Nezmarka Nezmarka komentáře u knih

Slepé mapy Slepé mapy Tereza Brdečková

Příliš mnoho různých vrstev a uměleckých prolínání. Knihu jsem sice dočetla, abych zjistila, jak to dopadne, ale i konec byl pro mne zklamáním.

17.01.2017 1 z 5

Dánská občanská válka 2018-24 Dánská občanská válka 2018-24 Kaspar Colling Nielsen

Naprosto souhlasím s ArnyK0. Tento román je více než dekadentní. Je místy zvrácený, nechutný a až děsivě pravdivý.
Hlavnímu hrdinovi je 475 let, přežívá díky zařazení do programu obnovy kmenových buněk, hovoří se svým psem Geoffem, který je do tohoto programu také zařazen. Hlavní hrdina se zamýšlí nad svým životem, popisuje vznik, průběh a ukončení války. Autor také moc pěkně rozvinul možnosti užítí kmenových buněk (mládí, zralost, barva vlasů, zvětšení částí těla). Vložené příběhy mi také dlouho zůstanou v hlavě. Především ten o sedlákovi a ten o psovi.
Na závěr bych chtěla pochválit velmi pěkný překlad a minimum tiskových chyb.
Původně jsem chtěla dát jen 4 hvězdy, protože místy to bylo opravdu nechutné, ale pak jsem se rozhodla, že potlačím své vnitřní pocity a ocením samotné dílo, protože to je výborně napsané.
Jen bych upozornila, že tato kniha NENÍ PRO KAŽDÉHO.

30.09.2016 5 z 5

Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Milena Štráfeldová

Tato kniha mne nadchla. Navrhuji ji zařadit do povinné četby!!! Velmi čtivě je popsán život ve 20. století. Jsou tam popsány skutečnosti, na které jsme už zapomněli (dívky běžně nestudovaly na univerzitách) a také místa v historii, na která bychom nikdy neměli zapomenout (procesy v 50. letech). Pokud si mladí lidé kladou otázku, jak se mohli komunisté dostat k moci, naleznou zde odpověď.
Nezanedbatelné je i vykreslení postav, a to, že se člověk v jádru nemění. Ať už dobrý nebo zlý. Rozhodně doporučuji.

01.06.2016 5 z 5

Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej... Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej... Zdeněk Vyhlídal

Takový zajímavý nápad na román a tak těžce se to četlo. Ani jsem to nedočetla do poloviny, což je u mne výjimka.

24.01.2016 1 z 5

Rudý mor Rudý mor Jack London

Poprvé vyšla tato povídka v roce 1912.

08.06.2015 4 z 5

Sen o ratibořickém dětství Sen o ratibořickém dětství Jaroslav Šůla

V knize je velké množství obrazového materiálu a především pramenů, které mohou sloužit k dalšímu studiu.

18.02.2015 3 z 5