niki7763 niki7763 komentáře u knih

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Tak sláva!! Konečně jsem úspěšně po dlouhé době sáhla po díle, které jsem nemohla odložit. Rozmýšlela jsem u hodnocení, zda dát 5 nebo 4 hvězdy a to kvůli tomu, že jsem závěr ne přímo očekávala, ale napadl mě a v podobném duchu mě i doprovázel po celou dobu díla.

Co opravdu oceňuji je to, jak se děj otočí aniž byste o tom vůbec věděli.
Chvílemi jsem byla opravdu na rozpacích, kdo co tedy zamýšlí.

Hltala jsem jednu stranu za druhou a nemohla jsem přestat. Žádné nudné pasáže, nic, co by mě nebavilo.

Na prvotinu je to perfektní kniha a konečně mě bavila. Napadlo mě kde co, závěr byl také dobře promyšlený, líbilo se mi to. Perfektní drama.

04.10.2021 4 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

(SPOILER) Asi už jsem všeho tak přemlsaná, že vlastně nevím, jak knihu hodnotit. Asi to není můj šálek kávy. Já nepotřebuji na každé stránce popisovat věc, kterou ve svých hromadách šrotu Jens odložil. Ano, je to svým způsobem zvrhlé dílo, ale že bych knihu musela zavírat, to ne...

Jsem spíš příběhový typ, takže mám ráda napětí, bádání... Tohle kniha nenabízí, protože tam o nic konkrétně nejde. Děj nečekejte.

Ti, kteří si užívají spíše to psycho v hlavě vyšinuté rodiny si přijdou na své.

Za mne tedy bohužel nic moc... Bláznivá rodina, která žije na skládce. Co ale uznávám je fakt, že Livie mi bylo opravdu velice líto a to samé zvířat, kteří tam byli týrané. To nesnesu.

Bláznivý otec, proč se matka takto změnila nevím, babička tam moc velkou roli nezahrála, bratr defakto neznámý. Není to nic napínavého.
Asi mi tam něco rapidně uniká, protože opravdu netuším, co se stalo matce, proč tam byli tak zvláštní vztahy, konec úplně k ničem. Co tam mělo být tak mrazivého? Že to mohlo být skutečné?... Nebo, já nerozumím, oč tady běží.

04.10.2021 1 z 5

Prohřešek Prohřešek Brandi Reeds

Jak tuto knihu jen hodnotit... Do půlky knihy, jak již bylo řečeno jsem byla pevně rozhodnuta, že tohle bude jízda!! Říkám si, konečně!... Ale od půlky knihy už to taková sláva nebyla. Pokud neberu v potaz myšlenkové pochody tříleté Belly a prakticky žádné seznámení s Micahem, byla to solidní četba, dokud nezačala druhá životní etapa Veronicy. Poté už to bylo nezáživné, utahané, Micah byl, nebyl, Nini byla, nebyla. Závěr díla vlastně není nijak šokující, což mne mrzí.
Co mi na knize vadilo byla až přehnaná zaujatost ze strany policie, která po Veronice až nesmyslně jela, až skoro úchylně, a taktéž záhadné telefonáty, u kterých se stejně nedozvíte, od koho byly.
Bella byla podle mého divný spratek, který by zasloužil jednu pořádnou přes zadek a Veronica... Žádný vztah jsem si k ní nenašla, tudíž jsem ji vlastně ani nefandila.
Závěr knihy byl zvláštní, nijaký, rychlý a nijak překvapivý.
Asi jsem už přemlsaná Thrillery. Těžko říct...

10.08.2021 3 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Pane Fitzeku, tak tohle se Vám bohužel opravdu nepovedlo. Po mé tříměsíční čtecí krizi jsem sáhla po díle, o kterém jsem byla přesvědčena, že mne zase dostane do ráže, jakožto úspěšný start. Ale to byl velký omyl. Kniha Balíček mne tak nebavila, že jsem opravdu myslela, že to po polovině vzdám. Proč ty zbytečné popisy přírody? Proč ty zbytečné a zmatené nesmysly, které s realitou neměly nic společného? Absolutně jsem postrádala smysl těch vymyšlených okamžiků, které jste po třech stránkach uvedl jako nepravdivé. Kde byla ta věrohodnost? Takto nepřípustně měnit fakta, tak neprofesionálně. Zbytečně překombinované, popisování každé prkotiny přes půl strany. To byl opravdu děs... Jednu hvězdu dávám samozřejmě za zápletku, kterou nejspíš nečekala většina z nás, ale už jsem byla tak otrávená, že mne to nijak neohromilo. Kdyby tohle bylo první dílo, které bych si od Fitzeka přečetla, už bych se do dalších jeho knih nepustila. Díky bohu za Pacienta a Terapii. Zde se setkáme s vyšinutou ženskou, jakýmsi podivným sousedem, kamarádkou, se kterou se nemáme šanci nijak seznámit a manželem, který také zrovna v knize moc nevystupuje. Za mne hodně slabé a nudné dílo...

