Nibiru Nibiru komentáře u knih

Největší tajemství templářů Největší tajemství templářů Arnošt Vašíček

Výborná a napínavá knížka.
Ačkoliv Vašíček ve svých knihách většinou jenom opisuje z ostatních pramenů a svůj názor málokdy sdělí, tentokrát je to výjimka a proto i knihu kladně hodnotím.
A navíc se tam čtenář dočte, že i na našem území templáři působili a nechali zde své stopy, konkrétně na hradě Veveří..... dobrý tip na výlet, koho tato problematika zajímá.

18.10.2016 5 z 5

Návrat krále Návrat krále Kinley MacGregor (p)

Odvaha, statečnost, smysl pro čest a spravedlnost, mužnost, věrnost, oddanost dobré věci a samozřejmě i láska a obětavost, to jsou atributy, prolínající tento příběh hlavních hrdinů, z nichž každý svádí svůj vnitřní boj. Nakonec vše samozřejmě dobře dopadne, kniha se dobře čte, není překombinovaná a přitom je i docela napínavá. Tuto autorku milostných historických romancí právem zařadím mezi své oblíbené. Zatím všechny knížky,které jsem od ní četla, se mi líbily.

17.09.2016 4 z 5

Ondina Ondina Shannon Drake (p)

Knihu jsem si přečetla víceméně na doporučení,jelikož autorka nepatří zrovna mezi moje preferované spisovatelky této literatury, protože její hrdinky (hlavně ty) jsou buď vyloženě blbé a naivní, nebo zase přemrštěně odvážné a tvrdohlavé, jakoby potírající pud sebezáchovy, což je případ právě Ondiny. Námětově je však příběh velmi zajímavý, není tuctový, a nebýt místy situaci vyloženě nepřiměřených, a až křečovitých dialogů mezi oběma hlavními protagonisty, byl by to celkem čtivý příběh. V ději mi místy chyběla vyváženost a více, řekněme, věrohodněji popisovaných jak jednání, tak reakcí hlavních postav. Nedokážu rozhodnout, jestli je to špatným překladem dialogů nebo takto skečovitě autorka opravdu píše. Každopádně, příběhu nechybí napětí ani dějová linie, ale co se týče kvality, tak např. románů ze série o vikinzích tato kniha nedosahuje.

04.09.2016 4 z 5

Ztracená nevěsta Ztracená nevěsta Linda Needham

Tato knížka se mi moc líbila a dobře se četla.

27.08.2016 5 z 5

Krásná rebelka Krásná rebelka Linda Needham

Toto je moje třetí kniha od autorky a je ze všech nejméně povedená, aspoň podle mého vkusu.
Tři hvězdy dávám za sympatického hrdinu a jeho rozporuplný vztah k synovi, ale nemůžu uvěřit, že by mohl, byť i v příběhu, spadajícím do Červené knihovny, vykonávat tak vysokou státní funkci bez toho, aby někdo odhalil jeho stěžejní handicap.

27.08.2016 3 z 5

Nezkrotná touha Nezkrotná touha Lisa Kleypas

No podle mě - paráda! Všechny knihy autorky jsou svým způsobem originální, i když jsou řazeny do "Červené knihovny". Tato však má něco navíc, co podle mě přesahuje zavedené klišé tohoto literárního druhu. Jednak bych ji skoro povýšila na erotický román, protože to čistě romantika rozhodně není, a jednak námětově a postavami hlavních protagonistů také zrovna nezapadá do tohoto rámce. Velmi mě oslovily osudy Jacka a Amandy, protože ani jeden nemá urozený původ a hlavně Amanda svým životem a hlavně názory zcela přesahuje obvyklý obraz hrdinek této literatury. Je svobodná, podle tehdejších měřítek "stará panna" a to doslova, protože do 30 let nepoznala muže, bydlí sama a je zcela finančně nezávislá, protože si na sebe umí vydělat - píše romány. V té době něco zcela neslýchaného a já jsem L.Kleypas vděčná, že toto téma uměla tak poutavě zpracovat. V mnoha ohledech měla totiž Amanda názory jako já:-), akorát že nás dělí nějakých 200 let...... Prudérním čtenářkám nedoporučuji, ale těm ostatním - čtěte, pobavíte se a Jack je opravdu chlap k pomilování!

