Nel.K. Nel.K. komentáře u knih

Kruté požehnání Kruté požehnání Emily Thiede

Nebýt toho, že jsem si knížku vzala jako jedinou na dovču a nebylo tudíž, co jiného číst, bych se asi ani neprokousala do těch nejlepších částí. Začátek strašně vleklý, ale potom se to rozjede a je to docela paráda. Dobře napsaná romantická linka, která zahřeje srdíčko a i samotný závěr se mi velmi líbil. Knížka mě vlastně dost překvapila a až vyjde pokračování, určitě po něm sáhnu.

23.10.2023 4 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Po Geniální přítelkyni jsem od Ferrante zkoušela ještě několik knih, ale v žádné jsem nenašla kvality mé oblíbené série. Nicméně v Prolhaném životu dospělých jsem alespoň spatřila její styl psaní, který se výborně čte. Itálie, prostředí Neapole, mladá dívka, která se hledá a zjišťuje kým vlastně je. Kniha jako celek se mi líbila, konec trochu zklamal.

27.06.2023 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Tahle knížka mě fakt hodně bavila. Četlo se strašně snadno, po delší době zas takové fantasy, kde magie není přehnaně moc, ale jen podtrhuje děj samotný. Moje překvapení v závěru knihy mě zvědavě naladilo na další díl, takže se vážně těším.

27.06.2023 5 z 5

Děvčata z Firefly Lane Děvčata z Firefly Lane Kristin Hannah

Mám moc ráda knížky o ženském přátelství. Za mě byla knížka super, přečteno za víkend a chystám se kouknout i na seriál.

27.06.2023 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Tohle by měli ve vztahu číst dva. Člověk si dost uvědomí své priority a vlastně i priority svého protějšku. Nečtu často podobné knížky, ale tato se mi líbila, u některých ukázkových příběhů i slzička ukápla.

16.06.2023 5 z 5

Rendez-vous v Paříži Rendez-vous v Paříži Deborah McKinley

Kniha pro mě byla velkým překvapením, ne jen, že Rendez-vous v Paříži se v ní nakonec vůbec nekonalo, ale předčila všechno to, co by se mohlo stát, kdyby se konalo. S citem napsané, velmi jemně podané, oddechové čtení. Nečekejte žádné velké zvraty, ale krásně plynulý příběh dvou životů a čistého přátelství. Za mě mnohem lepší, než některé knihy, které se pyšní fancy obálkou a jsou dnes tak populární. Prostě krásné.

14.05.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moc krásná kniha, jakožto asi každá od paní Mornštajnové, musím doplnit ještě i těch pár, co jsem zatím nečetla :) Takhle ukončený závěr mi hrozně připomněl Murakamiho, u něj taky pokaždé, když chci vědět, co bylo dál, to takhle skončí :) Ale u paní Mornštajnové mám hrozně ráda, jak se všechny příběhy ke konci krásně spojí, dokáže životy rodin vždycky tak komplexně vykreslit, i když na pozadí nějaké tragické události, ale to je přesně to, co čtenáře upoutá..

20.04.2023 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Kniha nebyla špatná, ale nebylo to takové wow, jak jsem dle recenzí čekala. Celé to na mě mělo pomalejší tempo a připomínalo mi to některá tolik ohraná témata, i když věřím, že přijít s něčím naprosto originálním, už dnes taky nelze, nebo minimálně je to dost obtížné. Začátek mě bavil moc, postupně moje nadšení a chuť se čtením pokračovat, slábla.
Jednoznačně tam ale byla i spousta vtipných momentů, takže bych na druhou stranu ani úplně nezatracovala, za mě čistý průměr.

04.04.2023 3 z 5

Oceán na konci cesty Oceán na konci cesty Neil Gaiman

Gaimanovic další krása! Jsem tou knihou naprosto unešená. Přečteno jedním dechem a určitě ještě někdy přečtu znovu. Mimo jiné jsem strašně ráda, že jsem sáhla po vydání s ilustracemi, protože byly opravdu snové a přesně ilustrovaly děj na daných stránkách. A samotný děj? Hororem říznutá pohádka pro všechny dospěláky, co mají pořád touhu žít trochu ve vlastní fantazii a na všechno kolem sebe koukají pořád dětskýma očima. Nemá cenu rozvádět víc, tohle si prostě musíte přečíst..

29.07.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Hartl mě asi nikdy nezklame. Ideální letní čtení, bavilo moc!

28.06.2022 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tak tohle bylo opravdu moc dobré. Děj, který čtenáře chytne a nepustí, skvěle propracované postavy, zajímavá magie/schopnosti i kapka romance, tak akorát dávkováná, aby nenudila ale zároveň nepřipomínala červenou knihovnu. Jako za mě velké nadšení a v poličce čeká Prohnilé město, takže...