01.08.2021 1 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Ooouuu :(( Tak s tímhle Shari šlápla hodně vedle. Buďto už jí docházejí nápady, nebo kombinuje až překombinuje, nevím, ale tohle dílo mi přišlo jako jedna velká slátanina. Ano, uznávám, že jsem opravdu pochybovala o vině Patricka, chvíli tak a chvíli onak... Ale to je bohužel tak vše. Moc mě to nebavilo... Já na konci čekala, že snad manželka a milenka mají celou dobu plán, jak se zbavit chlapa :D takový konec jsem od Shari očekávala, ale nestalo se. Dílo bylo docela zmatené, co odstavec, to jiná osoba, vše šlo tak divně rychle a kostrbatě. Skončilo to vlastně nijak... Ano, její díla jsou jednoduše napsaná, to víme všichni ale tohle už mi také přišlo jednoduché až moc. Až z toto čtenář vlastně nic nemá...

28.05.2021 1 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Ale jo... Musím uznat, že po dlouhé době mne dílo zaujalo. Ovšem ne od začátku do konce. Vlastně, začátek ušel. Mělo to dobrý rozjezd ale poté napětí opadá.
Takže čtete a čtete, nic se tam neděje... Poté už děj začíná gradovat, začíná to být lehce napínavé a ano, přiznám se, autorovi jsem to vše spolkla i s návnadou. Také jsem čekala něco v jistém smyslu, kterým kniha směřuje. Nenapadlo by mne, že se nechám takto nachytat. Velice se mi líbí námět a nápad. Takových děl se mi do rukou moc nedostalo a jsem ráda za akci, na kterou jsem náhodou narazila a k ní knihu přidala za pár kaček. Takže investice nelituji. Konečně něco jiného :)
Tímto bohužel s chválou končím. Jak je již zmiňováno. Naprosto zbytečné popisy minulosti v rodině hlavní hrdinky, která v ději absolutně nemá uplatnění. Tedy až na její sestru a ani zde se toho moc nedozvíme (možná to jen vysvětlí chování Juju). Další zápor je pro mne kolikrát zbytečné popisování přírody a taky poměrně suché odhalení zápletky. Možná to mohlo vygradovat lepším způsobem, nevím, ale neurazilo to, to zase ne. Docela mne tam iritovala absence policistů, kteří by už dávno mohli sehrát svou roli a také milostná scéna přes dva řádky :D
Konec hodnotím jako rychle zpracován, jemně ukončen, takže žádné překvapení.
Někdy jsem se trochu ztrácela ve jménech hostů, portýrů, "čarodějnic", babiček, dědečků atd.
Každopádně i přes to všechno dávám až 4 hvězdy za opravdu originální námět :)) Jistě sáhnu po dalších dílech

