Nel-ly - Příspěvky

OnOnC. Heywood

První láska člověka vždycky ovlivní a Sáru... Sáru ovlivnila až moc, možná protože se zamilovala do nejlepšího kamaráda. Polovina knihy se odehrává v minulosti a je to typická YA, druhá část se odehrává v přítomnosti (sedm let poté) a přibližuje se to nejvíc žánru New Adult. Kniha je psána v ich formě, přítomném čase, posouvá se rychle, nezdržuje... a je to blbost.
Hlavní postava je zamindrákovaná, ufňukaná popelka a celý příběh ke konci ztrácí na tempu, logice i jakýkoliv dávce reality (a to prosím i s ohledem na žánr). Škoda.

Btw. Ten překlad?? Co to jako bylo? Překladatelka trpí fascinací na slovo "jej" a celkově jsou některé její perly opravdu na metál.

14.09.2014


Danse MacabreDanse MacabreL. K. Hamilton

Really? I mean... really?
Anita Blakeová má... kolik... sedm milenců, ale to autorce nestačí a tak, aby rozvířila upadající děj (tady teda pro jistotu naprosto bez děje, žádný gradování myšlenky a velký finále, nic), přidá pár dalších postav (protože těch starých ani nových se neumí zbavovat a v knihách umíraj jen ti nedůležití a v téhle už ani ti ne), trochu víc neobvyklýho sexu (fakt, erotický romány hadr) a zas trochu ubere na ději. Chudinka Anita, popírá vlastní osobnost, dostává jednu schopnost za druhou... totální Mařena... a ještě bojuje s těhotenstvím. Karvina na entou! Ovšem furt se to čte skvěle a já, jakožto fanoušek staré Anity, furt doufám, že se to zlepší. Ztrácím však naději.

btw. zabte už někdo Richarda, namlátit bych mu (tedy, teď už bych namlátila všem) chtěla posledních asi pět knih.

23.11.2013


Padesát odstínů svobodyPadesát odstínů svobodyE. L. James (pseudonym)

Stále hloupější, sladší a naprosto nereálný, kde mohla být alespoň chvíli jednička zajímavá, tak dvojka byla katastrofa a tohle neni o moc lepší... Christian dávno ztratil jakoukoliv osobnost a je jen zamilovaná hračka v rukou ubrečené naivní pipiny, které musím nechat jednu věc: je tu nejmíň vnitřní bohyně za všechny knihy
fakt, že někdo může vejít do střežené banky s pistolí za kalhotama, vybrat vysoký obnost peněz, dát si pití, zatelefonovat si a jen tak odejít už jen ukazuje, že autorka už by radši neměla psát (neměla ani začínat)

22.06.2013


Gabrielův OčistecGabrielův OčistecS. Reynard

Tak jo... přijde to jenom mně, nebo celej díl byl absolutně zbytečnej? Vysvětlete mi jediný důvod, proč tohle autor vůbec psal... začíná to jako romantická slátanina všech možných klišé, z kterých mě akorát bolí zuby, pak se dlouho nic neděje, pak se v polovině knihy něco děje, ale než to má šanci být zajímavý, tak se z toho stane sladkobolný drama (ironie!) a konec... no, ten končí prakticky stejně, jako první díl, jen aby mohl bejt třetí
Proč? Proč? Proč? Já vim... moje chyba, neměla jsem se do toho vůbec pouštět. Zlatý Fifty Shades, fakt (a to už je co říct), i když Gabrielova milostná trilogie byla v cizině dřív, ale ono je to fuk, tihle arogantní zbohatlící dbající o pohodlí a plný žaludek svých naivních panen jsou asi určitej Hit, kterej nechápu

04.05.2014


India PlaceIndia PlaceS. Young

Mám tuhle sérii ráda, vždycky si tam najdu něco, díky čemu si tyhle knihy pamatuju. Tentokrát to bylo spíš depresivní, ale tak nějak roztomilé a vůbec... já si čtení užila.
(Liv a Nate u mě sice stejně furt vedou, ale... fakt se těším na Colea :D už ho miluju od jeho dětství O-o)

01.01.2016


NaháNaháR. Miller

Kopie kopírek bez děje, chrakteru či jakékoliv logiky, kterou podtrhává fakt, že se příběh nijak nevyvíjí a není ani ukončený, tohle neni kniha (přečtete tak za tři hodiny a i to je ztráta času), to je kus časopisu (prý bude pět dílů, kriste pane!) a za peníze nestojí

