Ni_kita Ni_kita komentáře u knih

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Geniální! Absolutně geniální, skovstně napsaná kniha, ve které Wadovi fandíte od začátku až do konce. Kniha rozhodně naplnila má očekávání a doporučím ji nejednomu ze svých geekovských přátel :)

SPOILER!
Jediné co mi trochu vadilo byl ten konec - Wade vyhrál potkal se Art3mis a konec, čekala jsem třeba aspoň krátký epilog o tom co s těmi penězi udělali, nebo jak po ukončení Honu žili. :/
(Ale ani to, mi nezabránilo dát plný počet hvězd... :D)

01.09.2016 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

No tak tohle jsem teda nečekala! Kvůli recenzím co jsem četla jsem se bála že mě to v půlce přestane bavit, ale nemůžu ani říct, kterou půlku knihy jsem si užívala víc. :D Tohle bylo zaručeně nejlepší zpracování Krásky a Zvířete co jsem kdy četla nebo viděla. Feyre mi byla příjemnou a sympatickou hrdinkou, Tamlina jsem si také oblíbila, ale musím říct že na konci se mou nejoblíbenější postavou stal Rhysand, to je přesně ten typ, kterého si v knihách pokaždé zamiluju. Už teď se nemůžu dočkat pokračování, tak doufám že to nebude CooBoo moc natahovat. :D

29.08.2016 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Nebylo to tak dobré jako první tři díly, v jedné jediném ohledu. Od začátku mi Eadlyn připadala jako namyšlená nána co si myslí jenom na sebe, i když to se na konci trochu zlepšilo, pořád se občas chovala vážně děsně. Ale zase se mi líbilo že to bylo psané z jiného pohledu, než z pohledu účastníka Selekce, a opravdu mě tedy zajímá s kým nakonec princezna skončí, protože myslím že pár slibných kandidátů bys se našlo. :)

20.06.2016 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

I když jsem si původně říkala že si druhý díl nezaslouží víc jak čtyři hvězdičky, něco mě prostě donutilo dát pět. Je k neuvěření že 600 stran, v podstatě pořád toho samého dokola, mě může tak chytnout že se ani chvilku nenudím, a jak krásně se to čte! :) A nemůžu si pomoct ale strašně jsem si oblíbila Zeda, doufám že se v objeví i v příštím díle, který mě jak už teď pevně věřím nezklame. :D

19.06.2016 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Po přečtení víc jak poloviny knihy, jsem dospěla k názoru že si nezaslouží víc jak 4 hvězdičky, protože mi tam prostě něco chybělo, něco co by mě donutilo říct si "WAU! To bylo vážně něco!" Ale přece jenom jsem nakonec dala 5, protože to WAU! přišlo až na konci. :D

15.06.2016 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tak tohle mi dlouho chybělo, kniha jejíž námět mě trochu znepokojuje, ale zároveň ji nemůžu dát z ruky, nic podobného jsem ještě nečetla, a to myslím jak obsahově tak stylem psaní, který mě občas vážně fascinoval. Takové knihy jsou prostě jedinečné. :)

11.06.2016 5 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Na tuhle knihu jsem se dlouho těšila, a po dočtení musím říct že oprávněně. Podle anotace jsem usoudila že celá kniha bude v podstatě o tom, jak se Lila zamiluje a bude řešit to že svého vyvoleného může zabít... Nakonec mi ani nevadilo že to tak nebylo, a naprosto celou knihu jsem si užila, až teda na ten konec, kde jsem marně hledala pokračování... :D

19.04.2016 5 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Tak tomu říkám zakončení jak se patří! I když jsem od začátku knihy tak nějak tušila jak to celé skončí, něco mě opravdu překvapilo, - naštěstí mile. Příběh ze Školy dobra a zla je jako dělaný pro takové snílky jako jsem já, a i přes to, jak je mi líto že končí, jsem ráda že v něm všichni našli svoje navěky.

17.04.2016 5 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Kdysi mi někdo řekl že Legenda je mnohem lepší než Divergence. Nevěřila jsem (a to jsem soudila i když jsem Legendu nečetla -_-).
Legenda JE mnohem lepší než Divergence! A jediná chyba, kterou tahle kniha má, je že je tak krátká. Daye jsem si hned na začátku zamilovala, a Metiase jsem si za tu krátkou dobu oblíbila, i když jsem věděla že umře. Střídání pohledů se mi moc líbilo a uvítala bych to i v dalších knihách :) Už mi zbývá jen doufat ať mě následující díly nezklamou. :)

03.03.2016 5 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Znáte ten pocit, když jste z něčeho tak unešení že to nejde vyjádřit slovy?
Tohle byl přesně ten případ. Vezměme si jen, jak skvěle vypadají obálky všech dílů vedle sebe, a co teprve to co najdeme uvnitř! Celá tahle kniha bylo jedno velké WOW! stejně jako dva předchozí díly. Příběh skončil přesně tak jak jsem si od začátku přála, a budu upřímná že nejednou mi během čtení ukápla slzička - ať už protože mě něco rozesmutnilo, nebo protože jsem byla radostí bez sebe. :)
Zrcadlení rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější závěrečné díly, a jak ke mé smůle tak k mému štěstí, dlouho nezapomenu na Zachovu obětavost, Alyssinu odvahu a Morfeovu kouzelnost. :33

02.03.2016 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Nápad o chlapci ve skleněné rakvi se mi moc líbil a hlavní postavy mi byli sympatické. :) Občas jsem měla ale problém představit si co se vlastně děje, a chvílemi jsem byla v příběhu trochu ztracená tak proto dávám čtyři hvězdy. Jinak je to ale skvělý příběh na jedno odpoledne :)

06.02.2016 4 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Já naprosto nemám slov!
Nocte jsem doslova prožívala s Callou i s Finnem. Ráno jsem začala číst a zase jsem tomu dokonale propadla, což u mě znamená - "Mám hlad, tak už jenom jednu kapitolu a jdu se najíst.". Ne nestalo se, a z jedné kapitoly většinou bylo tak dalších pět,:) a tak to šlo dnes celý den, až najednou už slova nepokračovala.
Tuhle trochu morbidní, trochu depresivní, trochu děsivou ale taky lásky plnou knihu, budu z mysli dostávat ještě dlouho.

