s ním ze začátku trochu soucítila. I když vím, co to bylo v Hunger Games za člověka. I když vím, že se postava Coriolana musela vyvinout tímto směrem. Pořád jsem "doufala", že se vydá správnou cestou. Jen škoda toho nedokončeného příběhu o jeho vzestupu na post prezidenta...

17.12.2023 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Za mě zatím nejlepší díl! Konečně se objevila postava, která mi učarovala, sice jméno v českém originále děsné, naprosto neodpovídající jeho vznešenosti, ale když tuto skutečnost přejděte... Parádní postava "Jeřába"... Někdo takový mi tam fakt chyběl. Příběh se vyvíjel v rychlém sledu a bavil mě opravdu hodně.

01.04.2023 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Pro mě byl tento druhý díl živější a zajímavější než díl první, příběh trošku nabral na otáčkách. Nejprve jsem přemýšlela, že sérii odložím po prvním díle a budu chvíli číst něco úplně jiného (žánr), ale nakonec jsem se rozhodla pro pokračování a jsem ráda. Přeji příjemné čtení.

15.03.2023 4 z 5

Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Turid Rugaas

Kniha má skvělé postřehy a jsem ráda, že jsem si k ní našla cestu. Určitě mi pomůže lépe pochopit mého psa, doporučuji všemi 10!

11.02.2023 5 z 5

Naprosto pozoruhodná věc Naprosto pozoruhodná věc Hank Green

(SPOILER) Dlouho už jsem nečetla něco tak nudného. Téměř vždy se mi stává, že musím alespoň pár dní počkat než začnu číst jinou knihu, abych tu původní vstřebala, ale v tomto případě jsem nemusela čekat ani hodinu.... Nápad s kolektivním snem byl pro mě originální, ale u toho ta originalita končila.

11.12.2022 2 z 5

Zákon Azylu Zákon Azylu Lucie Lukačovičová

Lehce se vyhýbám čtení knih českých autorů nebo knih s dějem v ČR, ani nevím proč, prostě je to tak, ale tentokrát jsem udělala výjimku. Když jsem se dívala na další knihy, které autorka napsala, říkala jsem si, že to asi nebude zrovna úžasná a strhující fantasy věc, ale... líbila se mi obálka a o golemech vím maximálně to, co bylo v jedné hooodně staré české pohádce s Werichem, tuším. Kniha byla v poklidném tempu, občas se tam objevila nějaká energičtější scéna, ale tak celkově na mě působila opravdu až jednoduše. Nevím, na jaké obecenstvo byla cílena, ale asi na o dost mladší čtenáře. I tak mohla být napsána trochu složitěji a více květnatě, mladé čtenáře bych tolik nepodceňovala. V některých scénách se z ní dalo "vyždímat" víc, byla by pak kvalitnější a čtivější. Za mě na druhou stranu zajímavý nápad. Lepší průměr = oddechovka, kterou máte za pár večerů přečtenou.

19.08.2022 3 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Když jsem začala číst tuto trilogii, nedávala jsem moc šancí tomu, že by mě bavila. Ale opak je pravdou. Občas mě i některé situace a zvraty v knize doslova naštvaly. Za mě byl třetí díl dost zajímavé čtení, i když ten konec mohl autor rozvinout trochu více.

19.08.2022 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Oproti prvnímu dílu, musím říct, tohle pokračování už mě chytlo, konečně jsem s hlavními hrdiny opravdu prožívala jejich neotřelé dobrodružství. Každá stránka stala zajímavou a nečekanou. Když se prokoušete prvním dílem, tohle už stojí za přečtení. Většinou se říká, že první díl je nejlepší a pak už to jde s dalšími díly trochu z kopce, ale tady je opak pravdou.

19.08.2022 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Ke čtení této série jsem přistupovala víceméně skepticky. Nejsem Sci-fi fanda, ale darované knížce na listy nehleď... Znáte to. Nepřišlo mi, že by hlavní téma knížky bylo něčím extra zvláštním či neotřelým. První polovina knihy měla pomalý spád, ale postupně jsem se do ní začínala začítat. Nakonec, pro mě nečekaně, jsem měla chuť začít číst další díl.

19.08.2022 4 z 5

Impérium času Impérium času Daniel Godfrey

I když mě první díl úplně nenadchl, zkusila jsem i díl druhý... A skončilo to stejně, nudná kniha, která neměla ani zajímavé a smysluplné zakončení....

01.04.2022 2 z 5

Mata Hari Mata Hari Anne Bragance

(SPOILER) Dost jsem se těšila, že si přečtu nějaké zajímavé informace o Mata Hari. Věděla jsem o ní jen to základní, tak jsem si říkala, že kniha mi vše objasní a spojí v celek. To se stalo, ale opravdu nezábavnou a nudnou formou. Od knihy jsem čekala mnohem víc. Zejména poutavější pasáž o jejích milencích. Jakžtakž dobře napsaná byla až poslední čtvrtina knihy, kde se odkrylo "spinknutí" kolem známé tanečnice. Škoda, dle mého názoru, se z života této ženy dalo vytěžit mnohem více.

