neubam02 neubam02 komentáře u knih

Cizinec se zapalovačem Cizinec se zapalovačem Valentina Vávrová

Kniha je sice kratší, ale za to je plná akce, strachu a nejsou zde hluchá místa, u kterých bychom se nudili.
Výborný horor, od podle mě velmi nadějné české autorky. Konec příběhu nám naznačuje, že by se mohlo jednat o sérii a mohli bychom se dočkat dalšího dílu! Rozhodně doporučuji!

19.04.2024 5 z 5

Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Karin Novotná

Geniální a velmi originální nápad!
Rebeka se narodila s rozštěpem, kvůli němuž si ji spolužáci ve škole dobírají a ona tráví ráda čas sama se svými knihami. Jednoho dne se seznámí s Nelou, která je též drobet jiná a ihned mezi nimi dojde ke spojení, po němž už Rebeky život nikdy nebude jako dřív.

Kniha byla velmi čtivá a již od samého začátku plná akce, napětí a strachu.
Líbilo se mi, že ačkoli je kniha tenká, stihlo se do ní vměstnat nejen napětí, ale i první láska a hlavně se mi líbilo, že autorka do knihy zapojila téma Downova syndromu.

Vůbec by mi nevadilo, kdyby tato kniha nebyla jen novela, ale dlouhý román. Nápad mě velmi zaujal a postavy jsem si také stihla zamilovat. Konec jsem samozřejmě obrečela, takže radím nedočítat na veřejnosti.

22.03.2024 5 z 5

Ukradené jazyky Ukradené jazyky Felix Blackwell

Perfektní kniha plná nadpřirozena - pokud ji budete číst večer, tak se rozhodně budete bát...

Autor knihu původně psal na web, příběh zveřejňoval po kapitolách, a díky tomu je každá strana zcela zaplněna akcí. Děj sviští rychlostí blesku, neustále se něco děje. Příběh nemá žádná nudná místa.

Felix, jedna z hlavních postav, mi byl velmi sympatický. Líbila se mi jeho nekonečná láska k přítelkyni. Stále se staral hlavně i o ni, i když mu šlo o život.
Kdežto druhá hlavní postava, Faye, mi až tak sympatická nebyla a svým chováním mě často štvala.

Jestli jsem to správně pochopila, postavy jsou inspirovány autorem a jeho skutečnou přítelkyni. Doufejme, že nadpřirozeno, které v knize je, nemá základ ve skutečném světě....

Knihu rozhodně doporučuji všem milovníkům hororů.

07.10.2023 5 z 5

Houslistka z Osvětimi Houslistka z Osvětimi Ellie Midwood

Nádherná kniha!
Hlavní postavu si prostě zamilujete, její odhodlání, obětavost a hlavně nebojácnost. Almu milovali nejen samotní vězni, ale i vedení tábora včetně Anděla smrti - doktora Mengela. V knize nechybí ani láska.
Samozřejmě konec knihy se mi těžko četl a přes slzy jsem skoro neviděla na písmenka.
Každopádně autorka si mě získala a nutně si musím přečíst i její zbylé knihy.
Rozhodně doporučuji milovníkům válečných románů.

26.03.2023 5 z 5

Krása mezi námi Krása mezi námi Cory Anderson

Tak tohle byla jízda. Příběh, který je napínavý od první do poslední stránky. Miluju knihy, které vás dostanou hned od samého začátku.
Hlavní postavy Jack, Matty a Ava… Rozhodně si je zamilujete a nebudete stačit zírat, stejně jako já, nad jejich statečností.
Kniha zároveň ukazuje, jak v jednu chvíli může být život krásný a v druhou se otočí a vše je špatně.
Jsem si jistá, že knihu Krása mezi námi jsem nečetla naposledy.
Doporučuji všem, kteří rádi čtou příběhy, které vás chytí za srdce a na hodně dlouho po dočtení zaměstnají vaši mysl…
„Co si uložíte do srdce, to vám přinese bolest. Ale ta bolest bude stát za to. Zažehne vás a spálí na uhel. Srazí vás na kolena. Rozláme vás na kusy. A změní vás.“

08.07.2022 5 z 5

Pohlednice z Paříže Pohlednice z Paříže Alex Brown

Jako první musím vyzdvihnout tu nádhernou obálku! Ta umí zaujmout na první pohled...

