Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

Herecká manželství Herecká manželství Michaela Remešová

Z knihy je cítit na sto honů, že ji sepsali redaktoři Blesku. Zvláště kapitola o Vránové a Rážovi se skutečně "povedla". Ale ostatní jsou relativně slušné. Knihu jsem pořídila jako dárek pro příbuznou k Vánocům. Naštěstí je "Bleskový typ", takže se jí bude líbit. Pro "senzacechtivé" čtenáře to jistě JE dobrá kniha.

23.10.2018 2 z 5

Klaun si povídá s Bohem Klaun si povídá s Bohem Jiří Suchý

To bylo opravdu milé počtení :-) Našla jsem u pana Suchého dosti myšlenek, které se mi také honívají hlavou. Často jsem se i nahlas zasmála. Třeba otázka "Po čem se plazil had, dokud mu Hospodin neřekl, že se bude plazit po břiše a žrát prach" je famozní :-)

16.10.2018 5 z 5

Dotýkat se vrcholů Dotýkat se vrcholů Michael Martinek

Milá krátká zamyšlení nad mnohými tématy. S některými se ztotožňuji a za to Michaelovi děkuji. Nejvíc na mě asi sedí str. 73 :-)

09.10.2018 5 z 5

Jiří Suchý - Mé srdce - tisíc kilowatt Jiří Suchý - Mé srdce - tisíc kilowatt Magda Hettnerová

Jó, pan Suchý, to je BOREC! Jeho odpovědi jsou nevyhýbavé a vtipné. Ničím se nechlubí a je zdravě sebekritický. Moc hezká odpověď na předposlední otázku Kam podle Vás spěje svět? "Na tohle neodpovím, protože bych musel použít sprosté slovo." :-)))

07.10.2018 5 z 5

Alchymistické povídky Alchymistické povídky Gustav Meyrink (p)

Meyrink byl můj milovaný autor, co se týče Golema a Bílého dominikána, na které jsem nedala nikdy dopustit. Alchymistické povídky spojuje touha po vědění, nebo spíše získání moci nad kovy a prvky a tím i získání bohatství, a zdá se, že nejeden alchymista špatně skončil. Z těchto povídek se také člověk doví něco z historie.

30.09.2018 3 z 5

Za jedním úsměvem - Blahoslavená Alexandrina Maria da Costa Za jedním úsměvem - Blahoslavená Alexandrina Maria da Costa Gabriele Amorth

Kdo si chce přečíst "duchovní horror", sáhl po dobré knize. Kolik síly musela mít Alexandrina, aby všechno vydržela, si nedokážu představit.

27.09.2018 4 z 5

Máj - Marinka Máj - Marinka Karel Hynek Mácha

Máj je klasika, takže jsem se vrátila ke školní četbě, abych dohnala resty. Poezie mě (bohužel) nebere a Mácha je pro mě ještě k tomu komplikovaná osobnost a jeho květnatost je až děsivá. Márinka je stejně květnatá, ačkoli více méně próza. Každopádně jsem ráda, že jsem to přelouskla, jsou tací, pro které je Mácha borec :-)

18.09.2018 3 z 5

Dievča spod Ánd Dievča spod Ánd Mária Lucia Beccalossi

Četla jsem českou verzi, vydanou Salesiánskou provincií Praha v roce 2004. Stručný životopis o jedné velké osobnosti, i když "jen" velmi mladé dívce.

15.09.2018 5 z 5

Poklesky rozverné snoubenky Poklesky rozverné snoubenky Miloň Čepelka

Páni, co je na tomhle za pornografii? Ano, poslední stránky jsou trošku "lechtivější", ale jinak se jedná o velmi čtivý, a když to napíšu hloupě, MILÝ příběh jedné mladé dámy, která prostě žije svůj život a hledá "toho pravého". Moc se mi líbily Lídiny "rozhovory" s Bohem a myšlenky doktora Krále :-) Je to hezká knížka!!!

