Nel-ly - Komentáře

Danse MacabreDanse MacabreL. K. Hamilton

Really? I mean... really?
Anita Blakeová má... kolik... sedm milenců, ale to autorce nestačí a tak, aby rozvířila upadající děj (tady teda pro jistotu naprosto bez děje, žádný gradování myšlenky a velký finále, nic), přidá pár dalších postav (protože těch starých ani nových se neumí zbavovat a v knihách umíraj jen ti nedůležití a v téhle už ani ti ne), trochu víc neobvyklýho sexu (fakt, erotický romány hadr) a zas trochu ubere na ději. Chudinka Anita, popírá vlastní osobnost, dostává jednu schopnost za druhou... totální Mařena... a ještě bojuje s těhotenstvím. Karvina na entou! Ovšem furt se to čte skvěle a já, jakožto fanoušek staré Anity, furt doufám, že se to zlepší. Ztrácím však naději.

btw. zabte už někdo Richarda, namlátit bych mu (tedy, teď už bych namlátila všem) chtěla posledních asi pět knih.

23.11.2013

OnOnC. Heywood

První láska člověka vždycky ovlivní a Sáru... Sáru ovlivnila až moc, možná protože se zamilovala do nejlepšího kamaráda. Polovina knihy se odehrává v minulosti a je to typická YA, druhá část se odehrává v přítomnosti (sedm let poté) a přibližuje se to nejvíc žánru New Adult. Kniha je psána v ich formě, přítomném čase, posouvá se rychle, nezdržuje... a je to blbost.
Hlavní postava je zamindrákovaná, ufňukaná popelka a celý příběh ke konci ztrácí na tempu, logice i jakýkoliv dávce reality (a to prosím i s ohledem na žánr). Škoda.

Btw. Ten překlad?? Co to jako bylo? Překladatelka trpí fascinací na slovo "jej" a celkově jsou některé její perly opravdu na metál.

14.09.2014

Padesát odstínů svobodyPadesát odstínů svobodyE. L. James

Stále hloupější, sladší a naprosto nereálný, kde mohla být alespoň chvíli jednička zajímavá, tak dvojka byla katastrofa a tohle neni o moc lepší... Christian dávno ztratil jakoukoliv osobnost a je jen zamilovaná hračka v rukou ubrečené naivní pipiny, které musím nechat jednu věc: je tu nejmíň vnitřní bohyně za všechny knihy
fakt, že někdo může vejít do střežené banky s pistolí za kalhotama, vybrat vysoký obnost peněz, dát si pití, zatelefonovat si a jen tak odejít už jen ukazuje, že autorka už by radši neměla psát (neměla ani začínat)

22.06.2013

Gabrielův OčistecGabrielův OčistecS. Reynard

Tak jo... přijde to jenom mně, nebo celej díl byl absolutně zbytečnej? Vysvětlete mi jediný důvod, proč tohle autor vůbec psal... začíná to jako romantická slátanina všech možných klišé, z kterých mě akorát bolí zuby, pak se dlouho nic neděje, pak se v polovině knihy něco děje, ale než to má šanci být zajímavý, tak se z toho stane sladkobolný drama (ironie!) a konec... no, ten končí prakticky stejně, jako první díl, jen aby mohl bejt třetí
Proč? Proč? Proč? Já vim... moje chyba, neměla jsem se do toho vůbec pouštět. Zlatý Fifty Shades, fakt (a to už je co říct), i když Gabrielova milostná trilogie byla v cizině dřív, ale ono je to fuk, tihle arogantní zbohatlící dbající o pohodlí a plný žaludek svých naivních panen jsou asi určitej Hit, kterej nechápu

04.05.2014

HarlekýnHarlekýnL. K. Hamilton

Mám ráda tuhle sérii, každou knihu přečtu v rekordním čase, ale posledních pár knih je opravdu hrozný úpadek. Knihy celkově dost ztrácejí na kvalitě už od nějakého šestého dílu, kdy se vměšuje stále víc erotiky a hlavně myšlenkových pochodů typu: Anita je bohyně, Anita všechny zachrání, Anita je nejmocnější stvoření na světě a všechno ví, buďte z ní úplně posraní (pardon, ale kdo tyhle knihy čte, tak ví, že tohle vyjadřování je ještě čajíček :D)
Danse Macabre bylo příšerným očistcem, z kterého si pamatuju jen neustálé opakování všech situací (autorka už opakuje dokonce nejen věty, ale celé odstavce), popisy sexu a oblečení, to se v HARLEKÝNOVI nezměnilo, ovšem je tu známka příběhu, u které jsem sí chvíli říkala... že by?
Protože je to stále čtivé, protože mě to stále baví a protože mi konec knihy dal naději, že se zbavím jedné ze svých opravdu nejméně oblíbených postav (fakt už měl umřít dávno :D), budu pokračovat dál a doufat.