29.03.2022 5 z 5

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Kniha se mi četla velmi lehce, nicméně obsah samotný už až tak lehký nebyl. Byl to takový příběh o tom, jaký život bych třeba já osobně nechtěla mít, ale chápu jak jednoduché je se k němu dopracovat.. Uf, no, dobré, čtivé, ale teď si dám něco veselejšího..

27.11.2021 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Ačkoli je nutno podotknout, že to není žádný literární skvost, nemůžu hodnotit jinak, než plným počtem hvězd a to hlavně proto, že mě kniha prostě bavila.. Hartl přináší příběhy, o kterých bychom klidně mohli slyšet běžně ze svého okolí, aniž by nás nějak extrémně šokovaly, nicméně v jeho knize do děje proniknete a baví vás sledovat, co se komu z postav, jak, postupně vyvrbí.. tedy alespoň mě to bavilo :). Vlastně jsem si v ní našla i nějaká životní moudra, poučení a zase další pohled na patálie, které život přináší.. za mě fajn čtení :)

11.10.2021 5 z 5

La Belle Sauvage La Belle Sauvage Philip Pullman

Skvělá fantasy knížka. Doporučuji i těm, co tak jako já nečetli Jeho temné esence (pouze jsem viděla seriál), přesto mi vše zapadalo. Po dalším dílu určitě brzy sáhnu a popřemýšlím do budoucna i o té původní sérii - autor má skvělý styl psaní, čtenář se nemůže nudit.

30.03.2021 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Povedená jednohubka. Četla jsem verzi ilustrovanou mým nejoblíbenějším Chrisem Riddelem, což mi čtenářský zážitek velmi zpříjemnilo. Nejlepší příběh byl o králici Alice a starý známý o třech bratrech..

29.01.2021

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Líbilo se mi velmi.. a to od samého začátku. Ani bych neřekla (jak uvádí většina komentujících), že bylo obtížné se vyznat ve jménech, autorka příběh odkrývá pozvolna, hezky vše rozehrává na různých místech, s různými postavami, osudy. Stejně tak perfektně nakonec vše spojuje. Za mě opravdu super fantasy, co má vše, co od něj očekávám, draky (a rovnou různé typy), rozdělená království, rozdělené víry, silné hlavní postavy, přátelství, nenávist, intriky a spoustu dalšího.. Na to jaká je to bichle, mi to strašně uteklo a teď už budu jen doufat, že to někdo tak krásně, jak to autorka napsala, v budoucnu i přenese na obrazovky - potenciál to má..

28.01.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Po dlouhé době jsem si přečetla knihu, aniž bych si o ní dopředu cokoli zjistila. A perfektní. Nulová očekávání, přesto trefa do černého! Talentovaná dcera, která je podivně nenáviděná svoji matkou, se každodenně potýká s jejími naprosto neopodstatněnými nároky a výlevy, které dokáže ventilovat přes otce, který si sám se svým životem moc neví rady. Propojování obou pohledů - matky i dcery se skvěle povedlo - drsná jednohubka na večer. Umělecký závěr byl jistě zajímavý, ale mohl být ještě trochu víc rozvedený, zdálo se mi to extrémně rychle ukončené, jako by autorka až moc spěchala na to, kdy to bude moct utnout. Po Dvořákové ještě určitě sáhnu, četla se dobře.

08.10.2020 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

S humorem je na světě prostě nejlíp - a Jirotkův Saturnin, to je čirá krása!

07.08.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Tato kniha měla u nás spíš lépe zmáknutý marketing, než jaký je sám obsah.. Šla hodně vidět, ale nemyslím, že stála zas až za tolik pozornosti. Nechci tím říct, že je přímo špatná, to určitě ne, ale chybí jí něco k takové té zapamatovatelnosti, něco čím by nás chytila za srdce, proč bychom ji třeba i doporučovali dále.

23.06.2020 3 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Sérii jsem doporučila i mé "geniální přítelkyni" a v jednom z rozhovorů o knize jsme debatovaly o tom, s kým se stotožňujeme víc, jestli s Linou, nebo s Lenú.. Ani jedna jsme nedokázaly odpovědět. Obě měli světlé, ale i temné stránky, obě se dokázaly chovat chválihodně ale stejně tak děsivě, nebo nepochopitelně. Ostatně jako v životě - nic není jen černá a bílá. Každopádně série mě vtáhla do sebe a já ji zbožňovala, jako dlouho žádnou jinou.

16.06.2020 5 z 5