Nelin

Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrcůJ. K. Rowling (pseudonym)

Příběh Harryho Pottera je nesmrtelný. Mám doma všechny díly a vždy se k nim ráda vracím. :))

02.02.2013

Harry Potter a Relikvie smrtiHarry Potter a Relikvie smrtiJ. K. Rowling (pseudonym)

Kniha je náročnější na přemýšlení, ale vyvolává ve mě jisté emoce. Když jsem dočetla všechny díly, nechtělo se mi číst nic jiného. Jednoduše- Ty knihy ke mě přirostly. Je to asi nejlepší díl.

07.11.2012

Znamení AthényZnamení AthényRick Riordan

Mrzí mě, že jsem Znamení Athény měla přečtenou tak rychle. Knihy od Riordana jsou opravdu bezkonkurenční. Spisovatel se nevěnuje zbytečnostem a díky tomu děj nevázne. Když na konci Percy s Annabeth spadli do Tartaru, tekly mi slzy. Moc se těším na čtvrtý díl. Skončilo to otevřeně.

20.04.2013

Poslední z bohůPoslední z bohůRick Riordan

Tento díl je podle mého ze všech nejlepší, děj nevázne.
Do této serie Percyho Jacksona jsem se s chutí pustila a přečetla jsem jí velice rychle. Nikdy jsem se u těchto knih nenudila. Autor nezklamal.

03.01.2013

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Na knihu si nedokážu udělat pořádný názor. Na jednu stranu si říkám, vždyť je to pohádka pro děti, ale není. Je to celkem složitý a (ne)smyslný příběh.. :)

20.08.2014

Znovuobjevení těla, vzkříšení dušeZnovuobjevení těla, vzkříšení dušeDeepak Chopra

Knihu doporučuji čtenářům, ale i nečtenářům. Není to sice četba na několik hodin, člověk na to musí mít náladu, ale ten, koho zajímá lidská duše a psychika, touto knihou nepohrdne. :)

11.11.2014

Nečekaná výzvaNečekaná výzvaGaby Hauptmann

Přečtenou mám celou sérii a moc se mi líbí.

07.11.2012

První příběhy ze ZeměplochyPrvní příběhy ze ZeměplochyTerry Pratchett

Autor má velice dobře Zeměplochu promyšlenou, avšak se mě to zdá být trochu chaotické. Kniha je humorná, ale chaotická.

29.12.2012

BrisingrBrisingrChristopher Paolini

Opět nezklamala :)) už se doslova klepu na poslední díl :D Když jsem večer dočetla poslední stránku, myslela jsem, že neusnu. Pořád jsem na Eragona a Safiru musela myslet. :)

24.03.2013

Řecké bájeŘecké bájePavel Gaudore

Tato teorie Řeckých bájí je zcela odlišná od typických děl Eduarda Petišky. Liší se tím, že se o hodně hůř čtou a jsou těžce podané. děj je většinou trochu zamotaný. Petiška píše hladce a od něj by to pochopilo i dítě z první třídy, avšak nad tímto se člověk musí zamyslet. Je to opravdu originální a možná tyhle báji mi jsou sympatičtější. :)
Velice mě zaujal příběh o Mínosovi, Daidalovi a Íkarovi. Miluju Řecké báje a také tohohle bájného vynálezce a génia. :))

27.03.2013

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátkyHobit aneb Cesta tam a zase zpátkyJ. R. R. Tolkien

O Hobitovi jsem slýchala dost často. Každý vychvaloval Tolkiena za toto legendární dílo. rozhodla jsem se, že si to také přečtu. Zklamalo mě to. Jakmile se do děje ponořím, autor to přeruší svými slovy, nebo tam prozradí budoucnost a odstavec zakončí takto: Ale k tomu se ještě dostaneme, takže o tom nebudeme mluvit.
Knihu jsem nedočetla a místo toho jsem se podívala na film. U něj jsem zjistila, co všechno jsem v knize nepochopila. Filmové zpracování je rozhodně lepší, než samotná kniha.

04.06.2013

Letopisy NarnieLetopisy NarnieC. S. Lewis (pseudonym)

Nedočetla jsem. Možná si o mě někdo bude říkat, že jsem divná, ale tahle kniha se mi opravdu nečte dobře. Děj je vymyšlen nádherně. Je to všechno propracované, to je vidět. Narnie by byla dokonalá, kdyby tu knihu napsal spisovatel, jenž by ten svět dokázal blíže popsat a do slov vložit určité napětí.
Celé mi to přišlo, jako by vynucené a těžké. Proto jsem to nedočetla.

18.07.2013

ProbuzeníProbuzeníLisa Jane Smith

Knihu asi ani nedočtu, neboť se mi nelíbí styl psaní autorky. Děj je dobrý, ale televizní seriál je prostě bezkonkurenční. Avšak mi vadí, že v knize je Elena blonďatá a v seriálu bruneta. Postavy z knihy se mi zdají jen jako takové loutky. Autorka jim nedala hloubku, jsou to lidé (upíři) bez osobnosti.