Miluju knihy, kde se střídá minulost a budoucností, bohužel tady jsem byla zklamána. Pouze první kapitola byl pohled do minulosti, později se tam drobet četly deníky, ale i tak bylo té minulosti pomálu.

Příběh pro mě postrádal i nějaký hlubší děj. Tři kamarádky které vysedávají v Paříži u jídla s vínem nebo si prohlíží byt. Do toho samozřejmě ještě musíme přidat romantickou linku... (spoiler: po týdnu láska jak trám a nabídka společné koupi domu?!)

Knihu bych doporučila jako nenáročnou, oddechovou četbu pro milovníky Paříže a romantikům, kteří věří na lásku na první pohled.

03.07.2022 3 z 5

To nechceš! To nechceš! Honza Hlaváček

Kniha plná zajímavých příběhů. Některé jsou hodně vtipné, některé méně a některé tak tragické, že už se ani nesmějete.

Být muzikant na takových událostech je pro mě hodně odvážné a obdivuji každého, kdo na něco takového má nervy.

Autor má svůj jedinečný styl, užívá dialekt. Pro někoho by to mohlo být odrazující. I mně se první čtvrtina knihy četla hůře, než jsem si na autorovo „řeč“ navykla.

Naštěstí každý příběh obsahuje slovníček, takže si můžete méně známá slova vyhledat, aby vám vyprávění dávalo smysl. Možná by bylo lepší ho umístit na začátek příběhu, aby člověk nemusel furt listovat a dohledávat.

Kniha obsahuje řadu krásných ilustrací, které skvěle příběhy doplňují. Některé jsou teda hodně zajímavé…

Knihu rozhodně doporučuji všem budoucím nevěstám, aby věděly, do čeho jdou, co se může stát. A hlavně, aby věděly, že to co mají doma třeba není tak špatné, že může být i hůř… to platí i pro ženichy, protože některé ty nevěsty byste domu opravdu nechtěli…

04.06.2022 4 z 5

Pýthie Pýthie Veronika Černá

Jedná se spíše o romantiku s fantasy pozadím nikoli opačně. Kniha se točí hlavně kolem sázky a vztahu hlavních postav, ale mně to absolutně nevadilo. Já jsem se o světě, ve kterém žijí dozvěděla, co jsem potřebovala. Ale chápu, že kdo hodně čte fantasy a hodně se vyžívá v různých světech, tak by mohl postrádat nějaké bližší podrobnosti.

Na knize je super, že je vyprávěna z pohledu dvou hlavních postav, které jsem si zamilovala – Lis a Romain, dva pýthiané, jasnovidci.

Lis je skvělá hlavní postava. Postupně objevujeme různé stránky její osobnosti a měla jsem ji s každou přečtenou stranou čím dál tím víc ráda. Její pokusy vyhrát sázku jsou mnohdy velice vtipné.

To Romain mi z počátku nesedl. Přišel mi až moc hrubý a říkal věci, které by ranily i člověka z kamene. Časem se však podíváme, co skrývá pod maskou a přijdeme na kloub jeho chování.

V knize je i řada zajímavých vedlejších postav. Bylo by skvělé, kdyby autorka napsala další knihu, kde by hlavní postavou byl Kal nebo Blanka, protože bychom se do tohoto světa podívali z pohledu jiné nadpřirozené bytosti.

Pokud máte rádi romantické příběhy z prostředí vysoké školy, tak určitě Pýthii doporučuji všemi deseti!

