Netopýr_5 Netopýr_5 komentáře u knih

Fraktální šum Fraktální šum Christopher Paolini

Vrhnul jsem se na knihu s očekáváním, které se s přibývajícími stránkami vytrácelo a v závěrečných kapitolách zcela zmizelo. Nevím co si z této knihy mám vlastně odnést? Možná mi to dojde časem. Víceméně se jedná o popis cesty 4 osob k cíli výpravy v cizím prostředí. No, po sérii Dračích jezdců a docela povedenému sci-fi Spát v moři hvězd, dávám 2 hvězdy.

05.11.2023 2 z 5

Škorpilova běžecká bible Škorpilova běžecká bible Miloš Škorpil

Příručka pro každého běžce. Je zde zachycena podstata mnoha problémů při běhu a jejich řešení. Škoda, že zde není zachyceno využití sporttesterů třeba i v oblasti sledování výkonu ve wattech oproti tepovce. Moderní technologie jsou zmíněny okrajově. Kniha je ale parádní co se týče motivace, fyziologie, cvičení a stravy...

01.10.2023 4 z 5

Západ slunce Západ slunce Erin Hunter

Napínavý, poutavý příběh, pro ty co si dokáží představovat polidštěný kočičí svět. Chtěl jsem jen dočíst sérii, ale uvažuji, že budu číst i další. Je to opravdu oddech. Člověk u četby zapomene na svět okolo.

04.06.2023 5 z 5

Umění rychlejšího běhu: Zlepšete techniku, trénink a výkon Umění rychlejšího běhu: Zlepšete techniku, trénink a výkon Don Melvin

Kniha se mi hodně líbila, ale je vidět, že autor je ze staré školy (70-80 léta.) Tréninky už málokdo zapisuje ručně. Některé metody se mi zdají už překonané (statické protahování před tréninkem). Nicméně vše bylo podáno čtivě a srozumitelně. Spousta aha momentů. Kniha mne hodila zpět do dětství 80. let, kdy jsem trénoval atletiku a běh na stadionu a v lese na pilionvé dráze. Chybí mi dnešní pohled na běh s využitím technologií (hodinky apod.)

08.05.2023 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha mne neoslovila. Smyšlený příběh a ještě negativní. Mám raději příběhy, co se staly. Třeba zajímavá byla kniha od Věry Špitálníkové o KLDR (5 hvězd)...

29.01.2023 2 z 5

Z deníku učitelky základní školy Z deníku učitelky základní školy Pavla Hermannová

Jednotlivé příběhy na sebe nenavazují, ale každý příběh mne něčím zaujal, humorem nebo situací, kterou musí učitelé ZŠ v dnešní době zažívat. Za 40 let se toho změnilo hodně. Jsem rád, že autorka příběhy popisuje s nadhledema humorem. Větší část knihy jsem měl koutky úst nahoře. Bylo mi líto, když kniha končila, rád bych si ještě alespoň virtuálně zpestřil den, který není tak perný, jako den učitele.

13.11.2022 5 z 5

Katova dcera a král žebráků Katova dcera a král žebráků Oliver Pötzsch

Od knihy jsem se nemohl odtrhnout. Ještě, že jsem na nemocenské... Dlouho mne takto nějaká kniha nevtáhla do děje... Historie, míchaná s detektivkou a dějem v jiném městě, byla opravdu osvěžující.

05.10.2022 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Když jsem dočetl Ranhojiče, těšil jsem se na tento díl... Bohužel, bavila mne tak 1/3 knihy. Dávám 3 hvězdy a momentálně si dám pauzu od tohoto autora.

02.10.2022 3 z 5

Stmívání Stmívání Erin Hunter

Povedený díl. Líbil se mi nejvíce z celé série Nové proroctví. Napínavé a romantické :-)

07.06.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil styl psaní, který mi ze začátku připadal chaotický. Pak už jsem knihu četl s chutí, a i když byla o těžké době, dala mi spoustu námětů k přemýšlení. Je pro mne zároveň první knihou, která popisuje život běžných lidí v Německu za 2. světové války. V dnešní době, kdy válka je za humny, přináší kniha aktuální pocity pro lidskou duši.

