niki-chan niki-chan komentáře u knih

Průmyslový design 1918-1938 Průmyslový design 1918-1938 kolektiv autorů

Dobré a zajímavé představení designu těchto let. Líbí se mi doprovodné dobové ilustrace.

19.01.2024 4 z 5

Láska ve střihu cosplaye 1 Láska ve střihu cosplaye 1 Šin'iči Fukuda

Pobavila jsem se u některých scén, kresba a téma mě moooc potěšily. Ecchi na mě trochu zbytečné a přehnané, ale celkem dobré počtení.

15.01.2024 4 z 5

Záhada sedmi ciferníků Záhada sedmi ciferníků Agatha Christie

Čtivá detektivka, ale oproti jiným mi přišla o něco slabší a vlekoucí se. Naproti tomu závěr byl naprosto perfektní a nečekaný.

09.01.2024 4 z 5

Harry Potter: Kouzelnický almanach Harry Potter: Kouzelnický almanach J. K. Rowling (p)

Kniha je krásná, hlavně co se ilustrací týká. Občas mi přišlo, že podávané informace jsou zmatečné a příliš mnoho citací a málo dovysvětlení mi také vadilo. Jinak se ale jedná o moc pěkné dílo a nezbytnost pro každého fanouška.

07.01.2024 4 z 5

Dr. Guillotin Dr. Guillotin Herbert Lom

Četlo se to dobře, ale mám silné pochybnosti o některých historických reáliích...

05.01.2024 3 z 5

Život s kočkou ve znaku Život s kočkou ve znaku Amalaine Diabová

Milá a úsměvná kočičí jednohubka.

01.01.2024 4 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 5 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 5 Kei Koga

Mě Dan a jeho styl stále baví, ale dost mě děsí, jak jsou některé příběhy reálné. Brrr.

31.12.2023 5 z 5

Geekův rok - 365 zajímavostí ze světa sci-fi a fantasy Geekův rok - 365 zajímavostí ze světa sci-fi a fantasy James Clarke

Jednotlivé informace byly zajímavé a grafika moc pěkná. Knize uškodilo, že ne vždy byla přesná (informacemi), vyskytovaly se hrubky a nejvíc mi vadilo, že na stránce byla 2 data zabírající cca čtvrtinu stránky a zbytek prázdné místo. Proč?!

31.12.2023 3 z 5

Jsem v tom Jsem v tom Jane Green

Oddechovka ale vůči ostatním z edice slabší.

28.12.2023 3 z 5

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Zábavná a povinná literatura pro všechny, kteří sdílí život s kočkou.

18.12.2023 4 z 5

Holky od spitfirů Holky od spitfirů Soraya M. Lane

Zajímavé čtení o zajímavých ženách, které ale bohužel nevyšlo z hranic románku.

16.12.2023 3 z 5

Renoir Renoir David Spence

Hezky zpracovaný život a doba umělce.

30.11.2023 4 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 4 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 4 Kei Koga

Tenhle díl mě dostal svou reálností.

27.11.2023 5 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 3 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 3 Kei Koga

Námět je sice už trochu obehraný, ale záporáci si stále zaslouží co proto různými způsoby. A hvězda navíc za taneček.

27.11.2023 5 z 5

Tutanchamonova hrobka Tutanchamonova hrobka Jen Green

Úžasná kniha plná zajímavých informací a 3D objektů. A rozhodně ne jen pro děti.

05.11.2023 5 z 5

Zemský hřebčinec Písek s.p.o. Zemský hřebčinec Písek s.p.o. Dalibor Gregor

Hezky zpracované informace o hřebčinci, které doplňují krásné fotografie.

04.11.2023 4 z 5

Kočičí kavárna Kočičí kavárna Charlie Jonas

Milé a oddechové čtení o tom, jak jedna kočka může změnit život hnedka několika lidem. Příjemný bonus jsou recepty na konci knihy.

03.11.2023 3 z 5

Simonův kocour a trable s kotětem Simonův kocour a trable s kotětem Simon Tofield

Mě potěšila nejen kresba, ale i samotné příběhy. U téhle chlupatiny se nedá nezasmát :D

26.10.2023 5 z 5

Mladí páni v kamaších Mladí páni v kamaších Pelham Grenville Wodehouse

Mě osobně pobavil každý příběh, ale slepice ve tři ráno pod oknem je bezkonkurenční :D

25.10.2023 4 z 5