20.04.2022 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Tak tohle bylo neuvěřitelný! Kateřina Karolová je další česká autorka, která dokazuje, že i v naší literatuře jsou skvělé knihy!
Příběh mě bavil od začátku do konce. Byla to neskutečná jízda.
Hlavní postavy jsem si teda nezamilovala. Byli tak protivní, neustále se do někoho naváželi, vzájemně se uráželi, pomlouvali… takhle si rozhodně kamarády nepředstavuji.
Chvílemi si říkáte, co se to sakra děje?! Jste neskutečně zmatení, vytváříte v hlavě různé konspirační teorie, ale na konci se vše krásně vysvětlí, střípky do sebe zapadnou a vy se nestačíte divit!
Musím se přiznat, že kniha mě občas pěkně děsila. Rozhodně by mě nikdo při čtení knihy do lesa nedostal.
Na druhou stranu je kniha opravdu plná skvělých vtípků a srandovních momentů. Dlouho se mi nestalo, že bych se u knížky smála nahlas.
Autorce rozhodně horory jdou a doufám, že někdy vydá další!
Dokonalost! Určitě doporučuji všem milovníkům hororů, protože Odbočka v lesích se zařadila mezi mé top horory.

10.04.2022 5 z 5

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Nemám slov… Kathryn Hughes opět nezklamala a připravila si pro nás pořádnou emoční jízdu.

Kniha se zprvu skládá z mnoha příběhů, které se střídají v místě i čase a může to na někoho dohromady působit zmateně.
Avšak postupem času do sebe vše začne krásně zapadat.

Tara, hlavní postava, je neuvěřitelně silná a rozhodně vám bude lámat srdce každá těžkost, kterou si pro ni osud připravil.

Rozhodně doporučuji, ale připravte si kapesníčky, slzy určitě potečou! Kniha dokáže rozbrečet, ale i rozesmát. Byla to opravdu pořádná vlna různých emocí.

27.03.2022 5 z 5

Rudý vlk Rudý vlk Rachel Vincent

Rudý vlk si mě naprosto získal už od první kapitoly! Okamžitě se stal mojí nejoblíbenější knihou a každé slovo jsem naprosto hltala.

Celý nápad s temným letem je úplně dokonalý a příběh má v dalších dílech neskutečný potenciál, protože se nám ještě mnoho příšer může odhalit.

Hlavní postava je skvělá, avšak s pár jejich rozhodnutími jsem nesouhlasila, protože kdyby se zachovala jinak, mohla zachránit mnohem více životů, ale to by samozřejmě autorka pak neměla o čem psát.

Kdo nemá rád milostné trojúhelníky, tak ho romantická linka úplně nenadchne, ale i tak jsem si čtení moc užila.

Malinko mi vadilo jméno Adéla. Vůbec se to do knihy mezi ostatní jména nehodilo. Nevím, proč tohle jediné jméno počeštili. Adel by byla určitě lepší.

Podle některých recenzí jsem se bála, že kniha bude mít extrémně otevřený konec, což já nesnáším, ale můžu vás uklidnit. Kniha mi přijde krásně zakončená. Ano, má to potenciál na další díly a nejspíš i budou? Ale nebude vám trhat žíly, že u sebe okamžitě nemáte další díl.

Na milion procent všem doporučuji!

20.03.2022 5 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Elena se rozhodně stala jednou z mých oblíbených knižních postav! Takhle sympatickou hlavní hrdinku jen tak někde nenajdete.
Nápad se světem, kde víno vytvářejí víly je úplně geniální! Moc se mi líbila myšlenka takto magického světa.
A rozhodně jsem celou dobu měla chuť na víno, o kterém se v knize tak krásně píše. Je vidět, že knihu psala vinná milovnice.
Romantická linka je super. Přesně podle mého gusta, nic přeslazeného.
Tento příběh je hezky ukončen, nicméně jsem zjistila, že existují i další díly a mám z toho velkou radost!
Yvette jsem si též zamilovala a moc ráda se o ní dozvím něco dalšího.
Rozhodně doporučuji všem, co milují lehké fantasy mísící se s romantikou.

18.03.2022 4 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Moc jsem se na knihu těšila a ve finále musím bohužel říct, že mi vůbec nesedla.

Prosím, pokud se rozhodnete přečíst si tuto knihu, tak si rozhodně předem nečtěte anotaci, jinak si zcela zkazíte zážitek z knihy, neboť se tam nic víc nestane.

Milovníci Londýna a historie budou nadšeni, avšak na mě tam bylo až moc popisů různých míst a věcí.

