niki-chan Online niki-chan komentáře u knih

Rudé orchideje ze Šanghaje Rudé orchideje ze Šanghaje Juliette Morillot

Hodně drsný příběh podtrhnutý historií, tradicemi a z nich vyplývajícím chování jednotlivých postav. Náhody v knize mi občas přišly až moc, ale surovost války naprosto realistická.

15.05.2023 4 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Další skvělý příběh ze Zeměplochy. Bábi je prostě Nejlepší.

12.05.2023 5 z 5

Red a Blue 1 Red a Blue 1 Hidenori Kusaka

Moc se mi líbil příběh i kresba.

13.04.2023 5 z 5

Krvavý květ Krvavý květ Louise Boije af Gennäs

Mě kniha ani příběh mnoho nezaujal. Hlavní postava mi přišla ve svém chování často mimo a nelogická (s ohledem na prožitky). Události a jejich pozadí zametané pod koberec by byly zajímavé, ale neměly téměř žádný prostor.

12.04.2023 2 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Pointa dobrá, ale na mě až moc a zbytečně rozvleklé.

29.03.2023 3 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Knížka mi naprosto rozbila představu o Púovi, kterého znám od Disney. Ale velmi se mi líbila, především svou mnohovýznamovostí. A když o tom tak přemýšlím, zdá se, že kniha je i více pro dospělé...

27.03.2023 4 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 3 Zaslíbená Země Nezemě 3 Kaiu Širai

Super pokračovaní se zajímavými rozuzleními.

24.03.2023 5 z 5

Hrrozná historie - Záludné mistrovství světa Hrrozná historie - Záludné mistrovství světa Michael Coleman

Záludný fotbal ve své mistrovské záludnosti.

19.03.2023 4 z 5

Báječná čokoláda Báječná čokoláda Alan MacDonald

Fakta s chutí se do nich zakousnout.

19.03.2023 5 z 5

Šumavský upír Šumavský upír Miloslav Švandrlík

Některé povídky se mi líbily hodně, ale některé vůbec. Celkově průměr co do nápadů tak témat, velké plus je čtivost.

04.03.2023 3 z 5

Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Radovan Šimáček

Postavy mě občas trochu nudily, ale jako celek to byla povedená detektivka. K zajímavosti přispěl i historický rámec, ve kterém se příběh odehrává.

25.02.2023 4 z 5

Horečka Horečka Robin Cook

Za mě trochu zklamání - čekala jsem více dějové linky věnující se nemoci a méně omáčky okolo.

18.02.2023 3 z 5

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu David Michie

Tento díl s Jeskou, stejně jako ostatní, se mi velmi líbil. V tomto díle mi přijde, že se otázky základů buddhismu řeší více a v knize se na ně klade větší důraz, než na příběh.

18.02.2023 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Slabší než první díl. Prostředí Brooklynu bylo hezky popsáno, rozvoj Belly a její pekárny taktéž. U Sophie se mi téměř vůbec nepodařilo pomyslet si něco pozitivního...

03.02.2023 3 z 5

Létající jaguár Létající jaguár Josef Formánek

Obdivuji čas, za který byla kniha napsaná. Příběh obdivuji už méně, stejně jako jeho zajímavost. Poselství s andělem bylo pěkné a to si hvězdu zaslouží.

27.01.2023 2 z 5

Christina Christina Stephen King

Příběh byl zajímavý, ale místy až moc natahovaný. Navíc se mi nelíbil ten překotný konec s Arniem.

25.01.2023 3 z 5

Frame-Up: Zločiny podle komiksu Frame-Up: Zločiny podle komiksu Meghan Scott Molin

Hlavní hrdinka je zajímavá postava a dobře se s ní dá ztotožnit, jestli jste geek. Námět příběhu se mi také líbil, ale celkové podání a příliš potrhlé scény kvalitě ubraly.

24.01.2023 3 z 5

Kreslený svět podle Annie Kreslený svět podle Annie Laura Lee Gulledge

Příběh lehce naivní a idealistický, ale kresby byly opravdu povedené a výmluvné. Komiks nejen pro teens.

16.01.2023 4 z 5

Příšera z jezera - příběhy Čtyřlístku 1984-86 Příšera z jezera - příběhy Čtyřlístku 1984-86 Ljuba Štíplová

Hezké a milé příběhy a vzpomínky na dětství :)

14.01.2023 4 z 5

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Skvělé pokračování prvního dílu. Ani hodnost, ani vyloženě čistě zlost Scarlett mě nepřestane udivovat a fascinovat zároveň. Zároveň mě fascinují lidská moudra, která se v příběhu skrývají, stejně jako různé nenadálé osudy a pozdní uvědomění si sebe sama i svého okolí.

13.01.2023 5 z 5