Nelly Nelly komentáře u knih

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Na mne hodně zvrácené a málo pátrání (vlastně mi připadá, že odhalení vraha napomohla hodně náhoda). Chvílemi mi připadalo, že jsem knihu už četla (nečetla), protože vraha jsem tipla správně poměrně brzy - autor mě ale jinak opět dokonale zmátl.

30.03.2023 3 z 5

Princezna noci a Stínů: Vzplanutí bohů Princezna noci a Stínů: Vzplanutí bohů Linda Winter

Lepší tři hvězdičky - námět s elemenárními silami je velmi zajímavý, neotřelý, ale příběh je většinou na mne hodně pomalý - konec a finále už jistou gradaci nespostrádají. Celkově bych hodnotila kladně, ale je to knížka spíše pro mladší čtenáře. Oceňuji, že je kniha svým způsobem uzavřená, takže nemusíte netrpělivě čekat na další díl.

24.03.2023 3 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Klasická detektivka, místy mi přišla rozvleklejší, ale přečtení nelituji.

20.03.2023 3 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Výborně napsáno - ačkoliv velmi brzy znáte pachatele, rozjíždí se zde spíše psychologická a emotivní akce než klasické detektivní pátrání. To ale neubírá nic na čtivosti celé knihy, spíše naopak - udrží vás to ve střehu až do poslední kapitoly.

13.03.2023 4 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Opět slabší čtyři hvězdy jako u prvního dílu - místy dětinské (nevadilo by mi to, kdyby autorka v té úrovni pro mladší čtenářky zůstala a nepřidávala na žhnoucím stavu mezi hlavními protagonisty - a jak to tak vypadá, v dalším díle jistě v tomto směru přidá). Jinak námětově originální, ale na mne málo napínavé a strhující, snad jen závěr to trošku vylepšil. Uvidíme, jak se to vyvine dál, šanci sérii dám...

11.03.2023 4 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Příběh drsný a smutný. Ale také zamotaný a těsně propletený s minulostí ostrovanů. Na barvité popisy krajiny už jsme u této série zvyklí, co mi ale trošku zezačátku vadilo, bylo střídaní "ich" a "er" formy - nějak si nepamatuji, zda to v minulých dílech této série bylo také...

01.03.2023 4 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Jeden z nejlepších dílů - hodně napínavý a mrazivý.

25.02.2023 5 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Úžasná kniha z pera nadané autorky (škoda, že již nenapíše další). Opět se zde prolíná minulost se současností. Potěšilo mne, že je zde spleten osud vícero postav, nejen hlavní hrdinky. A pro poslední kapitoly doporučuji velkou zásobu kapesníků.

21.02.2023 5 z 5

Hodinová věž Hodinová věž Natalja Ščerba

Už jsem nechtěla ve čtení této série pokračovat, ale Čtenářská výzva 2023 mne ponoukla. Tento díl byl lepší než ten minulý (spíše ve druhé půlce) - proto 4 hvězdy - ale dost mi připadal jako vykrádačka Harryho Pottera - to by tak nevadilo, ale prostě vadí mi chování všech postav v knize - žádná mi nepřijde veskrze kladná (chování dětských hrdinů je někdy opravdu otřesné). Dost možná v budoucnu sérii dočtu, protože některé věci se mi stále zdají nelogické, a další díly vše třeba objasní.

17.02.2023 4 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Jeden z lepších dílů - pro mne. Abych se přiznala, čtu tuto sérii hlavně kvůli amišskému prostředí (neokoukané) a hlavním protagonistům - v tomto díle to bylo v obou směrech zajímavé. Jen mne překvapilo, že tornádo z názvu knihy bylo jen takovým mihnutím ze za začátku knihy - u nás se to asi prožívá více než v zemi, kde je to běžnější jev.

13.02.2023 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Osobně mi na celé knize připadaly nejzajímavější praktiky sekty. Jinak čtivé, což umocňují krátké kapitoly, a vrah překvapivý.

10.02.2023 4 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Na můj vkus místy dost roztáhlé a místy i nelogické. Četla jsem již lepší knihu na téma J.R.

06.02.2023 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Průměrná detektivka z českého rybníčku. Záhadné zmizení pro některé bystřejší čtenáře nebude až tak moc záhadné. Trochu mne mrzel nedořešený konec s jednou postavou (je jasné, že vztahová linka bude dokončena v dalším díle nebo dílech, myslím jinou postavu z knihy, ale nechci napovídat).

02.02.2023 3 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Taková holčičí sladká knížka pro mladší čtenářky ve věku třináct, čtrnáct let. Přečteno v rámci Čtenářské výzvy.

30.01.2023 3 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Skvělý třetí díl - zajímavé propojení mysterií a vražd - a i když Vám bude připadat, že jste něco podobného už četli (D.Brown) a že jste odhalili zloducha a záhady, které se vinou celou sérií, četbu si možná i tím více užijete. Moc se těším na další setkání se Sayer a její rodinou, protože její linka je mi v knize velmi blízká.

30.01.2023 5 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Po Achilleově písni byla pro mne Kirke zklamáním - nějak jsem si k ní nenašla cestu. Kniha je jen táhlý příběh jejího života bez většího citu či porozumění pro Kirčino rozporuplné nitro - a to mne mrzí.

24.01.2023 3 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Opět skvělý díl (i když se námětově dost podobá tomu předchozímu).

22.01.2023 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Díky Databázi jsem nepřišla o další úžasnou knížku se sympatickou vyšetřovatelkou. Příběh je napínavý, zamotaný a místy tedy přitažený trošku za vlasy (hlavně co se týče schopností hlavního padoucha), ale čtivé to bylo moc. Jdu pátrat po dalších dílech.

17.01.2023 4 z 5

Uchvatitel duší Uchvatitel duší Patricia Briggs

Opět výborné - hodně, hodně magie a hodně prostoru pro komplexnější pochopení některých vedlejších postav. Hvězdičku ubírám za překlad - místy dost kostrbaté, musíte se více soustředit na četbu. A už se moc těším na další díl - a to i s Alfou a Omegou, protože prostě linka Samuela se musí někde vyjevit...

14.01.2023 4 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Jen za tři hvězdy, protože vraha jsem tušila moc dopředu, také děj nebyl moc zamotaný. Osudy hrdinů této knihy jsou drsně smutné.

09.01.2023 3 z 5