Nika_bk Nika_bk komentáře u knih

Ledař: Zpověď nájemného vraha Ledař: Zpověď nájemného vraha Philip Carlo

Silný príbeh o tom, ako sa z dieťaťa, ktoré prežilo týranie stane vraždiaci stroj bez kúska citu. Richard Kuklinksy bol človek, ktorý si vytvoril svet podľa vlastných morálnych pravidiel a nerobilo mu problém vysporiadať sa s tým. Za mňa výborné čítanie

15.03.2020

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Dala by som knihe aj 4 hviezdy, ale nakoľko som sa pri jej čítaní vôbec nebála, považujem to pri hororovom žánri za veľké mínus. Kniha ma vtiahla do deja, zaujala ale akosi sa nedostavilo to povestné zrýchlenie tepu. Jedná sa o klasický duchársky príbeh zasadený do vidieckeho prostredia, obohatený rodinnou tragédiou a privolaním mrtvých do sveta živých. Kniha v sebe má určitú podobnosť s Rbitovom zviratek od Stephena Kinga. Preskakovanie času z minulosti do prítomnosti bolo celkom fajn, ale sledovať dej z pohľadu viacerých postáv ma už obťažovalo. Svoju hĺbku má v skrytom tajomstve Sary a jej denníka odhaľujúceho teror ukrývajúci sa v lesoch. Príbeh ukazuje silné puto medzi matkou a dieťaťom, ktoré v časoch nesmierneho zármutku dokážu doviesť človeka k nesprávnym a nebezpečným rozhodnutiam.

02.09.2019 3 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Príbeh o jednej kapitole americkej historie, ktorá Vás prinúti rozmýšlať o tom, kto má právo rozhodovať o osude iného človeka. Sterilizačný program v Severnej Karolíne, bol skutočnosťou, ktorá v priebehu niekoľkých desaťročí pripravila špecifickú skupinu ľudí o možnosť voľby. Veľa z nich bolo sterilizovaných kvôli mentálnej zaostalosti, zdravotným ťažkostiam alebo len preto, že patrili medzi chudobných bez ohľadu na farbu pleti. Mnohí z nich netušili, čo podstúpili a nikdy neudelili svoj súhlas. Diane Chamberlain vytvorila fikciu na pozadí týchto udalostí a s jej bravúrnosťou nám vykresluje každodenný život chudobnej rodiny, ktorej sa program priamo dotýka. Jej prostredníctvom sledujeme akým spôsobom to ovplyvnilo ich životy rovnako ako aj život ich sociálnej pracovníčky, ktorá rozhodnutie drží vo svojich rukách. Kniha, ktorá Vás donúti rozmýšľať, určite stojí za prečítanie.

18.08.2019 5 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Po prečítaní naslouchača a faji som sa dostala k tejto knihe a musím uznať, že ma nesklamala. Je to očarujúci príbeh so srdcom, dušou a mágiou, ktorý poukazuje na dôležitosť a silu slov nevypovedaných ako aj vyslovených. Krásny rozprávkový svet a jeho dynamický predstavitelia vo mne vzbudzovali smiech ako aj plač v príbehu plnom lásky, dobrodružstva a napätia. Nájdete v ňom všetko, čo si želáte, od silnej hrdinky, očarujúceho a tajuplného kráľa, nespravodlivosti v ríši, boja dobra so zlom a samozrejme šťastného konca plného lásky.

07.07.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Musím priznať, že sa mi zo začiatku horšie dostávalo do deja, ale od polovice som knihu nevedela pustiť z rúk. Opäť výborná práca a môžem len odporúčať knihu ďalším. A samozrejme neviem sa dočkať pokračovania.

07.07.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Pustila som sa do knihy a musím uznať, že ma zaujalo zakomponovanie Djatlovej vypravy. Chvíľu som váhala, či to spojenie dokážem prekusnúť. Nakoniec som ale bola rada, že sa v knihe autorka nepúšťala do nezmyselných teórií a toto zapracovanie zapadlo na to správne miesto. Uvidíme, kam nás posunie Faja.

