NikaMirka NikaMirka komentáře u knih

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Zpracování knihy...za pět hvězd. Krátké kapitoly, kresby, doplňky v podobě komentářů a recenzí. Mě to nadchlo.
Nadchla mě i nemoc o které jsem zatím moc nevěděla, díky této knize jsem si o ní něco našla a díky tomu jsem si domyslela, že všechno nebude tak jak se zdá. Konec jsem ale oplakala. Kolik dětí trpí kvůli rodičům, a to nejen protože je rodiče týrají, ale také proto, že je rodiče až přespříliš milují a nechtějí je ztratit. Co je horší??
Pět hvězd dávám, ale i za to, že jsem na straně 247 objevila myšlenku, kterou jsem chtěla znát už léta, a ta zní:
Minulost se opakuje tím, že neustále opakujeme stejné chyby.
Těším se na film.

02.04.2017 5 z 5

Relax pro vyčerpané Relax pro vyčerpané Ruby Wax

Jednoznačně za pět hvězd. Hezky napsaná kniha pro všechny, kdo ustrnuli na cestě životem v minulosti, a příliš se děsí budoucnosti. Kniha mi pomohla pochopit, jak moc řeším to, co stejně vyřešit nemohu, a jak málo si užívám toho, co mi život nabízí právě teď. Kniha, ke které se vrátím znovu, takže bude brzy v mé knihovně.

02.04.2017 5 z 5

Kolibřík Kolibřík Kati Hiekkapelto

Kniha se četla dobře. Zápletka měla hlavu a patu, hlavní hrdinové se postupně rozvíjeli, stejně jako jejich vztahy. Divím se, že se v ději někdo mohl ztratit, nebo že někomu připadalo, že se spisovatelka hodně zaměřuje na duševní stav hlavní hrdinky, nebo kolega byl velký alkoholik (to jste asi nečetli SOVU-doporučuji, ke zvážení změny názoru na tuto knihu dokonce nutnost). Myslím, že v knize byla velice dobře zachycena nenávist vůči přistěhovalcům i celková charakteristika Finů - sportovně založení, s velkou zálibou lovit a konzumovat alkohol kdekoli a kdykoli. Detektivka to není špatná, stejně jako zpracované téma, takže dávám za čtyři. Na pět hvězd mi chybělo víc napětí, které člověka strhne a nepustí. Tady příběh plynul poklidně a stejně klidně dospěl (pro někoho) k dobrému závěru. Rozhodně si přečtu pokračování.

02.04.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Tedááá...co na téhle knize je? Ze začátku zajímavé, to souhlasí. Snaha o propojení příběhů, taky dobrý, taky souhlasí. Ale souhlasí i to, že postupem jde o monotónní příběhy, které ničím nenadchnou. Jsou naprosto obyčejné a ze života, nic co bychom běžně neviděli, nezažili a ještě vyprávěné neustále stejným způsobem - s jakousi ironickou nadsázkou a ironickými postřehy hlavních postav. V polovině knihy mě to začalo nudit a u konce už mě to doslova ubíjelo. Kdyby tak byl napsán jeden příběh, dobře, ale všechny?? Pak to vypadalo, že každá postava smýšlí stejně, má stejný smysl vyprávění, styl humoru, ironie i opovržení. Dávám za dvě, jsem ráda, že jsem to přelouskala, a na konec jsem se dostala jen ze zvědavosti, zda se to ještě neukáže jako nějaká šílená tragédie, cože neukázalo.

28.03.2017 2 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Souhlasím se všemi, kdo uvedli, že příběh je pořád na stejné vlně, a že F.Barton natahuje děj jako "žvejku" (to přirovnání fakt sedí). Ale...zas takový brak, že bych hodnotila za dvě to není, a tématem to nemůžu hodnotit ani za tři. Líbí se mi výdrž policisty, který se v případu ztratí. Zároveň mě odpuzuje s jakým klidem člověk dokáže páchat zvěrstva a ještě si to dokáže omluvit a ospravedlnit. Nejvíc mi ale nešlo do hlavy, jak někdo může hrát spořádanou manželku i poté, co tuší to co tuší a ukáže se pravdou. Musím dát za pravdu matce malé holčičky "co je to za zrůdu?" která to ví a nic neudělá? Další velice dobrou tématikou je otázka našeho pohybu na internetu, toho jak si člověk myslí, že je anonymní a může si dovolit vše...a nejhorší je ta neopatrnost, používání sociálních sítí,sdílení nejintimnějších a důvěrných informací, tak lehce zneužitelných. Zamyslel se někdo, kolik z nás má doma děti a kolik z nás má pod kontrolou, co na netu dělají? A jsou to jen děti? Nezavíráme oči před činy našich blízkých, jen proto, že si myslíme, že je milujeme a bez nich bychom to nezvládli?? Je to omluvitelné? Důvod proč dát čtyři hvězdy.

