nicolettkaa nicolettkaa komentáře u knih

Zapomeňte, že jste měli dceru Zapomeňte, že jste měli dceru Sandra Gregory

Z knihy mám rozporuplné pocity. Pasáž v Thajsku mi přišla zajímavější než část po přesunu do Británie. Tam mi přišlo, že se Sandra hodně opakuje a nic nového už mi čtení nepřinášelo.
Dodala bych, že za blbost člověk většinou zaplatí a že to nejjednodušší řešení nemusí být to nejlepší.
Sandra je toho důkazem.

23.06.2023

Deníky Poliny Žerebcovové - Děvčátko uprostřed čečenské války Deníky Poliny Žerebcovové - Děvčátko uprostřed čečenské války Polina Žerebcova

Válka je peklo. Z lidí, přátel, kamarádu a někdy u rodiny dělá nepřátelé, kteří jsou schopni všeho i přes "mrtvoly". Obdivuji, že si Polina, po všem co zažila, udržela zdravý rozum. Škoda, že se v denících nedočteme, jak se z Ruska/Čečenska vlastně dostala pryč.

23.06.2023

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Trochu se mi zdálo, jakoby chtěl někdo napodobit R. Fulghuma. Některé pasáže byly vtipné, některé nudné a některé až moc dlouhé. Za mě takový slabší průměr. Znovu už bych nečetla.

23.06.2023 3 z 5

Hlídač č. 47 Hlídač č. 47 Josef Kopta

Úkázkový příklad toho, co dokáže lidská hloupost a pomluvy. Určitě stojí za přečtení, přestože mě některé pasáže nudily.

Hvězdy nad samotou Hvězdy nad samotou Zdeněk Adla

Kdybych byla o nějakou dekádu mladší, líbila by se mi víc. Bohužel mi je tolik, kolik mi je, a proto mohu říct jen "nic moc".

Digiděti Digiděti Jan Kršňák

Nemohu říct, že bych se všemi myšlenkami v knize souhlasila, ale určitě stojí za přečtení a zamyšlení se minimálně nad tím, jak používáme digitální technologie my dospělí a zda by to nešlo omezit (ano, šlo), aby jsme jejich používání mohli u dětí lépe ukočírovat.

Babiččin Majnkampf a já Babiččin Majnkampf a já Marek Wollner

Komentář jsem zapomněla napsat po dočtení knihy a teď po měsící už nevím, o čem to vlastně bylo.
Mám takový pocit, že to samé jsem si ale říkala už během čtení knihy.

02.05.2023 2 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Od Kinga toho moc načteného nemám, takže nemohu srovnávat. Horory také moc nečtu, protože jsem velký strašpytel. U této knihy jsem se tedy nebála, ale napnutá jsem byla až do konce, to je pravda. Za mě pecka a určitě doporučuji.
Oproti tomu film mě moc nebavil, i když Jack Nicholson podal famózní výkon, toho blázna jsem mu fakt věřila. Přítel, který knihu nečetl, ale film vůbec nepochopil.

02.05.2023 4 z 5

Pomsta Pomsta Pavol Weiss

Souhlasím s předešlými dvěma komentáři. Kniha mě nenadchla a byla o ničem. Ještěže byla docela krátká, jinak bych ji asi nedočetla. Hodnotila bych pouze povzdechem "meh".

20.04.2023 1 z 5

Robin Hood Robin Hood Alexandre Dumas, st.

Robina Hooda mám jako knižní a filmovou postavu hodně ráda, ale tahle verze mě tak strašně nudila. Děj se neustále opakuje dokola, až moc svateb na jednu knihu, ale chápu, že je to psáno v období romantismu, tak se to dá prominout.

Přesto si příště ale raději pustím film s Kevim Costnerem.

14.04.2023 2 z 5

Provdaná proti své vůli Provdaná proti své vůli Lajla

Knihu jsem četla už podruhé a teda zřejmě už naposledy. Pro naši kulturu je to naprosto nepochopitelné. Pro tu muslimskou denní chléb. Hlavně ať tě manžel neopustí, to že tě psychicky i fyzicky týrá je vedlejší. (No i když tohle se možná děje i tady.) A ještě navíc ta jeho matka, no to byl dáreček.

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Přijde mi jakoby autorka opisovala od někoho jiného. Téma, které se opakuje a bylo dost čitelné. Od Shari to byla první kniha, kterou jsem četla a podle všeho bude i poslední. Číst se to dá, ale nic extra to není.

22.03.2023 3 z 5

Zlatý skarabeus (3 povídky) Zlatý skarabeus (3 povídky) Edgar Allan Poe

Nejsem prostě povídkový typ. A tyto mi to zase potvrdily. Přišly mi takové nijaké. Sešitek poputuje zpátky do knihobudky.

22.03.2023

Původně jsem chtěla dát o hvězdu míň, ale výslech Teleboriana mě naprosto rozsekal a za to si pátou hvězdu zaslouží. Nezbývá než litovat, že toho autor nestihl napsat víc.

22.03.2023 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Skvělé pokračování. Jen tedy začátek mi přišel zbytečně zdlouhavý, ale zbytek rozhodně stál za to. Doporučuji, stejně jako první díl.

22.03.2023 4 z 5

Život ve stínu minaretů Život ve stínu minaretů Martin Lejsal

Cestopisy mám ráda a o Iránu jsem toho moc nečetla, takže to beru jako pozitiva. Ale styl psaní mi vůbec neseděl a vůbec mě to nebavilo. Snad kniha udělá radost někomu dalšímu.

22.03.2023

Příliš dlouhé zásnuby Příliš dlouhé zásnuby Sébastien Japrisot (p)

Z knihy mám stejný dojem jako z filmu. A to takový, že je to opravdu příliš dlouhé. Jsem ráda, že jsem Zásnuby přečetla, z první světové války toho moc načteného nemám, ale není to nic, co bych doporučila a po čem bych v budoucnu sáhla znovu.

19.03.2023

Sama proti psychickému teroru Sama proti psychickému teroru Lea Saskia Laasner

Knihu jsem četla už podruhé a opět na mě zanechala silný dojem. Je až k neuvěření, jak se někteří lidé nechají zmanipulovat a řídit svůj život. Obdivuji Leu, že se od toho dokázala odprostit a přese všechno si zachovala zdravý rozum a zvládla ze sekty utéct a hlavně, že se do ní nenechala vtáhnout znovu.
Doporučuji k přečtení, ale zaručeně u toho budete kroutit hlavou a říkat si, že to snad není možné.

19.03.2023 4 z 5

Za závojem Za závojem Lydia Laube

Předně nechápu, že někdo jede dobrovolně pracovat do země, kde je žena méně než dobytek. A to nemluvím o svobodné ženě, která cestuje sama! Pak se samozřejmě všemu diví a je rozhozená, v jakých podmínkách musí žít a pracovat.
Kromě toho se kniha moc dobře nečte, autorka se často opakuje a celkově je to prostě takové....meh.

02.02.2023 2 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Myslím, že tohle se objektivně hodnotit prostě nedá. Literární hodnota nevalná. Vypovídající hodnota o tehdejší době a o životě v úkrytu už o něco lepší. Nejvíce mě ale fascinovala to, že se dokázali skrývat tak dlouho a nezbláznili se z toho.
Nechápu, proč je stále na seznamech povinné četby.

02.02.2023