Nerolinka Nerolinka komentáře u knih

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

Těžké na čtení, ale snad ještě těžší na zpracování. Z toho konce jsem měla hodně zvláštní pocity, ale když jsem si knihu ještě zpětně přehrávala v hlavě tak jsem si uvědomila, že nejsilnější z těch pocitů je taková ta sklíčenost, kdy se vám chce brečet za někoho jiného. Sára a její radost, že bude v televizi a její syn na ni bude pyšný, byl snad nejděsivější prvek v celé knize.

19.10.2023 5 z 5

Casino Royale Casino Royale Ian Fleming

Filmy jsem neviděla a tak jsem k této knize přišla nezatížena očekáváním. Za mě to bylo velmi příjemné a napínavé čtení. Takový 'drsnější' Biggles.

08.01.2022 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Z přečtení této knihy mám malinko pocit jako bych koukala přes kaleidoskop. Spousta dejových linek, spousta postav a já náhle nevěděla ke komu mám soustředit pozornost. Rowan a Citra byli v mozaice příběhů někde na pozadí.

17.11.2021 4 z 5

Přežít Smrt není legrace Přežít Smrt není legrace Sebastian Niedlich

Nádherný, smutný konec.

30.07.2020 5 z 5

Labyrint duchů Labyrint duchů Carlos Ruiz Zafón

Až na ten trochu zdlouhavý závěr to byla epická jízda. Výborné zakončení této série.

16.10.2019 5 z 5

Rick a Morty – První svazek Rick a Morty – První svazek Zac Gorman

Čekala jsem od toho víc, ale bohužel celá kniha působí poněkud rozpačitě od začátku až do konce. S brilatním seriálem se nedá vůbec srovnat.

28.07.2019 3 z 5

Svobodná kultura Svobodná kultura Lawrence Lessig

článek 13 všechno vyřeší a zničí celou internetovou komunitu.

15.02.2019

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Wow...prostě wow. Ze začátku mi filosofické odbočky dost vadily, ale nakonec jsem si na ně zvykla a kniha mě naprosto uchvátila. Úplně jsem si zamilovala postavu Viléma a jen díky němu jsem se těšila až budu moct pokračovat ve čtení.

12.02.2019 5 z 5

Skrýš Skrýš Masasumi Kakizaki

Přečteno jedním dechem během jednoho dopoledne. Celý příběh byl jednoduše fantastický a flashbacky ještě zvyšovaly napínavost celého díla. Doslova jsem se nemohla dočkat konce a když jsem se k němu dostala tak mě to naprosto ohromilo a překvapilo. Nejsem moc fanoušek horrorů a proto jsem konec vůbec nepředvídala a o to mě víc nadchnul.

23.12.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tady jde vidět jak se z malého komára dá udělat majestátný velbloud, kterému akorát všichni sednou na hrb. Tohle bych bestsellerem teda nenazvala.

22.01.2018

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Když jsem poprvé přečetla zlodějku knih, tak mě vůbec nechytla a už jsem uvažovala, že ji dám do antikvariatu. Knížka však byla drahá a tak jsem se rozhodla ji ještě jednou přečíst. Jsem nesmírně ráda, že jsem to udělala, protože kniha mě absolutně pohltila a dokonce rozbrečela. Pokud Vás tato kniha neoslovila hned tak ji dejte za rok druhou šanci. Já jsem ted ohromě ráda, že jsem to udělala.

20.12.2017 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Knížka, která si místo v mé knihovně vždy najde.

25.06.2017 5 z 5

Biggles - Před prvním vzletem Biggles - Před prvním vzletem William Earl Johns

Kniha o Bigglesovi a jeho snaze přežít školní útrapy, které se na něho vytasí s matematikou a spolužáky kteří jsou přivyklí na život v Anglii.

09.06.2015 5 z 5

Válka hluku Válka hluku Patrick Ness

Třetí kniha byla z téhle trilogie asi nejnudnější a zbytečně protahovala věci, které by každý hned smetl ze stolu. Prvek který mě ale vadil na všech třech knihách byl BEN alias objevím se tam kde mě vůbec nečekáte HA HA ! Tato postava kdykoliv se odněkud záhadně vynořila, tak mě vadila protože do celého příběhu vnesla akorát klubko nelogičností.

07.06.2015 4 z 5

Biggles a jeskyně tisíce Buddhů Biggles a jeskyně tisíce Buddhů William Earl Johns

Moc se mi v této knížce líbí jak Algy přebírá iniciativu. Je to osvěžující když hlavní postava není pro jednou Biggles ale taky někdo jiný. Skoro se to mohlo jmenovat Algy a jeskyně tisíce Buddhů.

17.05.2015 5 z 5

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Moje chyba byla v tom, že jsem poprvé viděla film, který se mi líbíl o trochu víc ale v knižce je zase pár zajímavých detailů které osvětlují děj. Každopádně se na další díl těším.

17.05.2015

Námluvy pana Pipa Námluvy pana Pipa Stanislav Holý

Moje nejmilejší knižka z dětských let :) Vždycky budu na obrázky v této knížce vzpomínat v dobrém.

17.05.2015 5 z 5

Černý baron Černý baron Jack Higgins

Naprosto dokonalá knižka s naprosto nečekaným koncem. Obdivuji bratry Maxe i Harryho a vlastně všechy postavy které v knižce vystupovali. Rozhodně doporuji všem kteří se zajímají o druhou světovou válku nebo o letadla.

14.05.2015 5 z 5

Muž, který přežil Lidice Muž, který přežil Lidice Zdeněk Mahler

Knižku jsem měla během dopoledne přečtenou a za hodinu už jsem si skoro nepamatovala o čem byla. Celá kniha je psána čtivým stylem, ale na muj vkus moc stručným. Nicméně musím zmínit ilustraci která byla velmi poutavá a pamatuji si je líp než ten příběh.

26.04.2015 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Další úžasná knížka od Johna Greena, která se vám vryje pod kůži a zanechá za sebou jizvy o kterých budete podvědomě stále přemýšlet. Od tohoto autora jsem četla jak Hvězdy nám nepřáli tak i Hledání Aljašky a musím uznat že všechny tři knihy mají v sobě svůj náboj. Papírová města opět čtenáře překvapí svým dějem a atmosférou, která vám nedovolí se od Knížky odtrhnout.

23.03.2015 4 z 5