Spoiler! (Nerada je píšu, a ještě víc nesnáším když si nějaký přečtu, ale...)

Nejúžasnější mi na Nocte přijde, že i přes to všechno s ní Dare zůstal.

31.01.2016 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Ještě že je jsem to dočetla včera večer, a dneska je neděle, protože by mi dělalo velké potíže se na něco ve škole soustředit, kdybych musela tento díl čerstvě strávit. :D
Půlnoční koruna byla naprosto úžasná a pořád se sice opakuji ale tahle kniha si to opravdu zaslouží,:) a autorka si zaslouží poctu že dokázala vytvořit něco takového. Sice je pravda že občas jsem začala slibovat některým (fiktivním!) postavám že najdu nějaký způsob, a pořádně je profackuju,:D ale ani to mi tento díl nedokázalo ani trošku zkazit. :))

31.01.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Páni, knihu jsem zhltla za den a trochu toho lituju. Je pravda že jsem v tom objevila kousek Selekce Hunger Games a dalších... Ale jinak úžasné! Samotná myšlenka takhle rozděleného světa se mi strašně líbila hned v anotaci, a byla jsem zvědavá jak si s tím autorka pohraje. Zvládla to perfektně :)
Jsem nadmíru spokojená protože se mi dostalo víc než jsem sama čekala :)

SPOILER!
Sakra já jsem si Mavyho fakt zamilovala, vždyť byl tak úžasnej! A pak se z něj stal ten, kterej se ještě smál smrti vlastního otce, se kterou pomáhal své vlastní matce a zvládnul zradit snad úplně každýho(To bylo jako co na tom konci? Nikdy jsem nezažila že by se něco mohlo takhle hodně zvrtat!) ! Pořád ale chci aby jakkoliv na konci skončil s Mare, já si prostě vždycky oblíbím ty zlý...:D (Pro ty kdo četli Nástroje Smrti - nechtějte vědět, kterou postavu totálně zbožňuju:D)

11.01.2016 5 z 5

Začala jsem číst, a najednou ani nevím jak, jsem byla na konci.:) Když se mě někdo zeptal o čem ta kniha je řekla jsem, "Je to o ničem, ale vlastně o všem." protože mě to tak připadá. Podle mě si kniha zaslouží i víc jak pět hvězdiček, obzvlášť za ten skvělý konec, a vůbec celkově je úžasné to jakým stylem je celá kniha napsaná.:))

09.01.2016 5 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Pokaždé mi dělalo hrozný problém se začíst a aspoň trochu vnímat co vlastně čtu, a na začátku mi nesedla ani jedna postava (až na Toma :D), a kvůli tomu jen čtyři hvězdičky. Příběh se mi ale líbil a později jsem si postavy oblíbila (některé možná až moc:)), více se mi ale líbila druhá polovina knihy, protože tam jsem se nestíhala divit a občas jsem nebyla schopná se zorientovat co se vlastně děje. :D
S Hunger Games jsem neviděla žádnou spojitost až na to že je to dystopie...

A upřímně koupila jsem ji protože se mi líbala obálka :)

04.01.2016 3 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Ze začátku jsem si myslela, že mi bude vadit že je to vše psané formou dopisů. Ne nevadilo. :) Kniha mě naprosto uchvátila avšak, na první stránce mi dělalo problém se začíst, což se mě nikdy nestává, ale není jiného nic co bych mohla této knize vytknout. :D

PS.: Přiznejme si že mít tuto knihu ve své knihovně, už stojí za to kvůli obálce. :))

30.12.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Takže konečně i já přečetla knihu, o které nemálo lidí říká že je naučila číst a že na této sérii vyrostli. Samozřejmě jim věřím, obzvlášť po to co jsem ji sama dočetla. Vůbec netuším proč jsem se této knize tak dlouho vyhýbala, pořád jsem to odkládala a nyní toho lituji. Už od prvního dílu je opravdu poznat jak skvělá to bude série a jak má paní Rowlingová všechno promyšlené. Teď akorát lituji že jsem si hned nekoupila aspoň i druhý díl.:)

29.12.2015 5 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Úžasná kniha, druhou polovinu můžu číst pořád a pořád dokola, kdo četl tak asi ví co přesně myslím. Prostě ten příběh, dokonalost. :DD

13.11.2015 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Podle mě? Skvělá kniha!
Nejen že mě příběh velmi nadchnul ale taky jsem si strašně oblíbila hlavní postavy. Hrozně se mi líbí jak je Calaena nejlepším zabijákem v zemi ale taky na druhou stranu obyčejná holka co dokáže řešit kluky a šaty, ale musím říct že mám o trošku radši Chaola než Doriana. Čekání na další díly mě asi zabije... :D

23.10.2015 5 z 5