P.S. Mějte jistotu, že se Anita vyspí s jakoukoli mužskou (těch ženských postav tam stejně moc není, one-woman show) postavou, která se v knihách objeví víc, než jako objekt na jedno použití a následné zabití.
P.P.S. Dialogy jak ze sexuální poradny a ještě typu Anita-Oprah, bych si odpustila.

12.07.2014

India PlaceIndia PlaceS. Young

Mám tuhle sérii ráda, vždycky si tam najdu něco, díky čemu si tyhle knihy pamatuju. Tentokrát to bylo spíš depresivní, ale tak nějak roztomilé a vůbec... já si čtení užila.
(Liv a Nate u mě sice stejně furt vedou, ale... fakt se těším na Colea :D už ho miluju od jeho dětství O-o)

01.01.2016

NaháNaháR. Miller

Kopie kopírek bez děje, chrakteru či jakékoliv logiky, kterou podtrhává fakt, že se příběh nijak nevyvíjí a není ani ukončený, tohle neni kniha (přečtete tak za tři hodiny a i to je ztráta času), to je kus časopisu (prý bude pět dílů, kriste pane!) a za peníze nestojí

13.08.2013

Gabrielův RájGabrielův RájS. Reynard

Já končim. Oproti odstínům je tohle nová úroveň debility... a nejen protože ten, kdo to napsal, zjevně nějak psát umí a má zájem o umění, a tím spíš mě irituje, že mohl napsat takovou pí****

Staršný, strašný, strašný a jedna z hodně mála knih, kde jsem to necelých dvěstě stránek před koncem vzdala.

09.08.2014odpad!

Tajemství krásné čarodějkyTajemství krásné čarodějkyJ. Ivie

Ne!
Jak mám historické romance ráda, tak tohle fakt ne... hrdinka je ufňukaná káča, on je zmatenej blbeček, příběhově je to zmatený a ucouraný a český překlad je taky lahůdka... škoda, od autorky si každopádně už asi nic nepřečtu
ani ten název popravdě nedává moc smysl, ale co už, to je okrajový

22.08.2014

Upíří žezloUpíří žezloM. Šnaiberková

Já vím, že je to prvotina a jako k prvotině k tomu člověk musí přistupovat trochu s nadhledem, ale... nepochopím, proč se tohle rozhodl někdo vydat (a ještě, když to prý vyšlo prostřednictvím agentury Mám talent, moc pěkná vizitka).
Charaktery nejsou, dialogy skřípou, styl psaní pokulhává, neustálé přirovnávání k filmům je otravné a příběh je jednoduchý a plný tak nesmyslných situací, že to snad autorka nemohla myslet vážně. Úplně stačilo, že očividně napsala upířinu sama o sobě, jen si nadělila dlouhé černé vlasy a zelené oči, jinak byla česká vyskočkolačka samozřejmě úplně normální.
No, gratuluju autorce k vydání knihy. Ale dokonale mě odradila.

04.10.2014

Volání sirény – ProkletíVolání sirény – ProkletíM. Burdová

Zdálo se to jenom mně, nebo jsem to už četla...? Ty postavy jsou opravdu jedna jako druhá a přesto jsou opět hrozně ploché, absolutně nechápu, proč se Larissa (a vlastně i ostatní) chovali tak, jak se chovali.
Ten nápad byl skvělý, příběh sice jednoduchý, ale taky zajímavý, ale to zpracování je docela hrůza... od dialogů, přes středověkou Anglii (ale sakra, alespoň trochu průpravy by to htělo, třeba se jen kouknout na historickej film) až po styl psaní.
Myslím, že kdyby autorka zůstala jen u dětských knih, bylo by to fajn, jenže opět, jako u Syna pekel, tuhle knihu bych dítěti do ruky nedala, takže je pro mě vcelku nepoužitelná.

