Nel-ly Nel-ly komentáře u knih

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Ne! Jako sorry... ta holka si nepamatuje detstvi, umreli ji rodice, ma psychicky problemy a nocni mury, OCD, mela operaci srdce, dva roky ji sikanoval kluk, ktery ji pak zacne sexualne obtezovat... A oni tomu rikaj romance? Spis Stockholmsky syndrom v praxi.

Vsechno spatne:
- uz prvni dcena s mobilem v podprsence zavani spis receptem pro budouci nasilniky,
- vedlejsi charaktery uplne mimo, v cele se zazracne-za-leto-hubenou kamoskou s ocividnym Alzheimerem
- autorka se NEUSTALE opakuje
- neexistujici a totalne vynucena "chemie"
- do oci bijici cliffhanger na konci

nejvíc twisted vec, co se mi dostala omylem do rukou

jednu hvezdicku davam za Elsu aka Frozen, Kinga, Knighta nevo Silver Queen - protoze to bylo tak debilni, ze je to az smesny

p.s tak jiste, ze ctu druhy dil, abych zjistila, kam az zajde #nenavidimse

p.p.s. jsem presvedcena, ze autorka by se mela jit lecit, protoze podzanr Dark Bully Romance nikdy nemel existovat

22.10.2022 1 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Nemám ráda popis "je to pro fanoušky toho a toho", ale mám ráda autorku. Její série Počkám na tebe je za mě jedním z toho nejlepšího, co může New Adult nabídnout.

Kniha není žádná dobrodružná fantasy, je to new adult romance šmrcnutá trochou fantasy, ale to je omáčka kolem hlavního páru. Ta fantasy tam ovšem je, otázka, jak moc autorce v dalších dílech bude sedět logičnost světa, a akce je tam taky dost.

Hlavní hrdinka je zatím fajn, snad nebude mít žádnou levelovací moc, která z ní udělá v budoucnosti Mařenu, co zvládne všechno sama, zatím na to aspiruje jen nenápadně - odvážná a naivní (tak když je celý život separovaná od ostatních lidí, docela se to čeká) a stejná jako všechny ostatní hrdinky podobných knih a hlavní hrdina zhýralý a... úplně stejný, jako všichni tihle "wanna be evil boy" hrdinové v jiných knihách. Jejich romantická linka je ovšem tak tuctová, že to bylo trochu škoda. Ale funguje to ostatním, tak proč ne i tady. Většině čtenářů to konec konců stačí, tak proč se snažit být originální.

Taky první polovina knihy a neustálé omýlání Panny (chápu, že je to důležité, ale nejsem malomocná, abych po stránce zapomněla, co to vlastně znamená) je dost otravné.

ALe pak už se to chytne a je to hlavně o tom, kdy teda Poppy dojde to, co čtenář už dlouhou dobu tuší, a co se stane dál. A protože autorku znám a vím, že u ní to je o romanci a předvídatelnosti, musím říct, že v rámci žánru jsem vlastně velmi spokojená.

16.05.2022 4 z 5

Limea Limea Lin Rina

Moc nechápu popis "fantasy romance", když tam žádné fantasy není - pokud tedy nemyslí matriarchální domorodý kmen.
Každopádně... je to jiné a určitě zajímavé. Hrdinka je super - žádná nanynka z běžných YA knih - hrdina taky, vedlejší postavy dobře vykreslené, aby nesplývaly, romance je taky uvěřitelná.
Jen se tam toho ve výsledku prostě nic moc nestane a je to hodně šablonovité a chvílemi nepropracované, nevysvětlené věci, které pozornějšího čtenáře prostě zarazí. A to je škoda. Dát tomu víc času a víc prokreslit charakter, je to pecková jednohubka. Takhle průměr... slabý nadprůměr za samotnou Limeu.

16.05.2022 3 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Přiznávám, že jsem viděla seriál a zajímalo mě, jak moc se lišil.
Taky jsem kvůli pověsti autorky a z toho, jaké je z knih teď HALÓ, měla asi přehnaná očekávání.
Musím říct, že seriál i kniha mají svoje pro a proti, ale kniha neni o tolik lepší, jak jsem si myslela.
Je to hodně čtivá, ale velmi zapomeníhodná průměrná červená knihovna. Kde bych zapracovala na popisu vznikajícího vztahu a naopak ubrala na těch "vtipných" situacích nebo bouřce.
Čtení na jeden večer fajn, ale jinak nevidím důvod se k tomu vracet.