27.03.2022 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Poslech audioknihy byl příjemný. Obsahově mne děj knihy nejen překvapil svým napětím a zajímavým příběhem, ale i poučil o kultuře, kterou vůbec neznám. Knihu vnímám i jako "naučnou" v oblasti lékařství, náboženství a zeměpisu. Autor mne tímto dílem motivuje k přečtení jeho dalších. Celkově tleskám a dávám 5 hvězdiček.

20.03.2022 5 z 5

O svobodě myšlení O svobodě myšlení Vlastimil Vondruška

Kniha zklamala má očekávání. Těšil jsem se na autorův názor ohledně svobody myšlení kvůli jeho znalosti historie. Bohužel kniha byla většinou výčtem historických postav, období a jejich významných osobností, filosofů, jejich myšlenek. Líbila se mi jedna kapitola, kde autor popisuje výhody psaného textu oproti mluvenému projevu a televizi. Četl jsem to trochu na sílu...a nebýt několika zajímavých míst, dal bych 2 hvězdy.

04.12.2021 3 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Kniha, která stojí za to, abych ji dal 5 hvězd... Sedí mi styl vyprávění autorky a pocity naděje v těžkých životních podmínkách... Obohatilo mě to. Díky.

14.11.2021 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Kniha, která mě oslovila ještě o krapet víc než populární Šikmý kostel. Odkryla totiž tajemství ruských koncentračních táborů o kterých jsem neměl páru. K tomu napínavý příběh na základě skutečných událostí. Co víc si čtenář může přát, než to, že každou volnou chvilku hltá stránku za stránkou a těší se, co bude dál... 6 hvězdiček!

03.11.2021 5 z 5

Záře hvězd Záře hvězd Erin Hunter

Výborné pokračování. Díl opět nezklamal. Je jen škoda, že budu čekat půl roku na další pokračování... Už teď se ale těším.

13.09.2021 5 z 5

Jirkův vesmírný lov pokladů Jirkův vesmírný lov pokladů Stephen William Hawking

I přes svůj dospělý věk mne kniha zaujala svým příběhem i srozumitelně podanými odbornými tématy. Vše bylo nadávkováno tak akorát. Je vidět, že knihu sepsaly kapacity. Zcela upřímně jsem si knihu vychutnal a těším se na 3. díl.

06.06.2021 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha II. Spát v moři hvězd. Kniha II. Christopher Paolini

Je o moje první sci-fi v dospělém věku, takže nemám s čím srovnat. Nicméně příběh je čtivý, propracovaný, vtáhl mne hned od začátku 1. dílu do děje. Nutil mne využívat každou chvilku k dalšímu čtení. Autor gradoval příběh podobně jako v sérii Dračích jezdců. Líbí se mi jeho styl psaní a vyváženost akčních scén s těmi přemýšlivými. Těším se na další knihy autora. Mám jedinou technickou výtku a to k rozdělení českého překladu na 2 díly. Doporučuji si je obstarat a číst najednou.

11.04.2021 5 z 5

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Pěkný cestopis a zároveň popis předválečné doby. Kniha mne dostala do míst, kde jsem ještě nikdy nebyl a ani asi nebudu. První polovina knihy mi přišla mnohem zajímavější. Ale četl jsem ji celou jedním dechem. Na 5 hvězdiček my chyběl jen takový ten pocit: "jak je to dobře vymyšlené, napínavé, jak to bude dál?". Kniha popisuje reálný příběh, který je ale opravdu nevšední.

27.03.2021 4 z 5

Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Napoleon Hill

Zajímavé myšlenky, k přemýšlení o osobním rozvoji. Určitě se k nim budu vracet.

14.03.2021 4 z 5

Ztracený princ Ztracený princ John Flanagan

Kniha zajímavá, některé prvky nové. Jediný důvod, proč jsem nedal 5 hvězdiček je, že kniha končí v bodě zlomu s pokračováním až v dalším díle. Tohle se přece čtenářům nedělá! Příběh není dokončen a kniha je přečtená....

13.02.2021 4 z 5