06.11.2014

V ringuV ringuK. Evans

Nepřijde mi nic sexy na výbušných, majetnických chlapech, kteří žárlí bez příčiny na všechno, co se hne kolem. A nenazývala bych nevyvíjející se vztah - založený na tom, že ji viděl, propadl jí, a od tý doby je jí posedlý - romatický.
Je to prakticky to samé, jako Krásná katastrofa atd.
Nenašla jsem nic, kvůli čemu bych si měla knihu pamatovat. On je boxer, děvkař, kterýho všichni milují, ale jen jedna jediná holka kolem podia je oblečená slušně a nekřičí. Tak kdo ho asi zaujme? (ale to neví, jak ona tiše vlhne...). Při čekání, kdy do toho konečně prásknou, jsem byla nedočkavá jen proto, aby to už konečně mohlo skončit. Vrcholem už je jen nesympatická hrdinka a její myšlenkové pochody na pěst (a klidně od pořádného boxera).
A už vůbec nebudu zmiňovat tu celkovou neuvěřitelnou naivitu, jejímž vrcholem je objevení se bývalé zkrachovalé existence (sestry hlavní hrdinky) na konci, kdy společně zamíříme za světlem duhy...

P.S. Ehm... a další díly jsou o tom samém páru? Jako fakt?

25.03.2015

Vytoužený milenecVytoužený milenecJ. R. Ward (pseudonym)

Ach ano... a teď zas začni fungovat, mozku
Slibovaná a dlouho připravovaná linie Qhuinna a Blaye je konečně tady, ale ustupuje hned několika vloženým příběhům, z nich většina - dějová linie Assaila a Treze - jsou tu jen proto, aby autorka ukázala, že série bude pokračovat dál, i když už vybrala všechny Bratry a tedy teoreticky není o kom psát. Neříkám, že linie nejsou zajímavé a nakonec se nezapletou do děje, ale většinu knihy působí jednoduše navíc a odvádějí nás od toho, co chceme... tedy Blay/Qhuinn jejichž scény jsou neuvěřitelné, plné vášně a prostě bravurně napsané a samozřejmě k Layle, z které se konečně stává plnohodnotná postava. A pak jsou tu Bastardi, Xcor a problémy, které bude mít První rodina - což je předzvěstí třináctého dílu "The KIng", který má vyjít příští rok.

15.10.2013

Syn pekel - V moci démonůSyn pekel - V moci démonůM. Burdová

Tak půl no půl... chvílemi lepší než první díl, ale nakonec převládají stejné problémy jako v předchozím.
Ten styl vyprávění se prostě nepovedl, nejen slovní obraty, které se do podobné fantasy jednoduše nehodí, přirovnání k věcem, které v tom světě neexistují, ale hlavně absence logiky. Nápad je fajn, svět je fajn, zpracování je špatně... přijde mi to nedodělané a zbytečně uspěchané. Ale dětem se to líbit může, tady zas ale narazím na problém, že dítěti bych do ruky asi nedala.

24.10.2013

Gabrielovo InfernoGabrielovo InfernoS. Reynard

V průběhu čtení jsem furt měnila hodnocení, většinou spíš záporné.
Místo vnitřní bohyně máme tentokrát hromadu bohů, ty poznatky v závorce jsou na pěst a nehodí se to, styl psaní je převážně špatnej, charakteristika postav většinou spíš trapná a zbytečně přeslazená... hrdinka je traumatizovaná plachá naivní pipka, on je trauma-cosi
ve své podstatě to není špatné, ale použít takových odkazů na světové spisovatele a napsat tohle? ostuda

29.11.2013

Kdopak je ta zrzka?Kdopak je ta zrzka?A. Clayton

Důvod nízkého hodnocení je z velké části očekávání po Wallbangerovi. Tohle bylo...
Vtipné, svérázné, romantické a... vynucené, provoplánové, klišoidní a vnucení další postavy jen kvli pokračování hrozně násilný. Nechápu, proč je tohle série (dokonce třídílná).
Tak půl na půl, ale spíš dolu.
btw. Když vám všichni obdivují úžasný přírodní kozy, tak prostě NEBUDETE běhat bez podrpsenky. Tak :D

21.06.2014

Bez nadějeBez nadějeC. Hoover

Hezká kniha zpracovávající opravdu složité téma, ale... kdybych nevěděla, že se má v polovině něco dít, knihu odložím. Začátek je nenápadité klišé, nesedl mi styl psaní a vlastně celá první polovina knihy byla taková utahaná... nevědět, že to má být něco víc, než klasická New Adult romance, tak u čtení nevydřím. Za téma a jeho zpracování má autorka hvězdičku navíc, ale na pokračování zvědavá nejsem... nechápu nutkání autorek (Easy, Hopeless, Krásná katastrofa) psát to samé, ale z pohledu kluka. Proč jako?

