nevřelka nevřelka komentáře u knih

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Asi mě ten příběh nepřišel až tak zajímavý, trošku mě kniha nudila. Vraha jsem do poslední chvíle nepoznala. Na druhou stranu, Eriku mám ráda a celkově se to velmi dobře četlo. Další knihu si koupím bez zaváhání.

19.11.2022 4 z 5

Mlha Mlha Ragnar Jónasson

Detektivky od Jónassona miluju. Atmosféra zasněženého Islandu a tři vraždy k tomu. Bydlení na samotě, zajímavé osudy, pomalé tempo. To můžu.

15.09.2022 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Příjmení "Dragomanová" jen tak z hlavy nedostanu, i když její postava byla na můj vkus až příliš prvoplánová. Celkově knihu hodnotím kladně, ačkoliv mám od Miniera raději jiné knihy. Tuto jsem neměla problém odložit a číst po menších částech, až tak mě ten děj nevtáhl, na rozdíl třeba od Zkurvenýho příběhu. To nic nemění na tom, že se jedná o dobrou detektivku a Martina mám pořád ráda.

10.05.2021 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Musím se přiznat, že jsem od české detektivky nic moc nečekala. Jaké bylo překvapení, když jsem po pár stránkách zjistila, že mě baví. Dokonce mě asi víc bavily charaktery postav než samotná zápletka, která ovšem taky nebyla špatná. Pachatele jsem do poslední chvíle netušila, tipovala jsem úplně někoho jiného. Opravdu velmi povedená knížka a už se chystám na další od této autorky.

26.02.2021

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Zatím nejlepší Lars Kepler, možná ještě s Hypnotizérem.

17.01.2021 4 z 5

Skála Skála Peter May

Pokud máte “depku”, nedoporučuju číst. Nádherná příroda, ale neustále prší, je zima a šero. Neutěšené dětství a překvapivý pachatel. Líbilo se mi to moc, ale příště raději v jiném rozložení...

01.01.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Skvělý díl. Musím se přiznat, že Kanibal se mi moc nelíbil, tak to pro mě bylo celkem překvapení. Kate mi pořád moc blízká není, Erika byla lepší, ale začínám si pomalu zvykat. Já prostě miluju anglické detektivky a Bryndza je můj nejoblíbenější autor (ačkoli žije na Slovensku).

17.12.2020 5 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Velmi dobré pokračování knihy Motiv X. Ovšem několik věcí v knize bylo přinejmenším divných. Například vrah ubytovaný naproti vyšetřovatelce. Po spáchání zločinu si vesele chodí do bytu nadále. Naopak se mi líbil celkem poklidný konec knihy.

11.12.2020 4 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Tak tato detektivka měla spád, bavila mě od začátku do konce a moc se těším na další díl. Jsem zvědavá jak to dopadne s Molanderem.

26.11.2020 5 z 5

Hlas Hlas Arnaldur Indriðason

Ačkoliv islandské detektivky miluju, tak tato mě až tak moc nebavila. Ani nevím proč. Dost mi vadila dcera detektiva a přišel mi zvláštní i jeho přístup k ní. Samotný zločin mně nepřišel nikterak zajímavý a jeho vyřešení bylo krkolomné. No, nevím, zda si další knihu od tohoto autora budu chtít přečíst.

26.11.2020 2 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Kniha se četla velmi dobře a o zvraty nebyla nouze, i když hodně věcí jsem neměla problém vyvodit už někde na začátku. Konec knihy není konec, jen červený hadr pro fantazii. Proč ne, nabízí se spousta šokujících závěrů.

03.10.2020 4 z 5

Temnota Temnota Ragnar Jónasson

Miluju tyhle islandské detektivky. Především Jónasson umí vytvořit komorní detektivku a k tomu skvěle popsat tamní přírodu. Mně osobně pomalé tempo jeho knih naprosto vyhovuje. Hulda a její velmi složitý život, nepříjemný případ a tíživá atmosféra Vás přikryje jako tmavá, těžká deka.

19.03.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Knihou jsem se prokousávala tři týdny. Děj mě moc nebavil, nic šokujícího se pro mě nekonalo a úplně to zabil ten závěr. Miluju sérii s Erikou, je to moje srdeční záležitost, ale Kate mi k srdci nepřirostla. Bohužel, celé mně to přišlo spíchnuté horkou jehlou a nedotažené.

27.12.2019 3 z 5

Na dně Na dně Jørn Lier Horst

Děj knihy mi přišel nudný, dočetla jsem to jen abych to měla za sebou. Nevím čím to, jestli to náhodou není tím, že autor je bývalý detektiv, a tak příběh byl reálným popsáním detektivní práce...No a taky si nemyslím, že Vám zrovna obvoďák diagnostikuje zrovna to, co diagnostikoval Wistingovi.

05.12.2019 3 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Knihu jsem přečetla jedním dechem, příběh byl zajímavý - prolínající se vyšetřování s psaným deníkem vraha. ALE! co mi vadilo - deník byl i pro mě velmi brutální a místo strachu jsem poprvé při čtení pocítila znechucení a touhu nečíst dál (to se mi nestalo ani u Cartera). Asi mám raději více rafinovanější záležitosti, kde není v popředí brutálního násilí dítě. Samotné vyšetřování bylo fajn, velice sympatický vyšetřovatel, pár humorných chvilek. Deník byla jiná káva a nutno si přiznat, že na mě až moc silná. Asi už stárnu.

30.11.2019 3 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota Ragnar Jónasson

Děj knihy je velice komorní, jako hustě padající sníh na Islandu. Mně osobně se pomalé tempo knihy líbilo, užívala jsem si popis městečka odtrženého od celého světa pod hromadou sněhu. Moc ráda bych se tam skutečně podívala. Mladý detektiv Ari byl příjemný, stejně tak jako zápletka. Vynikající bylo i podrobné vykreslení všech zúčastněných osob. Sice jsem díky tomu mohla číst více knih najednou, protože jsem neměla to nutkání nutně knihu dočíst na jeden zátah, ale i tak byl příběh fajn a ráda si přečtu další knihu tohoto autora.

26.11.2019 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tak, a celou sérii s Erikou mám za sebou. Škoda, třeba se ještě nějakého nového dílu dočkám. Příběh se mi líbil, byl napínavý a tak trochu jsem tušila, jak to celé dopadne, resp. kdo za co může. Četlo se to samo.

23.11.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Mírně šablonovité, ale i tak bezchybná detektivka se sympatickou Erikou. Miluju knihy od Brydzy, je to návyková záležitost.

08.11.2019

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Skvělé, opět. Pokud hledáte čtivou detektivku s hustou anglickou atmosférou, pak jděte směle do ní. A vsadím se, že vraha netipnete :-)!

03.11.2019 5 z 5

Úplně jiný příběh Úplně jiný příběh Håkan Nesser

Úplně jiná detektivka, než na jakou jste zvyklí. Detektivem je obyčejný člověk, který řeší obyčejné existenční problémy, nemá nadpřirozené či jiné schopnosti, dokonce není alkoholik a až na pár výjimek v noci dobře spí. Sympatický, obyčejný chlap, který má tak trochu blízko Bohu. Děj plyne, vraha nepoznáte většinu knihy. Pěkně vykreslené postavy, i když mě mrzí, že nevím, co se stalo v Anglii Sáře a kde nakonec bude početná rodina bydlet. Jsou zde krásně zmíněny zásadní životní otázky nenásilnou formou. Autor Vám nic nevnucuje, zároveň Vás nutí přemýšlet, ukazuje Vám i jiný úhel pohledu. Pěkné.

28.10.2019 4 z 5