13.08.2013


HarlekýnHarlekýnL. K. Hamilton

Mám ráda tuhle sérii, každou knihu přečtu v rekordním čase, ale posledních pár knih je opravdu hrozný úpadek. Knihy celkově dost ztrácejí na kvalitě už od nějakého šestého dílu, kdy se vměšuje stále víc erotiky a hlavně myšlenkových pochodů typu: Anita je bohyně, Anita všechny zachrání, Anita je nejmocnější stvoření na světě a všechno ví, buďte z ní úplně posraní (pardon, ale kdo tyhle knihy čte, tak ví, že tohle vyjadřování je ještě čajíček :D)
Danse Macabre bylo příšerným očistcem, z kterého si pamatuju jen neustálé opakování všech situací (autorka už opakuje dokonce nejen věty, ale celé odstavce), popisy sexu a oblečení, to se v HARLEKÝNOVI nezměnilo, ovšem je tu známka příběhu, u které jsem sí chvíli říkala... že by?
Protože je to stále čtivé, protože mě to stále baví a protože mi konec knihy dal naději, že se zbavím jedné ze svých opravdu nejméně oblíbených postav (fakt už měl umřít dávno :D), budu pokračovat dál a doufat.

P.S. Mějte jistotu, že se Anita vyspí s jakoukoli mužskou (těch ženských postav tam stejně moc není, one-woman show) postavou, která se v knihách objeví víc, než jako objekt na jedno použití a následné zabití.
P.P.S. Dialogy jak ze sexuální poradny a ještě typu Anita-Oprah, bych si odpustila.

12.07.2014


V ringuV ringuK. Evans

Nepřijde mi nic sexy na výbušných, majetnických chlapech, kteří žárlí bez příčiny na všechno, co se hne kolem. A nenazývala bych nevyvíjející se vztah - založený na tom, že ji viděl, propadl jí, a od tý doby je jí posedlý - romatický.
Je to prakticky to samé, jako Krásná katastrofa atd.
Nenašla jsem nic, kvůli čemu bych si měla knihu pamatovat. On je boxer, děvkař, kterýho všichni milují, ale jen jedna jediná holka kolem podia je oblečená slušně a nekřičí. Tak kdo ho asi zaujme? (ale to neví, jak ona tiše vlhne...). Při čekání, kdy do toho konečně prásknou, jsem byla nedočkavá jen proto, aby to už konečně mohlo skončit. Vrcholem už je jen nesympatická hrdinka a její myšlenkové pochody na pěst (a klidně od pořádného boxera).
A už vůbec nebudu zmiňovat tu celkovou neuvěřitelnou naivitu, jejímž vrcholem je objevení se bývalé zkrachovalé existence (sestry hlavní hrdinky) na konci, kdy společně zamíříme za světlem duhy...

P.S. Ehm... a další díly jsou o tom samém páru? Jako fakt?

25.03.2015


Gabrielovo InfernoGabrielovo InfernoS. Reynard

V průběhu čtení jsem furt měnila hodnocení, většinou spíš záporné.
Místo vnitřní bohyně máme tentokrát hromadu bohů, ty poznatky v závorce jsou na pěst a nehodí se to, styl psaní je převážně špatnej, charakteristika postav většinou spíš trapná a zbytečně přeslazená... hrdinka je traumatizovaná plachá naivní pipka, on je trauma-cosi
ve své podstatě to není špatné, ale použít takových odkazů na světové spisovatele a napsat tohle? ostuda

29.11.2013


Bez nadějeBez nadějeC. Hoover

Hezká kniha zpracovávající opravdu složité téma, ale... kdybych nevěděla, že se má v polovině něco dít, knihu odložím. Začátek je nenápadité klišé, nesedl mi styl psaní a vlastně celá první polovina knihy byla taková utahaná... nevědět, že to má být něco víc, než klasická New Adult romance, tak u čtení nevydřím. Za téma a jeho zpracování má autorka hvězdičku navíc, ale na pokračování zvědavá nejsem... nechápu nutkání autorek (Easy, Hopeless, Krásná katastrofa) psát to samé, ale z pohledu kluka. Proč jako?

