Never-More Never-More komentáře u knih

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Už v minulosti nám Marissa Meyer ukázala, že je opravdu skvělou autorkou a nezklamala mě ani teď. I když si někteří čtenáři stěžují na neustálé opakování toho samého, mě to při čtení vůbec nevadilo. Možná právě naopak by to nebylo ono, protože jde hlavně o vnitřní boj, avšak ne všechno je jednoduše černé a bílé. Nemohu říct, že bych se uprostřed knihy zasekla u nějaká části nebo že by mi připadala nudná a říkala jsem si, kdy se tam objeví akce (což se mi poslední dobou stává často). Možná proto, že nudná ani v nejmenším nebyla. Vůbec nelituju, že jsem si knihu koupila a ihned po přečtení zaujala čestní místo v mé knihovničce. Doufám, že si čtení Protivníků užijete stejně jako já, protože já si tuhle superhrdinskou jízdu vychutnala do poslední stránky.

12.09.2019 5 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Kniha byla skvělá - ale tak 30 stran před koncem se to trochu zvrtlo. Závěr byl přesně takový, jaký jsem čekala. Chápala jsem chování Hidea ale to nic nemění na tom, že mě to pěkně naštvalo. Nějak mi to tam celé nesedělo, ale možná je to jen můj pocit. Přesto jsem nemohla ubrat ani jednu hvězdičku za skvělý nápad a postavy. Styl psaní mě chytil tak, že jsem četla až do rána a ihned po probuzení jsem zase sáhla po knize. To byla teda jízda. Rozhodně doporučuji, stojí za přečtení.

28.12.2018 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Nejlepší kniha tohoto roku. Jsem prostě nadšená a doufám, že brzy vyjde další díl. Postavy jsou úžasné a prostředí superhrdinů prostě bralo dech - ale nic míň jsem od Meyerové ani nečekala. Prostě paráda - můžu jen doporučit.

25.10.2018 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Trošku spoiler. Kdyby se mě někdo na začátku zeptal na mé hodnocení, bez zaváhání bych řekla 5 hvězdiček, ale po přečtení? Upřímně, sotva 4, jen s odřenýma ušima. Knihu jsem přečetla za půl dne (vlastně spíš noci a odpoledne po škole), četla se mi velmi dobře, celý svět, který Barugdo stvořila byl dechberoucí, ale pak je tu jedna velká kapitola jménem Temnyj. Co víc dodat? Prostě stvořme nejlepší a nejzajímavější postavu, která dává nejvíc smysl a vlastně celou knihu povznese na další úroveň a pak (malý spoiler) z něj uděláme záporáka s problémy ohledně závislosti na moci, kontrole a ctižádosti. Bravo! Zkazilo mi to celkový dojem z knihy a pochybuju, že se pustím do dalších dílů, ale za čas asi ano. I když už se do toho budu trošku nutit. Neberte to jako negativní recenzi, můžete si zamilovat Mala a tím pádem vám bude Temnyjho "obrácení se k horšímu" jedno. Stejně ale nechápu, proč když hlavní hrdinka milovala Mala, měla zálusk na Temnyjho? Jakože Haló, tak ale to jsou už jenom drobnosti. Užíjte si čtení, snad vás má recenze neodradila ;)

22.05.2018 4 z 5

Alenka v říši zombií Alenka v říši zombií Gena Showalter

Úžasná knížka. Rozhodně nelituju, že jsem si jí koupila, právě naopak. S autorkou jsem se už v minulosti setkala a její styl psaní mi naprosto vyhovuje. Colea jsem si zamilovala a Ali taky, nebyla to taková hrdinka, kterých je poslední dobou v tomhle žánru plno. Neměla jsem jí chuť zabít 70x za jednu kapitolu. Chovala se tak, jako asi každý v její situaci, byla mi naprosto sympatická a přes smutný nádech knihy jsem se často přistihla, jak se při čtení usmívám. Rozhodně doporučuji. I když zombie nejsou můj šálek kávy, tak jsem knihu nemohla odložit a za den jsem jí přečetla. Spíš se bojím, že nevydržím to čekání na další díl :D

