nika.moravec nika.moravec komentáře u knih

Siréna Siréna Kiera Cass

Kniha se mi líbila moc,měla originální téma a byla napínavá.Jen mě mrzí,že po celou dobu se stupňoval děj,ale ten konec byl hodně useknutý.Dalo by se to ještě rozepsat.

19.07.2017 5 z 5

Báječné nakupování v Hollywoodu Báječné nakupování v Hollywoodu Sophie Kinsella (p)

skvělá a zábavná jako vždy...Becky opět nadělá spoustu paseky jak ve svém životě,tak i v ostatních a posléze je odhodlána všechno napravit :)

06.07.2017 5 z 5

Epikurův systém / Člověk-rostlina / Anti-Seneka / List mému duchu / Umění užívat Epikurův systém / Člověk-rostlina / Anti-Seneka / List mému duchu / Umění užívat Julien Offray de la Mettrie

Přečetla jsem pouze pasáž Anti-Seneka

11.01.2016

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Velice čtivý a poutavý příběh služebnice,která zde formou líčení svého osudu i vzpomínek popisuje společnost,ve které by jistě nikdo z nás nechtěl žít.Pochmurná atmosféra samotného příběhu v nás může vyvolat mrazení po zádech.I když se jedná o antiutopistické dílo,autorka v otevřeném závěru dává lidstvu naději na lepší život, čtenář si tak může domyslet různé konce.Osobně mám raději závěry knih dokončené,nerada vymýšlím alternativy,jak to s hrdiny dopadne.

08.01.2016 4 z 5

Bouře Bouře William Shakespeare

Pro někoho méně známé romance od Shakespeare dokáží čtenáře po přečtení slavných tragédií velmi mile překvapit, ať už se jedná právě o tento žánr,kde se mísí prvky komické s tragičtějšími,či magickými, nebo o stále aktuální témata.Shakespeare i zde opět dokázal,že je mistrem jazykové hravosti a překlad prof.Hilského je opravdu brilantní.

08.01.2016