NessaIssil NessaIssil komentáře u knih

Zombie: Příručka pro přežití Zombie: Příručka pro přežití Max Brooks

Autor si opravdu "vyhrál" :-) Taková oddechovka, na druhou stranu nic, co by fanoušek zombie nevěděl ;-)

29.03.2017 4 z 5

Blog autora čtu docela ráda, nicméně u knihy jsem měla pocit, že se snažil místy až moc tlačit na pilu. Po půlce mě kniha začala fakt až nudit. Znovu si ji zřejmě nepřečtu.

18.03.2017 3 z 5

Magie na každý den Magie na každý den Ellen Dugan

Kniha je moc pěkně udělaná, obsahově velmi bohatá. Nesouhlasím s komentářem níže, že je potřeba nakoupit množství pomůcek - o tom to rozhodně není. Uvedené postupy nejsou dogma.
Ráda z knihy čerpám, když potřebuji.

Pěstujeme magické rostliny Pěstujeme magické rostliny Ellen Dugan

Moc pěkně napsaná knížka, spíše pro začínající. Ale i tak ji mám velmi ráda, Dugan umí psát velmi čtivě.

05.11.2016 4 z 5

Magie - rituály, cvičení, zaříkadla a rady Magie - rituály, cvičení, zaříkadla a rady Ellen Dugan

Výborná kniha, která se čte lehce. Autorka nepřeskakuje z místa na místo, vše je vysvětleno. Úplně začínajícím bych ji nedoporučila, ale ti, kdo praktikují nějaký čas a již vědí "jak na to", určitě doporučuji!

05.11.2016 5 z 5

Kniha stínů – Slavná a starodávná pro vědmy a čarodějnice Kniha stínů – Slavná a starodávná pro vědmy a čarodějnice Silver RavenWolf (p)

Taky souhlasím s tím, že není tak špatná. Spíš jen lehce zmatená v určitých oblastech. Část bych doporučila začínajícím, část nikoli. A část knihy bych nedoporučila nikomu, protože obsahuje dle mého faktické chyby. Nicméně i tak ji mám v knihovně a do určitých částí ráda nahlédnu.

05.11.2016 4 z 5

Kniha čarodějnictví: cesta zasvěcení Kniha čarodějnictví: cesta zasvěcení Silver RavenWolf (p)

Částečně dobrá kniha pro začátečníky,co se týče cvičení různých technik. Druhá část knihy " pro pokročilejší" je pro mě lehce zmatenější, z uvedených kouzel bych si převzala max 1-2 věci. SRW je rozporuplná autorka, těžko ji hodnotit. Já osobně bych se na začátku své praxe bez této knihy jednoznačně obešla.

19.08.2016 3 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Knihu jsem četla až po několikerém shlédnutí filmu. Věděla jsem, že konec je jiný, přesto mě to však hodně překvapilo. Nicméně knihu hodnotím velmi dobře, i když v ní šlo hlavně o vztah dvou lidí, nikoli o práci zaříkávače. Ale ráda se k ní po čase opět vrátím :-)

21.10.2015 5 z 5

Kuchařka ze Svatojánu 2 - Zahrada na talíři Kuchařka ze Svatojánu 2 - Zahrada na talíři Eva Francová

Výborná kniha, stejně jako první díl :-) I když nejsem vegetarián, natož vegan, spousta receptů z prvního dílů mi moc chutnala a u druhého to bude to samé :-) Knížka mě baví i vzhledem k vsuvkám, které se objevují mezi recepty.

28.09.2015 5 z 5

Jiná rasa Jiná rasa Jenny Nowak (p)

Tuhle knížku jsem četla kdysi, co by školou povinná, a stále se k ní vracím. Určitě jedna z nejlepších knížek této autorky!

26.09.2015 5 z 5

Herbář léčivých rostlin, 1. díl Herbář léčivých rostlin, 1. díl Jiří Janča

Pro mě absolutní top, co se týče bylinářské literatury. V celém vydání herbářů snad nenajdete informaci, která by chyběla. Přitom je vše popsáno srozumitelně i pro úplného laika. Souhlasím s tím, že je nejlepší, pokud máme k dispozici všechny díly i receptář.

26.09.2015 5 z 5

Chov koní Chov koní Jaromír Dušek

Pro mě jedna ze základních knih o koních. Čerpali jsme z ní i na VŠ a v některých ohledech na ni nedám dopustit.

07.09.2015 5 z 5

Jak si žijí nebožtíci Jak si žijí nebožtíci Mary Roach

Perfektní kniha! Autorka popisuje případy s určitým nadhledem, vtipně, ale přesto je stále patrná úcta k nebožtíkům a smrti. Jednoznačně doporučuji, ráda se ke knize opět vrátím.

07.09.2015 5 z 5

Od knihy jsem původně moc neočekávala, to se však po přečtení pár stránek úplně změnilo! Naprosto mě dostala a nemohla jsem přestat číst. Vyloženě jsem se každý den těšila na pokračování.
Přiznává mimo svých vítězství i své prohry, chyby, kterých lituje, apod.
Můžu jenom doporučit!

06.09.2015 5 z 5

Mlhy Avalonu Mlhy Avalonu Marion Zimmer Bradley

Knihu jsem četla kdysi dávno jako náctiletá, a i po letech se k ní ráda vracím. Filmové zpracování dobré, ale knize nesahá ani po kotníky. Čte se opravdu jedním dechem! Kniha vás naprosto pohltí a je těžké přestat číst.

06.09.2015 5 z 5