niki-chan niki-chan komentáře u knih

Balada o žaláři v Readingu Balada o žaláři v Readingu Oscar Wilde

Úžasně smutná a realistická jednohubka protknutá vražděnou láskou.

18.03.2024 5 z 5

Vítr v piniích Vítr v piniích Jakub D. Kočí

Práce s jazykem je opravdu skvělým počinem, stejně jako korektury. Příběh nebyl špatný, ale jako čistá fantasy by pro mě bylo těžké ho zařadit. Filozofický nádech byl dobrou kulisou, ale pochybuji o funkčnosti celku. Určité pasáže byly velmi zmatečné, stejně jako začátek,jinak se jednalo o dobře čtivý zážitek.

17.03.2024 3 z 5

Deník polepšeného psa Deník polepšeného psa Martin J. Howard

Příjemné a vtipné psí čtení.

15.03.2024 4 z 5

Sbohem, má růžová zahrado. 3 Sbohem, má růžová zahrado. 3 Dr. Pepperco

Krásný a úžasný konec série. Moc se mi na každém díle líbila kresba i prostředí příběhu, vztah obou žen byl podán moc krásně a nenásilně, takhle nějak bych si romantickou mangu představovala.

07.03.2024 5 z 5

Dinosauři v kostce Dinosauři v kostce kolektiv autorů

Kromě nových a zajímavých informací kniha přináší i krásné ilustrace. Velké plus za to, že nebyli vybráni "jen" velmi známí dinosauři, ale také byli popsány i méně známé druhy. Trochu zklamání z mála stránek.

04.03.2024 4 z 5

Rýmy pro kočku Rýmy pro kočku Jiří Žáček

Úžasná, vtipná i satirická *

21.02.2024 5 z 5

Kočkolásky Kočkolásky * antologie

Velmi dojemná knížka a já držím palečky všem chlupatým srdíčkům a lidem, kteří poskytují domov a naději

18.02.2024 4 z 5

Gannibal 2 Gannibal 2 Masaaki Ninomija

Násilí a šiblost některých postav pokračuje dále ve svém tempu a nepolevuje.

13.02.2024 5 z 5

Láska ve střihu cosplaye 4 Láska ve střihu cosplaye 4 Šin'iči Fukuda

Už se nemůžu dočkat dalšího kostýmu a zážitků hrdinů *-*

06.02.2024 5 z 5

Láska ve střihu cosplaye 3 Láska ve střihu cosplaye 3 Šin'iči Fukuda

Marin je skvěle bezprostřední a příběh díl od dílu lepší a lepší.

05.02.2024 5 z 5

Láska ve střihu cosplaye 2 Láska ve střihu cosplaye 2 Šin'iči Fukuda

Skvělé a vtipné pokračování, řekla bych, že tento díl byl lepší než první *-*

03.02.2024 5 z 5

To je kočka, napsala To je kočka, napsala Markéta Matějková

Úžasné a zajímavé příběhy z depozit, i když někdy moc smutné. Je dobře, že existují místa a lidé, kteří se snaží kočkám pomoci a já jim všem moc a moc držím palce a tlapky.

02.02.2024 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Krásný příběh nejen pro děti. Někdy bychom se měli opravdu zamyslet, jak se chováme ke svým věcem.

31.01.2024 5 z 5

Psychohry Psychohry Leona Deakin

Námět a vše, co se dotýká psychopatů bylo naprosto zajímavě podáno. Zbytek už moc netáhl, překlepy a chyby mě začínaly pomalu štvát a celkově celý příběh působil zemdleným dojmem. Záhadu se Sarah jsem navíc zřejmě rozluštila dříve, než samotná autorka...

26.01.2024 3 z 5

Frida nespoutaná Frida nespoutaná Maren Gottschalk

Kniha jako celek byla zajímavá, ale nějak mi z Fridy něco chybělo. Škoda, že seznámení a životu s Diegem bylo věnováno poměrně málo a trochu chaotických stran a navíc až na konci knihy. Větší návaznost a nepřeskakování by knize pomohlo.

21.01.2024 3 z 5

Průmyslový design 1918-1938 Průmyslový design 1918-1938 kolektiv autorů

Dobré a zajímavé představení designu těchto let. Líbí se mi doprovodné dobové ilustrace.

19.01.2024 4 z 5

Láska ve střihu cosplaye 1 Láska ve střihu cosplaye 1 Šin'iči Fukuda

Pobavila jsem se u některých scén, kresba a téma mě moooc potěšily. Ecchi na mě trochu zbytečné a přehnané, ale celkem dobré počtení.

15.01.2024 4 z 5

Záhada sedmi ciferníků Záhada sedmi ciferníků Agatha Christie

Čtivá detektivka, ale oproti jiným mi přišla o něco slabší a vlekoucí se. Naproti tomu závěr byl naprosto perfektní a nečekaný.

09.01.2024 4 z 5

Harry Potter: Kouzelnický almanach Harry Potter: Kouzelnický almanach J. K. Rowling (p)

Kniha je krásná, hlavně co se ilustrací týká. Občas mi přišlo, že podávané informace jsou zmatečné a příliš mnoho citací a málo dovysvětlení mi také vadilo. Jinak se ale jedná o moc pěkné dílo a nezbytnost pro každého fanouška.

07.01.2024 4 z 5

Dr. Guillotin Dr. Guillotin Herbert Lom

Četlo se to dobře, ale mám silné pochybnosti o některých historických reáliích...

05.01.2024 3 z 5