Ni_kita - Komentáře

Poušť v plamenechPoušť v plamenechA. Hamilton

Nádherně jiný příběh.
Konečně něco neotřelého, něco co jsem ještě nečetla, kniha kde je revoluce zasazená do úplně nového prostředí. Tenhle příběh bude vážně stát za to.

Prokletý princProkletý princE. Watt (pseudonym)

Stejně čtivé i chytlavé jako Papírová princezna, ovšem s jediným rozdílem - konec prvního dílu mi nevystřelil mozek z hlavy.
Vážně to neumím jinak popsat, protože to co se událo na třech posledních stranách mě nenechá klidnou, a nutí mou hlavu vymýšlet nespočet teorií, o kterých by si čtenář, jenž přečetl teprv první díl myslel, že je to jenom hodně, hodně šílená fan fikce, založená nikoliv na skutečných událostech z Prokletého prince, ale na ještě šílenějších smyšlených událostech.
A z toho všeho plyne - další díl prosím!! (třeba jako okamžitě...)

Láska v prachu hvězdLáska v prachu hvězdK. Sutherland

Krásný, reálný a upřímný příběh, který se mi na začátku vůbec nelíbil, ale postupně si mě získal.
Budu ho ještě dlouho obdivovat.
Skrytě v tajnosti, mezi stínem a duší.

Paní půlnociPaní půlnociJ. Rumelt

Dobře, takže můžeme se na okamžik pozastavit nad tím, že Cassandra Clare to udělala zase? (Podobně jako se to daří S.J.Mass...)

Donutila mě hystericky se smát, hystericky brečet - občas obojí zároveň - donutila mě začít ji nenávidět a během okamžiku ji zase považovat za anděla, donutila mě zamilovat se - a to hned několikrát - a vzápětí toho litovat.

Jsem naprosto ztracená v novém přběhu, v našem starém světě stínů. A s radostí se v něm ztratím ještě několikrát.

Krvavé ostříKrvavé ostříS. J. Maas

Neuvěřitelné doplnění příběhu u nějž jsem si myslela že už mě snad nic nepřekvapí. Byla nádhera moct se dozvědět jak Celaena žila s cechem vrahů, jak se vyvíjel její vztah k Samovi, a kolik toho musela přežít před Skleněným trůnem. S. J. M. mě snad nikdy nepřestane udivovat, a nikdy se nepřestanu šíleně těšit a zároveň děsit jejích dalších děl.

Dvůr mlhy a hněvuDvůr mlhy a hněvuS. J. Maas

A je to tady zase, já prostě neznám slova, který bych mohla použit v souvisloti s touhle knihou, aby byly schopný dostatečně vyjádřit můj úžas, protože jako, KDO BY TOHLE SAKRA ČEKAL?! :D
Věděla jsem že tenhle díl bude něco (jakože fakt něco!) ale pořád jsem nebyla připravená na tohle... Nedokážu si představit co na nás čeká ve třetím díle, ale ten rok (odhaduju to tak na rok...) do vydání u nás, bude vážně peklo, obzvláť s tou mojí tendencí, číst ty knihy pořád dokola... :D

VáháníVáháníM. Stiefvater

V okamžiku kdy jsem viděla kapitoly vyprávěné z pohledu Colea nebo Isabel, jsem se vyděsila. Bála jsem se že to celou knihu zkazí... Ale nakonec to bylo mnohem lepší, než první díl, a Coleovi kapitoly jsem si užívala asi nejvíc. Konec jsem absolutně nečekala, ale musím říct že to teda vážně stojí za to! :D

Jsem rozohněnáJsem rozohněnáT. Mafi

Upřímně, poslední díl, na který jsem se tak ohromě příšerně strašně moc těšila, mě malinko zklamal... Obzvlášť v závěru. Čekala jsem něco... většího - a ano, četla jsem i dvě chybějící kapitoly. Přišlo mi, jako kdyby Tahereh nevěděla jak příběh zakončit. A taky mi nakonec bylo docela líto Adama...
Ale jinak jsem nesmírně ráda, že jsem do Roztříštěné pustila, protože myslím že někoho jako je Warner nebo Kenji, bych jinde nenašla, a určitě ji s radostí doporučím každému milovníkovi fantasy a dystopií, třeba bude z konce nadšenější než já. :)

Malý princMalý princA. d. Saint-Exupéry

"...A lidé nemají představivost. Opakují co se jim řekne..."
Trochu zvláštní ale krásný příběh, myslím že si v něm každý najde vlastní důvod, proč by si Malého prince měli přečíst i ostatní...

