Night Night komentáře u knih

Budoucnost organizací Budoucnost organizací Frederic Laloux

Opakující se a stále dokola stejné řeči, styl psaní velice náročný na čtení, louskal jsem tuto knihu asi 4 roky. Velké zklamání, na toto téma existují jiné a mnohem lépe napsané knihy.

18.03.2024 2 z 5

Vojsko a vojenské objekty Vojsko a vojenské objekty Zdeněk Míka

ve 40 stranách shrnuto Praha a historická role ve vojenství + moc hezká obrazová část

27.12.2023 4 z 5

Jak na zármutek Jak na zármutek Cathy Rentzenbrink

Vesměs dojemný příběh, který provází učením lidskosti a popisuje zpracovávání bolesti z odchodu blízké osoby.

05.09.2023 3 z 5

Vyzvánění Vyzvánění Yves Doz

Detailně vysvětlen příběh Nokie, která rozhodně je dobrou případovou studií.

06.08.2023 2 z 5

Už žádné plasty Už žádné plasty Martin Dorey

Antiplastová kniha, která vám chce otevřít oči a vést k holistickému vnímání tohoto materiálu.

15.05.2023 2 z 5

Nejlepší četa aneb Cesta do armády: Autentický deník z kurzu základní přípravy Armády České republiky Nejlepší četa aneb Cesta do armády: Autentický deník z kurzu základní přípravy Armády České republiky Václav Soukup

O čem mě kniha přesvědčila, že KZP z autora vymlátil veškeré emoce.

09.05.2023 3 z 5

Zdravá střeva Zdravá střeva Justin Sonnenburg

Pojednání o tom, jak zdraví prospěšné jsou potraviny označené nápisem "živé a aktivní kultury" a jak funguje mikrobiota.

10.03.2023 4 z 5

Podnikání pro bohémy Podnikání pro bohémy Tom Hodgkinson

Velice stravitelné a příjemné čtení o problematice podnikání vs. věcí, které nás baví. Kniha převypráví komplexně příběh se všemi úskalími. Jak zápory vnímat a pracovat s nimi také prozradí. Překvapil mě autorův respekt k podnikání a považování ho za váženou vědní disciplínu s nutností zapojení filozofického přístupu. Autor uvádí Stoicismus i Epikureismus. Praktické jednoduché rady si z knihy rozhodně odnést do začátku podnikání lze a to především do managementu, PR a možná i do té cenotvorby.

28.02.2023 2 z 5

Prodávat je lidské Prodávat je lidské Daniel H. Pink

Kniha provede základy o čem by vlastně obchod měl být. Odkazuje na spoustu další literatury, takže to neberte jako dogma, jen jako úvod do problematiky.

03.12.2022 3 z 5

Svoboda v práci Svoboda v práci Isaac Getz

Pro každého, kdo věří v management 2.0.

16.05.2022 4 z 5

Obec naskrz skrz Obec naskrz skrz Michal Roman

Vcelku stručně ale dostatečně popsaná problematika dnešních obcích a celkové společnosti, která přestává používat selský rozum.

29.01.2019 2 z 5

Lídři jedí poslední Lídři jedí poslední Simon Sinek

Pro mě jako studenta ekonomie opět skvělý obohacení všech teorií, které se v Leadershipu, Strategii atd. učíme. Neskutečně široká kniha, která se dotýká od historie po současnost dané problematiky. Nepochybně povinná literatura. Pozitivní a inspirativní.

08.07.2018 4 z 5

Červený Bedrník Červený Bedrník Emma Orczy

Četl jsem to v angličtině a popisné části byly trochu složitější, ale jinak se to dalo. Klasický vcelku předvídatelný příběh, nenašel jsem zde žádné silné sympatie. Když už jsem konečně myslel, že i žena předvede nějaké hrdinské činy, tak se nic z toho nenaplnilo.

10.06.2018 3 z 5

Pro mě strašně hezká příjemná pozitivní kniha. Filozofie + praktické rady a ukázka respektu, který japonská kultura skýtá.

26.04.2018 3 z 5

Jako blesk Jako blesk Michael Lewis

Příběhy z Wallstreet a velkých amerických bank mě nehorázně baví, u knihy se dozvíte spoustu prakticky odborných věcí a i upřímně zasmějete.

25.02.2018 4 z 5

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Takto efektivně a logicky zpracovanou knihu o umění vyjednávaní na trhu nenajdete. Pro mě bohatý zdroj, ke kterému se budu určitě vracet.

10.02.2018 5 z 5

Superprognózy / Umění a věda předpovídání budoucnosti Superprognózy / Umění a věda předpovídání budoucnosti Philip Tetlock

Další z řad knih, která Vám pootevře oči a přinutí prohloubit své vnímání.

22.06.2017 4 z 5

Designérem vlastního života Designérem vlastního života Dave Evans

Pro mě skvělá inspirativní a pozitivní kniha, která Vás nakopne do života. Je potřeba, aby si člověk uvědomoval různé souvislosti a koukal vždy dále než jen na první krok. Autoři Vás zasvětí do všech různých oblastní, které určitě v budoucnu pro svoji kariéru využijete.

07.03.2017 5 z 5

Hra o trůny ve světě podnikání Hra o trůny ve světě podnikání Tim Phillips

Nemusíte vůbec sledovat seriál Hru o trůny, abyste pochopili tuto knihu. Často si to logicky odvodíte, kdo je kdo. Možná by Vám stačilo vidět z prvního dílu 10-15 minut. Kniha nijak neoslovila. Za plnou cenu v knihkupectví určitě nedoporučuji kupovat.

08.02.2017 1 z 5

Sociální politika Sociální politika Karel Engliš

Úvod do problematiky sociální politiky. Poskytuje pohled do úplných začátků, které jsou dnes už nějak vyřešeny, ale varuje před věcmi, které jsou nyní aktuální.

02.12.2016 4 z 5