04.05.2014


Gabrielův RájGabrielův RájS. Reynard

Já končim. Oproti odstínům je tohle nová úroveň debility... a nejen protože ten, kdo to napsal, zjevně nějak psát umí a má zájem o umění, a tím spíš mě irituje, že mohl napsat takovou pí****

Staršný, strašný, strašný a jedna z hodně mála knih, kde jsem to necelých dvěstě stránek před koncem vzdala.

09.08.2014odpad!


Tajemství krásné čarodějkyTajemství krásné čarodějkyJ. Ivie

Ne!
Jak mám historické romance ráda, tak tohle fakt ne... hrdinka je ufňukaná káča, on je zmatenej blbeček, příběhově je to zmatený a ucouraný a český překlad je taky lahůdka... škoda, od autorky si každopádně už asi nic nepřečtu
ani ten název popravdě nedává moc smysl, ale co už, to je okrajový

22.08.2014odpad!


Upíří žezloUpíří žezloM. Šnaiberková

Já vím, že je to prvotina a jako k prvotině k tomu člověk musí přistupovat trochu s nadhledem, ale... nepochopím, proč se tohle rozhodl někdo vydat (a ještě, když to prý vyšlo prostřednictvím agentury Mám talent, moc pěkná vizitka).
Charaktery nejsou, dialogy skřípou, styl psaní pokulhává, neustálé přirovnávání k filmům je otravné a příběh je jednoduchý a plný tak nesmyslných situací, že to snad autorka nemohla myslet vážně. Úplně stačilo, že očividně napsala upířinu sama o sobě, jen si nadělila dlouhé černé vlasy a zelené oči, jinak byla česká vyskočkolačka samozřejmě úplně normální.
No, gratuluju autorce k vydání knihy. Ale dokonale mě odradila.

04.10.2014


ProkletíProkletíM. Burdová

Zdálo se to jenom mně, nebo jsem to už četla...? Ty postavy jsou opravdu jedna jako druhá a přesto jsou opět hrozně ploché, absolutně nechápu, proč se Larissa (a vlastně i ostatní) chovali tak, jak se chovali.
Ten nápad byl skvělý, příběh sice jednoduchý, ale taky zajímavý, ale to zpracování je docela hrůza... od dialogů, přes středověkou Anglii (ale sakra, alespoň trochu průpravy by to htělo, třeba se jen kouknout na historickej film) až po styl psaní.
Myslím, že kdyby autorka zůstala jen u dětských knih, bylo by to fajn, jenže opět, jako u Syna pekel, tuhle knihu bych dítěti do ruky nedala, takže je pro mě vcelku nepoužitelná.

06.11.2014


Losing itLosing itC. Carmack

Taková klasika. Panna s lehce promiskuitní kamarádkou, o kterou se vlastně zajímá spousta lidí, jen ona to neví... příběh neoriginální až na půdu. Ale hezky napsaný, vtipný a konec to mělo dokonale vyvážený.
Vedlejší postavy taky fajn, ne-li lepší a opět se těším spíš na pokračování o "kamarádech", většinou pokračující díly bývají lepší, tak doufejme...
3,5

24.11.2014


PolibekPolibekA. Todd

To bylo... hloupý, naivní (hlavní postava ufňukaná štěkna), zbytečně rozvláčný, totální klišé (vše, co si člověk v NA dokáže představit) a mělo to fakt MOC kapitol (ale co čekat u internetové fanfikce). Jenže člověk prostě musel číst, ať už chtěl nebo ne, prostě nešlo přestat, a ten konec... Co to bylo?! :D

Příběhu, který je prosetý tak hloupými dialogy, až to bolí, nemohu s čistým svědomím dát lepší hodnocení (ono 2/5 je vlastně OK), ale nemůžu tomu ubrat tu obří čtivost, jenže ta už dneska taky není nic výjimečného.