31.03.2022 3 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Muj problem je, ze autorka proste nema absolutne zadny hranice, nebo alespon korektor by stacil, co by ji usmernil. 3/4 knihy je absolutni zbytecnost - vyzivovy poradenstvi, uceni se planku, nijak zajimave napsane porno.
Neverim, ze by tuhle knihu cetl kdokoli, kdo nezna predchozi. Proc z nas tedy musi Maas delat lidi s alzheimerovou chorobou a vsechnio polopaticky vysvetlovat, idealne i stejnymi vetami jako v minulych knihach? A vubec, v originale je jeste patrnejsi jak moc se neustale opakuje (čteno AJ, je to velmi jednoduchý styl psaní).

Byt cela kniha jako posledni cca čtvrtina, tak je prumerna fantasy/nadprumerna paranormalni romance. Jenze je tu ta nudna prvni polovina.

A pak je tu samozrejme absolutne zbytecna “freye, darling” linka, u ktere vsichni vime, jak to dopadne, protoze uz autorku zname a vime, ze ona se postav nezbavuje v zadnem pripade

P.S. Nestu meli shodit z utesu hned na zacatku. I tak ji mam radsi nez vsemocnou Freye.
P.P.S. Gwyn nejlepsi postava.
P.P.P.S. Kniha o Elain? Kdo o to stoji? Nejzbytecnejsi postava.

28.02.2022 2 z 5

Šakal Šakal J. R. Ward (p)

Tohle nebylo špatné. Trochu naivní a extrémně předvídatelné, ale co už.
Mám ráda Bratrstvo a knihy z tohohle světa. Svět je funkční a postavy už si žijí svým světem.
Vězení představuje nové území, velmi zajímavý koncept a celkově hezký nápad. Asi bych to přežila bez té Rhageovi linky...na druhou stranu ho tam bylo málo a nepřehlušoval hlavní dějovou linku, jak už se to tak často děje v posledních letech.

stále mám dojem, že propracování vztahu těch dvou mohlo být lepší... Wardovka je dobrá v emocionálním týrání svých postav a tady to mělo šanci hloubky Zsadista a pod ze začátku série a ono... ne, škoda

28.02.2022 3 z 5

Hříšník Hříšník J. R. Ward (p)

Lepsi, nez co z J R Ward vylezalo posledni dobou. Zase jednou je tam nejaky dej a posun toho velkeho boje - nebo snad konec? A cloveku ani nevadi, ze zas musi vlezt do hlavy Butche, ktery me vicemene stve a nebavi od pocatku.
Neni to, co byvalo, ale je to lepsi nez par predchozich knih. I kdyz zas ne o moc, ta romance tady je nudna a prvoplanova. Po dlouhe dobe jsme zvedava, co bude, protoze mi uz davno prislo, ze tenhle svet autorka vycerpala a mela skoncit Kralem.

Az teda na ceske vydani, coz je dost katastrofa. Za skoro 500 kc prodavat neco, kde jsou chyby v podmetu/prisudku, obcas preklad nedava smysl a jindy je kostrbaty jako z google prekladace. To by se mel Baronet fakt stydet

03.01.2022 3 z 5

Ocelový příboj Ocelový příboj Natalie C. Parker

Nápad je skvělý, ale za mě to z nějakého důvodu stále moc nefunguje. Autorka má promyšlený, nový, relativně originální dystopický svět. Má i fajn postavy (bohužel místo aby prohlubovala vztahy hrdinů prvních dílů, kterých bylo fakt hodně, jen přidává další), ale já k nim nic necítím. Jejich příběh se mě nedokáže dotknout. A k nikomu, ani k hlavní hrdince, jsem si stále nevytvořila citovou vazbu. A tak chbíli po dočtení už netuším, o čem že vlastně kniha byla.

26.12.2021 2 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Série Dublin Street byla víc podle mého gusta... a bylo tam méně pokusů přeložit skotský přízvuk, ale vím, že to se prostě v češtině nedá udělat ke spokojenosti čtenáře. Ale čte se to vážně šíleně :D
Za mě tam bylo až moc náhod a traumat, ale chápu smysl příběhu i všechny časové linie, které se musely stát. Ukápla i slzička.
Asi bych raději, aby autorka konec vyřešila trochu jinak... takhle mi to přišlo trochu moc nucené, přetažené za vlasy a... no byla to škoda, mohla se víc soustředit na hrdinku, která většinu knihy byla velká chodící deprese.
Kniha se četla krásně, miluju, že se příběhy odehrávají ve Skotsku, ale místo v srdci u mě autorka získala sérii Dublin street a ta je za mě nepřekonaná, ale jsem ráda, že to zkouší zase trochu jinak.

