Nelda Nelda komentáře u knih

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

"Chci být k užitku a pro radost lidem, kteří žijí kolem mne, a přece mě neznají. Chci žít dál i po své smrti." A presně to se ti povedlo Anne. Nad touto knihou se člověk musí zamyslet. Anne byla úžasná osoba, tak chytrá, bystrá a moudřejší než jakýkoliv dospělí člověk. Mohla z ní být geniální spisovatelka... I když se jí v podstatě stala.

07.03.2015 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Moc pěkný a dobrý román. Konec byl hrozně hezký a i film je hodně vyvedený. Těším se na další romány od této geniální autorky. :)

05.07.2014 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Velkou bitvu na konci této knížky, která trvá celých 80 stran, jsem přečetla jedním dechem, naprosto jsem se do ní vžila a bála jsem se a radovala se spolu s hrdiny. Těmto knihám nejde nic vytknout! :))

01.07.2014 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Jednoduše dokonalost :)

29.06.2014 5 z 5

Nádherný zmatek Nádherný zmatek Kami Garcia

Zatím nejzábavnější a nejlepší z celé série, musím říct, že u 2, dílu jsem se už hodně nudila a přemýšlela, jestli tuto sérii vůbec dočtu. Ale tato to naštěstí změnila a ochutila, tak snad se donutím díky této dočíst to až do konce, protože nemám ráda rozečtené knihy. Myslela jsem si ale, že celá série bude o něco lepší. Prostě jsem četla mnohem lepší knihy a bylo jich hodně a tato série mě nijak neuchvátila ani nevtáhla do děje, takový střed. Pohodička. Doufám, že poslední díl bude nejlepší :)

29.06.2014 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Jako román jsem si to představovala trošku jinak. Zvlášť, když čtu v jiných knihách, že zrovna tuto knihu čte hlavní hrdinka. Kniha se mi četla velmi dobře, je poutavá a napínavá. Jen vztahy mezi těmi lidmi mě trošku zarážely...

28.05.2014 4 z 5

Vždycky budeme mít léto Vždycky budeme mít léto Jenny Han

Celá série se mi hodně líbila. Hodí se na léto (jak překvapivě) :D. Chtěla bych mít tak dobrý vztah k bratrovi a tak silné pouto k její nej kámošce a dalším dvěma klukům, s kterými tráví léto, tak jako měla Belly. Sama ani nevím, jestli jsem fandila Jeremiášovi nebo Konrádovi, asi jsem chtěla, aby si hezky žili v poklidné trojce. :D Ach jo.

Někdy jsem se v tom ale ztrácela, protože autorka často píše z pohledu někoho jiného nebo píše třeba jednu kapitolu naprosto z minulosti, což ale naopak zase pomáhá k orientování, pokud si nepamatujete předchozí díly. Skvělá oddechovka, i když se z ní potom vyklube trošku série se silnějším příběhem. :)

11.05.2014 4 z 5

Někde jinde Někde jinde Gabrielle Zevin

Originální nápad - co se s námi stane po smrti? Hodně častá otázka a celá kniha nám na to dává takovou jednu vymyšlenou odpověď, která je naprosto poutavá, lehce se čte a i slzy u ní tečou hezky proudem. Co víc si přát? Doporučuji! :)

Lesy Hrôzovlády Lesy Hrôzovlády Jennifer June Rowe

Sérii jsem četla v tom pravém věku mezí 10 - 12 lety a stejně jako Harry Potter nebo Odkazy dračích jezdců, jsem si ji oblíbila a krásně mi obohatila můj dětský život. Pamatuji si, že jsem přečetla i 2 knihy za jeden den, když jsem byla nemocná a knihu jsem opravdu hltala. Úžasný příběh plný dobrodružství, hlavně celkem nepředvídatelný a ty zvraty nebo překvapení, které nám během celého příběhu autorka postupně poodkrývala, prostě nádhera! I za celý konec celé této série jsem velmi ráda, protože neskončil otevřeně a velmi šťastně. :)

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Mrzí mě, že jsem tuto nekonečnou sérii knih nezačala číst dřív, protože je to naprosto úžasné a Willa jsem si hned zamilovala. Těším se na další díly a můžu vřele doporučit, pokud máte rádi bitvy bez pistolí s pouhými meči, luky atd. ve středověkém prostředí, které jen nabádá k záhadám a dobrodružstvím. Těším se na to, jak se to dál bude vyvíjet. A i obaly knih jsou velmi pěkné. :)