14.08.2016 5 z 5

Nezkrotná touha Nezkrotná touha Lisa Kleypas

14.08.2016 5 z 5

Graciana: tajemná tvář perly Graciana: tajemná tvář perly Marie Cordonnier (p)

Moc krásná romantika i erotické vzrušení, vylíčené přesně podle mého gusta, takové příběhy od této literatury očekávám!

12.08.2016 5 z 5

Stříbrný oheň Stříbrný oheň Gabriele Marie Schuster

Příběh svým námětem není špatný, ale chyběla mi tam hloubka propracování a styl psaní autorky byl taky takový plytký.
Oba hlavní hrdinové mi nepřirostli k srdci tak, jako tomu bylo v jiných románech, a když přemýšlím, čím to může být, tak možná tím, že popis jejich vnitřních pocitů, jejich charakterových vlastností i celkový vývoj jejich vztahu postrádal tu skutečnou jiskru a propracovanost, která člověka vtáhne do děje. Ale i zde byly některé scény dojemné, že jsem byla naměkko, takže celkově hodnotím na tři hvězdy.

10.08.2016 3 z 5

Arlana a rytíř Arlana a rytíř Gabriele Marie Schuster

Další díl série Růže z Hawkstone. Opět velmi poutavé vylíčení zprvu nešťastné lásky, navíc komplikované tím, že jeden z protagonistů je zadaný. Zajímavá zápletka, kdy se v této knize uzavírájí osudy dvou mužských přátel a hrdinů už z předchozího dílu, jednoho tragicky a toho druhého.... no to si přečtěte v knize, stojí to za to. Není to slaboduchý ani typicky přímočarý příběh, a podle mě knihy o rodině šlechticů Věže v růžích patří k nejzdařilejším, které autorka napsala.

09.08.2016 5 z 5

Rytířská čest Rytířská čest Kinley MacGregor (p)

Krásný a nepovrchní příběh, a i když ty Skoty moc nemusím, tato romance je velmi zdařile napsaná. Je zde šlechetný hrdina, půvabná a přiměřeně inteligentní i emancipovaná dívka, a navíc ještě zajímavá zápletka a překvapivé i napínavé rozuzlení záhady se ztraceným bratrem.
Nechybí ani dějové vyvrcholení, které má přiměřený spád a je tak dojemné, že jsem i já byla dojatá. Tuto knihu oceňuji i proto, že je zde na osudech několika vedlejších hrdinů nepřímo, ale o to účinněji poukázáno na tragickou absurditu tzv. křížáckých válek, které v důsledku zcestného náboženského fanatismu, vyprovokovanému katolickou církví, zničily a tragicky poznamenaly životy a osudy statisíců lidí.

07.08.2016 5 z 5

Otrokyně Otrokyně Johanna Lindsey

Moje první knížka od této autorky a jako romance je skvěle napsaná, výborně se čte, jiskří humorem, vtipem i troškou napětí pro zpestření. Některé pasáže, hlavně dialogy mezi Royceem a Kristen však byly dost nevěrohodné, autorka "dala" Kristen do vínku příliš mnoho emancipace a ženské hrdosti, která se do této doby asi nehodí, ale budiž, na druhou stranu bylo moc zábavné číst, jak svými ženskými zbraněmi a chytrostí dokázala "ochočit" lorda, kterého se všichni v sídle báli. Rozhodně se s postavou Kristen ztotožňuji více jak s ostatními ufňukanými a manipulativními ženštinami, které v knize dále vystupují. Kristenina přímost ostatně působí u ženy problémy i v dnešní době, v tom se nic za celá staletí nezměnilo.