15.07.2021 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Zbytecne dlouhy. Zbytecna kvanta popisu zbytecnych udalosti. A naprosto nevyuzity potencial ze zacatku knihy. Prumerny americky film o krasobrusleni nebo serial na netflixu je zajimavejsi nez tohle.
Proc je to tak dlouhe, jsem vazne nepochopila, kdyz to nemelo zadny dej a konec byl sesmoleny na rychlo na poslecnich dvaceti stranach, coz me nemelo moc prekvapit… tak to bylo u obou predchozich knih.
Vlastne i hlavni hrdinka je prakticky ta sama, je jedno, jestli krasobruslarka nebo fotbalistka, a o protejsku plati to same. Zapata proste zkusila opisovat sama od sebe a ackoliv to u Kultiho tak nejak vyslo, tohle uz bylo vazne… zbytecne.

Timto s autorkou koncim, protoze se nesnazi psat nic noveho, jen drzi linii “deje”, postav a zaveru u vsech knih naprosto stejne. To muzu rovnou cist dokola jednu knihu a ty jeji to nebudou.

13.07.2021 1 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Všechny knihy z téhle - série sérií s hokejistama - jsou samozřejmě stejné, dá se čekat to samé, jen je otázka, jak moc bude zábavná ta omáčka, díky které se člověk dostane tam, kam směřuje. A tahle omáčka za mě byla jedna z těch slabších.

Nebudu si pamatovat hrdinku ani hrdinu ani jejich příběh, jako si pamatuju ty "PŮVODNÍ HOKEJISTY" z první série, ale čtení mě jako vždy bavilo.

15.06.2021 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Nemám ráda retrospektivu. Díky prologu mi přijde, že pak první polovinu knihy každý bral jako zbytečné zdržování - přitom to bylo tak zajímavé rozšíření světa. Mně se rozšiřování líbí, děsně mě sice mate a ničemu moc nerozumím, ale MODLÍM SE, aby to autorce všechno vyšlo a zapadlo do sebe jako celek. Koneckonců budou ještě celé dvě knihy, takže času je dost a teď mi hodnocení ještě nepřijde vhodné... protože tenhle díl na mě působil jako klasický prostřední - rozšiřující, zamotávající, nic moc nevysvětlující.

DO PRASEČÍ ŘITĚ doufám, že se to celé propojí a že Ilan se naučí i jiné nadávky - kor, když v minulých dílech je nepoužívala.

Taky se mi nelíbil vývoj kapitána, který mi nepřišel navazující na děj druhého dílu, ale tak to může být můj osobní pocit. Celkově mi chyběly větší interakce s pětadvacítkou než jen pokusy o vtipné scény.

Na závěr VŮBEC NETUŠÍM, CO SE SAKRA BUDE DÍT a je to nervydrásající a neuvěřitelný zároveň, protože to doopravdy neumím předpovědět. A to mě fascinuje a zároveň se bojím, protože prostě doufám, že to autorka v hlavě všechno má a nakonec to bude fungovat tak, jak zamýšlela.

Hodně na hraně 3/4 hvězdiček... a to hodnocení se bude odvíjet od pokračování, teď ale bohužel spíš dolu (možná kdyby nebylo tolik těch prasečích řití :D)

15.06.2021 3 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Vadil mi ten az prehnane detinsky humor, nejsem nijak utapnuta, ale ceho jen moc... autorka popisuje prakticky kazdy den, co kdo delal, ale hlavni pribeh kniha zadny nema. Pak se nejak daji dohromady a kniha hrozne rychle skonci. Tohle je hodne podprumer, ackoli velmi ctive, totalne zbytecne (kdyz rockery, radeji si prectete Kylie Scott) a horsi nez Kulti, coz taky nebyl az takovy zazrak, jaky bych po ohlasech cekala.

14.02.2021 2 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Autorka je v téhle sérii královna Cliffhangerů. Po prvním díle, prostě musíte chtít číst ten druhý. Po druhém díle prostě toužíte po třetím. A hlavně to bylo to obrovské kouzlo celé trilogie.
Mně osobně zas po dlouhé době dostala YA hrdinka, která si to musí vydřít a neleveluje s mocí, až je z ní dokonalá nejsilnější Mařena (slyšíš Maas?). Za tu největší plus.
Celá série je konzistentní, i když třetí díl je asi nejslabší. Nic epického (ne, že bych na to čekala, ale tak...), nic zvlášť překvapivého, možná kniha kratší než musela být, ale mě série uchvátila hlavně kvůli hrdinům a popisům.

Druhý díl i třetí díl jsem četla v AJ a následně i v ČJ a v obojím se to četlo krásně a člověk si prostě užíval, jak autorka píše čtvitě, ale přesto ne jednoduše, bez neustále se opakujících frází apod.

