NikaMirka NikaMirka komentáře u knih

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Žádná zbytečná slaďárna. Krásný příběh od začátku, až do konce. Na JoJo se mi líbí, jak krásně ve svých příbězích dokáže propojit minulost se současností, a i když píše z doby minulé nevadí mi to. A to moc na historické romány nejsem. Také se mi líbí, že její knihy nejsou naprosto bezduché - typu "přišel milionář, měl neuvěřitelně chlípné choutky a zamiloval se do té nejšedější myši, kterou kde mohl autor vyhrabat a postavit ji do role hlavní hrdinky". Její příběhy mají vždy nějakou hloubku, moment, který je pro hlavního hrdinu zásadní, kdy si uvědomí svoje chyby. Vřele doporučuji.

05.11.2016 5 z 5

Osvoboď nás od zlého Osvoboď nás od zlého Kjetil Try

Čtivá detektivka u které jsem do pár posledních stran nedokázala vraha odhalit ani tipnout. Za to prostě pět hvězd. Taky se mi líbil konec, žádný přehnaný závěr, ale naprosto dokonalá a jednoduchá duchaplnost oběti. Vřele doporučuji :)

21.10.2016 5 z 5

Chlapec ve stínu Chlapec ve stínu Carl-Johan Vallgren

Dávám plný počet hvězd, a to hlavně za to, že se jednalo o úplně jiný druh detektivky než na jaký jsem zvyklá. Dokonce se mi líbila i neřest hlavního protagonisty, i když se jednalo o tak závažnou závislost. Konečně se ale nejednalo o "chlast", jak je v severských románech zvykem, přešli jsme na tvrdší kalibr :D:D... Konec mohl být možná kratší, ale i tak...dobré čtení

21.10.2016 5 z 5

Noční film Noční film Marisha Pessl

Nejprve jsem chtěla dát pět hvězd. Kniha pro mě byla senzací, jelikož je napsána jiným stylem. Líbí se mi vsuvky v podobě autentických stran z internetu, časopisů apod. Neuvěřitelně to zajímavé a skvělé :)...ale, konec byl pro mě naprostým překvapením. Čekala jsem něco...hmmm, no prostě pecku a to se nekonalo, ještě byl pak zbytečně natahovaný a prodlužovaný, což prostě není na pětku, ale jen na čtyřku.

14.10.2016 4 z 5

CorelDraw X4 CorelDraw X4 Kateřina Pírková

Pro uživatele vektorových editorů naprosto nepostradatelná příručka. Musím uznat, že pokud se člověk zžije s jedním vektorovým editorem, ostatní editory už nejsou takovou záhadou, protože se většinou chovají na podobném principu a ve své podstatě se ani moc neodchylují hlavními panely a ikonami. Doporučuji každému, kdo chce pracovat s vektorovými editory, je jedno jestli se jedná o Corel a nebo jiný typ.

08.10.2016 5 z 5

Otrávené štěstí Otrávené štěstí Irma Krauss

Čekala jsem něco jiného, ale nakonec kniha ani příběh nebyl zas tak špatný. Brava jsem neskutečně obdivovala, protože nesl ještě dobře, jakým stylem se jeho láska chovala. Byl hodný, řekla bych až blbý. Už jen to, jakým stylem Amanda rozfofrovala jeho peníze, ustál velice dobře a důstojně. Já bych tu holku kopla do "řitě". Už v půlce knihy jsem si skoro rvala vlasy a chtěla řvát, aby se Bravo probral - jako by mě mohl slyšet :D - a za to dávám čtyři hvězdičky. Autorka dokázala vzbudit emoce, které už jsem při čtení dlouho nepociťovala :D.

08.10.2016 4 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Knihu jsem téměř do konce četla "lážo, plážo". Styl, kterým je příběh psaný, mě moc nebaví. Mám dojem, jako by se hlavní hrdina snažil být rádoby vtipný, až arogantní. Styl vyprávění je přesně "nafoukaně americký" a to mě moc nesedí.. Ale konce? Ten mě rozsekal, a za to dávám pět hvězdiček. Důvod spáchání vraždy byl neuvěřitelně dramatický a reálný. Pokud se člověk nad celou situací a důvodem zamyslí, dojde mu, že se to může stát komukoli z nás. Jak jednoduché je v dnešním světě zešílet, a jak složité je se ze šílenství vymanit. Každý kdo někdy zažil přemíru stresu a zdravotní problémy, které z toho plynou pochopí, že to co se stalo v příběhu, jsou už následky šílenství, bezmoci a nekonečného zoufalství, které přeroste do neřešitelné situace. Nebo řešitelné, ale právě takovým zkratovým jednáním. Obávám se, zda já nejsem taky tak trochu blázen :) ...