04.05.2014

Zrzka se odhalujeZrzka se odhalujeA. Clayton

Přišlo mi to jako zlepšení oproti prvnímu dílu, ale možná jen proto, že názor na něj jsem měla trochu zamlžený výborným Wallbangerem.
Bylo tam na mě moc "miláčků, lásek, zlatíček... apod." a strašně moc popisu sexu, který působil až rušivě, řekla bych, což je smůla, protože v těchhle knihách to je často to hlavní, každopádně to byla sranda a dočetla jsem s úměvem, něco málo přes průměr

btw. nevím, jestli je to překladem nebo autorkou, ale občas věty nedávaly smysl a chvílemi tam byly vyloženě chyby, jako když jí v jedné chvíli dával ruce za kalhoty a v další vyhrnoval sukni.... a strašně často se opakovaly některé výrazy nebo dokonce celé věty, škoda

17.07.2014

Dublin. PočátkyDublin. PočátkyE. Rutherfurd

Miluju Edwarda Rutherfurda... prostě miluju. Narazila jsem na tu knihu náhodou v knihovně a neodradilo mě,jaká je to bichle, a jsem za to ráda.
Nenáročnými, ale velmi zajímavými a výborně napsanými, příběhy vymyšlených postav putujeme historií a sledujeme, jak na pustině vyrostlo velkolepé město s úžasnou historií.

11.11.2014

Losing itLosing itC. Carmack

Taková klasika. Panna s lehce promiskuitní kamarádkou, o kterou se vlastně zajímá spousta lidí, jen ona to neví... příběh neoriginální až na půdu. Ale hezky napsaný, vtipný a konec to mělo dokonale vyvážený.
Vedlejší postavy taky fajn, ne-li lepší a opět se těším spíš na pokračování o "kamarádech", většinou pokračující díly bývají lepší, tak doufejme...
3,5

24.11.2014

Prázdné místoPrázdné místoJ. K. Rowling

zorientovat se v příběhu a v postavách bylo ze začátku opravdu složité, ale pak se to rozjelo a člověk zíral, jak všechno do sebe zapadá... není to fantasy, romance a ani detektivka, je to román o jednom městečku a o tom, jak ho dokáže ovlivnit smrt jednoho z obyvatel
pro mě to byl příjemný zážitek, velmi rozdílný od toho, co jsem čekala, a přesto skvělý... jakmile jsem se začetla, už jsem knihu nepustila, ale když jsem pustila, tak zorientovat se mi dalo fakt chvíli zabrat

27.11.2014

PolibekPolibekA. Todd

To bylo... hloupý, naivní (hlavní postava ufňukaná štěkna), zbytečně rozvláčný, totální klišé (vše, co si člověk v NA dokáže představit) a mělo to fakt MOC kapitol (ale co čekat u internetové fanfikce). Jenže člověk prostě musel číst, ať už chtěl nebo ne, prostě nešlo přestat, a ten konec... Co to bylo?! :D

Příběhu, který je prosetý tak hloupými dialogy, až to bolí, nemohu s čistým svědomím dát lepší hodnocení (ono 2/5 je vlastně OK), ale nemůžu tomu ubrat tu obří čtivost, jenže ta už dneska taky není nic výjimečného.

04.09.2015

Prokletý milenecProkletý milenecJ. R. Ward (pseudonym)

To bylo hnusný... krásný, ale hnusný :D Těch linek je tam opět zbytečně moc, naprosto mě nezajímá, co se děje s Rhagem (jeho kniha patří k mým nejoblíbenějším, ale tady mi přišel do počtu), Paradise, Assailem a popravdě ani moc ta Layla. Ale ta hlavní linka/linky, to bylo opět super, první půlka se spíš táhla, ale pak... no, když je člověk ve správné náladě, je to ždímačka emocí, ale Ward tohle umí.