Třpytný dvůrTřpytný dvůrR. Mead

Myslela jsem si že Třpytný dvůr mě nebude bavit, a také jsem si myslela že bude úplně o něčem jiném. Já jsem se snad v životě tolik nespletla! Moje první kniha od Richelle mě rozhodně navnadila i na ty ostatní, protože tohle, to byla absolutní bomba! A musím říct že tedy obzvlášť ke konci to stojí za to... :D Rozhodně doporučuji!

Jsem zlomenáJsem zlomenáT. Mafi

Nemám tušení jestli vůbec existují slova, kterými bych mohla popsat to, jak moc mi tahle kniha přijde úžasná, a už vůbec mě nenapadají slova, kterými popsat dokonalost Aarona Warnera. Pokud i poslední díl bude stejně úžasný, tahle série bude rozhodně patřit mezi to nejúžasnější, co jsem kdy měla tu čest číst.

31.12.2016

Jsem roztříštěnáJsem roztříštěnáT. Mafi

Občas sama sebe nesnáší za to že knihu přečtu během jednoho dne. A přesně to se právě stalo. Juliettin příběh mě chytl a nepustil, dokud jsem nebyla na konci, což jsem opravdu nečekala. Přesto že sama pořád říkám "Nesuď knihu podle obalu." pořád to sama dělám... A proto se mi taky do téhle knihy tak dlouho nechtělo, a to byla OBROVSKÁ chyba!
Adamovi jsem od začátku nevěřila, ale to se v průběhu zlepšilo a prostě jsem si ho zamilovala...:D A asi jako jediná (zase...) jsem si oblíbila i záporáka Warnera, nemůžu si pomoct ale připadá mi prostě svým způsobem úžasný...:D
A teď se proklínám za to že jsem si okamžitě nekoupila celou sérii, protože absolutně nemám chuť čekat až se dostanu ke druhému dílu...

28.12.2016

Smolná sezónaSmolná sezónaM. Fowley-Doyle

Krásně zvrácený příběh, ve kterém většina věcí pomalu postrádá smysl. :)

28.12.2016

Skleněný trůn: omalovánkySkleněný trůn: omalovánkyS. J. Maas

Je mi jasné že do nich svou antiuměleckou rukou neudělám ani čárku, ale jako skalní fanoušek S. J. Mass jsem je prostě musela mít. :)

25.12.2016

PasažérkaPasažérkaA. Bracken

Trochu zklamání, jak ze strany děje tak ze strany milostné linky. Ta čtvrtá hvězda je opravdu jen za obálku. :)

12.12.2016

PoutoPoutoA. Todd

Série After je jedna z nejlepších ale především jedna z nejupřímnějších sérií co jsem kdy četla. Je plná neustále narůstajících emocí, plná lásky, ale také plná slz a zrádných tajemství a právě tím je tak neskutečně upřímná, a troufám si říct že i výjimečná.

05.12.2016

Kdo je kdo ve světě stínůKdo je kdo ve světě stínůJ. Rumelt

Krásný způsob jak dál zkoumat svět Stínů. Kniha obsahuje mnoho povedených kreseb - vlastně, všechny jsou krásné - ale mezi mé nejoblíbenější patří kresba Jonathana Christophera Morgensterna. Nemůžu si pomoct, ale i přes to co udělal zůstává mou nejoblíbenější postavou. :)

01.12.2016

Královna stínůKrálovna stínůS. J. Maas

Sarah J. Mass je ďábel s talentem na psaní. Vytvořila naprosto dokonalý svět, s neskutečně sympatickými postavami, které si prostě nemůžete nezamilovat, a potom všechno střídavě ničí a zachraňuje takovým způsobem, že se vám občas zastavuje srdce.
Ti jež se divili proč Skleněný Trůn vznikal deset let, mají tady odpověď. Protože vytvořit takový svět, s příběhem, ve kterém do sebe všechno tak dokonale zapadá zabere nějaký čas. Tahle žena se dostane ještě daleko.

