Nejene Nejene komentáře u knih

Čtyři poutníci Čtyři poutníci Jakub Trpiš

Česká fantasy, která určitě stojí za přečtení. Už jen protože to není klasická fantasy. Kniha se také zabývá důležitými filozofickými a morálními otázkami. Pokud chcete vědět víc můžete si přečíst recenzi v záložkách.

01.02.2018

Čarodějův odkaz Čarodějův odkaz Ondřej S. Nečas (p)

Krásná knížka. Příjemná, čtivá, lehká, úsměvná, prostě ideální čtení na letní večery. Okamžitě jsem si oblíbila všechny postavy a čtení jsem si opravdu užívala. Možná to nebylo úplně to co jsem očekávala, ale to ve výsledku vůbec nevadilo.

17.08.2017 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Každý kdo někdy alespoň slyšel o Alence v říši divů a přečetl si anotaci musel vědět že tohle neskončí dobře. A já to samozřejmě věděla. Ale to nezabránilo tomu aby ve mě celou dobu nevrtal červíček pochybností a neříkal „Co když......“

Taky jsem nikdy neměla pocit že díky knihám mám vysoké nároky na kluky. Ale teď jdu upéct nějaké makronky a najít si svého Šprýma....... :D

16.05.2017 5 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Pokud by se mě někdo zeptal, co si vybavím když si vzpomenu na tuhle knihu, asi by první bylo slovo město a potom v rychlém sledu příšery, hudba a temno.
Úžasná kniha, na kterou jen tak nezapomenu a budu napjatě očekávat pokračování.

04.05.2017 5 z 5

Generace velkého třesku Generace velkého třesku Gary Russell

Opět další kniha s Doktorem a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Zamotaný příběh se sympatickými novými postavami, který příjemně ubíhá.

11.04.2017 5 z 5

Silueta Silueta Justin Richards

Za mně asi nejlepší kniha z celé série. Úžasná atmosféra zasněženého viktoriánského Londýna. Nechybí tady humor, zápletka ani pořádný padouch se svými plány. A samozřejmě Doktor.

04.04.2017 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Můj učitel zsv se mě ptal, co se stalo že jsem od obvyklého sci-fi přešla k červené knihovně........

Ale pravda je že Siréna je krásná romantická kniha, kterou si jednou za čas nejspíš musí přečíst každá z nás.

28.03.2017 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Za mně lepší než Divergence, celý svět se mi opravdu líbil, ale doufám že v příštím díle se děj trochu rozjede

15.03.2017 4 z 5

Doctor Who: Město smrti Doctor Who: Město smrti Douglas Adams

Skvělá kniha se čtvrtým Doktorem, která me možná nenadchla tak jako Shada, ale stejně jsem si ji od začátku do konce užila.

Jen drobná poznámka: Ve Stopařově průvodci galaxií měl Douglas Adams problémy se čtvrky, v této knize zase s úterky. Jaké další dny asi neměl rád? :D

24.01.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Kniha mě hned na začátku zaujala svojí netypickou obálkou (Nápad s částečně průhledným přebalem pořád považuji za geniální) Tak jsem ji zběžně prolistovala a zjistila jsem že jsem takovou knihu nikdy neviděla. Výsledkem bylo že jsem si řekla proč ne.
Illuminae jsem přečetla mnohem rychleji než jsem čekala. Nejen kvůli tomu že byla čtivá a napínavá, ale taky obsahovala míň textu než jsem předpokládala. A taky díky vánočním prázdninám.
Z knihy jsem opravdu nadšená, a to jak příběhem tak zpracováním. Vrtá mi hlavou co bude obsahovat druhý díl.
PS: Opravdu jsem si oblíbila Byrona Zhanga.

26.12.2016 5 z 5

Možná jsem čekala, že to bude trochu humornější, ale občas vážnější atmosféra mi nakonec vůbec nevadila. Je nepsána příjemně čtivě a já si asi ještě chvíli budu broukat obladi, oblada

05.10.2016 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tahle kniha se mi opravdu líbila. Je něčím úplně jiná než ostatní sci-fi. Nejspíš tím že jejím hlavním cílem je být humorná.
A taky postavami. Třeba Artur Dent. Většina sci-fi hrdinů se nakonec ujme své role hrdiny, ale Artur je úplně jiný případ. Hrdinové knih většinou něco nechápou, aby se to jejich prostřednictvím vysvětlilo čtenářům. Čtenář i hrdina pochopí a všichni jsou spokojeni. Když se něco vysvětluje Arturovi, tak i když čtenář pochopí, Artur dál klidně nechápe.
A první díl je rozhodně můj nejoblíbenější.

29.09.2016 5 z 5

Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů * antologie

Já jsem teda s knihou velmi spokojená. Samozřejmě ale záleží povídka od povídky. Třeba povídka s druhým nebo devátým Doktorem mě moc nenadchly (což je škoda, protože devátého doktora mám moc ráda) Ale Třeba povídky Doktorova velká ruka, Kořeny zla mě opravdu nadchly. Za nejlepší považuji povídku Něco půjčeného.
Jen pro doplnění informací podotknu, že z klasika jsem teprve u dílů s prvním Doktorem. Ale to mi při čtení knihy nevadilo.

26.09.2016 5 z 5

Lízinka Lízinka Jacqueline Wilson

Od J.W. mám rozhodně radši romány z historie. Příjdou mi prostě lepší svým zasazením. Vůbec by mě nemrzelo kdyby tak psala všechny. Ale ostatní mám taky ráda. S touhle knihou jsem byla velmi spokojená.

11.09.2016

Dítě do kufru Dítě do kufru Jacqueline Wilson

Moje první knížka od Wilsonové. Musím říct že z toho vznikla dlouhodobá láska :D Na tuhle knížku vzpomínám s láskou.

11.09.2016

Dračí cejch Dračí cejch Ilka Pacovská

Můj rozhodně nejoblíbenější díl série. Celý Pastek byl moc hezky promyšlené místo. Zápletka s tajným spolkem, přivoláním jednorožce..... A Hančin talent na magické kameny, díky kterému jí konečně napadlo že nemusí být jen strážkyně.

11.09.2016 5 z 5

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Pozdější díly sedmého smyslu mám mnohem radši. Narozdíl od prvních dvou/tří si je můžu přečíst i dnes. Jsou provázanější složitéjší a temnější. A to je fajn

11.09.2016 4 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Na tenhle magický svět mám moc hezké vzpomínky. Hanku, Sváťu a Rafana jsem měla moc ráda. Teď už jsem na knížku asi moc stará a nejspíš by mě to už tolik neoslovilo. Ale přesto si na ní ráda vzpomenu. Tehdy mě velmi oslovilo použití magie bez hůlek

11.09.2016 5 z 5

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Kniha rozhodně splnila moje očekávání. Je vážně dobrá a vzájemné hraničářské "popichování" tomu dodává určitou jiskru. A samozřejmě pomohlo že Halt je moje nejoblíbenější postava.

28.08.2016 5 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Před přečtením jsem si vůbec nedokázala představit jak chce autor knihu ukončit. Jak by mohly naše tři hlavní postavy žít šťastně až navěky. Ale Soman Chainani to vyřešil bravůrně. Za mě nejlepší díl celé série. A konečně jsme se dozvěděli jak to bylo s matkami obou hlavních hrdinek.

28.08.2016 5 z 5