14.05.2021 4 z 5

Pokoj pro hosty Pokoj pro hosty Dreda Say Mitchell

Ačkoliv velice nerada dávám tak nízké hodnocení, u tohoto díla musím být přísná. Velice mne zaujal krásný obal :)) Poslední dobou se mi to stává často :D Obal a anotace. Říkám si "Super, tajemný pokoj, záhadné chodby za zdmi, tiché zvuky a divný pár, to bude něco pro mě!!" Recenze nijak kladné, ale to mne neodradilo, dala jsem tomu šanci. No bohužel, obal a anotace je tak jediné co mě v téhle knize nadchlo. Začátek byl převážně slibný, to uznávám, ale poté už to šlo do kytek. Vše bylo tak krkolomně a strojeně psané. Postavy nesympatické, vlastně úplně nijaké. Vůbec jsem nechápala myšlenkové pochody Lisy, která omývala neustále dokola slova "cvok, blázen, jizvy, sny, můry". Budiž, pokud to tak nazveme, to rádoby napětí bylo už velice dlouhé. Nemůžu říct, nic se neděje, nikdo nic neudělal, nic se nestalo... Bla bla bla. Kolikrát jsem nepochopila ani časově danou situaci. Byla nadrogovana? Byl to tedy sen? Nevěděla jsem ale už jsem to později ani neřešila. Samotný závěr jsem spíše politovala. Smutné, že i takové zrdůdnosti se dějí dnes a denně po celém světě, tudíž soucit se opravdu dostavil, ale to jen kvůli dětem a vlastně rodině, která dopadla takto tragicky. Kdybych mohla, přidám ještě půl hvězdy za tento krátký obsah závěru. Zápletku neřeším, byla slabá a opravdu forma knihy byla slabá. Prostě se nezačtete, protože je to matlanina.

09.05.2021 1 z 5

Manželky Manželky Tarryn Fisher

(SPOILER) Fíha. Konečně dílo, které mě bavilo od začátku do konce :))
Jen mám z toho také smíšeného pocity. Ta kniha není opravdu vůbec špatná... Anotace naláká čtenáře na příběh, kde je hlavním tématem polygamie a tak si řeknete, wau, takový příběh jsem ještě nečetla. Bylo to opravdu originální, to musím uznat. Kniha má nádherný obal a hned od začátku to jede a jede. Žena se dělí o svého manžela s dalšími ženami. Jak to asi zvládá?
Děj mi teda překombinovaný nepřišel... Nikde jsem se neztrácela a prakticky do posledních stran jsem četla jako divá a bavilo mne to :)) Dokonce mi nevadily občasné vulgarity, které moc nemusím, ale kniha byla taková správně naladěna :)) Autorka si s námi pohrává, hrabe se nám v hlavě a sama se ptá, čemu asi uvěříme?
Bohužel, pak přišel ten onen zvrat a vše šlo do kytek. Přišlo mi to... Teď opravdu nevím, jak to popsat...(MOŽNÝ SPOILER!!) Vy vlastně vůbec netušíte, co se hlavní hrdince odehrává v hlavě a pak v závěru se jí teda polovina věcí jen zdála, nikdy se nestala a všechny si je jen tak vymyslela? Přišlo mi to, že sama autorka už ztrácela šťávu, tak tam přihodila jakousi vysněnou, nereálnou realitu o které Vy hlavně nemáte ani páru, ale tak to zkrátka bylo a hotovo, konec?
To mne opravdu mrzí. Řekla bych takový lehký nádech Fitzeka, ale opravdu jen okrajově. Někdy se autor snaží čtenáře převést se vším všudy, ale takové bludy, jako třeba email, který Vy ani nevíte, že se psal. Rozhovor, který nevíte, že proběhl či situace, která v knize ani nebyla nijak nastíněna, se stala přeci nedávno ... Škoda, škoda, škoda.

30.04.2021 3 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Já opravdu větší hodnocení dát nemůžu... Dětské zoubky v novém kabátu? Kniha je čtivě napsána, děj jde rychle, je napínavá a bude Vás bavit. Ale!!!!!... Malá, naprosto na "přesdržku" neschopná a vyšinutá holka a do toho totálně naivní, imbecilní sobec v roli otce??... No to byly dvě postavy, díky kterým jsem knihu skoro nedočetla. Tak strašně mi oba lezli na nervy... Ale snad o 50% víc to dítě. Musím uznat, že tak skvostný popis každé situace jsem už dlouho nečetla. Ještě teď na to pomyslím a vře se ve mne krev. Ale ten konec? To podle mého názoru nebyl žádný závěr. Useknuté a nedomyšlené. Všem, kteří se na dílo teprve chystají přeji pevné nervy, protože toho malého parchanta bych se pokusila zabít i já sama :D

29.04.2021 3 z 5

Ta, která prohraje Ta, která prohraje Liv Constantine

(SPOILER) Mám ráda takové téma, kde se odehrává rodinné drama. Tahle kniha byla ze začátku opravdu jízda. Nestačila jsem se divit a říkala si... Co tam proboha může autor ještě nacpat?... Můj dojem byl správný. Půlka už se trochu vlekla, nic moc vzrušujícího se nedělo, pak to zase začalo nabírat grády, ale ten konec? Já Vám nevím. Možná málo stránek jako závěr či snad "maminka je v nebíčku" na začátku knihy, zároveň v nebíčku není, ale musí se to říkat kvůli dětem a na samém závěru teda v nebíčku celou dobu byla a paní není vůbec paní, za kterou ji máme. Já si celou dobu říkala, že ta Piper v závěru nebude až tak zlá, ale přišlo mi takové překombinované a rychle ukončené. Ale jinak fajn počtení :))