20.11.2016

BěsněníBěsněníA. Howard (pseudonym)

Bylo opravdu krásné moct se zase vrátit do Říše divů. Po Zrcadlení, mi trilogie opravdu chyběla, takže jsem strašně moc šťastná že mi bylo umožněno, se ještě jednou (a snad ne naposled) naprosto dokonale vžít do příběhů, a dozvědět se jak to bylo dál. :)

04.11.2016

První konecPrvní konecL. James

Tak takhle okouzlující příběh s takhle krásnou obálkou jsem dlouho nečetla. :)

02.11.2016

Mechanická princeznaMechanická princeznaC. Clare (pseudonym)

Myslela jsem si že Město nebeského ohně už nic nepředčí, ale u Mechanické princezny se to Cassie svým způsobem povedlo. Smála jsem se, plakala jsem, proklínala jsem autorku, skákala jsem po celém pokoji a k tomu brečela štěstím... Tahle kniha měla prostě naprosto všechno, ani u jediné stránky jsem se nenudila, naopak mi dělalo problém se soustředit, štěstím z toho že mám konečně tu knihu, na kterou jsem čekala ještě před tím, než vyšel v překladu Mechanický anděl. Mechanická princezna je prostě jedna z těch knih, ze kterých jste tak unešeni, že to nejde vyjádřit slovy. Pekelné stroje nemůžu jak jinak než vřele doporučit každému fanouškovi Cassandry Clare, a budu doufat že nejsem jediná kdo s nadějí očekává její další knihy :)
A následující část komentáře bych doporučovala pouze těm, co již Mechanickou princeznu přečetli.

OBSAHUJE SPOILERY
Bylo to ještě před tím než vyšel Mechanický princ, a ke mě se nějakým způsobem dostala informace že Will na konci Mechanické princezny zemře. Jakmile se jedná o mé oblíbené fiktivní postavy, jsem hrozná citlivka, takže po tom co jsem to zjistila jsem pomalu u každé druhé stránky v Mechanické princezně brečela, protože jsem si byla jistá že Will zemře v závěrečném boji s Mortmainem, a k mému neuvěřitelnému štěstí, jsem zjistila že Will s Tessou prožili svůj společný a šťastný život život, a prostě jsem měla nutkání napsat to sem, protože v mém okolí není nikdo koho by to mohlo zajímat. :D
Za celou dobu jsem nebyla schopná se rozhodnout - Will nebo Jem? Nakonec jsem dospěla k tomu že rozhodnout se prostě není v mých silách, protože jsem zbožňovala všechny okamžiky kdy byla Tessa s Willem i s Jemem. Takže jsem ráda že Tessa měla svůj život s Willem a nakonec i svůj život s Jemem, i když až po tolika letech...

28.10.2016

Ready Player One: Hra začínáReady Player One: Hra začínáE. Cline

Geniální! Absolutně geniální, skovstně napsaná kniha, ve které Wadovi fandíte od začátku až do konce. Kniha rozhodně naplnila má očekávání a doporučím ji nejednomu ze svých geekovských přátel :)

SPOILER!
Jediné co mi trochu vadilo byl ten konec - Wade vyhrál potkal se Art3mis a konec, čekala jsem třeba aspoň krátký epilog o tom co s těmi penězi udělali, nebo jak po ukončení Honu žili. :/
(Ale ani to, mi nezabránilo dát plný počet hvězd... :D)

01.09.2016

Dvůr trnů a růžíDvůr trnů a růžíS. J. Maas

No tak tohle jsem teda nečekala! Kvůli recenzím co jsem četla jsem se bála že mě to v půlce přestane bavit, ale nemůžu ani říct, kterou půlku knihy jsem si užívala víc. :D Tohle bylo zaručeně nejlepší zpracování Krásky a Zvířete co jsem kdy četla nebo viděla. Feyre mi byla příjemnou a sympatickou hrdinkou, Tamlina jsem si také oblíbila, ale musím říct že na konci se mou nejoblíbenější postavou stal Rhysand, to je přesně ten typ, kterého si v knihách pokaždé zamiluju. Už teď se nemůžu dočkat pokračování, tak doufám že to nebude CooBoo moc natahovat. :D

29.08.2016

DceraDceraK. Cass

Nebylo to tak dobré jako první tři díly, v jedné jediném ohledu. Od začátku mi Eadlyn připadala jako namyšlená nána co si myslí jenom na sebe, i když to se na konci trochu zlepšilo, pořád se občas chovala vážně děsně. Ale zase se mi líbilo že to bylo psané z jiného pohledu, než z pohledu účastníka Selekce, a opravdu mě tedy zajímá s kým nakonec princezna skončí, protože myslím že pár slibných kandidátů bys se našlo. :)

20.06.2016

PřiznáníPřiznáníA. Todd

I když jsem si původně říkala že si druhý díl nezaslouží víc jak čtyři hvězdičky, něco mě prostě donutilo dát pět. Je k neuvěření že 600 stran, v podstatě pořád toho samého dokola, mě může tak chytnout že se ani chvilku nenudím, a jak krásně se to čte! :) A nemůžu si pomoct ale strašně jsem si oblíbila Zeda, doufám že se v objeví i v příštím díle, který mě jak už teď pevně věřím nezklame. :D