06.08.2016 5 z 5

Souboj vášní Souboj vášní Marie Cordonnier (p)

Tato knížka se sice četla také dobře, ale autorka umí psát líp a poutavěji, např. její série o rodině Cambremerových z Hawkstone je mnohem lepší.
Místy mi myšlenkové úvahy Drystana připadaly až příliš přitažené za vlasy, i když to byl muž (a ti jsou obecně vzato vždy tupější jak ženy:-)). Také některá jména, např. hlavního mužského hrdiny, Drystana, tedy nevím, kde na ně autorka přišla. Je to hrozhé jméno a vůbec se mi do příběhu nehodilo....
Shrnuto: začátek tak do 1/3 knihy nic moc, až druhá polovina knihy mně připadala věrohodnější a děj byl také poutavější.

31.07.2016 3 z 5

Ptáci našich zahrad v životní velikosti Ptáci našich zahrad v životní velikosti Daniela Strauß

Velmi dobře zpracovaná knížka, ač útlá, tak zcela pokrývá všechny potřebné informace, které normální člověk potřebuje, aby identifikoval létající návštěvníky zahrady či krmítka.
Hledala jsem přehlednou knížku, kde by byly fotky ptáčků a nikoliv kresby, protože dle mého názoru fotku žádná , byť i sebelepší kresba nemůže nahradit.
Provedení je na křídovém papíře a popis včetně důležitých a zajímavých detailů, jako je např. délka života, počet vrhů, druhy hnízdění a výskyt ptáčků doplňují tuto zdařilou knížku.
Hodí se i pro zvídavé děti, kterým je takto nenásilnou naučnou formou předávána informace, že ptáci jsou nedílnou součásti přírody a bez nich by nastala ekologická katastrofa.

27.07.2016 5 z 5

Ysobel: srdce z diamantu Ysobel: srdce z diamantu Marie Cordonnier (p)

Poslední ze série Drahokamy z Armoru. Četla jsem zatím čtyři díly a všechny se mi líbily, v tomto díle hon na vraha St. Cado vyvrcholí a nutno dodat, že dějově je pak v závěru kniha na "Červenou knihovnu" docela dramatická, i když vše samozřejmě nakonec dobře dopadne. Cordonnierová líčí své hrdinky jako hrdé, nezávislé a nerozmazlené, což se mi na nich líbí. Jedinou jejich slabostí je láska k tomu "svému" rytíři, ale to přece patří k ději těchto románů, a pak, kdo by si nepřál mít takového chlapa i v dnešní době, no ne?

06.07.2016 5 z 5

Tiphanie: plamen touhy Tiphanie: plamen touhy Gabriele Marie Schuster

Je to moje třetí "setkání" s cyklem "Drahokamy z Armoru" a líbilo se mi. Pěkné, poutavé čtení, knížku jsem přečetla za dva dny, což znamená, že mě zaujala.
Místy autorka využívá i suchého anglického humoru, který mám velmi ráda. Oba hrdinové jsou sympatičtí, Tiphanie je nevinná, ale ne naivní a hloupá, jak některé autorky Červené knihovny mají tendenci ze svých ženských hrdinek dělat. Jannik se mi líbil svým smyslem pro čest a svým vnitřním bojem, který sváděl, když se snažil zapomenout na Tiphanii. A nakonec Marron, jeho psí věrnost a oddanost mě dojala tak, že jsem ukápla i slzu.
Dále se mi u knížek M. Cordonnierové líbí to, že i přes obtížnou a temnou dobu středověku vkládá do ženských postav pěknou dávku rozumu, inteligence a nepopiratelné snahy o zlepšení stávajícího světa díky jejich emancipaci, kterou ovšem uplatňují s citem a v rámci svých možností.

03.07.2016 4 z 5

Bohové, polobohové a předkové lidí Bohové, polobohové a předkové lidí Zecharia Sitchin