19.05.2019 5 z 5

Vězeň z Bangkoku Vězeň z Bangkoku Warren Fellows

Čítala som veľa podobných kníh, ale táto je niečim výnimočná. Nejedná sa o pohľad na človeka, ktorý sa snaží ospravedlňovať svoje činy, pre ktoré skončil vo vezení a hľadať všemožné výhovorky alebo vinníkov vzniknutej situácie. Je to v prvom rade svedectvo o tom, aké vedia byť ľudia monštrá ak im dáte moc nad inými ľudskými bytosťami. Je neskutočné čítať, čo a akým spôsobom niektorí dokážu urobiť iným z čistého potešenia, zvedavosti alebo nenávisti. A na konci všetkého toho utrpenia si uvedomíte, že nič nie je dôležitejšie a podstatnejšie ako sloboda.

28.04.2019 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Jedno z mála diel, kde môžem konštatovať, že druhá časť bola lepšia ako prvá. Nové postavy sa bez problémov začlenili do deja a stali sa jeho súčasťou. Kniha prináša veľa zvratov a prekvapení, nenechá vás ani na okamžik vydýchnuť.

14.02.2018 5 z 5

Sklený zámok Sklený zámok Jeannette Walls

Milujem príbehy odkrývajúce skutočne životy bez prikrášľovania. Skvelá kniha vrelo odporúčam. Uvidíme, či film nesklame.

14.01.2018 5 z 5

Kód 1: Tajomstvo zázraku Kód 1: Tajomstvo zázraku Jozef Banáš

Pre mňa slabšie ako Kód 9 alebo som možno mala veľké očakávania...za prečítanie ale stojí

14.01.2018 4 z 5

Kód 9 Kód 9 Jozef Banáš

Táto kniha ma pohltila a nepustila...skvelá práca, vrelo odporúčam

14.01.2018 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Ale no dobre, na to že to je slovenský autor ok...zdĺhavé, občas ma to trochu chytilo, ale inak žiadna sláva...

14.01.2018 3 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Nechytilo ma to...predvídateľné a prvoplánové..od tohto autora som zvyknutá na viac

14.01.2018 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Príbeh písaný z pohľadu detí alebo mladých ľudí ma vždy dostane...možno práve preto hodnotím tak vysoko...statočnosť, sila, odvaha a nádej je v tejto knihe v plnej miere zastúpená..ja odporúčam

13.01.2018 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Kniha opisuje zverstvá doby a spoločnosti, v ktorej sa odohráva, ale aj napriek tomu ma nevtiahla..pokračovanie o Levovi už asi neprečítam..

13.01.2018 3 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Práve som knihu dočítala a stala sa zo mňa obrovská fanúšička..skvelý príbeh, postavy aj dej..nedá sa od nej odtrhnúť..vtiahne vás do seba a prežívate všetko s Laiou, Eliasom a Helenou..myslím, že nevydržím kým preložia tretí diel a pustím sa do neho keď výjde v angličtine..určite odporúčam..osobne dúfam, že sa dočkáme aj filmového spracovania..kľudne by to mohol byť konkurent Hry o tróny

12.01.2018 5 z 5

Najděte mě Najděte mě Michelle Knight

Odporúčam silný príbeh, ktorý sa vám dostane pod kožu.

08.01.2018 5 z 5

Poprvé a pak pořád znovu Poprvé a pak pořád znovu Lisa Moos

Je mnoho ľudských osudov a tento patrí medzi tie, ktoré by nikto žiť dobrovoľne nechcel...poprečítaní tejto knihy som si červenú uličku v Amsterdame prezrela inými očami..

08.01.2018 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Ťažko sa mi čítala, priam ma rozčulovala..niekoľkokrát som musela knihu odložiť a rozdýchať sa..možno ako matka to hodnotím z iného uhľa..k tejto knihe by som sa už nevrátila

08.01.2018 2 z 5

Vojna nemá ženskú tvár Vojna nemá ženskú tvár Světlana Alexandrovna Alexijevič

V tejto knihe okreminého človek zistí ako rozdielne vnímajú svet muži a ženy. Samozrejme nemožno túto knihu hodnotiť inak ako vynikajúca a nezabudnuteľná.

08.01.2018 5 z 5