Nibiru Nibiru komentáře u knih

Chov koček Chov koček Marie Říhová

Jakožto chovatelka malých tygříků jsem knihu zakoupila a nelituji, dozvěděla jsem se v ní mnoho poučného o těchto malých šelmičkách, které jsou stejně věrnými a přítulnými společníky jako psi, akorát že jsou chytřejší, hrdější a užitečnější, protože (aspoň moje kočky) jsou navíc výbornými lovci různé havěti, kterou mi pak vrší u dveří:-)))

21.08.2014 4 z 5

Divoká hraběnka Divoká hraběnka Hannah Howell

Vzhledem k tomu, že toto je teprve druhá knížka od této autorky, kterou jsem přečetla, tak za sebe hodnotím kladně, možná i proto, že příběhy ze středověku mám raději jako z dob renesance a pozdější. Příběhy skotských klanů mě moc neberou, a ona jak vidět, píše hlavně na toto téma - viz. názvy jejích ostatních knížek - takže tuto romanci považuji celkem za zdařilou, i když už jsem četla i mnohem lepší.

21.08.2014 3 z 5

Snění Snění Jill Barnett

No tenhle příběh mě moc neoslovil, na rozdíl od knihy Báječná Clio a Hříšná Sofia. Ale asi to záleží na vkusu. Já prostě ty naivně hloupé ženské hrdinky nemusím, ani v červené knihovně.
Příběh taky nic moc, kniha je zbytečně obsáhlá, na to, že se tam celkem nic neděje.

21.08.2014 2 z 5

Klíč k výběru partnera pro manželství Klíč k výběru partnera pro manželství Miroslav Plzák

Výborná knížka pro všechny, kteří se nebojí přiznat, že partnerské vztahy jsou složitější, než cokoliv jiného a neváhají přijmout rady od člověka nanejvýš v tomto oboru fundovaného - dr. Plzáka. Mám jeho knihy o partnerství s pořádným nádechem humoru velmi ráda.

20.08.2014 5 z 5

Gordické uzly rovnoprávného párového dorozumívání Gordické uzly rovnoprávného párového dorozumívání Miroslav Plzák

Dr. Plzák byl určitě výborný lékař a rovněž vynikající spisovatel - tuto knihu jsem četla v době, kdy jsem si myslela, že pro mě takové rady mohou být v dalším životě užitečné a vím, že jsem se nejen poučila o myšlenkových pochodech ženy a muže, ale i náramně jsem se pobavila - a to velmi cením, že MUDr. Plzák měl báječný smysl pro humor, který vnesl i do svých knih.

20.08.2014 5 z 5

Přírodní medicína pro psy a kočky Přírodní medicína pro psy a kočky Richard H. Pitcairn

Všichni milovníci psů nebo kočiček se zde přijdou na své - zejména, co se týče správné výživy čtyřnohých miláčků.
Dále je zde spousta receptů pro nemocná zvířata a také možnosti léčby přírodními prostředky, např. homeopatiky, která jsou mnohdy účinnější než klasická chemická léčba a hlavně nemají žádné vedlejší účinky. Je psaná dobře čtivou a srozumitelnou formou a člověk se zde dočte mnohé zajímavosti o zvířatech, jejich nemocech, genetické zátěži a vlivu prostředí, zkrátka bráno z komplexního pohledu, který může poskytnou pouze odborná, erudovaná publikace.

19.08.2014 4 z 5

Hrady, zámky, zříceniny Hrady, zámky, zříceniny Jiří Špaček

U této publikace se mně kromě kvality provedení rovněž líbí, že u každé stavby obsahuje mapovou výseč pro lepší orientaci a také popis přístupové trasy či cesty. Pro milovníky historických staveb doporučuji!

19.08.2014 5 z 5

Za strašidly na hrady a zámky Za strašidly na hrady a zámky Petr David

Knížku hodnotím velmi kladně, je na křídovém papíře, pěkně ilustrovaná a vůbec pěkně výpravná, líbí se mi celkové pojetí knihy i textový obsah s informacemi, upřesňujícími samotnou stavbu či její blízké okolí, pro případného zájemce o návštěvu.
Navíc je zajímavé, ke kolika historickým stavbám u nás se váže nějaká pověst či legenda.

19.08.2014 4 z 5

Zimní naděje Zimní naděje Lisa Kleypas

Tak tahle knížka ze série Čekanky byla jedním slovem: úžasná! Dala bych jí více než 5 hvězdiček,kdyby to bylo možné! Lisa Kleypas je nekorunovanou královnou tohoto žánru,protože dokáže povýšit "červenou knihovnu" na umělecké dílo a každý její příběh je originální. Zimní naději bych postavila na stejnou úroveň s Kouzlem podzimu ze stejné série, ale zápletka této knihy mě oslovila více, snad proto, že mám ráda padouchy,kteří se změní díky inteligentní dívce,která není zrovna královna krásy podle společenských měřítek. Zatímco lord Westcliff je krásný svou mužností, Sebastian St. Vincent je krásný svým charisma a šarmantností, které jsou mu dány do vínku, a on je jenom sobecky využívá, než mu Osud připraví tvrdý oříšek, spočívající ve shledání s Evií Jennerovou. V téhle knize tu vnitřní rozháranost a citový zmatek hl. hrdiny dovedla autorka přímo k dokonalosti!!!
Knihu jsem přečetla za jediný den, a to tím způsobem,že jsem doslova zanedbala všechny ostatní denní povinnosti, což se mi u mnoha knížek prostě nestává. Příběh má i zápletku, související s ne zrovna košer minulostí Eviina otce a čte se jedním dechem a oba hrdinové , ať už ve svých kladech nebo záporech, jsou prostě úžasní!
Jediné, co bych důrazně vytkla nakladateli, ale to se týká i jiných přebalů knih, nejenom u Domina, je to, aby byly autorům kresby titulní obálky dávány přesné informace o tom,jak hl. hrdinové zhruba vypadají!! Jestliže je St. Vincent líčen jako muž s plavovlasou hřívou, pak je dost trapné, když na obálce je nakreslen s vlasy černými jako uhel....