19.03.2017 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Tři hvězdy, a to ještě za to, jak překombinovaný byl konec. Jinak zbytečně vleklé. Některé stránky a informace, nadbytečné. Akorát brzdily spád příběhu. Chyba se SIM kartou?! No to jako vážně? Takovou chybu by si mohl dovolit vyšetřovatel u prvního případu, ne pokud se zabývá hledáním ztracených lidí. Občas jsem se dokonce obávala, jestli "lovec" ze sebe nedělá sám lovenou zvěř, protože tolik chyb, které udělal snad už hraničí až s blbostí, ne s dokonalou prací v utajení. Čekala jsem pecku, která bohužel nebyla zase až takovou peckou. Možná kdybych nečetla tolik jiných, lepších knih, dala bych pět hvězdiček. Ale vím, že jsou jiné knihy z kterých jsem si sedla na prde*, takhle k nim bohužel nepatří.

17.03.2017 3 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Dávám tři hvězdičky...První: za super humus, který spisovatelka dokázala zpracovat. Mě z určitých pasáží a představ bylo místy opravdu hodně horko a občas se mi i navalilo, fakt nechápu, jak autor může s takovýma představami žít (není to důkaz, že je trochu narušený takový člověk?) Druhá hvězda: za téma, bohužel věřím, že se taková zvěrstva dějí, právě teď, za další sekundu, nebo minutu se ztratí další holka, a třetí hvězda: za konec. Dvě hvězdy ale musely dolů, některé pasáže opravdu byly zbytečné, poslední třetina knihy bych řekla už nebyla tak záživná, ale spíš vleklá a pouze do počtu stránek.

09.03.2017 3 z 5

Moc přítomného okamžiku – Pracovní kniha Moc přítomného okamžiku – Pracovní kniha Eckhart Tolle

Kniha, která mi pomohla uvědomit si, jak moc řeším co bylo a bude, a jak málo vnímám to co je. Nejkrásnější okamžiky života si nechávám proklouznout mezi prsty, jen proto, abych byla někde jinde. Doporučuji každému, kdo se ztratil na cestě životem, kdo neví jak opět svobodně dýchat a relaxovat. Tuto knihu bych dávala jako povinnou četbu nejen dětem, ale i rodičům.

07.03.2017 5 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Ty jo...nevím jak hodnotit, chtěla bych dát tři hvězdičky, ale za co? Jen proto, abych byla hodná a autorce to nebylo líto? Přesně knihy psané tímto stylem nesnáším. Když se konečně dostanete k něčemu napínavému a konečně z nějaké postavy vypadne nějaká produktivní věta, tak autorka odbočí a začne vyprávět, kdy ten člověk potkal někoho, kdo vás vůbec nezajímá, nebo co dělal před deseti lety nepodstatného a než se dostanete opět k podstatě příběhu přečtete zbytečných deset stran o něčem, co do příběhu snad ani nepatří. Přeskakovala jsem co jsem mohla, někdy i přímou řeč, jen proto, že mě zajímalo, co se teda vlastně stalo tak hrozného. Závěr mě zklamal, a to hlavně tím, že vyústil v pravdu nepravdu - že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Blbost, u matek to zásadně neplatí ( poznt. normálních matek).

07.03.2017 2 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Naprosto dokonaly pribeh. Vraha jsem videla v kazdem trochu vic podezrelem, nakonec jsem byla ale vedle jak ta jedle, male podezreni jsem sice pojala po navratu Olivera ale zacalo mi to byt vsechno jasne az kdyz Lacey vraha potkala, coz bylo az v posledni casti knihy. Byl to ale sok. Davam dvacet hvezdicek z peti, doporucuji vsem a uz se tesim na pokracovani, jen doufam ze tam uz Lacey nebude delat hrdinku a tomu Markovi skoci kolem krku...