09.04.2021 3 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Kniha to nebyla úplně špatná ale zároveň ani moc excelentní. Přečtena je poměrně rychle, děj odsejpá, je svým způsobem relativně i zvrhlá, ale přece jen mi moc nejde do hlavy, jak se taková spousta lidí mohla stranit tolik let bez povšimnutí a že by se případ tak nějak uzavřel. Něco mi přišlo nelogické, něco reálné. Ale jako celek docela povedené dílo. Hvězdy dávám hlavně za čtivost a také za poměrně slušnou dávku překvapení :)) Nenudila jsem se a to je hlavní

28.03.2021 3 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Bohužel ani tohle dílo mne nezaujalo... Já jsem pořád čekala na ten katastrofální konec, kdy se to opravdu vše vyhrotí, ale nestalo se tak. To opravdu nikdo netušil, kdo za tím vším vězí? Vždyť to bylo jasné hned od začátku. Možná už je chyba na mé straně, že čtu zásadně jen thrillery a Psychotrillery či rodinné drama, ale tahle knížka mi nedala vlastně nic a neliší se vůbec ničím od tuctových "thrillerů", kterých jsou na trhu mraky. Nechala jsem se zlákat reklamou a taky neuvěřitelným počtem kladných recenzí, a tak si říkám "tohle musím mít, když je to taková bomba!!" Ale co na tom je tak úžasného? Ani v jednom momentě mi kniha nepřišla ničím napínavá. Děj byl průhledný, překombinovaný a klasický. Hvězdu dávám pouze za prvotinu... Ovšem 6 let pracovat na takové knize? To mi hlava nebere... Každopádně děj i styl psaní byl relativně v pořádku a víceméně to bylo svižné. Žádná omáčka kolem, ale bohužel, na počet hvězd to nemá vliv. Za mne podprůměr

15.03.2021 1 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Já se musím přidat ke zklamaným čtenářům. Nevím jestli je na vině to, že knih s podobnou tématikou je na trhu již spousty, anebo jsem už jednoduše náročná. Už mě nebaví ty pohledy více postav. Jednou er, jednou zase ich. Vrácení se do minulosti. Stará paní, která je chladná ke svému dítěti. Nechápala jsem její myšlenkové pochody, když byla Jo dítě. Pak zase Ruby, co vyvedla, co matce napsala... Policie tam za mne nemusela být vůbec. To bylo naprosto zbytečné, závěr už úplně nuda a v člověku tato kniha nezanechá vůbec nic. Pomalý děj. Hvězda za krásnou obálku a že se sem tam něco začalo dít. Bohužel

13.02.2021 2 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

(SPOILER) Já bohužel nemůžu ohodnotit větším počtem hvězd... Kniha stíny nad zálivem byla snad o 99,9% lepší než Pozvala mě dál. Tohle dílo je celkově jedna velká nuda. Děj se ani v půlce knihy nijak nerozjede. Všechno je pomalé, táhlé, žádné zvraty nepřichází. Pořád zbytečné popisy přírody, vzpomínek, které prakticky s dějem nemají absolutně nic společného. Kvůli jednomu tajemství, které se táhne až do půlky knihy, je popsáno tolik zbytečného. Studentský život, párty, které mám neřeknou vůbec nic. Tajemný chlap, který je naprosto nedůležitý. Kniha mohla být o polovinu kratší a nic by se nestalo. Děj předvídatelný, rozuzlení v klidu přejdete, přeskakovala jsem odstavce a neuniklo mi nic. K postavám si žádný vztah nevybudujete. Jakési rodinné rádoby cosi, nevím, drama či jak to nazvat?... Tohle není ani psycho, ani thriller. Zařadila bych to spíš do nějakého rodinného románu. Kniha mě nebavila a četla jsem ji šíleně dlouho. Až mne mrzí, že jsem dávno mohla svůj čas věnovat dalším dílům, které mám v knihovně. Hrůza...

