NessaIssil - Příspěvky

Zombie: Příručka pro přežitíZombie: Příručka pro přežitíM. Brooks

Autor si opravdu "vyhrál" :-) Taková oddechovka, na druhou stranu nic, co by fanoušek zombie nevěděl ;-)

29.03.2017

Deníček moderního fotraDeníček moderního fotraD. Landsman

Blog autora čtu docela ráda, nicméně u knihy jsem měla pocit, že se snažil místy až moc tlačit na pilu. Po půlce mě kniha začala fakt až nudit. Znovu si ji zřejmě nepřečtu.

18.03.2017

Magie na každý denMagie na každý denE. Dugan

Kniha je moc pěkně udělaná, obsahově velmi bohatá. Nesouhlasím s komentářem níže, že je potřeba nakoupit množství pomůcek - o tom to rozhodně není. Uvedené postupy nejsou dogma.
Ráda z knihy čerpám, když potřebuji.

05.11.2016

Pěstujeme magické rostlinyPěstujeme magické rostlinyE. Dugan

Moc pěkně napsaná knížka, spíše pro začínající. Ale i tak ji mám velmi ráda, Dugan umí psát velmi čtivě.

05.11.2016

Magie - rituály, cvičení, zaříkadla a radyMagie - rituály, cvičení, zaříkadla a radyE. Dugan

Výborná kniha, která se čte lehce. Autorka nepřeskakuje z místa na místo, vše je vysvětleno. Úplně začínajícím bych ji nedoporučila, ale ti, kdo praktikují nějaký čas a již vědí "jak na to", určitě doporučuji!

05.11.2016

Kniha stínů – Slavná a starodávná pro vědmy a čarodějniceKniha stínů – Slavná a starodávná pro vědmy a čarodějniceS. RavenWolf

Taky souhlasím s tím, že není tak špatná. Spíš jen lehce zmatená v určitých oblastech. Část bych doporučila začínajícím, část nikoli. A část knihy bych nedoporučila nikomu, protože obsahuje dle mého faktické chyby. Nicméně i tak ji mám v knihovně a do určitých částí ráda nahlédnu.

05.11.2016

Kniha čarodějnictví: cesta zasvěceníKniha čarodějnictví: cesta zasvěceníS. RavenWolf

Částečně dobrá kniha pro začátečníky,co se týče cvičení různých technik. Druhá část knihy " pro pokročilejší" je pro mě lehce zmatenější, z uvedených kouzel bych si převzala max 1-2 věci. SRW je rozporuplná autorka, těžko ji hodnotit. Já osobně bych se na začátku své praxe bez této knihy jednoznačně obešla.

19.08.2016

Zaříkávač koníZaříkávač koníN. Evans

Knihu jsem četla až po několikerém shlédnutí filmu. Věděla jsem, že konec je jiný, přesto mě to však hodně překvapilo. Nicméně knihu hodnotím velmi dobře, i když v ní šlo hlavně o vztah dvou lidí, nikoli o práci zaříkávače. Ale ráda se k ní po čase opět vrátím :-)

21.10.2015

Kuchařka ze Svatojánu 2 - Zahrada na talířiKuchařka ze Svatojánu 2 - Zahrada na talířiE. Francová

Výborná kniha, stejně jako první díl :-) I když nejsem vegetarián, natož vegan, spousta receptů z prvního dílů mi moc chutnala a u druhého to bude to samé :-) Knížka mě baví i vzhledem k vsuvkám, které se objevují mezi recepty.

28.09.2015

Jiná rasaJiná rasaJ. Nowak (pseudonym)

Tuhle knížku jsem četla kdysi, co by školou povinná, a stále se k ní vracím. Určitě jedna z nejlepších knížek této autorky!

26.09.2015

Herbář léčivých rostlin, 1. dílHerbář léčivých rostlin, 1. dílJ. Janča

Pro mě absolutní top, co se týče bylinářské literatury. V celém vydání herbářů snad nenajdete informaci, která by chyběla. Přitom je vše popsáno srozumitelně i pro úplného laika. Souhlasím s tím, že je nejlepší, pokud máme k dispozici všechny díly i receptář.

26.09.2015

Chov koníChov koníJ. Dušek

Pro mě jedna ze základních knih o koních. Čerpali jsme z ní i na VŠ a v některých ohledech na ni nedám dopustit.

07.09.2015

Jak si žijí nebožtíciJak si žijí nebožtíciM. Roach

Perfektní kniha! Autorka popisuje případy s určitým nadhledem, vtipně, ale přesto je stále patrná úcta k nebožtíkům a smrti. Jednoznačně doporučuji, ráda se ke knize opět vrátím.

07.09.2015

Total Recall: Můj neuvěřitelný životní příběhTotal Recall: Můj neuvěřitelný životní příběhA. Schwarzenegger

Od knihy jsem původně moc neočekávala, to se však po přečtení pár stránek úplně změnilo! Naprosto mě dostala a nemohla jsem přestat číst. Vyloženě jsem se každý den těšila na pokračování.
Přiznává mimo svých vítězství i své prohry, chyby, kterých lituje, apod.
Můžu jenom doporučit!

06.09.2015

Mlhy AvalonuMlhy AvalonuM. Z. Bradley

Knihu jsem četla kdysi dávno jako náctiletá, a i po letech se k ní ráda vracím. Filmové zpracování dobré, ale knize nesahá ani po kotníky. Čte se opravdu jedním dechem! Kniha vás naprosto pohltí a je těžké přestat číst.

06.09.2015