Nelly Online Nelly komentáře u knih

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Klasická oddechovka pro něžnou polovinu lidstva.

07.08.2023 3 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Tak nevím, příběh ze strany policie je takový všední, prostě běžná policejní praxe, ale ten druhý příběh je zase hodně emočně zajímavý. Možná bych knihu nazvala ne Dokonalá lítost, ale Dokonalá bolest - protože tu jsem cítila opravdu hodně...

31.07.2023 3 z 5

Hlídka na konci vesmíru Hlídka na konci vesmíru J.S. Dewes

Napínavé, čtivé, vtipné i dojemné sci-fi. Šup sem s dalším dílem.

26.07.2023 5 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Za lepší tři hvězdičky pro čtivost - jinak hodně zamotané (hlavně z hlediska rodopisu) a někdy docela přitažené za vlasy, ale i tak jdu na další díly.

19.07.2023 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Tak tady je to zasloužených pět hvězd.

14.07.2023 5 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Napínavé, strhující - a vůbec nevadilo, že jsem první díl četla před sedmi lety - po pár kapitolách naskočíte do jedoucího vlaku a řítíte se příběhem do finále. Velmi oceňuji nastínění morálních dilemat společnosti i jednotlivců - Shusterman prostě toto umí, a proto se moc těším na další díl.

06.07.2023 5 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Četla jsem před mnoha a mnoha lety, ale stále mám skvělý pocit z výborně napsané detektivky - no, jak jinak od královny tohoto žánru.

12.06.2023 4 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

Dobré čtení, trošku jiné díky tomu, že se příběh netočil kolem zločinů, které by se přímo týkaly amišské komunity, takže takové osvěžení, aby celá série nebyla na "jedno brdo".

01.06.2023 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tak oproti Domku v Irsku, který jsem od této autorky četla, je to mnohem zajímavější - ani ne tak samotná romantická linka (i když byla citově propracovanější, ale stále stejně bez jakéhokoliv zásadního zvratu), jako reálie z Japonska - ty byly opravdu zajímavé (aspoň pro mne) a musím se přiznat, že jsem hodně googlila fotky míst, takže by mi ani nevadilo, kdyby tento "romantický bedekr" měl na konci i reálné fotografie, aby to dotvořilo tu pravou atmosféru. Pohodové, nenáročné a zajímavé čtení (kapesníček do ruky na závěr).

28.05.2023 3 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Výborný thriller, kde vás poslední věty každé kapitoly nutí číst dál a dál. Napínavé, zamotané, plné otazníků a s koncem, který vás přiměje nedočkavě čekat na další díl.

23.05.2023 5 z 5

Dokonalý plán Dokonalý plán Lee Child

Návrat starého, dobrého Reachera v plné formě. Moc jsem si s ním jeho jízdu užila, jen mne mrzel trošku urychlený konec (ale to byla zřejmě moje chyba, protože jsem chtěla, aby příběh ještě chvíli pokračoval).

18.05.2023 5 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Tak tohle bylo překvapivě skvělé na to, že je to autorčina první kniha a hned se pouští do takových zapeklitých témat jako jsou časové paradoxy. Ani nemohu napsat víc, abych něco neprozradila. Prostě tuto knihu určitě doporučuji a moc se těším na další díl.

13.05.2023 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Neotřelý námět, sympatičtí vyšetřovatelé a dost zvrácený pachatel. Když se to správně namíchá, vyjde z toho parádní thriller, který mohu doporučit.

09.05.2023 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Na to, že to byla debutová kniha autorky, tak dost dobré. Sice jsem ji četla déle, než by to bylo u jiných knih tohoto žánru, ale přesto mi při pohledu zpět nepřipadá, že by byla nějak roztáhlá, s hluchými místy. Před nedávnem jsem četla čtvrtý díl této série a ten mne ponoukl začít číst od počátku kvůli osobnímu životu Lottie - a budu pokračovat dál, za přečtení kniha jistě stojí. Za 3,5 hvězdičky.

07.05.2023 3 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Kniha nebude pro každého (je rozhodně pro náročnějšího čtenáře, který se dokáže u čtení soustředit) - prvních cca 100 stran si budete připadat jak v bubnu pračky - příliš mnoho informací z poměrně složitého světa školy. Postupně do něj ale proniknete a i když informací se na Vás bude stále valit dost (někdy na úkor děje), začnete si to užívat. Hlavní hrdinka Vám možná bude chvílemi připadat "na pěst", ale stejně se Vám zadře pod kůži (a ostatní také). Takže nakonec se budete těšit na další díl.

01.05.2023 4 z 5

Dopisy od mrtvého Dopisy od mrtvého Steve Robinson

Místy rozvleklé, ale námět skvělý - bohužel jsem pořád srovnávala s tím, že mi v mysli projelo - jo, kdyby to bylo psáno perem Agathy Christie, to by byla jiná jízda!

30.04.2023 3 z 5

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

Opět skvělé, i když místy mi připadalo, že je klídeček a pohodička na to, že v pozadí se dějí temné věci. Už aby byl další díl...

26.04.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Pro mne lehké zklamání - taková spíš delší povídka, chyběla mi mnohovrstevnost, barevnost děje a jakási uvěřitelnost. Připadalo mi, že autorka si vzala silné téma, které nedokázala uvěřitelně a zajímavě zpracovat se správnou emoční hloubkou (podobně jsem to měla u Hany) - souhlasím třeba s komentářem Zary. Takže za mne - přečíst se to dá, ale asi jen jednou, protože "Mornštajnová"...

23.04.2023 3 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Opět velmi čtivé - udělejte si určitě čas na čtení, protože Vás kniha nepustí, dokud se nedozvíte, jak vše bylo a jak vše nakonec dopadne.

16.04.2023 4 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Naprosto skvělé, rozhodně o mnoho, mnoho lepší než série Z krve a popela - téměř žádná hluchá místa, stále se něco děje a naprosto dokonalé špičkování mezi hlavními hrdiny. No, možná dost prasečinek na YA, ale snesitelnějších než ve výše zmiňované sérii. Jedinou chybou je, že ještě není další díl.

14.04.2023 5 z 5