15.09.2015

VytouženýVytouženýJ. Kenner

Takže... Angelina aka Angie aka Lina byla divoké dítě, pak jí zabili hodnou sestřičku, a ona trpěla pocitem viny, tak moc, že divošku v sobě zabila (což vysvětluje, jak mohla v mládí s kamarádem ukrát harleye a vyspat se s ním, aby se zbavila panenství, a proč hledala adrenalin...) a přestěhovala se ke strejdovi, který si vzal pod křídla tři mladé chlapce (ale žádný prasečinky tam nebyly) a ti byli samozřejmě strašně cool a sexy... a o pár let později i děsivě bohatí a ochranářští a nedobytní. Hlavně ten jeden. Evan Black. Mokrý sen všech žen a obzvlášť Angie.
No, teď je strejda mrtvý, takže není důvod, aby se od sebe Angie s Evanem drželi dál, ale nejdřív na světlo musí vyplavat špinavá tajemství...

K.R.A.V.I.N.A. Bez mozku, bez uvěřitelného nápadu a nijak dobře napsaná ani přeložená, ale prčíst se to dá za pár hodin, to je fakt.

P.S. Fakt nechápu, proč autoři dnešních románů musí tak masakroidně ničit americkému publiku Dantovo dílo. Ten se musí otáčet v hrobě.
P.P.S. Angie na všechno regauje slovy "Ach" a nejoblíbenější slovo autorky (překladatele?) je kunda.

22.11.2015

Skleněný trůnSkleněný trůnS. J. Maas

Nelogický, strašný dialogy, hrdinka na zabití, promarněnej potenciál, ALE... druhý díl si přečtu, čte se to dobře a ve výsledku to bylo docela fajn. Trojúhelník si mohli odpustit, ale asi je to jedno z mála zajímavejch věcí a dokonce i ženská postava je tam zajímavá, jen ne ta hlavní T_T

Proč to má tolik dílů? :D

28.08.2016

OtrokyněOtrokyněJ. Lindsey

Historická romance... co očkávat? Hloupoučká a naivní, se skřípajícími dialogy, ale když je to sranda a dobře se to čte, tak proč ne. Jen tady mám pocit, že autorka byla na konci sjetá, protože takovou blbost by vymyslel málokdo :D na druhou stranu hvězdičku za fantazii...

25.08.2015

Mezi láskou a smrtíMezi láskou a smrtíM. Cabot

Od tak známé autorky bych čekala něco jiného... nápad není špatný a i když mám radši antické příběhy samy o sobě a ne jejich přepracované verze, tahle neurazila, kdyby byla pojatá trochu jinak... flashbacky můžou být zmatené (mně to až tak nepřišlo), ale především autorka spoileruje sama sobě, takže velká tajemství prostě nejsou, od začátku je docela jednouché odhadnout, jak to vlastně všechno dopadne a hrdinka je zas ubrečená pipka, co nic sama nezvládne (a v druhém dílu je to prý ještě horší), ale špatné čtení to určitě není, podobné YA prostě bývají slabší
recenze: http://nel-ly.blog.cz/1307/recenze-mezi-laskou-a-smrti

14.08.2013

Markýzina neteřMarkýzina neteřD. Charon

mně se to líbilo! :D
já čekala, jaká to bude hrozná blbost (podle prvních asi pěti stran jsem se bála, že to ani nedočtu), ale pak se to spravilo... je to příběh dívky, co ví, co od života chce (což je oproti dnešním "moderním" bestsellerům dost příjemná změna) a jako erotický román to taky funguje, příběh je slabší, ale existuje, což se v jiných červených knihovnách nestává

14.08.2013

NezkrotnáNezkrotnáS. Day

Neni to napsaný špatně, to určitě ne, ale přijde mi to celé hrozně zbytečné... není tam žádný děj, žádný vývoj vztahu (btw. nedočíst už to, tak spoilery o svatbě a podobně byste si mohli nechat pro sebe, je to asi jedinej mini dějovej zvrat, co se tam stal) a vlastně ani charakterů... celou dobu si povídaj o sexu, jak jí ho tam bude vrážet, jako ona po něm touží, jak se potřebujou, jak se milujou (tohle mi nepřijde jako romantika ani náhodou...) a je to nudný až k uzoufání
Být Odstíny napsaný lépe a nebejt hlavní hrdinka taková nána s tou její vnitřní bohyní, tak řeknu, že Odstíny byly mnohem kvalitnější, než tyhle erotický romány, co je následovaly.

