Nightcrawler Nightcrawler komentáře u knih

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Velmi pěkná kniha z jazykového pohledu, příliš mi však k srdci nepřirostla postava Florentina.

05.12.2018 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Jako nepamatuji tak staré hry (bohužel jsem k nim v dětství neměl přístup), nicméně jedno období svého života jsem počítačovým hrám a filmům věnoval, a přestože na to již není čas, část mého já to má stále rádo. Za to, že jsem se mohl k tomuto období vrátit a zavzpomínat, patří autorovi dík. A podobným mně mohu jen doporučit :-)

22.10.2018 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Za mě zatím nejlepší kniha ze série. Velmi čtivé, a třeba proti Netopýrovi zřetelný posun v propracovanosti děje i jazykové obratnosti. Protože jsem však jako první knihu ze série četl naslédujícího Levharta, připadl mi pachatel vcelku brzy na mysl. Přesto palec nahoru, doporučuji.

18.10.2018 5 z 5

Ulice Záhadných tajemství Ulice Záhadných tajemství John Irving

Doposud nejslabší dílo, které jsem od oblíbeného autora četl. Neměl jsem problémy s postavami, přeci jen je to Irving, ale asi mi unikla pointa a závěr byl takový nijaký.

07.05.2017 3 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Opravdu milá kniha. Pro zájemce vyhledejte na youtube "Juan Salvador Total footage", kde jsou ony dvě minuty, na kterých je Juan Salvado(r) zachycen ;-)

30.03.2017 5 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Úžasně obsáhlé a košaté, někdy velmi humorné, jindy mrazivé, celkově velmi dojemné. Rozhodně jedna z nejlepších knih, jaké jsem četl. Rád se k těmto oblíbeným postavám vrátím.

30.11.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Jednoznačně skvělé. Nejde o žádnou náročnou literaturu, ale ta myšlenka... :-)

14.01.2016 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Musím říct, že mně se kniha líbila. Sledujeme počátek detektivní kariéry Harryho, navíc zasazený do zajímavého prostředí. S tím také souvisí, že příběhy a legendy původního obyvatelstva byly příjemným zpestřením a některé samozřejmě také vodítkem. Nejsem nadšen, ale jsem spokojený.

25.10.2015 4 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Zprvu se mi nechtělo věřit, že bych se mohl u knihy bát, ale tady se mi to stalo. Nejednou mě autor překvapil, ať už příjemně, nebo nepříjemně. Každopádně jsem to četl se zatajeným dechem a příběh prožíval s Michaelem Noonanem.

05.04.2011 4 z 5

Čtvrtá ruka Čtvrtá ruka John Irving

Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec, hodně dobře čtivá a originální.

30.11.-0001 5 z 5