27.02.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Zápletka byla dobrá, stejně jako vrah - sova - originální. Dialogy mi úplně nevadily, ale opakování některých vět pořád dokola ano. Je pravda, že požívání alkoholu, je tam taky trochu přes čáru. Poslední dobou jako by se severští spisovatelé předháněli, kdo z jejich hlavních hrdinů bude chlastat víc než Harry Hole (Nesbův hlavní hrdina, který byl jako první vyhlášeným alkoholikem mezi vyšetřovateli v rámci severské krimi). Chladný přístup k lidskému životu ze strany psychopata vraha, byl děsivý a byla jsem ráda, že konec nebyl prodlužovaný zběsilými akcemi, jako levý a pravý hák, rány na solar, kopačky, vystřílený zásobník bez zásahu cíle apod.

24.02.2017 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Rozhodně kniha, která stojí za přečtení. Slabší kus?? Neřekla bych. Protože otázka: "Jak by se mi líbil můj život, kdybych ztratila deset let vzpomínek svého života?" ve mě vibruje ještě teď. Chodím, koukám a přemýšlím. Líbilo by se mi, co vidím? Měla bych se ráda, nebo bych žasla nad tím, co se ze mě stalo a kde jsem se na cestě životem ztratila? Neuvěřitelné, jak člověka dokáže změnit vývoj doby...jak nám změna připadá přirozená, protože jí procházíme soustavně, a pak stačí taková maličkost - ztráta paměti. A člověk najednou všechno vidí jinak. Staré já Alice jsem milovala, její změnu jsem nechápala, ale to proto, že jsem v tom našla sama sebe...

22.02.2017 5 z 5

Tady a teď - Jak si věřit, když na tom opravdu záleží Tady a teď - Jak si věřit, když na tom opravdu záleží Amy Cuddy

Docela zklamani. Kniha je psana hodne odborne, spis jako teoreticka kniha. Spatne se cte a velice krasne myslenky zaznivaji jen jako vety mezi miliony nepodstatnych slov.

22.02.2017 1 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Krásně popsaný příběh a vyobrazený život schizofreničky. Občas hořká pravda a rozčarování, občas úsměvné a zábavné zážitky. Přesto celá situace je strašně smutná, protože nemocí netrpí jen pacienti, ale i okolí. Zamilovala jsem si Alex i Milese. A její rodiče jsem zase tak neodsuzovala. Ono těžko říct, jak by se s takovou situací vypořádal každý z nás. Psychické nemoci jsou o to horší, že se jich nelze jednoduše zbavit jako chřipky, nebo angíny, a že si se sebou neví rady pacient, natož aby věděli druzí, co dělat, kdy, jak a hlavně správně. "Správně" je totiž relativní pojem.

14.02.2017 5 z 5

Stalkeři Stalkeři Paul Finch

Kdosi mi řekl, že bych neměla číst Stalkera od Keplera sama doma, protože se budu bát, ale tuhle knihu je lepší snad nečíst nikde a nikdy :D, protože po první kapitole jsem byla strachy bez sebe. Úžasně napsaná kniha, dobře vyobrazuje, co jsou lidi schopní udělat pro peníze a dokonce co hůř. Že lidi jsou bestie a za peníze si chtějí dopřát vše, co můžou. Co bych knize vytkla jsou akční scény, takový americký styl -"zasadil mu pravý hák, ten mu dal ránu na solar, ta se otočila-skočila na něj". Chápu, že tam akce musí být, když jde hlavním hrdinům o život, ale tyhle scény byly fakt špatně napsané. Vůbec bych ale neřekla, že byl konec ukvapený. Hezky to sedělo, nic přehnaného, ani zbytečně natahovaného. A že zůstal otevřený? Jedině dobře, můžu se těšit na další pokračování :)...

11.02.2017 5 z 5

Pohodlné lži Pohodlné lži Randy Susan Meyers

Nevím, proč má kniha tak špatné hodnocení, když je na tak vážné téma, které poslední dobou otřásá nejednou rodinou, nebo vztahem. Co znamená: Příběh by měl mít spád? Jaký? Šílenou manželku, zoufalou milenku, vraždu? Až na poslední věc kniha všechno má. A jak anotace napovídá, jedná se o drama několika lidí. Je to krásně popsaný obraz toho, jak velký může mít následek jedno "roční" uklouznutí, kterému muži nepřikládají žádnou váhu, a přesto se na tenký led vrhají i když jim nic nechybí. A jaký toto "uklouznutí" může mít dopad na ženy, které mají na toto "uklouznutí" naprosto jiný pohled a pro něž má velký význam a váhu, protože může zničit:
- jednu šťastnou rodinu
- dětství dvěma krásným dětem
- může mít špatný vliv na jeden život krásné mladé ženy, která se hroutí pod tíhou svého rozhodnutí, které učinila v dobré víře, přesto si neuměla představit jeho dopad
- nehledě na to, že to může ovlivnit i život zcela nevinných lidí.

