Nelasp Nelasp komentáře u knih

Dívka v přestrojení Dívka v přestrojení Greer Macallister

Super kniha, Kate byla strašně zajímavá a v mnoha ohledech mi blízká. Bavilo mě číst o jejích fintách, fascinuje mě ten smysl pro detail, rychlost reakcí,inteligence a odvaha všech Pinkertonových detektivů. Období občanské války v USA muselo být šílené a nasazovat takto krk je opravdu hodno obdivu. Přála jsem si pro Kate klasický happy end s mužem jejího života? Ano Dostala ho? No, jak je ta písnička... You can't always get what you want... But if you try sometimes, you get what you need, což na Katin život sedělo.

17.04.2024 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Moc dojemné. Moje první kniha z prostředí islámu, samozřejmě některým zvykům a mentalitě úplně nerozumím, nicméně příběh byl pěkný a dojemný, obě hlavní hrdinky byly velmi silné ženy, se kterými se život nemazlil.

07.04.2024 4 z 5

Daleko od stromu Daleko od stromu Robin Benway

Toto bylo moc milé, pohladilo na duši. Žádné extra zvraty, nebo velké rozuzlení, jen velice citlivý popis příběhu 3 sourozenců, kteří byli každý adoptováni/v pěstounské péči, jejich hledání vztahu jak mezi sebou samými, tak s rodinami, v nichž vyrůstali a celkově jejich hledání vlastního místa ve světě a identity.

15.03.2024 5 z 5

Shiny Broken Pieces Shiny Broken Pieces Dhonielle Clayton

Slupnuto jako jednohubka. Baletní prostředí opět plné intrik, nástrah a kudel (nebo jehel) vražených v zádech (nebo motýlích hlavách). Šikana je vždy velmi komplexní jev a sledovat, co může udělat s jejími obětmi a jak se to může celé zvrtnout je moc zajímavé. Kniha mě bavila.

11.03.2024 4 z 5

Tiny Pretty Things Tiny Pretty Things Dhonielle Clayton

Tak na to, že už nějakou dobu asi nejsem úplně cílovou skupinou této knihy, jsem si ji docela užila, chystám se hned na další díl. Četlo se to dobře.... Je to prvoplánové? Ano. Je tam milion klišé?? Ano. Baví mě to? Sakra ano. Přesně takhle si člověk představuje baletní prostředí, celkově mi připadá, že tanec tuhle chorobnou soutěživost nějak podporuje v momentě kdy z něj přestane být zábava a stane se z něj vášeň. Takže já jdu s klidným svědomím pokračovat v baletní Gossip girl a doufám, že i pokračování bude stejně plný klišé a prvoplánovosti...

07.03.2024 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha se mi moc líbila, hlavně část u soudu jsem hltala jedním dechem, jsem moc ráda, že jak to oné noci bylo bylo alespoň nastíněno... Klobouk dolů před Kyou, velice jedinečnou mladou ženou, která se dokázala spolehnout jen sama na sebe, její inteligenci by se daly stavět chrámy....

23.01.2024 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Film jsem viděla kdysi dávno, kniha ve mě způsobila přesně to, co autor chtěl a o čem mluvil i hlavní hrdina .... Jak pochopit něco, co odsuzujete a jak odsoudit něco, když to pochopíte? V tomhle případě dohnáno do úplně extrému

12.01.2024 4 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Jane uměla psát takové ty nečekaně očekávané romance... Takové to, že víte, že spolu dvojice skončí, doufáte, že spolu skončí, ale přece jen až do konce trnete, jestli teda ano, nebo ne .....než vás vytrhne z agónie a vy si užijete konec. A že umí psát mužské postavy, které následně jsou důvodem nerealistických očekávání žen od mužů zmiňovat asi nemusím ... Přečteno díky čtenářské výzvě a jsem za to ráda

29.11.2023 5 z 5

Smáli se Galileovi Smáli se Galileovi Graham Willmott

Kniha byla poměrně zábavná, bylo zajímavé si přečíst o nejrůznějších vynálezech a o tom, jak kolikrát vynálezci za své vynálezy i dost draze zaplatili. Knihu jsem si vybrala hlavně díky krásné žluté obálce, která se mi hodila do čtenářské výzvy.

08.11.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

(SPOILER) Příjemná historická romance, na kterou jsem jako mnozí zde přišla díky čtenářské výzvě. Děj byl sice místy hodně předvídatelný, ale četlo se to moc fajn a pěkným happyendem se mi zavděčí kdokoliv....jinak ZIKMUNDŮM NEVĚŘIT, už z dějepisu nemají moc dobrou pověst :)

29.09.2023 5 z 5

Celestina Celestina Fernando de Rojas

Jedna z klasik španělské středověké literatury, kterou jsem přelouskala k maturitě, respektuji knihu jako takovou, příběh byl zajímavý, nebyla to hrůza žádná.

05.09.2023 5 z 5

Pár minut lásky Pár minut lásky Lenka Lanczová

Jediná kniha od Lanczové, kterou jsem kdy vlastnila, zbytek byl vždy vypůjčen z knihovny..... Klasika od autorky, která se drží dost podobného hrubého scénáře, což mi vzhledem k věku, kdy jsem její knihy četla vůůůůbec nevadilo

Hořká chuť lásky Hořká chuť lásky Lenka Lanczová

Kniha o mojí jmenovkyni, která shodou náhod studovala podobný obor jako já, zamilovala se do chlapce a následně se seznámila s jeho ženatým dvojčetem.... dál si to asi vzhledem ke jménu autorky domyslí.....

05.09.2023 5 z 5

Postel plná růží Postel plná růží Lenka Lanczová

(SPOILER) Druhé pokračování příběhu Nely, která se ocitla v dost prekérní situaci- těhotná v posledním ročníku školy, otec nejistý (docela nevýhoda toho, že spala s dvojčaty). Klasická Lanczovka, četlo se to samo. Nejvíc se mi líbilo, jak se k tomuto postavili rodiče "otců" a že její vlastní otec se kvůli ní nakonec postavil maceše.

Báječná léta s Klausem Báječná léta s Klausem Michal Viewegh

Druhé pokračování Kvidova příběhu pro mě bylo ve své době věkem dost mimo, každopádně se kniha četla dobře a bavila mě.

05.09.2023 3 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Miluju film, miluju knihu, Kvido a jeho rodina pprocházejí různými peripetiemi, každá z postav je osobitá a svérázná, je to i přes dost hluboký a svým způsobem i temný podtext- výpověď o své době, docela zábava.

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Jirásek asi nikdy nebude můj šálek čaje, nesedí mi jeho styl, ale toto je klasika a minimálně s obsahem pověstí by se měl každý z nás seznámit.

05.09.2023

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Můj první Viewegh v životě, v té době jsem asi knihu kvůli věku úplně nepobrala.Možná někdy přčtu znovu.

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Chvílemi trošku vykrádačka Sto roků samoty, ale četlo se to dobře.

Psohlavci Psohlavci Alois Jirásek

Toto byl pro mě boj, horší jak ten Lomikarův a Kozinův...... ovšem, co bych pro to maturitní vysvědčení před lety neudělala, že? Vydržela jsem do konce i přes těžkopádnost jak příběhu, tak i celkového Jiráskova stylu vyprávění, který mi asi moc nesedí.

05.09.2023 3 z 5