30.07.2013

Modrá jako safírModrá jako safírKerstin Gier

Miluji tuto knihu... ne miluji celou sérii Drahokamy, protože Xemerius je prostě božíí! :D Není, co dodat. Kniha je to úžasná. Všichni si tuto sérii přečtěte!

11.10.2013

Hádův chrámHádův chrámRick Riordan

Opět mě Rick nezklamal. Obdivuji ho za jeho výdrž, smysl pro humor, nápaditost a nekonečnou fantazii. Hádův chrám je další z jeho úžasných děl.
Děj v těchto knihách nikdy nestojí na místě, vždy se něco děje a pátý díl není výjimkou. Neočekávala jsem nic, než dokonalost a té jsem se také dočkala.
:))

18.05.2014

Papírová městaPapírová městaJohn Green

Očekávání: Velké
Realita: Zklamání, ale přes to ta kniha ve mě opět něco zanechala.

24.11.2014

DivergenceDivergenceVeronica Roth

Wůhuu... Asi zatím nejlepší dystopie, která se mi dostala do rukou. Jediná kniha v poslední době, která mě neuspávala, ale naopak probouzela. Na konci jsem byla tak rozpolcená s zmatená, že ani nedokážu napsat ani recenzi...
Doporučuji !!!

21.12.2014

ProroctvíProroctvíRick Riordan

Tahle 2. série mě tolik nezaujala jako ta 1. Percy Jackson, ale stejně je to pěkně napsané a dobře se to čte. :))

06.11.2012

Bitva o labyrintBitva o labyrintRick Riordan

Tenhle díl mě zaujal ze všech nejvíce. Napínavé blouďění v bludišti bylo úplně skvělé. Autor má u mě poklonu. :)

06.11.2012

Kaštanový králKaštanový králNathan David Wilson

No, kniha m

30.11.2012

Záchrana LilandgarieZáchrana LilandgarieMichaela Burdová

Trilogie Poselství Jednorožců nezklamala. I když se mi zdála trochu slabší než Křišťály moci a konec mohl být trochu veselejší, ale i přes to mě všechy díly velmi zaujaly a ráda se k nim vrátím, všechno nemůže mít Happy End :))

28.12.2012

Neptunův synNeptunův synRick Riordan

Vážně dobrá kniha. Líbila se mi o něco víc než Proroctví, ale stejně Riordan je jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů. Už se mooc těším na další díl.

03.01.2013

Já kůňJá kůňColin Vogel

V této knize nic nechybí. Doporučuji, super příručka.

02.02.2013

Ať žijí duchovéAť žijí duchovéJiří Melíšek

Nelíbilo se mi to. Opravdu film je lepší.

18.02.2013odpad!

Vlčí krevVlčí krevMichaela Burdová

Sice mi přijde, že je trochu ;slabší než KM, ale je to vážně svěkvělá knížka. :)) Přečetla jsem jí z a jeden věčer. :)) Je to tak trochu horor, ale děj nevázne a nudit se u toho nedá :D

02.03.2013

Klářin senKlářin senPia Hagmar

Je to celé napsané v přítomném čase, proto se mi to ze začátku zdálo divné, ale potom se mi to moc líbilo. Koně miluju už od malička a do této knihy jsem se s chutí pustila. Nemohla jsem od toho odtrhnout oči :)

11.05.2013

Na vine sú hviezdyNa vine sú hviezdyJohn Green

Nejkrásnější a nejsmutnější kniha, jakou jsem kdy četla. Je to dokonalé a úžasné dílo. Díky této knize jsem pochopila mnoho věcí. Moc se mi tam líbili moudra, kterými autor obohacoval děj. Nevím, co jiného napsat.
Prožijeme dnešek, jak nejlépe můžeme.

25.08.2013

StmíváníStmíváníStephenie Meyer

Upíří? Tyto bytosti se nikdy nedočkali mého zájmu ani zalíbení. Až do osudného dne, kdy jsem ze zvědavosti a především z nudy začala číst Stmívání. Doslova jsem se do upírů zamilovala, stejně tak do knihy. Je to téměř neskutečné, jak Stephenie dokáže vystihnout city, lásku a vystínovat povahy postav do hloubky. Dokonalost.
Co se obálky týče, nelíbí se mi. Originál je nejlepší.

10.09.2013

Rudá jako rubínRudá jako rubínKerstin Gier

Na začátku mě kniha moc nebavila. Jediné, co na tom bylo zajímavého, byl ten prolog. Zvláštní a záhadný. Vlastně jsem se z něj nedozvěděla nic. Od té páté kapitoly se děj začal rozjíždět a já jsem si náhle uvědomila, že už čtu epilog. Přečetla jsem to neskutečně rychle. Bohužel jsem se o prologu nedozvěděla více. Zatím jen doufám, že v druhém díle to autorka trochu rozuzlí, neboť jsem hrozně zvědavá.

29.09.2013

ZatměníZatměníStephenie Meyer

Už se asi neodhodlám číst dál, protože tento díl byl strašný.

11.10.2013