New-radus New-radus komentáře u knih

Tři dny, dvě ženy, jedna opice a smysl života Tři dny, dvě ženy, jedna opice a smysl života Karolien Notebaert

Dostala jsem na ni tip po přečtení knihy Les, čtyři otázky, život a já. A musím říct, že mi nesedla tolik. Rozhodně má co říct. Neurověda mi není cizí, některé myšlenky se mnou velmi zarezonovaly, ale nepřišel nějak "wow" efekt. Poněkud mě řešilo putování žen, které mě vždycky jakoby vyrušilo z přemýšlení o předávaných poznatcích. I tak je ale kniha moc fajn a možná se do ní za čas pustím znovu. Proto ****.

23.10.2023 4 z 5

Les, čtyři otázky, život a já Les, čtyři otázky, život a já Tessa Randau

Přečteno za dva dny, ačkoliv jsem si knihu chtěla šetřit a nechat na sebe otázky postupně působit. No, nešlo to. Podobně jako hlavní hrdinka jsem se těšila, až se zase "setkám" se starou dámou.

28.09.2023 5 z 5

Chvilka na léčení čaker Chvilka na léčení čaker Jennie Harding

Kniha je vhodná pro úplné začátečníky, kteří o čakrách jen někde slyšeli nebo chodí na jógu a chtějí dostat jasnou, stručnou, ucelenou informaci příjemnou formou.

08.09.2023 4 z 5

Každý má svůj Everest Každý má svůj Everest Pavel Dolejší

Nadšená jsem byla pouze z první povídky, tam mi ani nevadila ta "boží tendence". Ale v dalších povídkách to bylo tak násilné, škrobené, že jsem myslela, že knihu nedočtu.

24.08.2023 2 z 5

Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu Klára Haunerová

Jsem příručkový typ a tuhle knihu ráda zařadím do své knihovničky, abych se k ní zase mohla vrátit. Skvěle a mile napsaná, perfektně ozdrojovaná. Plná spousty zajímavých myšlenek.

24.07.2023 5 z 5

Nasraná Máma - Nekorektní Průvodce Prvním Rokem Mateřství Nasraná Máma - Nekorektní Průvodce Prvním Rokem Mateřství Tereza Maroušková

Bohužel jsem tuto knihu dostala jako dárek k narození dcery. Dočetla jsem asi do půlky a už hodnou chvíli leží a čeká až ji zase otevřu. No, neotevřu. Popravdě lituju každé minuty, kterou jsem těmto řádkům věnovala. Myslím, že v dnešní době opravdu máme na výběr, jestli se chceme nebo nechceme stát matkami. Není nutné jít přes sebe a pak o tom psát, jak je to všechno na h***.

10.07.2023 odpad!

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Nejspíš jsem měla malinko jiné očekávání. Ale kniha je příjemná. Za mě ideální otevřít ji jen tak na některé stránce a přečíst jednu kapitolku.

08.01.2023 3 z 5

Jak přežít mateřskou Jak přežít mateřskou Petr Šmolka

Kniha mě naprosto zklamala. Další z těch, které jsou jako bakalářská práce. Deníky jsou evidentně lacině vykonstruované, nejsou žádným anonymizovaným případem. Navíc je to dost subjektivní pohled muže na mateřství. Největší tragédií je kapitola o šestinedělí. Počínaje rádoby vtipem o ženě, která neumí dělit šesti, konče náhledem na odmítání sexu po šestinedělí, kde žena působí jako frigida zblblá hormony. Ani čárka o zraněních a hojení, prostě typicky mužský svět "vydržel jsem 6 týdnů a mám nárok".

14.12.2022 odpad!

Podnikání pro bohémy Podnikání pro bohémy Tom Hodgkinson

Kniha je rozhodně zajímavá pro někoho, kdo uvažuje, že by se pustil do nějakého vlastního podnikání. Pro mě (ale asi je to dost subjektivní) měla kolísající úroveň. Někde za půlkou jsem si říkala, že ji odlžím nedočtenou, ale pak mě další kapitola zase chytla.