Svět víl je přesně takový, jaký jsem ho doufala mít v jiných vílích sériích a nedostala. Přesto bych bývala raději, aby autorka nespěchala s vydáváním (přestože to čekání po dvojce bylo zlo), stačilo pár úprav, a mohlo to být dílo, o kterém všichni budu dlouho mluvit. Takhle asi trochu zapadne, což je škoda.

BTW: Taryn je nejdebilnější a nejzbytečnější postava ever, která ze všeho vytříská to nej.
BTW2: autorům YA knih by měl někdo vysvětlit, že ne všechny vedlejší postavy se mezi sebou musí nutně párovat

30.10.2020 4 z 5

Únos čtvrté princezny Únos čtvrté princezny Julia Golding

Doteď nechápu překlad toho názvu, když ten anglický dával smysl i vzhledem k ději. A ta obálka s napíchanou umělou holkou z Playboye... no, to je tak všechno, co ve mě po dočtení zůstalo. Nebylo to nijak špatné, ale ani výjimečně dobré na zapamatování.

26.10.2020 3 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Jsem málem zapomněla, že jsem to vlastně četla.
No... Manonina linka byla ta nejzajímavější a srdcervoucí.
Zbytek nějak skončil, emočně mě to moc neoslovilo a musím autorce nechat, že na to, jak příšerný byl první díl (a druhý ještě horší), tak tu sérii opravdu dotáhla úslužně. Přesto tu fanouškovskou základnu u téhle série nechápu, epickou fantasy si prostě představuju jinak, alespoň že to nakonec nebylo postavené na dokonalé neporazitelné Mařeně, jako předchozí díly, za to hvězdička navíc.

22.10.2020 3 z 5

Zajatec noci Zajatec noci J. R. Ward (p)

Dva samostatné příběhy. Ani jeden by jako kniha neobstál. Uspěchané a především u toho druhého to vážně bolí.
Ten první - neznámé postavy, průměrná až podprůměrná Wardovka, která se už ani nesnaží být originální, nuda, ale čtivá.
Ten druhý.... hm... ach jo... JÁ NECHÁPU, KDYŽ JSOU UPÍŘÍ STOLETÍ, PROČ MU MUSÍ CPÁT HOLKU TŘI MĚSÍCE POTÉ! Prostě ne. Krom toho takhle urychleně, jak kdyby to spíchla jen kvůli truchlícím fanynkám (což bude asi pravda) a...straně mi to znevážilo, a úplně zbytečně, Trezovu samostatnou knihu, která byla VÝBORNÁ (alespoň v porovnání s tím, co Ward poslední dobou čtenářům překládá).
Dochází jí dech, ale asi prachy jsou prachy, jinak nevím, proč tohle vzniklo. Série pokračuje ve své klesající tendenci, ale přesto se těším na další díl (a tiše doufám), protože už jsem si nějak zvykla, že Bratři tu s námi budou věčně - dokud jim autorka totálně nez*** charaktery, jako to udělala ve Vishousově druhé knize... no to je je jedno :D

Anděl je stejně nejlepší postava. Tak.

22.10.2020 3 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Kdysi jsem to četla, když vyšel první díl a bavil mě. Byla to sranda, i když hodně předvídatelné. Ale popravdě jsem na to docela zapomněla než vyšly další díly, kvůli kterým se mi už vracet něchtělo k něčemu, co jsem do té doby zapomněla.

15.09.2020 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Nostalgie... to především. V patnácti jsem to četla celé třikrát dokola během snad jen jednoho roku.
Zpětně... ta fantazie je dokonalá, ty popisy jsou naprosto úchvatné (a při čtení Tolkiena člověk musí milovat popisy), svět propracovaný, jednotlivé postavy dokonale vyvážené. Hodnotit něco, co už je dávno legenda, je složité.
Ale když se na to podívám doopravdy objektivně... tak občas se to doopravdy táhne a na dnešní "moderní" pojetí je to přeci jen zdlouhavé a z postav se dalo vytáhnout víc. Ale... to je jedno. Protože Pán Prstenů je KRUCINÁL fantasy, co to dotáhla do čtenářských deníků středních škol!!! A to prostě jeden musí ocenit :D

15.09.2020 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Všichni byli tak strašně nadšení, že jsem si to teda taky přečetla. A na celé knize mě nejvíc bavila ta fanfikce, kterou hrdinka psala, a u které jsem se roztékala štěstím, přestože byla relativně dost špatně napsaná :D
Realistické to je. Čtivé určitě. Člověk se zasměje. A fangirls to ocení jako jejích absolutní hitovku. Za mě ale nic, po čem bych toužila si to přečíst někdy znovu.

15.09.2020 3 z 5