Newtriah Newtriah komentáře u knih

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Řekla bych, že tahle knížka si zaslouží mnohem více pozornosti.
Skvěle napsaná, napínavá, originální a po přečtení jsem nad ní musela ještě dlouho přemýšlet. A ještě mě moc potěšila, co se romantiky týče. Žádné milostné trojúhelníky, žádné rozvášněné hlavní hrdinky ani nic podobného. Vlastně tam ani té romantiky moc nebylo :D. Ale vůbec to knihu nijak nekazí, spíše naopak!

04.10.2018 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Upřímně? Nechápu, že jsem tomu dala dvě hvězdičky. A že jsem to zvládla dočíst.
Hvězdy nám nepřály? Super. Hledání Aljašky? Ušlo. Tohle? ...rozhodně nic, co bych někomu doporučila. Vlastně knížku spíš silně nedoporučuji, jelikož byla šíleně nevtipná a nudná. A postavy to taky moc nezachránily...Margo jsem měla někdy chuť odstřelit :D.

04.10.2018 2 z 5

Zrádce trůnu Zrádce trůnu Alwyn Hamilton

Mrzí mě, že tahle série není nějak zvlášť známá, protože je to upřímně jedna z opravdu povedených. Sama jsem na ni narazila náhodou v knihovně a jsem strašně ráda, že jsem si ji tam tehdy půjčila :).
No nic, nezbývá mi, než počkat na další díl..

04.10.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Ať. Už. Vyjde. Druhý. Díl.
Protože jinak nevím, co budu dělat! (No ok, mohla bych si to přečíst v angličtině..ale chápeme se, ne).
Upřímně řečeno, i přes hory kladných recenzí a krásnou obálku, jsem nečekala víc, než klasickou průměrnou YA fantasy knížku (aka milostné trojúhelníky, předvídatelní a dokonalí hlavní hrdinové a spoustu dalších klišé). Ale to jsem se teda dost zmýlila.
Dlouho mě žádná knížka takhle neztrhla a nevím moc, co bych jí vlastně vytkla (snad jen, že Kaz Brekker není reálný?).

30.03.2018 5 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Tak z Kódu horečky jsem po přečtení byla naprosto nadšená (a zároveň trochu smutná, že už je konec :D). Líbil se mi víc než první prequel. A nejen kvůli Newtovi... :D

18.03.2018 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Po delší době opravdu úžasná fantasy, která vás vtáhne do děje a nepustí. Přečetla jsem ji za dva dny a hrozně se těším na druhý díl.

17.11.2017

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Z druhého dílu jsem zrovna nadšená nebyla, ale tenhle díl byl o poznání lepší. Vlastně nejlepší z celé série. Už jen proto, že Juliette konečně přestala fňukat.
Jinak doporučuju přečíst si závěrečné 2 kapitoly, které v knize nejsou (dají se najít na stránkách nakladatelství). Nebýt nich bych možná dala jen tři hvězdičky.

07.11.2017 4 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Musím uznat, že kniha je opravdu čtivá, ale to je asi tak všechno. Nebýt Kenjiho, což je asi jediná snesitelná postava, bych tu knihu už v 1/3 odložila. Och bože, jsem jediná, kterou nebaví číst o tak ufňukané hrdince a o jejích milostných románcích? Protože o ničem jiném tahle kniha vlatně není. Kdyby se alespoň zamilovala do někohso normálního, ale ne, protivní debilové a psychopatičtí vrazi jsou přece děsně sexy, co?

05.11.2017 2 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Na tuhle knihu jsem narazila úplnou náhodou a rozhodně nelituji. Po delší době skvělá fantasy knížka ze zajímavého a netradičního prostředí a nepřeslazenou hlavní hrdinkou.

25.10.2017 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Už Eragon mi přišel trochu zdlouhavý, ale zajímalo mě jak to dopadne a tak jsem se tím prokousala. Ale tohle? Ani jsem to nedočetla. I knížka s tolika stránkami může být napsána napínavě a čtivě (např. Hra o trůny, ..apod.), ale tady se prostě přes víc jak 100 stránek nestala jediná zajímavá věc, která by mě přiměla knihu dočíst. Nápad taky není moc originální.