Na druhou stranu, musí vždy každý něco jen ztratit? Nebo je to i tak, že nás chyby mohou posunout vpřed a pomůžou nám dospět?

Komu se tohle v příběhu zdá málo, na to,aby se zamyslel, pak asi nemá cenu, aby někdo tuhle knihu bral do ruky, protože ho opravdu nebude bavit. Raději pak sáhněte po knize, u které se nemusí moc přemýšlet.
Nádherná kniha a já dávám pět hvězd.

06.02.2017 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Asi zatím nejslabší kniha, kterou jsem od autorky četla, a to jsem se na ni tak těšila. Kdybych ji četla jako první autorčino dílo, moc by mě nenadchla a do čtení další knihy bych se nevrhala s takovým nadšením. Bylo mi strašně líto Cat, a nesnášela jsem Gemmu za to, jaký zaujala k situaci postoj. Neunesla bych být součástí stížností na mou sestru, zatímco druhá s andělskou tváří by byla obtěžovaná chudinka. KURVA, vždyť v tom taky sehrála roli a velkou! Pro jednoho člověka neštěstí až moc, pro druhé až moc štěstí. A nejhorší na tom je, že život je takhle nefér! Někomu zasadí deset úderů za vteřinu, zatímco někomu ani jeden za celý rok, ještě mu připíše bonusové body! Chtěla jsem dát jen tři hvězdičky, ale když si čtu, kolik emocí to ve mně vzbudilo,zvyšuji na 4, protože zas tak bezduchá kniha nebyla.

04.02.2017 4 z 5

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Dobře vykonstruovaný obraz, kam dnešní společnost spěje. Jak chladnokrevně, vypočítavě a promyšleně jednáme. Nevážíme si lidí, ani když nám s nimi je k zbláznění dobře. Když nás omrzí, existuje milion způsobů, jak se jich zbavit, obzvlášť, když mají prachy. Zvláštní je, že lidi vymyslí paradoxně, ten nejpitomější způsob, který nevede nikam jinam, než k odhalení. Na knize se mi líbila propojenost děje a postav, i když je to právě to, co mě po přečtení nejvíc děsí. Jedna událost. Dva lidi. Jeden na událost zapomene během minuty. V druhém zášť, nenávist, křivda doutná několik let a vzplane během vteřiny, jako pochodeň. Výsledek je katastrofický. Neřekla bych, že je kniha ke konci překombinovaná. Jen ukazuje víc paralelních rovin, přesně jak tomu je i v životě. Zatímco se pohybujeme na jednom místě, na jiném místě se odehrává něco o čem my nemáme tušení. Zatím...

04.02.2017 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Čtu, čtu a pak se někde v hlavě ozve hlas - no jo, to je tak a tak, udělal to ten a ten. Čtu, čtu a pak - božeeeee, to snad ne, ono to je opravdu tak, jak jsem si myslela- no to je neskutečný! Takhle se to ve mně při čtení téhle knihy mlátilo. Poprvé mě však neznechucovalo, že předem vím, ale šokovalo mě, že to může být skutečně tak. Teď tápu. Mám předpoklady spisovatelky, nebo v sobě nosím také hysterického a pomateného zabijáka? Dávám pět hvězdiček i přes velké zklamání, že hlavní hrdinka nezachránila, co milovala.

04.02.2017 5 z 5

Deník všímavosti Deník všímavosti Corinne Sweet

Je to kniha. Je to deník. Je to inspirace, jak ráno vstát a víc prožít život, který žijeme. Je to možnost, jak si vést prví deník, nebo tisící první, včetně bonusu v podobě úkolů, na které se máme zaměřit. Jsem nadšená. Doporučuji deník koupit, z knihovny je to o ničem, když do něho nemůže člověk psát :). Dávám pět hvězd, a to za myšlenku postavit nás do života a zároveň donutit člověka nad tím, aby život víc prožíval v okamžiku přítomnosti, nikoli minulosti nebo budoucnosti. Pro mě velice těžká záležitost.

02.02.2017 5 z 5