15.09.2013

CinderCinderM. Meyer

Mně se to líbilo. Cinder byla překvapivě sympatická hrdinka, předělávky pohádek jsem vždycky žrala, ale ten konec mi přišel divný. Chování postav i celkově jak to skončilo a díky tý popelkovosti a vůbec to bylo předvídatelný až moc, člověk prakticky od zaátku ví, co teda bude... ale skvěl se to četlo, to jo.

27.07.2015

Krvavý písekKrvavý písekM. T. Majar (pseudonym)

Chm... je to originálnější než první díl, na kterém bylo viditelné, že šlo o fanfikci na Anitu, která chvílema dost hraničla s kopírováním a taky zajímavější, protože tu jde především o indiánskou magii a kartely. Ale, protože bez toho by to nešlo, Toriina ich-forma i když stále vtipná a čtivá je tím přehršlem metafor a přirování únavná a nudná...
I přes surovost mi přišlo, že si autorka neumí vybrat, jestli chce pořádný dopad na čtenáře nebo naopak to, co mají světové urban fantasy hodně rády (a tedy různou do kraních mezí nacpanou erotiku) o surovovsti nemluvě, bez tý to nejde, ale ten její popis... buď chci, aby to působilo syrově a brutálně, nebo chci jen pořádnou omáčku. Tady to byla omáčka, i když je fakt, že se autorka pustila do něčeho, co třeba její vzor Laurell Hamiltonová neudělala, nechala trpět svou hrdinku.
Je to něco, co se na českém trhu nenajde, ale prakticky jediným pozitivem celé série pro mě zůstává fakt, že tahle hrdinka je z Česka, i když je v Americe a tedy je věrohodnější než američan v Hell Boys, co mluví o Křemílkovi a Vochomůrkovi, jinak další díl asi číst nemusím :)

Update: Anita je mařena k pohledání pro ty, kteří četli všechny vyšlé díly a vědí, že jde o onewoman show hrdinky, která si sice v každém díle něco zlomí nebo utrží ránu, ale nedojde k žádným hlubším zásahům (jako třeba Mercedes Thompson), ale je fakt, že ono vlastně Tori to, co se jí stalo nijak nepoznamenalo, takže...
myslím, že každý má právo na svůj názor a ten můj je neměnný a neovlivní ho ani názor zarytých fanoušků, já vám to přeju

03.01.2014

Vzpoura andělůVzpoura andělůB. Melzer

Během cesty autem Ráchel zahlédne v odrazu zrcadla muže, který tam nemá co dělat, ztratí kontrolu nad vozidlem a... vše se změní. Urban fantasy od německé fantasy vypráví o andělech, ale o "poslech božích" toho bylo napsáno už tolik, že pokud se autor drží jejich mytologie, je těžké přijít s něčím opravdu originálním. A když je příběh podobný i jiným knihám, no... pro toho, kdo už předtím andělskou fantasy četl, nepředstavuje Vzpoura andělů žádné překvapení.
Příběh je ale zpracovaný hezky, postavy sympatické, možná trochu pomalá plynulost děje a jednoduchý konec, ale... Proč nakonec ne? Nejhorší na tom ve výsledku je český překlad... těch chyb, překlepů i hrubek, je v knize prostě moc.

05.05.2014

Nocí zlomenáNocí zlomenáP. Briggs

Mercy, Mercy, Mercy... no, líbilo se mi to, samozřejmě :D a už chci další díl. Ale je to zase taková epizodní rolička, která hrdiny vytrhne z jejich života, přizve pár vedlejších postav (za což jsem ráda, přirostly mi k srdci), objeví se pár nových (agrh, Christy! Ale miluju Garyho), všechno se dostane do hrozně napnuté situace a začne dávat smysl i ten pomalejší úvod, autorka položí hned několik dalších otázek (Co ten Kojot? :D), ale nezodpoví ty z minula (Tak proč měla zlatý oči?) a... konec.
Představovala bych si v téhle fázi už trochu komplexnější příběh a to hlavně po konci Alfy a Omegy (ach jo, chci další díl Charlese a Anny :( fakt).