19.06.2016

Jiskra v popeluJiskra v popeluS. Tahir

Po přečtení víc jak poloviny knihy, jsem dospěla k názoru že si nezaslouží víc jak 4 hvězdičky, protože mi tam prostě něco chybělo, něco co by mě donutilo říct si "WAU! To bylo vážně něco!" Ale přece jenom jsem nakonec dala 5, protože to WAU! přišlo až na konci. :D

15.06.2016

Bez šanceBez šanceN. Shusterman

Tak tohle mi dlouho chybělo, kniha jejíž námět mě trochu znepokojuje, ale zároveň ji nemůžu dát z ruky, nic podobného jsem ještě nečetla, a to myslím jak obsahově tak stylem psaní, který mě občas vážně fascinoval. Takové knihy jsou prostě jedinečné. :)

11.06.2016

Osudný polibekOsudný polibekM. Stiefvater

Na tuhle knihu jsem se dlouho těšila, a po dočtení musím říct že oprávněně. Podle anotace jsem usoudila že celá kniha bude v podstatě o tom, jak se Lila zamiluje a bude řešit to že svého vyvoleného může zabít... Nakonec mi ani nevadilo že to tak nebylo, a naprosto celou knihu jsem si užila, až teda na ten konec, kde jsem marně hledala pokračování... :D

19.04.2016

Poslední navěkyPoslední navěkyS. Chainani

Tak tomu říkám zakončení jak se patří! I když jsem od začátku knihy tak nějak tušila jak to celé skončí, něco mě opravdu překvapilo, - naštěstí mile. Příběh ze Školy dobra a zla je jako dělaný pro takové snílky jako jsem já, a i přes to, jak je mi líto že končí, jsem ráda že v něm všichni našli svoje navěky.

17.04.2016

LegendaLegendaM. Lu

Kdysi mi někdo řekl že Legenda je mnohem lepší než Divergence. Nevěřila jsem (a to jsem soudila i když jsem Legendu nečetla -_-).
Legenda JE mnohem lepší než Divergence! A jediná chyba, kterou tahle kniha má, je že je tak krátká. Daye jsem si hned na začátku zamilovala, a Metiase jsem si za tu krátkou dobu oblíbila, i když jsem věděla že umře. Střídání pohledů se mi moc líbilo a uvítala bych to i v dalších knihách :) Už mi zbývá jen doufat ať mě následující díly nezklamou. :)

03.03.2016

ZrcadleníZrcadleníA. Howard (pseudonym)

Znáte ten pocit, když jste z něčeho tak unešení že to nejde vyjádřit slovy?
Tohle byl přesně ten případ. Vezměme si jen, jak skvěle vypadají obálky všech dílů vedle sebe, a co teprve to co najdeme uvnitř! Celá tahle kniha bylo jedno velké WOW! stejně jako dva předchozí díly. Příběh skončil přesně tak jak jsem si od začátku přála, a budu upřímná že nejednou mi během čtení ukápla slzička - ať už protože mě něco rozesmutnilo, nebo protože jsem byla radostí bez sebe. :)
Zrcadlení rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější závěrečné díly, a jak ke mé smůle tak k mému štěstí, dlouho nezapomenu na Zachovu obětavost, Alyssinu odvahu a Morfeovu kouzelnost. :33

02.03.2016

Nejtemnější část lesaNejtemnější část lesaH. Black

Nápad o chlapci ve skleněné rakvi se mi moc líbil a hlavní postavy mi byli sympatické. :) Občas jsem měla ale problém představit si co se vlastně děje, a chvílemi jsem byla v příběhu trochu ztracená tak proto dávám čtyři hvězdy. Jinak je to ale skvělý příběh na jedno odpoledne :)

06.02.2016

NocteNocteC. Cole

Já naprosto nemám slov!
Nocte jsem doslova prožívala s Callou i s Finnem. Ráno jsem začala číst a zase jsem tomu dokonale propadla, což u mě znamená - "Mám hlad, tak už jenom jednu kapitolu a jdu se najíst.". Ne nestalo se, a z jedné kapitoly většinou bylo tak dalších pět,:) a tak to šlo dnes celý den, až najednou už slova nepokračovala.
Tuhle trochu morbidní, trochu depresivní, trochu děsivou ale taky lásky plnou knihu, budu z mysli dostávat ještě dlouho.

Spoiler! (Nerada je píšu, a ještě víc nesnáším když si nějaký přečtu, ale...)

Nejúžasnější mi na Nocte přijde, že i přes to všechno s ní Dare zůstal.