30.09.2016 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Do-ko-na-lý! Jestli si představuji nějak týranou osobu, pak tohle je přesně to čtení. Pokud chci věřit, že člověk nemá východiska a musí snášet takové srač*y, tak tohle je ten příběh, velice dobře zpracovaný, jako by spisovatelka byla hlavní hrdinkou a věděla o čem píše. Rozhodně doporučuji.

22.09.2016 5 z 5

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

Nemohu jinak než souhlasit s Efeméra...mě příběh až zas tak nenadchnul. Pokud se člověk stal obětí násilí, tak ví, že scény popsané v knize nejsou pravdivé, ale vykonstruované a nevěří jim. Spisovatelka vynaložila opravdu velkou snahu na to, aby čtenáře šokovala a zapůsobila na jeho city, a proto se mnou drastické scény nic nedělaly, kdyby ubrala a dodala popsaným scénám týrání i důvod, bylo by to věrohodnější. Nemohu opomenout i často opakované pocity hrdinky, měla jsem dojem, že Emma byla vlastně pořád rudá :) a panikou zachvácená, jako by jiné emoce ani neprožívala :(. A její zachránce Evan?? Nějak na mě nepůsobil věrohodně. Stejně jako dialogy, které se v knize vedly :(. A poslední s čím musím souhlasit- přespávání u kamarádky??? Když ji doma teta týrala?? A sama vlastně kamarádku osloví, aby u ní Emma spala?? Nesmysl. Všichni dobře vědí, že ten kdo týrá oběť hlídá, aby necekla o tom, co se děje ani slovo, takže se ji snaží od okolí co nejvíc oddělit a distancovat! Další díly nečtu.

22.09.2016 3 z 5

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Jedním slovem...zklamání. Některé dialogy naprosto zbytečné, zdlouhavé a řekla bych někdy až trapně umělé. Přestože je kniha velice čtivě psaná, zažila jsme zvláštní pocit, kdy jsem se do knihy nemohla vcítit. Bylo to jako koukat na film se špatnými herci, kdy děj člověka nevtáhne i když se na něj dá koukat, protože herci se nezhostí své role dobře a neustále z nich sálá slovo "hraji". Kniha se dala číst, ale nedokázala mě vtáhnout do děje, pořád jsem věděla, že čtu příběh který nemá spád, ani nic, co by nemělo už tisíc knih napsaných ve stejném duchu předtím. Přišlo mi to, jako bych četla nějakou předělanou verzi Stmívání, kde se na místo upíra dosadil anděl. Druhý díl do knihovny vracím a ani se ho neobtěžuji otevírat.

17.09.2016 2 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Příběh fascinující...bohužel musím ubrat jednu hvězdu za to, že příběh byl dost složitě psaný. Nevím, zda to je překladem, ale věty jsou krkolomné. Občas jsem něco musela číst dvakrát a ani pak se mi slova nečetla lépe.

17.09.2016 4 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Budu brčet! Všechny knihy v sérii přečtené. Co já budu dělat? Všechny knihy jsou krásné, napínavé, zajímavé a hlavně člověk se s postavami rychle zžije. Jack Cafferey mi bude chybět, pevně doufám, že snad bude ještě další kniha za "Vlkem". Tento příběh byl asi zatím ten, který mě chytil nejvíc. Je napínavý, čtivý, strašidelný, ale i krásný zároveň. Konec je nečekaný, i když jsem tak nějak tušila, že to bude jinak, než se zdálo :).

05.09.2016 5 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Zase jsem znechucena americkou společností, stylem výchovy mladých lidí. Opět nejsme překvapena jaká panuje v té společnosti zaslepenost a bezohlednost. Pokud toto je náš vzor, tak nevím, co chceme z našich dětí mít! A pokud chceme mít doma bezohledné fakany, kteří šikanují nejen slabší, ale i lidi, kteří jsou v něčem dobří, tak pak ano, pak to chápu! Nejhorší na tom je, že rodiče děti v některých všivárnách podporují a boj proti tomu je opravdu těžký. Příběh je dojemný i odporný, děsivý i poučný. Záleží na tom, jak kdo chce danou věc vidět. Dávám pět hvězd a nesouhlasím s mnoha komentáři níže, protože mi připadá, že ti co komentáře udělili zdaleka nepochopili závažnost tématu. PS: Odkaz na obalu knihy, že pokud se Vám líbila "Zmizelá", pak se Vám tato kniha bude líbit." vůbec nevyjadřuje, že se jedná o další "Zmizelou"! Jen nám Jodie říká, že je to stejně chytlavé.