21.07.2022 4 z 5

Čísla života Čísla života Dan Millman

Perfektní! Přečetla jsem řadu knížek o seberozvoji, o ezoterických naukách, ale tohle mě teda úplně dostalo. Krásně vysvětlení systém výpočtů a podrobné charakteristiky, které sedí. Navíc napsáno příjemně a systematicky.

23.11.2021 5 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Za mě bohužel. Kniha mě absolutně nebavila. Po dlouhé době něco, co jsem četla několik měsíců a stále čekala, že se konečně něčeho dočkám a bohužel marně.

30.09.2021 1 z 5

Léčba kočkou Léčba kočkou Olga Krumlovská

Přemýšlím, jestli jsem kdy dala knize tak hrozné hodnocení na Databázi knih... Tohle je na úrovni nezvládnutého stylistického cvičení základní školy. Navíc kniha opravdu není pro milovníky koček. Naprosto sdílím názor s hodnocením FoxFox. Naprosto odfláknuté a o vřelém vztahu ke kočkám fakt pochybuji.

30.09.2021 odpad!

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu David Michie

Oproti předchozím dílům se mi zdá malinko náročnější, ale 4 zásady buddhismu vysvětluje úžasně.

28.07.2021 5 z 5

Čas psychopatů Čas psychopatů František Honzák

Když jsem se začetla, jako bych pana Honzáka slyšela. Je obdivuhodné, že svůj projev dokáže takto přenést i do knihy. Počteníčko to bylo velmi zajímavé.

19.07.2021 4 z 5

Tohle je pro vás Tohle je pro vás Ellen Bard

Perfektní pro lidi, co rádi přemýšlí sami o sobě a stejně tak rádi kreativním způsobem pracují na sobě a učí se o sebe pečovat. Pro někoho mohou být techniky příliš primitivní, pro jiného to může být stovka drobných tipů, kterými změní přístup sami k sobě. Doporučuji vzít s sebou na dovolenou a postupně projít jednotlivá cvičení.

06.06.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Mám v této oblasti kořeny, což mě asi velmi ovlivnilo při čtení knihy. Doba je vykreslená dokonale - tak, jak mi ji popisovala prababička ve svých vyprávěních. Ocenila jsem práci s jazykem, vykreslení doby, které způsobovalo, že jsem si připadala jako bych se procházela kolonií a pozorovala život před sto lety. Záporná hodnocení zde mě úplně nadzvedávají že židle, přijdou mi naprosto nepatřičná a obávám se, že pisatelé prostě nejsou dostatečně inteligentní, aby četli tento žánr.

06.04.2021 5 z 5

Vaše znaménko krásy Vaše znaménko krásy Dita Von Teese

Ach... To bylo něco pro milovnici příruček, pin up stylu, éry Velkého Gatsbyho a glamour. Kniha mě nadchla velkým formátem, krásnými fotografiemi i podrobným návodem jak být jako ona, jako Dita von Teese. Ale přiznávám, že to je pro opravdové fajnšmekry. Někoho by všechny ty podrobnosti mohly nudit.

23.03.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Styl Stoletého staříka mi nelahodí. Do půlky knihy Muž jménem Ove jsem se trápila. Troufám si říct, že nebýt pochvalných recenzí na Databázi knih, vrátila bych knihu nepřečtenou. Ale pak jsem se nemohla odtrhnout a závěr mě dojel k slzám, to se mi u knihy dlouho nestalo.

05.03.2021 5 z 5

Počkej na mě v Paříži Počkej na mě v Paříži Kristin Harmel

Opravdu silný příběh, který v závěru eskaluje neuvěřitelným způsobem, kde je současně tak zjemněn, že se s ním vlastně čtenář smíří. Obdivuji taky obrovskou práci s fakty, kterou autorka v závěru knihy dokládá. Jedna z nejpovedenějších knih o problematice holocaustu a 2. světové války.

21.01.2021 5 z 5

Bavte se tím, co vás živí Bavte se tím, co vás živí Jitka Nesnídalová

Sešitek, který jsem přečetla za odpoledne, ovšem rozhodně ne proto, že bych se nemohla odtrhnout. Slabý odvar všech knížek pozitivního myšlení.

30.08.2020 1 z 5