31.01.2016

Půlnoční korunaPůlnoční korunaS. J. Maas

Ještě že je jsem to dočetla včera večer, a dneska je neděle, protože by mi dělalo velké potíže se na něco ve škole soustředit, kdybych musela tento díl čerstvě strávit. :D
Půlnoční koruna byla naprosto úžasná a pořád se sice opakuji ale tahle kniha si to opravdu zaslouží,:) a autorka si zaslouží poctu že dokázala vytvořit něco takového. Sice je pravda že občas jsem začala slibovat některým (fiktivním!) postavám že najdu nějaký způsob, a pořádně je profackuju,:D ale ani to mi tento díl nedokázalo ani trošku zkazit. :))

31.01.2016

Rudá královnaRudá královnaV. Aveyard

Páni, knihu jsem zhltla za den a trochu toho lituju. Je pravda že jsem v tom objevila kousek Selekce Hunger Games a dalších... Ale jinak úžasné! Samotná myšlenka takhle rozděleného světa se mi strašně líbila hned v anotaci, a byla jsem zvědavá jak si s tím autorka pohraje. Zvládla to perfektně :)
Jsem nadmíru spokojená protože se mi dostalo víc než jsem sama čekala :)

SPOILER!
Sakra já jsem si Mavyho fakt zamilovala, vždyť byl tak úžasnej! A pak se z něj stal ten, kterej se ještě smál smrti vlastního otce, se kterou pomáhal své vlastní matce a zvládnul zradit snad úplně každýho(To bylo jako co na tom konci? Nikdy jsem nezažila že by se něco mohlo takhle hodně zvrtat!) ! Pořád ale chci aby jakkoliv na konci skončil s Mare, já si prostě vždycky oblíbím ty zlý...:D (Pro ty kdo četli Nástroje Smrti - nechtějte vědět, kterou postavu totálně zbožňuju:D)

11.01.2016

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíruAristoteles a Dante odhalují záhady vesmíruB. A. Sáenz

Začala jsem číst, a najednou ani nevím jak, jsem byla na konci.:) Když se mě někdo zeptal o čem ta kniha je řekla jsem, "Je to o ničem, ale vlastně o všem." protože mě to tak připadá. Podle mě si kniha zaslouží i víc jak pět hvězdiček, obzvlášť za ten skvělý konec, a vůbec celkově je úžasné to jakým stylem je celá kniha napsaná.:))

09.01.2016

Smrtná zimaSmrtná zimaK. A. Boorman

Pokaždé mi dělalo hrozný problém se začíst a aspoň trochu vnímat co vlastně čtu, a na začátku mi nesedla ani jedna postava (až na Toma :D), a kvůli tomu jen čtyři hvězdičky. Příběh se mi ale líbil a později jsem si postavy oblíbila (některé možná až moc:)), více se mi ale líbila druhá polovina knihy, protože tam jsem se nestíhala divit a občas jsem nebyla schopná se zorientovat co se vlastně děje. :D
S Hunger Games jsem neviděla žádnou spojitost až na to že je to dystopie...

A upřímně koupila jsem ji protože se mi líbala obálka :)

04.01.2016

Dopisy na konec světaDopisy na konec světaA. Dellaira

Ze začátku jsem si myslela, že mi bude vadit že je to vše psané formou dopisů. Ne nevadilo. :) Kniha mě naprosto uchvátila avšak, na první stránce mi dělalo problém se začíst, což se mě nikdy nestává, ale není jiného nic co bych mohla této knize vytknout. :D

PS.: Přiznejme si že mít tuto knihu ve své knihovně, už stojí za to kvůli obálce. :))

30.12.2015

Harry Potter a kámen mudrcůHarry Potter a kámen mudrcůJ. K. Rowling

Takže konečně i já přečetla knihu, o které nemálo lidí říká že je naučila číst a že na této sérii vyrostli. Samozřejmě jim věřím, obzvlášť po to co jsem ji sama dočetla. Vůbec netuším proč jsem se této knize tak dlouho vyhýbala, pořád jsem to odkládala a nyní toho lituji. Už od prvního dílu je opravdu poznat jak skvělá to bude série a jak má paní Rowlingová všechno promyšlené. Teď akorát lituji že jsem si hned nekoupila aspoň i druhý díl.:)

29.12.2015

Svůdné nebezpečíSvůdné nebezpečíW. Higgins

Úžasná kniha, druhou polovinu můžu číst pořád a pořád dokola, kdo četl tak asi ví co přesně myslím. Prostě ten příběh, dokonalost. :DD

13.11.2015

1 2 >