08.04.2017 1 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Všem moc doporučuju. Skvělá knížka s napínavým dějem a super nápadem. Tak co chtít víc :)

21.03.2017 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Řekla bych, že pro všechny fanoušky Selekce je tahle knížka prostě dokonalá. Dozvíme se zde hodně o Amberly a Clarksonovi (kterýho sice pořád nemám ráda, ale alespoň už mu trochu rozumím), dojemný příběh Marlee, o Aspenovi a Lucy (z obou pohledů), Celestě a hlavně je tu i Maconův pohled na Selekci, což je podle mě super.

10.02.2017 4 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Podle mě kniha skvěle splňuje to, co by měla - já jsem dostala odpověď na svoji hlavní otázku ohledně erupce (ikdyž o ZLOSINu se to moc nedovídáme, to je pravda). Hlavní postavy byly super a vysvětlení okolo rozšíření erupce mělo hlavu a patu. Mimo jiné byla kniha (jako vždy) velmi čtivě napsaná.
Ale je tu několik věcí, které knize musím vytknout. A ta hlavní asi je přílišná akce (tím myslím boje) Samozřejmě, každý má rád, když je v knize akce a u takovýhohle typu knížek ani nejde, aby tam žádná nebyla, ale myslím si, že kdyby se autor trochu víc věnoval postavám (které občas umíraly dřív, než jsme měli šanci je pořádně poznat), nebo zápletce, byla by kniha výrazně čtivější a zajímavější. Navíc musím říct, že byla i trochu předvídatelná, například ten úplný konec pro mě moc veliký překvapení nebyl (to s Teresou).

21.01.2017 4 z 5

Asi znáte ten pocit, když dočtete poslední knížku z nějaké série a chcete víc. Já jsem v pokračování Harryho Pottera doufala několik let a když jsem se dozvěděla, že doopravdy bude, skákala jsem štěstím. Ovšem po přečtení této knížky jsem zcela změnila svůj názor. Všechny díly předtím byly jeden lepší než druhý a poslední sedmá knížka krásně sérii ukončovala. A tohle? Snažila jsem se do toho trochu začíst, prožít to, ale zkrátka to nešlo. Děj knihy je úplně nesmyslný, postavy se chovají stupidně (hlavně Ron) a neustálé vracení v čase už začíná být ohrané. Je to možná dobrá doplňková kniha, ale rozhodně ne osmý díl.

27.12.2016 1 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Kniha jsem přečetla jedním dechem stejně jako první díl. Obvzlášť kvůli napínavém ději. Ale ten milostný trojúhelník už mi začal lézt na nervy. Willa mám opravdu ráda, ale Cassian mi prostě přijde, že tam je navíc. Do toho se tam motá Corbin a bůhvíkdo ještě.. Celkově bych řekla, že tyhle trojúhelníky jsou už ohrané a nevím jestli vůbec někoho ještě baví o nich číst.

06.06.2016 4 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Skvělá kniha. Všem ji doporučuji. Jediný, co mi trochu vadilo byl Cassian, který mi přišel, že tam je navíc. Tyhle milostné trojúhelníky jsou už ohrané a řekla bych, že moc lidí už ani nebaví.

06.06.2016 4 z 5

První První Kiera Cass

Skvělý konec báječné trilogie. Docela originální nápad, napínavý děj, sympatické postavy,..knize bych vytkla snad jen Američinu nerozhodnost. V jednu chvíli to byl Maxon, otočím stránku a je to zase Aspen? Už mi to šlo na nervy.

06.06.2016 5 z 5

Školní roky Školní roky Jamie Thomson

Fajn oddechovka u které se člověk doopravdy nasměje.

28.05.2016 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha mě okamžitě vtáhla do děje a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Hlavní hrdinka mi je obvzlášť sympatická a Maxon stejně tak. Už se připravuju na 2. díl.

28.05.2016 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Kniha mě velmi zaujala a přečetla jsem ji jedním dechem. Obvzlášť kvůli sympatickým postavám jako je třeba Newt a Chuck. Všem knihu doporučuji.

28.05.2016 5 z 5