17.08.2014 5 z 5

Srdce Lovce Srdce Lovce Tina St. John

Tuto knihu jsem četla z trilogie jako první, náhodou a líbila se mi, i když já mystično ve středověkých příbězích až zase tak moc nemusím. Ale zde to bylo možno pojmout dejme tomu jako genetickou mutaci, tak budiž. Každopádně vášeň je zde vylíčena hezky, bylo to pěkné čtení, i napínavé. Jsem zvědavá na další dva díly.

Marie - anděl v pokušení Marie - anděl v pokušení Gabriele Marie Schuster

Cyklus "Dcery čarodějnice" nemám ještě celý přečtený (chybí mi jeden díl), ale je opravdu velmi poutavý a čte se aspoň mně jedním dechem. Trochu tajemná minulost hlavních protagonistek, pronásledovaných děsivou postavou zvrhlého bídáka dává knihám punc napětí a nechybí ani vášnivá, strhující láska, jejíž různé tváře a formy dokáže autorka velmi barvitě vylíčit.

Králova nevěsta Králova nevěsta Gabriele Marie Schuster

Další ze série o Růžích, zase pěkný vášnivý příběh podbarvený syrovým kouzlem středověkých kulis.

15.08.2014 5 z 5

Tajemství růže Tajemství růže Marie Cordonnier (p)

Růže z Hawkstonu jsem četla až na první díl všechny a je to moc krásná romantika, kniha Tajemství růže patří k těm lepším z téhle řady, navíc odpovídá trendu té doby, kdy "šlechtická" dcera byla i známá léčitelka, což ve středověku nebylo neobvyklé.

Černý rytíř Černý rytíř Candice Proctor

První knížka od této autorky, kterou jsem četla a moc se mi líbila, mám ráda středověké romance, kde vystupují šlechetní a stateční rytíři:-))

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

Série Čekanky je moc povedená a tento díl rovněž nezklamal. Sice se mi nejvíc líbí Kouzlo podzimu, ale I příběh Simona a Annabell je pěkný. Vtipný, eroticky dráždivý, ale vkusně a i napětí tam je, prostě kniha se čte sama a má pěkný spád.
Hodně se mi líbila ta část , kde je použito analogie s rozehranou šachovou partií, která jakoby vystihuje skutečný gradující vývoj milostného vzplanutí mezi Simonem a Anabell. Dobrý nápad, neotřelý!

14.08.2014 5 z 5

Rytíř z Růžového útesu Rytíř z Růžového útesu Rexanne Becnel

Pokračování knih Růžového útesu mě nezklamalo, moc se mi líbila.

13.08.2014 5 z 5

Nebezpečná vášeň Nebezpečná vášeň Catherine Coulter

Rozporuplný pocit - nemohla jsem uvěřit tomu, že by tolik mužů neprohlédlo převlečenou ženu, která se vydává za muže.
Navíc, když v té době prý byly ženy mnohem fyzicky křehčí než dnes.
Tahle kniha mě zklamala.

13.08.2014 2 z 5

Píseň válečníka Píseň válečníka Catherine Coulter

Tato kniha ze série Písní je nejméně povedená, jak už tady více čtenářek psalo, ani mě Chandra nepřirostla k srdci, měla naprosto situacím nepřirozené vzorce chování, prostě vzpomínám na ni jako na blbou nánu, která neví, co chce.
Do romantické zápletky se mi vůbec nehodila. Touto knihou jsem byla zklamaná.

13.08.2014 1 z 5

Kouzlo podzimu Kouzlo podzimu Lisa Kleypas

Pro mě jednoznačně nejlepší ze všech dílů o Čekankách. Nádherná romance o emancipované a hrdé Lilly a největším sympaťákovi ze všech šlechticů viktoriánské Anglie, Markusi Westcliffovi. Jestli L. Kleypas něco umí, pak vystihnout to přímo hmatatelné erotické napětí mezi dvěma hašteřícími se subjekty, kteří zatím netuší, co se svými pocity a pěkně nechtěně zaměňují lásku za nenávist. Doporučuji k přečtení!!

13.08.2014 5 z 5

Vzpomínky na budoucnost Vzpomínky na budoucnost Erich von Däniken

Tato ve své době velmi výbušná a provokativní kniha mě nasměrovala na cestu, která trvá prakticky dodnes a hlavně mě poučila v tom, že není záhodno věřit všemu, co je nám podstrkováno jako "oficiální" stanovisko, přesně podle hesla: 100x opakovaná lež se stává pravdou. A E.von Däniken mi jako málokterý spisovatel a badatel otevřel oči ve smyslu nazírání na dávnou historii planety Země.

09.08.2014 5 z 5