V knize se zmiňuje hodně jiných knih. Většinu jsem nečetla, ale v jeden moment jsem si říkala, jestli je četla aspoň autorka. Protože každý, kdo četl a viděl film Sirotčinec slečny Peregrinové, tak ví, že je naprostý nesmysl, pustit si film a pak navázat tím, že půjdete číst druhý díl.

Kniha má pár ilustrací na začátku kapitol a co mě mrzí, že je to neustále ten stejný obrázek jako na obálce. Proč? Kdyby byl každý třeba jen malinko jiný, působilo by to lépe.

Kniha je opravdu hodně oddechová.

22.01.2022 3 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Kathleen Barber

Kniha je neuvěřitelně čtivá. Každá kapitola je vyprávěna z pohledu jiné postavy, což napomáhá svižnosti děje. Nejčastěji vidíme svět očima samotné Audrey, občas očima Cat a sem tam se na příběh podíváme očima našeho stalkera.

Můj tip na identitu stalkera byl celkem mimo. Čekala jsem někoho jiného a konec samotný byl překvapivý.

Z knihy plyne celkem velké ponaučení… neměli bychom s cizími lidmi sdílet úplně všechno. Měli bychom si dát pozor, co nahráváme na internet a hlavně, co stahujeme.

03.12.2021 4 z 5

Ve stínu války Ve stínu války Jarmila Stráníková

Z prvu jsem váhala, zda si knihu přečíst nebo ne. Podle anotace mi přišlo, že to není úplně kniha pro mě. Očekávala jsem dějepisnou knížku plnou nezábavné historie, dat a faktů. Šíleně jsem se zmýlila a jsem neskutečně šťastná a vděčná, že jsem si knihu přečetla. Autorka se okamžitě stala jednou z mých nejoblíbenějších českých autorek.

Bohužel by kniha potřebovala jinou obálku a drobet poupravit anotaci, aby nalákala cílovou skupinu, které je určena.

Kniha je neuvěřitelně napínavá a svižná. Nemá absolutně žádná hluchá, nudná místa. V kapitolách se střídá čas, prostor a hlavní postavy, což zaručuje tu neuvěřitelnou čtivost.

Příběh vás několikrát rozbrečí, ale i rozesměje. Z počátku to pro mě byla síla, že jsem musela na chvíli přestat číst a rozdýchat tu krutost, ale to jsem možná jenom citlivka.

Úžasná kniha a neskutečně se těším na další autorčino dílo!
Ve stínu války teď patří mezi mé knižní poklady.

25.11.2021 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Třetí díl úžasné detektivní série s Josie Quinn.

Kniha je rozdělena do dvou takových časových linií.

První začíná v momentě, kdy dva chlapci při hře v lese objeví kosti ženy, které v hrobě leží opravdu hodně dlouho. Tím se nám otevírá druhá časová rovina, a to jsou vzpomínky Josie na její dětství.

Musím říct, že Josie je opravdu silná žena, protože to, co si ona prožila, by jen tak někdo nezvládl. Rozhodně se připravte na pořádné emocionální drama. Líbí se mi, že kniha otevírá řadu závažných témat, jako je týrání a prodej dětí, drogy a násilí. Jestli si myslíte, že jste měli dětství naprd, tak po přečtení této knihy už si to myslet nebudete.

Líbí se mi, jak se knihy opravdu hodně točí kolem života Josie, takže ani v této knize nechybí postavy známé z předchozích dílů.

Pokud si po druhém díle myslíte, že tohle bude díl bez lásky, tak budete překvapeni. Líbí se mi, kam to zatím směřuje a moc se těším, jak se to bude v dalších dílech vyvíjet.

Každopádně jsem si celou dobu myslela, jak brilantní jsem detektiv, jak jsem na všechno přišla a proč to Josie proboha nevidí. No… pak se ukázalo, že nejsem až tak dobrý detektiv a zůstala jsem zírat s pusou otevřenou. Na konci jsem dokonce měla slzy v očích, jak dojemné to bylo.

Každý další díl od této autorky je lepší a lepší… Tohle bylo opravdu úžasné čtení. Zhltla jsem to během dne.