27.06.2017 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Wow. Prostě... wow. Kniha byla úžasná a řadím jí mezi takové knihy, jako je Pán prstenů a Hra o trůny. Už dlouho - pokud vůbec někdy - se mi do ruky nedostalo dílo, které by mě tak ohromilo. Až na pár drobností nemám Patrickovy co vytknout. Kvothe je někdy příliš chytrý, až geniální, ale o tom to je. Kdyby byl obyčejný, neměl by co Kronikáři vyprávět. Všechny postavy v knize byly vypracované, což u každé knihy oceňuji. Kromě Kvotha jsem si hlavně zamilovala Auri, Basta, Abenthyho, mistra Elodina a ostatní mistry - kromě Hemma. Taky se mi líbil Kvothův vztah k hudbě. Jediné, co mi fakt pilo krev, byla postava Denny. Podle mě neudělala absolutně nic, aby si zasloužila lásku někoho, jako je Kvothe a proto jsem pasáže, kdy byly spolu, četla rychle, jen ať je mám už za sebou. Takhle si lásku fakt nepředstavuju! I tak byla kniha dokonalá. Pro mě. Vám taková možná nebude připadat kvůli delšímu rozjezdu, což mě osobně vůbec nevadí. Autor nechal děj plynout tak, jak měl, i když to bylo trochu nezáživné, prostě to k té knize sedělo a já nemůžu jinak, než dát pět hvězdiček!

12.05.2016

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Kniha mě donutila smát se, brečet a ve vhodných chvílích se i zamyslet. Nenudila mě, právě naopak, je to jedna z mých oblíbených knih. Doporučila jsem jí mnoha kamarádkám a všem se moc líbila. Trochu mi připomínala film Na Hromnice o den více, ale i tak byla dokonalá. Byla taky hodně reálná ohledně vztahů postav. Sam byla někdy trochu naivní, ale nakonec viděla pravdu a byla ochotná se obětovat a tím mě dostala. Kent byl úžasný a jeho city k Sam - i když se k němu a všem ostatním nechovala extra jako materiál na svatou - byly opravdové a sladké. A epilog byl třešnička na dortu toho všeho. Rozhodně pět hvězdiček.

28.12.2015 5 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Nebudu lhát a říkat, že to byla ta nejskvělejší kniha, kterou jsem četla, ale tím, jak byla neobyčejná, i když mi někdy přišlo, že autorka "čerpala z už použitých zdrojů", jako třeba Narnie a milostný trojúhelník mě často štval, má tato kniha své kouzlo. U prvního dílu, jsem byla nadšená a prožívala jsem vše s Meghan a druhý díl to nezkazil, jak to u některých sérií bývá. Nejvíc mě zklamalo, že v češtině nebude vydán další díl. Nesnáším, když mám jen polovinu série. Ale i tak se nenechte odradit a zkuste aspoň dva vyšlé díly. Možná nakladatelství změní názor. Já bych osobně knihu nevyměnila. Je plná kouzel a neobyčejných věcí a překvapila mě tak, jak se mi to u knihy už dlouho nestalo. Proto si Meghan, Puk, Ash a samozřejmě i autorka zaslouží za skvělou práci pět hvězdiček! P.S. pro mě celou knihu zachránil Ash.

28.12.2015 5 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Tohle jsem od téhle knihy tedy vůbec nečekala. Čekala jsem od ní... já nevím, něco víc neobyčejného. Ne, že by tato kniha obyčejná byla, to tedy rozhodně ne, ale to, co jsem čekala když jsem začala číst, bylo naprosto odlišné od toho, co jsem nakonec dostala. Taky jsem čekala úplně jiný závěr knihy, který všechno naprosto zvrátil. Ale to pochopíte, až si knihu přečtete. Nesnáším, když kniha skončí otevřeně. Což se stalo samozřejmě i u této knihy. Ale i přes všechna proti jsem ráda, že jsem se do knihy pustila. I přes anotaci, která je hlavně o Finnovy - tedy mě to tak přišlo - byla skoro celá kniha složená z dialogů Darea a Cally. Tyto dialogy knihu upřímně zachránily, jinak by byla o ničem. Když jsem knihu zavřela, podivovala jsem se, že jsem hlavní zápletku neprokoukla už na začátku. Rozhodně doporučuju. Čtení je poklidné - dokud nepřijde konec, kde Vás kniha naprosto pohltí a zůstanete zírat s otevřenými ústy.

28.12.2015 4 z 5