Night

Obec naskrz skrzObec naskrz skrzMichal Roman

Vcelku stručně ale dostatečně popsaná problematika dnešních obcích a celkové společnosti, která přestává používat selský rozum.

29.01.2019

Lídři jedí posledníLídři jedí posledníSimon Sinek

Pro mě jako studenta ekonomie opět skvělý obohacení všech teorií, které se v Leadershipu, Strategii atd. učíme. Neskutečně široká kniha, která se dotýká od historie po současnost dané problematiky. Nepochybně povinná literatura. Pozitivní a inspirativní.

08.07.2018

Červený BedrníkČervený BedrníkEmma Orczy

Četl jsem to v angličtině a popisné části byly trochu složitější, ale jinak se to dalo. Klasický vcelku předvídatelný příběh, nenašel jsem zde žádné silné sympatie. Když už jsem konečně myslel, že i žena předvede nějaké hrdinské činy, tak se nic z toho nenaplnilo.

10.06.2018

Zázračný úklid – Pořádek jednou provždyZázračný úklid – Pořádek jednou provždyMarie Kondo

Pro mě strašně hezká příjemná pozitivní kniha. Filozofie + praktické rady a ukázka respektu, který japonská kultura skýtá.

26.04.2018

Jako bleskJako bleskMichael Lewis

Příběhy z Wallstreet a velkých amerických bank mě nehorázně baví, u knihy se dozvíte spoustu prakticky odborných věcí a i upřímně zasmějete.

25.02.2018

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o životNikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o životChristopher Voss

Takto efektivně a logicky zpracovanou knihu o umění vyjednávaní na trhu nenajdete. Pro mě bohatý zdroj, ke kterému se budu určitě vracet.

10.02.2018

Superprognózy / Umění a věda předpovídání budoucnostiSuperprognózy / Umění a věda předpovídání budoucnostiPhilip Tetlock

Další z řad knih, která Vám pootevře oči a přinutí prohloubit své vnímání.

22.06.2017

Designérem vlastního životaDesignérem vlastního životaDave Evans

Pro mě skvělá inspirativní a pozitivní kniha, která Vás nakopne do života. Je potřeba, aby si člověk uvědomoval různé souvislosti a koukal vždy dále než jen na první krok. Autoři Vás zasvětí do všech různých oblastní, které určitě v budoucnu pro svoji kariéru využijete.

07.03.2017

Hra o trůny ve světě podnikáníHra o trůny ve světě podnikáníTim Phillips

Nemusíte vůbec sledovat seriál Hru o trůny, abyste pochopili tuto knihu. Často si to logicky odvodíte, kdo je kdo. Možná by Vám stačilo vidět z prvního dílu 10-15 minut. Kniha nijak neoslovila. Za plnou cenu v knihkupectví určitě nedoporučuji kupovat.

08.02.2017

Sociální politikaSociální politikaKarel Engliš

Úvod do problematiky sociální politiky. Poskytuje pohled do úplných začátků, které jsou dnes už nějak vyřešeny, ale varuje před věcmi, které jsou nyní aktuální.

02.12.2016

Ekonomie dobra a zlaEkonomie dobra a zlaTomáš Sedláček

Náročné dílo, které hledí na ekonomii z širokého úhlu veškerých vědních disciplín. Pro člověka nepolíbeného znalostmi náboženskými, filozofickými, ekonomickými může být velice těžká pro prokousání. Určitě se nejedná o knihu pro každého.

11.09.2016

Z rodinné kroniky Lady FuckinghamZ rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý, neuveden

Nehorázně zvrhlá kniha plná neskutečně hloupých historek a situací. Samozřejmě, že první sex kolem 10 let a anální styk s více partnery (např. s kapitánem lodi nebo vlastní otec) normálka denní chléb. Klasika monstrózní penisy a bisexualita u všech lidí. Po přečtení knihy jsme museli s partnerkou 5 minut koukat do zdi a vstřebat všechno, o co nás tato kniha "obohatila". Zatím kniha #1 v divnosti.

23.04.2016

Zahrada MariánskáZahrada MariánskáJulius Zeyer

Próza. Krásně a poutavě napsán základ o příběhu o Marii, Josefu a Ježíše. Nejvíce se příběh zaměřuje na Marii.