20.11.2021 5 z 5

Milý Edwarde Milý Edwarde Ann Napolitano

Abych byla upřímná, z počátku mě kniha moc nebavila, trvalo přibližně nějakých sto stran, než jsem se do příběhu ponořila. Kdybych nebyla ve společném čtení, tak jsem nejspíš knihu odložila a to by byla veliká škoda. Jakmile jsem se začetla, už nešlo přestat. Příběh byl čím dál tím napínavější. Děj postupně graduje a zhruba posledních sto stran jsem měla neustále slzy v očích. Krásný a dojemný příběh.

16.11.2021 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Dívka beze jména je již druhá kniha s Josie Quinnovou a dle mého je o level výš než Mizející dívky.
Líbilo se mi, že nedocházelo k takovým zvláštním skokům v místě a čase jako v předchozí knize.
Děj byl neuvěřitelně napínavý a pokud se začtete, tak je velice těžké přestat.
Líbí se mi, že se kniha opravdu hodně točí okolo života Josie. Sice kdo předchozí díl nečetl, tak v tomto se dozví stručné shrnutí, ale je lepší přečíst si všechny díly a znát život Josie do detailu.
Jako hlavní postava je Josie velice sympatická, statečná a hlavně silná. Protože to, co se jí děje, by jen tak někdo nezvládl.
Těším se, co přinese další díl – Matčin hrob.

28.10.2021 4 z 5

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Z počátku mi kniha připomínala After, ale velmi rychle jsem změnila názor. Maddox rozhodně není Hardin. Na rozdíl od něj, je to totiž velice sympatický kluk. Jediné, co mají společné je možná tak spousta tetování, piercing a tmavé oblečení. Maddox je milý, není to agresivní, nevěrný alkoholik, jako Hardin.

Anna je též velice sympatická postava. Často mi jí bylo líto, protože chování jejího otce bylo opravdu přes čáru. Já být na jejím místě, tak se dávno sbalím a odejdu.

Hodně se mi líbilo, jak oni dva, jako pár, spolu komunikovali. Kdykoli se něco stalo, tak jsem čekala, že ona uraženě uteče a dalších x stran budeme koukat, jak z nedorozumění udělali velblouda. Byla jsem šťastná, že hlavní postavy si vždy vše ihned vysvětlily.

Knize bych velmi ráda dala 5 hvězdiček, protože takhle krásnou romantiku jsem dlouho nečetla. Nakonec jsem se ale rozhodla půl hvězdičky ubrat, protože mi opravdu vadilo neustálé opakování děje, protože je kniha psána z pohledu obou hlavních postav. Často jsem měla chuť přeskakovat, protože mě nebavilo číst to, co jsem četla pár stránek před.

Celkově jsem z knihy ale opravdu hodně nadšená. Četla jsem ji jako knižní štafetu, a tak moc se mi líbí, že si ji musím objednat, abych ji měla ve své knihovně, protože si ji stoprocentně chci ještě někdy přečíst. Nemůžu se dočkat, až vyjde další díl.

25.09.2021 4 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Knihu jsem začala číst v elektronické podobě a po pár stranách mi bylo jasné, že ji potřebuji i v papírové podobě ve své knihovně.
Kniha se skládá ze spousty příběhů. Může se vám zdát, že příběhy spolu nijak nesouvisí, ale později do sebe zapadají i sebemenší detaily. Autor mi přijde geniální, že dokázal napsat něco tak promyšleného.
Celkově nápad s Druhou šancí mi přijde super a řekněme si to narovinu, kdyby něco takového opravdu existovalo, každý by si to chtěl vzít.
Miluji knihy, které mě nutí nad nimi ještě dlouho po dočtení přemýšlet.
Po přečtení knihy přišel celkem šok, když jsem poslouchala Opravdové zločiny a zjistila jsem, že největší masakr z Druhé šance není žádný autorův výmysl, ale věc, která se opravdu stala.
Každopádně kniha mě opravdu hodně bavila a určitě se k ní ještě někdy vrátím.

28.08.2021 5 z 5