10.09.2018 5 z 5

Zvony rodiny Dytrychovy Zvony rodiny Dytrychovy František Kobza

Katalog s medailonky rodiny Dytrychovy, která se začala zabývat zvonařstvím a jejíž zvony jsou dnes v mnoha zemích i mimo Evropu. Je úžasné, jak si zvonárna nepřipouští možnost konkurence :-))

10.09.2018 3 z 5

Příliš mnoho pohřbů aneb Když květiny promluví Příliš mnoho pohřbů aneb Když květiny promluví Miloň Čepelka

Pan Čepelka mile překvapil. Velice mile :-) Hezký rodinný příběh se vším všudy, rodinné starosti a problémy tří generací. Čte se báječně.

05.09.2018 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Tož přátelé, toto je soda. Kniha se dá srovnat se zážitky z koncentračních táborů, pokud ale nejsou ty zážitky dokonce HORŠÍ. Když se dokážete vžít do situace Věry a Nadi, běhá vám při čtení každé stránky mráz po zádech. A to, jak se jim nakonec podařilo dostat zpátky a hlavně za jakou cenu, je poslední kapka...

30.08.2018 5 z 5

Židovská kuchyně Židovská kuchyně Eugeniusz Wirkowski

Fajné - nenapadlo by mě číst kuchařku, ale je to kniha o jídle, že.. takže Čtenářská výzva splněna. Krom toho na prvních stranách se čtenář dozví o zvycích a židovských svátcích, což je výborné. Zaujaly mě ovocné polévky a recept na jablka s fazolemi :-D

17.08.2018 5 z 5

Přímý přenos z Golgoty Přímý přenos z Golgoty Gore Vidal

Sorry jako, ale to se nedá. Třeba někdy jindy. Su asi ve třetině a TRPÍM.

12.08.2018 1 z 5

Trvalo mi, než jsem se začetla. Nicméně obsahově a jazykově je to báječný cestopis. Víte, mně hrozně vadila grafika knihy. Knížka o Turecku a Izraeli měla bezvadně nalámaný text a ilustrace vše korunovaly. Kniha se četla sama. Ilustrace této knihy se mi NELÍBÍ, mnohdy mi přijdou až zbytečné, a text je nalámaný tak, že vznikají příliš dlouhé odstavce a čtení je tím pádem poněkud únavné. Nechci se nikoho dotknout. Kéž by se autor vrátil k první ilustrátorce !!! Protože jeho humor je vynikající.

12.08.2018 5 z 5

Čuníkův supertajný deník Čuníkův supertajný deník Emer Stamp

Cha... dobrá oddechovka nejen pro děti. Kačera bych chtěla za kámoše taky. Zlá kuřata mi asociují moji občasnou brigádku :-)))

07.08.2018 5 z 5

V erbu lvice V erbu lvice Alena Vrbová

Omlouvám se za nízké hodnocení, je to na svou dobu mistrovské dílo, úžasná kronika, ale prohlodávám se tím jak myš betonem, takže zatím končím v polovině a čekám na příhodnější dobu, kdy ji snad dočtu. Zdislavu mám velmi ráda :-)

03.08.2018 3 z 5

Život Dona Boska Život Dona Boska Teresio Bosco

Pro všechny, kteří chtějí Dona Boska poznat, je to milá, lehká, tenká a přitom vševypovídající knížečka :-) Nicméně doporučuji obsáhlejší životopisy :-)

02.08.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Páni, tak musím říci, že mě to mile překvapilo. Jak se o knihách všude mluví, vždycky mě to odrazuje od čtení. Nicméně když zájem trochu opadne, zvědavost mi nedá. Toto dílo mě ovšem NADCHLO, až mě to samotnou překvapuje. Sice jsem viděla první film, nicméně kniha rozhodně překonala má očekávání. Jedna z výborných detektivek, nebo psychothrillerů.

30.07.2018 5 z 5

Dobytku smíchu netřeba Dobytku smíchu netřeba Daniil Charms (p)

Skutečně absurdní povídky plné černého humoru a násilí - po přečtení doslovu už chápu proč :-)) Nejvíc se mi líbila povídka 17 koní. Autor musel být dobrý týpek :-))

13.07.2018 4 z 5