04.09.2015


Skleněný trůnSkleněný trůnS. J. Maas

Nelogický, strašný dialogy, hrdinka na zabití, promarněnej potenciál, ALE... druhý díl si přečtu, čte se to dobře a ve výsledku to bylo docela fajn. Trojúhelník si mohli odpustit, ale asi je to jedno z mála zajímavejch věcí a dokonce i ženská postava je tam zajímavá, jen ne ta hlavní T_T

Proč to má tolik dílů? :D

28.08.2016


V moci démonůV moci démonůM. Burdová

Tak půl no půl... chvílemi lepší než první díl, ale nakonec převládají stejné problémy jako v předchozím.
Ten styl vyprávění se prostě nepovedl, nejen slovní obraty, které se do podobné fantasy jednoduše nehodí, přirovnání k věcem, které v tom světě neexistují, ale hlavně absence logiky. Nápad je fajn, svět je fajn, zpracování je špatně... přijde mi to nedodělané a zbytečně uspěchané. Ale dětem se to líbit může, tady zas ale narazím na problém, že dítěti bych do ruky asi nedala.

24.10.2013


Vytoužený milenecVytoužený milenecJ. R. Ward (pseudonym)

Ach ano... a teď zas začni fungovat, mozku
Slibovaná a dlouho připravovaná linie Qhuinna a Blaye je konečně tady, ale ustupuje hned několika vloženým příběhům, z nich většina - dějová linie Assaila a Treze - jsou tu jen proto, aby autorka ukázala, že série bude pokračovat dál, i když už vybrala všechny Bratry a tedy teoreticky není o kom psát. Neříkám, že linie nejsou zajímavé a nakonec se nezapletou do děje, ale většinu knihy působí jednoduše navíc a odvádějí nás od toho, co chceme... tedy Blay/Qhuinn jejichž scény jsou neuvěřitelné, plné vášně a prostě bravurně napsané a samozřejmě k Layle, z které se konečně stává plnohodnotná postava. A pak jsou tu Bastardi, Xcor a problémy, které bude mít První rodina - což je předzvěstí třináctého dílu "The KIng", který má vyjít příští rok.

15.10.2013


Kdopak je ta zrzka?Kdopak je ta zrzka?A. Clayton

Důvod nízkého hodnocení je z velké části očekávání po Wallbangerovi. Tohle bylo...
Vtipné, svérázné, romantické a... vynucené, provoplánové, klišoidní a vnucení další postavy jen kvli pokračování hrozně násilný. Nechápu, proč je tohle série (dokonce třídílná).
Tak půl na půl, ale spíš dolu.
btw. Když vám všichni obdivují úžasný přírodní kozy, tak prostě NEBUDETE běhat bez podrpsenky. Tak :D

21.06.2014


Zrzka se odhalujeZrzka se odhalujeA. Clayton

Přišlo mi to jako zlepšení oproti prvnímu dílu, ale možná jen proto, že názor na něj jsem měla trochu zamlžený výborným Wallbangerem.
Bylo tam na mě moc "miláčků, lásek, zlatíček... apod." a strašně moc popisu sexu, který působil až rušivě, řekla bych, což je smůla, protože v těchhle knihách to je často to hlavní, každopádně to byla sranda a dočetla jsem s úměvem, něco málo přes průměr

btw. nevím, jestli je to překladem nebo autorkou, ale občas věty nedávaly smysl a chvílemi tam byly vyloženě chyby, jako když jí v jedné chvíli dával ruce za kalhoty a v další vyhrnoval sukni.... a strašně často se opakovaly některé výrazy nebo dokonce celé věty, škoda

17.07.2014


Rozkoše létaRozkoše létaE. Hunter (pseudonym)

A vlastně proč ne...
nečekala jsem od toho žádný zázrak a to taky není, ale koncept funguje, postavy jsou fajn (ona není jen uťápnutá nána, co se věčně bojí autorit, ale klidně se - a s chutí - pohádá) a sice je to chvílema trochu infantilní, ale i stím se počítá
s porovnáním s Odstíny tady vidím hlavní výhodu v tom, že ten jejich vztah dává smysl, není to jen o tom, že se hrdinka bojí trestu, který nevyhnutelně přijde, je v tom trochu (i když opravdovuý znalec BDSM by stejně kroutil hlavou, co si budeme říkat) mozku a i se člověk něco dozví
jedndouchý čtení na léto? proč ne :)

01.08.2014


Červený vrchČervený vrchJ. McGuire

Spíš takový společenský drama, řekla bych, ovšem oproti klasicky romantické new adult "Katastrofě" určitě velké zlepšení. Zombíci, jak je známe, apokalypsa, jak ji předvídáme, ovšem postavy fungují, príběh taky, akce je tam hodně a nějak to má všechno, co je potřeba.
Určitě moc zajímavá kniha, ale asi by to chtělo vybrat si, na co se autorka zaměřuje. A... bez lovestory bych to taky přežila :D