11.05.2014 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Kniha 100x lepší než film. Dobře se čte a docela vás pohltí. Obálka tohoto vydání je ale otřesná. :D
Jace je prostě nejlepší, jen na konci mě trochu zklamal. :D Naopak nevím proč, ale Simon je pro mě naprostý vůl. A Clary někdy moc nechápavá nebo natvrdlá. Zkrátka je dobře, že hlavní postavy nejsou dokonalé a každý má svou vlastní povahu. Příběh je zajímaví a už se těším na další díly. Doufám, že budou alespoň takhle dobré jako ten první. :))

11.05.2014 5 z 5

Další velmi povedená série! Absolutně miluji Katniss, ale nikdy bych nechtěla být v její kůži. Všechno co si musely vytrpět hlavní postavy.. Klobouk dolů. Konec hodně psycho a hezky jsem si poplakala. Myslím že filmové zpracování je úžasné. Naprosto doporučuji jak knihy tak filmy! Obálky u všech typů vydání naprosto krásné a jsem hrdá, že se jimi můžu pyšnit ve své knihovničce. Super originální námět, 100 procent napětí a nechybí ani slast z akčních scén. Byla jsem tím naprosto pohlcená. Kniha mě i donutila zamyslet se a překopat si hodnoty. Zaslouží si více než je 5* :))

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Super knížka (nebo spíše celá série). Na konci série jsem si hezky pobrečela. Knihy se mi líbily a vůbec nenudily, byly zajimavé, občas napětí a lehce se četly . Četla je i moje mamka a ta byla taky nadšená. Donutila jsem je přečíst i mé kamarádky a obě palec hore, takže určitě stojí za přečtení. :)

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Od celé ságy jsem čekala poměrně více, hodně lidí mi ji doporučovalo a tak jsem si myslela, že musí být dobrá., no nebyla nejhorší, ale rozhodně ne nejlepší . Taková neurazí nenadchne. Zvláště díl Nový měsíc pro mě byl celkem utrpením a na konci jsem byla ráda, že jsem ji už konečně dočetla, protože všechno bylo až moc zdlouhavé. A na této sáze mi hlavně vadilo to zdlouhavé rozepisování dívčích pocitů, kdy jsme to na soustředění s holkama četly nahlas a musely se prostě smát. :D

Jako skoro jediná sága je tato srovnatelná s filmovým zpracováním, kdy se filmy celkem dost povedly. :)

Pokud si ji nepřečtete, tak o nic nepřijdete. Hodí se pro takový oddech třeba o prázdninách.
Kladem na této knížce je asi, že se bude hodně líbit holkám, protože jako román jsou díly povedené. :)

10.05.2014 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Eragon, Eldest, Brisinger, Inheritance. Spolu s Harrym Potterem moje nejoblíbenější série. Chystám se přečíst si sérii znovu a už se toho nemůžu dočkat. Byla jsem do toho tak zažraná a absolutně tím pohlcená. Miluji knihy, kde je pořádné napětí, bitvy a podobně. Knihy dělané naprosto pro mě. Obdivuji Paolina za takovýto nápad s absolutně promyšleným a dokonale sepsaným dobrodružstvím v Alagaesii, která se stala domovem i mně. Na této sérii nejde co vytknout a chvála u mě nelze sepsat slovy. Prostě zážitek, který prožijete jen když si všechny díly přečtete! :)

Četla jsem to ve věku kdy mi to asi nejvíce sedlo, tak ještě uvidím, jak to bude vypadat až si to teď přečtu podruhé, ale jak jsem psala, nemůžu se dočkat. :)

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tato kniha se poměrně rychle četla. Na konci jsem byla trošku zklamaná, že jsem se do toho pořádně nevžila a už je konec.
Zároveň mě zklamalo to, že jsem nebrečela, což jsem u takového tématu hodně očekávala a hodně knížek mě rozbrečí, tato ale prostě ne. Nevím, asi jsem se s postavami tak nesžila.
Moc se mi ale líbil smysl pro humor u obou hlavních hrdinů vzhledem k jejich nemoci. Kniha má silný příběh a ano, nutila mě k zamyšlení. Vím, že já bych to takhle nad věcí jako hlavní hrdinové nezvládla, a proto byli pro mě hodně motivující. Bylo to pro mě takové zpestření, jiné téma, než samé fantasy knihy, které teď čtu.
Myslím, že si ji přečtu tak za 2 roky znovu. :))

10.05.2014 4 z 5