28.08.2016 5 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Nechápu, proč má tento díl knihy tak nízké hodnocení. Je pravda, že se v knize autorka vrací hodně k dění v předchozím dílu, ale to proto, že děj bezprostředně navazuje na "Rituál" a tak je jasné, proč se autorka vrací ke všem těm událostem a rozebírá je. Kopíruje tím skutečné dění. Je sice nevyvratitelné, že neustále opakuje některé věci, které se objevily ve všech předešlých dílech. Chápu, že je to proto, aby se knihy daly číst, aniž by si člověk přečetl všechny díly, tady bych řekla, že by autorka konečně mohla od úmyslu, aby díly nepůsobily jako série, upustit a to z jednoho jediného důvodu: "Její knihy a případy na sebe navazují a jsou sérií!" Každý, kdo se rozhodne začíst číst jakoukoli knihu, by měl začít od začátku, tak to prostě je. Přesto dávám pět hvězdiček a říkám, že kniha není ze slabších, to byl "Pečovatel".

28.08.2016 5 z 5

Rituál Rituál Mo Hayder

Třetí díl v sérii byl opět úžasně čtivý, měl spád a žádná hluchá místa. Jack Cafferey je úžasný (asi jsem se zamilovala :D), jen člověk opravdu musí číst knihy v pořadí v jakém byly napsány, jinak mu budou utíkat informace, které se objeví v dalších dílech. Teprve přečtením knih od začátku mi začínají dotékat souvislosti s knihami Unesená a Vlk, které jsem četla jako první. Takže dávám pět hvězdiček a zároveň všem doporučuji začít od Ptáčníka a pokračovat přes Pečovatele k Rituálu a dalším dílům, které následují.

21.08.2016 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Waw...pěkné to čtení :). Musím dát pět hvězd, možná i proto, že vím, jak pokračoval další díl i jak skončil a stejně tak se mi moc líbil. Těším se na třetí knihu v sérii a doufám, že bude taky tak dobrá. Autorka píše příběhy s lehkostí, čtou se rychle, neobsahují zbytečné pasáže a hluchá místa.

17.08.2016 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Klasická oddechovka. Žádná hlubší myšlenka, či sdělení, které by nutilo k zamyšlení. Řekla bych, že to co zažívá hlavní hrdinka jsou naprosto "obyčejné" věci (pokud nebazíruji na tom, že život sám o sobě není obyčejný) a vyrovnává se s nimi po svém. Příběh byl zbytečně nastavován vsuvkami z knih, ty pasáže jsem později už přeskakovala, a taky za to dávám tři hvězdičky.Nehledě na to, že mě bylo trochu proti mysli, jakým směrem se ubírala fanfikce hlavní postavy.

15.08.2016 3 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Tato kniha je zklamáním! Koupila jsme si ji na základě recenzí v dobré víře, že jde o krásné čtení, ale opak je pro mě pravdou. Nemohu dát hodnocení "odpad". To by bylo nefér! Dávám jednu hvězdu a knihu odkládám nepřečtenou na jinou dobu.

10.08.2016 1 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Nevím proč já nerada čtu klasiku :(. Nejprve jsem shlédla film, který byl fantastický, v nádherných barvách, dobrým obsazením a ještě lepší hudbou a teprve pak jsem sáhla po knize. A to jen proto, že jsem byla na dovolené zoufalá, a nic jiného se půjčit nedalo :). Přesto musím dát pět hvězd i za knihu. Je v ní popsáno to, co se do filmu těžko vkládá, pocity a postřehy hlavního hrdiny přibližují každou z postav víc než film :). Vřele doporučuji :)

10.08.2016 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Nemohu jinak než za pět hvězdiček. Příběh byl poutavý a napínavý od začátku až do konce. Přesto je zajímavé, že po přečtení této knihy váhám, zda si ještě něco od spisovatele přečtu. Každopádně to není předmětem recenze :). Doporučuji všem, kdo mají rádi příběhy založené na skutečných událostech.

10.08.2016 5 z 5