21.05.2014

Milenec snůMilenec snůS. Kenyon

Asi takhle... čtivý to je, vtipný taky i romantiku si odškrtněnte. Zbytek? Je to obyčejná harlekýnka. Nic víc. A to ještě klišoidní ve smyslu "ještě mě žádná žena nikdy neodmítla, ale tahle odmítá, je JINÁ".
Začátek mě docela zastrašil, pak to bylo docela zajímavé (nejlepší části ty, kdy Julian vzpomíná na dobu, kdy bych řecký generál, chudinka), a pak sladkobolný konec, který předvídáte už asi od padesáté stránky a... epilog O..o Bože, co to k***a bylo za epilog? Už jen proto jsem knihu chtěla hodnotit na dvě hvězdičky.
Na jednu stranu antické legendy docela lituju, potom co Hádés žil v Hollywoodu, už jsem si myslela, že mě nic nepřekvapí a ejhle... na druhou stranu. Ano. Pro milovníky červené knihovny, určitě.

21.05.2014

Rozkoše létaRozkoše létaE. Hunter (pseudonym)

A vlastně proč ne...
nečekala jsem od toho žádný zázrak a to taky není, ale koncept funguje, postavy jsou fajn (ona není jen uťápnutá nána, co se věčně bojí autorit, ale klidně se - a s chutí - pohádá) a sice je to chvílema trochu infantilní, ale i stím se počítá
s porovnáním s Odstíny tady vidím hlavní výhodu v tom, že ten jejich vztah dává smysl, není to jen o tom, že se hrdinka bojí trestu, který nevyhnutelně přijde, je v tom trochu (i když opravdovuý znalec BDSM by stejně kroutil hlavou, co si budeme říkat) mozku a i se člověk něco dozví
jedndouchý čtení na léto? proč ne :)

01.08.2014

Červený vrchČervený vrchJ. McGuire

Spíš takový společenský drama, řekla bych, ovšem oproti klasicky romantické new adult "Katastrofě" určitě velké zlepšení. Zombíci, jak je známe, apokalypsa, jak ji předvídáme, ovšem postavy fungují, príběh taky, akce je tam hodně a nějak to má všechno, co je potřeba.
Určitě moc zajímavá kniha, ale asi by to chtělo vybrat si, na co se autorka zaměřuje. A... bez lovestory bych to taky přežila :D

09.08.2014

Noční rozkošeNoční rozkošeS. Kenyon

No jo... trocha prznění řecké mytologie, trocha nevyhnutelných popisů sexu, jeden traumatizovaný válečník, jedna neodolatelná účetní a spousta vtipu a romantiky.
Je to taková fantasy harlekýnka s trochou akce, kde stejně konec znáte už od přečtení anotace a vůbec to neni zlý :)

20.08.2014

Zůstaň se mnouZůstaň se mnouG. Forman

Líbilo, dokonce moc. Je to malá knížečka, která ale v sobě nese všechno, co podle mě slibuje. Je tam trocha napětí, humoru, přátelství a hodně lásky. Není to nijak objevný nebo tak, dalo by se z toho asi vyždímat víc (a já jsem ráda, že to autorka neudělala) a naprosto mi to vyhovovalo. Krom toho svojí dýlkou je to čtení na jedno odpoledne, a přestože má sice volné pokračování v angličtině, není to série! juch :D

JInak si myslím, že nový název knihy od Yoli, se vůbec nehodí... ale to už je asi můj problém :)

20.08.2014

Srdce ze zlataSrdce ze zlataJ. R. Ward (pseudonym)

Mám ráda J. R. Ward... její příběhy jsou, jak už to v tomhle žánru bývá, předvídatelné a dost obdobné, ale ona tomu pokaždé dokáže dát osobité kouzlo.Oba hrdinové si prošli svými traumaty a setkávají se prakticky na stejné úrovni, je potřeba aby se každý vyrovnal se svým dramatem, než dojdou na konec pohádky, a k tomu si připočtěte nevlastního pubertálního syna, hledání ztracené kapitoly amerických dějin a máte ne úplně blbý román... prostě oddechovka

P.S. Fakt potřebuju další upíry! :D

Bez dechuBez dechuS. Jordan

Proč?
Ne, nepochopila jsem to, příběh vykradené Malé mořské víly s iracionálním koncem... vím, že je to novelka k jinak zajímavé ya sérii (nečetla jsem a asi nepřečtu, popravdě :D, i když svět se jeví zajímavě, přijde mi to přeslazený až moc)
ale četlo se to dobře a postavy mě za ty... dvě hodiny?..., co jsem to četla, nestihly nijak nasrat

02.09.2014

1 2 3 >