31.01.2021 1 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Musím souhlasit s komentářem níže. První polovina byla zajímavá. Někdy jsem ale přeskakovala zbytečné popisy okolí, nějakých vzpomínek, vrácení se v čase, kdy se dva poznali a podobné věci... Já na to prostě nejsem, ale děj jako takový odsýpal. Od druhé poloviny už to bylo vážně trochu zvláštní. Upřímně, aby závěr měl takto hladký průběh, aby hrdinka vše takhle snadno přešla, aby reagovala na vše zlé s tak klidnou myslí. Já Vám nevím... Pokud se jedná o ztrátu dítěte, přece není v lidské síle matky, aby se všeho vzdala jen tak bez boje?... Přišlo mi to velice nedomyšlené. Ona už i ta zápletka byla taková, jak bych to řekla... Předvídatelná. Z ničeho nic se vyklube to a ono... No škoda, mě kniha neoslovila

02.01.2021 2 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Dlouhé, zbytečné popisy všeho možného, zápletku jsem tušila od začátku... Nic, na co bych si za 2 dny vzpomněla. Bohužel. Četla jsem knihu hodně dlouho, moc mě nebavila...

23.10.2020 2 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Já prostě musím dát plný počet... Fantastické. Po přečtení Pacienta jsem se bála, že Terapie bude na stejné bázi, ale ono to tak vlastně ve skutečnosti bylo, ale ten závěr!... To mě teda Fitzek převezl. Já jsem se k té události pořád vracela, napadla mě nějaká spojitost, že jsem později podezřívala i samotné lékaře... Ale, že to všechno potom bylo ze strany hlavního aktéra tak vědomé, to je neskutečné... 5 hodin mi stačilo na to, abych knížku fakt zhltla a nezašla si ani na WC, to se mi nestalo už tak rok. Perfektně zpracované, čtivé, napínavé!
Četla jsem ji v noci a upřímně jsem chvílemi měla husí kůži a musela si rozsvítit ve vedlejších místnostech. Atmosféra byla skvělá. Bravo!
Chci další jeho knihy, protože takové nervy mi umí přivodit jen Sebastian. Klobouk dolů!

23.09.2020 5 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Strašně ráda bych dala 4* ale nemůžu. Jednu hvězdu musím odebrat z důvodu opravdu zbytečně dlouhého děje prakticky do půlky knihy. Chvílemi jsem myslela, že nevydržím. A druhou hvězdu odebírám za předvídatelnost. I tak ale knihu doporučuji! :)
Od půlky knihy už to fakt jede, jen některé zbytečné popisy a myšlenkové pochody jsem přeskakovala. Nicméně kniha jako taková vlastně čtenáře baví, postupně vše graduje. Stojí za přečtení. Jen mě mrzí, že konec byl tak nějak rychle uzavřený a nedozvíte se vlastně nic o pravém otci (zajímala by mě reakce a další éra způsobu života)
Možná v knize opravdu mohlo být nějaké rozuzlení, které vám vyrazí dech, ale jako takový průměrný triller se to dá brát :) nenadchne ale ani neurazí

21.09.2020 3 z 5

Ztracená dcera Ztracená dcera Rick Mofina

Ze začátku strašně moc jmen. Opravdu kvanta... Později už se děj táhnul a konec mi přišel tak rychlý, jako kdyby autor nevěděl, jak zakončit dílo, tak to vše shrnul do pár stránek, výslechy, nějaká ta podmínka a nazdar... Moc pocitů ve mě knížka nezanechala. Za mě slabší průměr

02.09.2020 3 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Díky recenzím (na které se moc nedívám) jsem si řekla, že to bude nějaká úžasná bomba a s chutí jsem začala číst. Ale světě div se, mě nijak neoslovila. Pořád jsem knihu odkládala i přesto, že je to taková knížečka do kapsy. Možná je můj dojem založený na tom, že trillery s touhle tématikou čtu jak to jen jde a proto už mi nepřišla ničím výjimečná než ostatní díla. Oceňuji ale snahu a odvahu Kristen, která se rozhodla skoncovat s týráním. Fandila jsem ji. Oceňuji er-formu, ale žádný bližší vztah si k hrdince nezaložíte. Pohlížím na tuto knihu jako na oddechové čtení bez nervů někde k pláži či na zahradu. Knihu zavřete a v klidu usnete :))

17.08.2020 3 z 5