Znovu se skláním nad úžasnou hloubkou vědomostí a analytického myšlení badatele, sumerologa a spisovatele Z. Sitchina. Otevírá před čtenářem starověkou historii lidstva tím, že pečlivě analyzuje a tím dokazuje souvislosti mezi "mýty" starověkého Sumeru a "mýty", které popisuje Bible a dokazuje, že Bible je de facto kompilát, složený z prapůvodních a prastarých zdrojů, pocházejících z doby předpotopní, na které pak navázala civilizace Sumerská, kterou de facto založili kolonizovatelé Země, mimozemští "bohové" Annunakové, tj. Ti, co přišli z Nebe na Zemi a stvořili Lidstvo k obrazu svému". Fascinující dílo, děkuji Vám, pane Sitchine!
Je jen obrovská škoda a přímo trestuhodné, že ve věku, kdy už umíme rozluštit genetický kód, je tak nebetyčný nezájem o to, aby byly prozkoumány pozůstatky "bohyně" z Uru, které leží v Britském muzeu. Kdo si platí to, aby lidé dál žili v tupé nevědomosti, kdo přehlíží záměrně fyzický důkaz v podobě kostry ženy, jejíž analýza DNA by mohla s konečnou platností zodpovědět "Kdo jsme" a "Odkud pocházíme?"

27.04.2016 5 z 5

Nemožné skutečnosti Nemožné skutečnosti Erich von Däniken

Pro mě je Erich von Däniken žijící legenda, průkopník a zakladatel archeoastronautiky (věřím, že jednou to bude samostatný vědní obor) a fundovaný odborník na prehistorické artefakty, které systematicky navštěvuje a analyzuje po celém světě. V knize jsou některá již dříve známá fakta (ale pro osvěžení paměti a souvislostí trocha opakování neuškodí), dále je zde mnoho barevných jedinečných fotografií, pojatých jako celek, což je přínosné (hlavně ta barevnost) a v neposlední řadě uvádí nové dávnověké památky a artefakty, které ještě v nedávných letech nebyly známé, protože byly buď kryty pralesem nebo je objevily až satelitní a letecké snímky. Naše planeta je doslova prošpikovaná geoglyfy, které jsou vidět pouze z ptačí perspektivy! Chápala bych odtažitý postoj vědců dejme tomu v 70. letech min.stol, kdy ještě letectví a satelitní průzkum nebyly tak sofistikované, ale dnes to už považuji přímo za absurdní a trucovitý akt zkostnatělé akademické obce, která se chová jako pštros, strkající hlavu do písku.

16.01.2016 5 z 5

Stezka draka (Temné mocnosti proti Stezce draka) Stezka draka (Temné mocnosti proti Stezce draka) Ivo Wiesner

Tato kniha jako další v řadě autorových ostatních knih opět rozvíjí jeho hypotézu, že náš hmotný svět, jak jej známe a prožíváme, ve skutečnosti řídí Mocnosti Tmy a Světla, které spolu již statisíce let bojují, což je v obecném či náboženském pojetí přijímáno jako odvěký boj Dobra a Zla. (Podobné teze razí na svých přednáškách a ve svých knihách známý americký publicista David Icke).
Není to zrovna jednoduché čtení, už proto, že autor navazuje na své předchozí knihy a sděluje množství faktů a informací, které si zčásti lze a zčásti asi nelze ověřit, protože pocházejí buďto z tajných zdrojů nebo ze zdrojů tzv. "netypických", jako je např. channelling.
Každopádně zvídavý čtenář si uvědomí, že dnešní svět je opravdu nějaký "vadný" a nenormální a začne se ptát, zda je to něčí Záměr či je lidstvo nepoučitelné a musí stále znovu a znovu opakovat chyby, které se staly již v dávné minulosti a byly příčinou civilizačního kolapsu, ne-li téměř zániku.

05.01.2016 3 z 5

Utajené dějiny Čech II. Utajené dějiny Čech II. Otomar Dvořák

Stejně jako první díl s názvem Utajené dějiny Čech pokládám tuto sérii za jednu z nejpodivuhodnějších a nejpůsobivějších knih, jaká kdy byla o české historii napsána. Odkrývá věci z úplně jiného úhlu pohledu, než jaký nabízí sucharská oficiální věda a zvídavému čtenáři otevírá svět pod povrchem zřejmých fakt, svět, kam věda se svými fyzikálními přístroji nedosáhne, a možná je to tak dobře. Troufám si O. Dvořáka zařadit jako takového našeho českého E. von Dänikena, coby specialistu na výklad české historie z pohledu magie a paranormálních fenoménů, zkrátka jako protipól k tradičnímu výkladu vědeckého establishmentu.

03.01.2016 5 z 5