07.02.2016

Lady FuckinghamLady FuckinghamOscar Wilde

Jedno z divných děl, kde každý muž má nadmíru obrovský penis a každá žena je panna i neobvykle úzká, ale stejně jí jeden pánský pohlavní orgán v dírce nestačí. To, že zvládnou šest čísel za jeden večer už nelze ani řešit, ba ani zálibu všech aktéru v sadismu a homosexualitě. Tuto knihu jsem četl s partnerkou a často jsme se u ní smáli. Doporučuji všem, hlavně dětem, neboť si obohatí slovní zásobu o případně nesmírně důležitá slova typu: prdelo-mrdačka.

23.09.2015

Zdeněk Velíšek o EvropěZdeněk Velíšek o EvropěZdeněk Velíšek

Výčet těch nejzajímavějších článků z Evropských novin a ke každému z nich je napsán dovětek. Hezky složená kniha, která má objasnit hlavní ideu Evropské unie. Po přečtení nelze být euroskeptikem.

17.07.2015

Big Short - V útrobách stroje zkázyBig Short - V útrobách stroje zkázyMichael Lewis

Dobře popsána jedna z velkých událostí na Wallstreet. Příběhy lidí, kteří do toho byli zapojení. Vcelku popsané i zábavnou formou. Velice doporučuji.

21.06.2015

Rozmarné létoRozmarné létoVladislav Vančura

Velice náročný způsob vyjadřování tzv. vančurovský styl, který je originální a typický pouze pro tohoto autora. Před samotném čtení knihy bych doporučoval zhlédnout film, který je velice povedený. Velice Vám to usnadní.

24.03.2015

Investor 21. stoletíInvestor 21. stoletíDavid Havlíček

Velice kvalitní originální kniha pojedná o všech možných nástrahách chování, které ovlivňuje trhy. Velice doporučuji všem.

17.02.2015

Den drakaDen drakaRichard A. Knaak

Osobně mám dračí aspekty s hordou nejvíce rád a proto se to těžko hodnotí, ale byl jsem překvapen, když hlavní bitva, kde ke všemu došlo, byla shrnuta do pár stránek a to bohužel těch skoro posledních. Více bych uvítal doplnění, jak to se všemi hlavními hrdiny dopadlo, i když jako bývalí hráč World of Warcraftu to vím. Nedoporučoval bych to čtenářům, kteří s Warcraftem začínají.

01.10.2014

ŠílenstvíŠílenstvíRobert Muchamore

Nejvíce jsem se těšil na vnitřní boj, nepodlehnout sektě, který ale byl odfláklý v pár větách. Vše v díle vycházelo jak v pohádce a malé zápletky ve změně plánu to nezachránily. Závěr mě už nudil a celkově mě toho dílo moc nenadchlo.

20.07.2014

Dům v OrionuDům v OrionuAndrea Fischerová

Tajemné, krásné. Není ani dlouhé ani krátké. Víc takových knih :)

10.03.2014

Nic není, jak se zdáNic není, jak se zdáAndrew Nicoll

Román popisuje klasický příběh slušné ženy, která vlastně chce pouze lásku a aby jí měl někdo rád. A příběh vychovaného a správného muže, který je schopen pro kousek lásky dojít na kraj světa. Kniha se rozjíždí pomalým tempem, ale alegórie a dialogy, které obsahovaly také vyšší smysl byly zajímavé. Tajemnost a kouzla dodaly barevnost. Jeden velký otazník u cirkusové partičky mi zůstal, ale řešit ho nebudu a přijde mi to o to krásnějšní román. 4 z 5 kvůli Agátě. :D

10.12.2013

Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytostiNeuvěřitelné jevy a podivuhodné bytostiOtomar Dvořák

Chvílemi přehnané, ale celkový dojem je velmi pozitivní.

24.10.2013

Dům U tonoucí hvězdyDům U tonoucí hvězdyJulius Zeyer

Melancholický poklad.

23.07.2013

IvanhoeIvanhoeWalter Scott

Opravdová pohádka. Až na neporazitelného Ivanhoe mě to velice bavilo.

29.06.2012

Obraz Doriana GrayeObraz Doriana GrayeOscar Wilde

Úžasná knížka, jedna z mála, kterou bych si klidně přečetl znova !

29.06.2012