28.12.2021 2 z 5

Neskutečný příběh úžasného člověka. Je až neuvěřitelné, co všechno Arnie stihl, když přišel do USA a vedle práce chodil do školy, dělal kurzy herectví, cvičil.... jakoby měl den 36 hodin... Sice se někteří lidé nechávají slyšet, že je to hloupost, že nemohl vše takto zvládat a nezhroutit se, ale zase na jeho obranu - byl by tam, kde je a dosáhl by toho, čeho dosáhl, kdyby to tak nebylo a kdyby si svůj život vyšperkoval a přikrášlil jen na stránkách své životopisné knihy? Nemyslím si.
Ovšem, co se týče knihy jako takové, čekala jsem od autora Peter Petreho větší důvtip při psaní. Ze začátku krátké strohé věty mi připomínaly některé hloupé a krátké hlášky z akčních filmů alá "Co to je? - Modré světlo - A co to dělá? - Svítí modře." Ke konci knihy se však jeho vyjadřování zlepšilo natolik, že jsem mu to odpustila.

21.03.2021 4 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Tuhle autorku mam vážně v oblibě! Píše tak čtivě a dokáže vás napnout jako strunu až skoro prasknete nedočkavostí, co dalšího se ještě stane nebo se dozvíte. I když jsou některé situace předvídatelné, tak to, co se stalo na konci druhého dílu se vážně předvídat nedalo! Už se těším na poslední třetí díl, ale zároveň jsem nešťastná, že je to díl poslední v této sérii!

21.03.2021 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Navzdory některým přechozím komentářům jsem nebyla skeptická vůči nové trilogii o Emmě a Juliánovi. Na první pohled skvělé hodnocení a na druhý průměrné hodnocení v komentářích. Jelikož mám styl psaní Cassandry Clare ve velké oblibě, čekala jsem akci, dobrodružství, romantiku i špetku cynismu a humoru. Veškeré mé očekávání se splnilo. Dle mého názoru zde nebyla zbytečná jakákoli část příběhu, ani kousek mě nenudil. Z předchozí série bylo zjevné, o kom kniha bude a částečně i o čem, i autor si musí přece zúrodnit půdů pod nohama, aby na ní něco vypěstoval... Její styl psaní je úžasný a svěží. Doporučuji.

17.12.2020 5 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Kniha mě velmi zklamala. Podle marketingové snažení, které do této knihy vložilo nejedno knihkupectví, bych čekala úžasný příběh se zajímavým obsahem, ale opak se stal pravdou.
Nudná s velkým N. Dočetla jsem silou vůle a s nadějí, že se něco změní a příběh se posune na lepší úrověň, ale nestalo se.

13.11.2020 1 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Knížka byla nečekanou knižní výhrou u CooBoo. Těchto 506 stran bylo v celku zábavných, i když mě velice nic z děje nepřekvapilo. Ve druhém díle už prý nebude o překvapení nouze. Mia je na můj vkus příliš hodné děvče, ale chápu, že je kniha psaná pro mladší čtenáře. Byla jsem varována, že je rukopis plný krveprolití a sexu, ale dle mě v rámci slušnosti. Všechny pasáže jsou popsány způsobem, díky němuž si dokážete každou scénu představit naprosto realisticky. Velmi čtivá a jednoduše napsaná. Není tak propracovaná jako třeba Hunger Games, ale i tak... už se těším na další díl.

21.07.2020 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

(SPOILER) Upřímně? Čekala jsem víc, víc od spisovatele, víc od hlavního hrdiny, víc od příběhu. Kniha začala opravdu slibně, začetla jsem se od prvních stránek, ale postupně, jak Arťom procházel metrem, příběh slábl. Ztrácel na zajímavosti. I když podle mého názoru by takto mohl život v metru vypadat. Všelijaké skupinky a sekty by se našly v každém postapokalyptickém světě, lidé už jsou takový, vyhledávají společnost, nikdo nechce být sám a bylo by asi hodně podivné, kdyby se nenašel někdo, kdo toho chce zneužít. A konec? No... Vyjadřuje jen jedno... Čeho se lidstvo bojí a nedokáže to pochopit, to zničí... Smutná pravda...

21.07.2020 3 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Nejdříve jsem se lekla, že to bude nuda o ufounech. Ze začátku to tak vypadalo. Knihu jsem před rokem odložila po prvních deseti stranách. Konečně nedávno přišla ta pravá chvíle, kdy jsem se ji rozhodla znovu začít číst. Není to ready player one, ale kdo by to chtěl (i když RPO byla za mě topovka)? Děj je z trošku jiného soudku než zmíněný svět Oasis. Blíží se víc realitě a naší době. Původně jsem se nějak srovnávala se sci-fi žánrem, ale nakonec se mi podařilo do knihy začíst a po první půlce už jsem chtěla vědět, co se bude dít a jaký má všechno dění v díle podtext, protože nic není takové, jak se zdá na první pohled. Stojí za to u knihy vydržet a dočíst do konce.

01.07.2020 4 z 5