09.08.2014


Jestli zůstanuJestli zůstanuG. Forman

Líbilo, dokonce moc. Je to malá knížečka, která ale v sobě nese všechno, co podle mě slibuje. Je tam trocha napětí, humoru, přátelství a hodně lásky. Není to nijak objevný nebo tak, dalo by se z toho asi vyždímat víc (a já jsem ráda, že to autorka neudělala) a naprosto mi to vyhovovalo. Krom toho svojí dýlkou je to čtení na jedno odpoledne, a přestože má sice volné pokračování v angličtině, není to série! juch :D

JInak si myslím, že nový název knihy od Yoli, se vůbec nehodí... ale to už je asi můj problém :)

20.08.2014


Cesta u řekyCesta u řekyA. Quick (pseudonym)

Nečekala jsem, že kniha od Amandy Quick bude vypadat zrovna takhle... detektivní příběh vůbec nebyl špatný a ani trochu předvídatelný, vážně jsem neměla tušení, co nakonec z toho všeho vyplyne. A jak detektivky nečtu, tahle se mi líbila.
Problém jsem měla s nereálností... ta byla do očí bijící, samotné postavy a jejich neuvěřitelná intuice (a fakt, že genealožka náhodou zdědila bohatství a akcie v rodinné firmě, notak!) a... dialogy. Moc a moc dialogů, až moc.

10.11.2014


Dublin. PočátkyDublin. PočátkyE. Rutherfurd

Miluju Edwarda Rutherfurda... prostě miluju. Narazila jsem na tu knihu náhodou v knihovně a neodradilo mě,jaká je to bichle, a jsem za to ráda.
Nenáročnými, ale velmi zajímavými a výborně napsanými, příběhy vymyšlených postav putujeme historií a sledujeme, jak na pustině vyrostlo velkolepé město s úžasnou historií.

11.11.2014


Prázdné místoPrázdné místoJ. K. Rowling

zorientovat se v příběhu a v postavách bylo ze začátku opravdu složité, ale pak se to rozjelo a člověk zíral, jak všechno do sebe zapadá... není to fantasy, romance a ani detektivka, je to román o jednom městečku a o tom, jak ho dokáže ovlivnit smrt jednoho z obyvatel
pro mě to byl příjemný zážitek, velmi rozdílný od toho, co jsem čekala, a přesto skvělý... jakmile jsem se začetla, už jsem knihu nepustila, ale když jsem pustila, tak zorientovat se mi dalo fakt chvíli zabrat

27.11.2014


PodlehniPodlehniM. Banks

Lepší, dokonce mnohem lepší, než první díl... knihy podobného typu hodně závisí na hlavních aktérech příběhu, ale pak jsou tu samozřejmě i traumata a s těmi se tentokrát autorka vyřádila.
Sex je na druhé a vzdálené koleji a všechno je to hlavně o pocitech a síle osobnosti, což je i důvod, proč nepochopím přeložení názvu knih (ba dokonce série) - v origináel Survivor trilogy, kde názvy odpovídají tomu, že se hrdinové musejí vyrovnat se svými děsy, a pak teprve začít žít.
Nečekejte erotický román, dostane se vám červené knihovny, ale takové, která neurazí a určitě zaujeme. Jen škoda těch příliš dlouhých a přiliš rozvláčných dialogů a opakování stále toho samého dokola...

20.11.2014


PádPádM. Banks

Příběhově vlastně mnohem zajímavější než známější erotické romány. Problém je, že je to zbytečně moc roztahané, autorka příliš popisuje (tak nějak všechno) a ten konec... :-D já vím, Amerika, Vánoce, chápu, ale nezkousnu. Takže 50/50.

25.03.2015


ChladChladM. Banks

Zajímavá a dobře popsaná byla ta první "akce", pak to klesá do průměrného popelkovského příběhu. A opět, kdyby se vynechaly dvě přehnané věci - stav hrdinky a konec, přišlo by mi to lepší. Takhle se Banks neposunula z průměru.

25.03.2015


1 2 3 4